آموزش درست کردن انواع غذا با گوشت تکه ای خوشمزه و مقوی برای شام و ناهار

انواع غذا با گوشت تکه ای

گوشت تکه ای معمولا به عنوان گوشت خورشتی هم شناخته میشه و با توجه به این که از قسمت‌های مخصوص دام برای درست کردن خورشت و خوراک استفاده میکنن، نمیشه واسه همه‌ی غذاها، از گوشت تکه ای استفاده کرد.

لیست انواع غذا با گوشت تکه ای به این دلیل آماده شده تا واسه مواقعی که تو خونه گوشت تکه ای دارید و این سوال که با گوشت غذا چی درست کنم؛ نمیزاره تصمیم بگیرید، به شما کمک کنه تا بتونید با دیدن غذاهای متفاوت ایده بگیرید.

با بخش آشپزی مجله قرمز همراه باشید تا در ادامه با معرفی لیست انواع غذا با گوشت تکه ای، شما رو با دنیایی از انواع خوراک، کباب، خورشت و پلو اشنا کنیم.


لیست انواع غذا با گوشت تکه ای برای کباب

اسکندر کباب

لیست انواع غذا با گوشت تکه ای، اسنکندر کباب با گوشت تکه ای

لیست انواع غذا با گوشت تکه ای رو با یه غذای ترکی خیلی خوشمزه به اسم اسکندر کباب شروع میکنیم که شبیه به دونر کباب هست اما با گوشت خورشتی، نان پیده یا بربری و سس مخصوص تهیه میشه و با ماست خورده میشه.

کباب برگ

یکی دیگه از کباب های خوشمزه‌ای که میتونید با گوشت تکه ای درست کنید چیزی نیست جز کباب معروف برگ که یکی از گرون ترین غذاهای رستورانیه و طعم جالب و مخصوص این غذا میتونه واسه مهمونی کاربرد داشته باشه.

کباب حسینی

لیست انواع غذا با گوشت تکه ای، کباب حسینی با گوشت تکه ای

کباب حسینی یکی از خوشمزه‌ترین کباب هاییه که تو خونه بدون استفاده از منقل و زغال میتونید درستش کنید. این کباب با گوشت تکه ای، دنبه، پیاز و فلفل دلمه و با سیخ چوبی در داخل ماهیتابه طبخ میشه و طعم متفاوتی داره.

کباب ترش

برای استفاده درست از گوشت تکه ای واسه یه مهمونی خاص میتونید به سراغ کباب ترش مخصوص گیلانی برید که با استفاده از گوشت خورشتی که تو رب انار، سبزیجات و گردو به مدت ۱۲ ساعت استراحت کرده سپس روی منقل کباب میشه.


لیست انواع غذا با گوشت تکه ای برای خورشت

قرمه سبزی

انواع غذا با گوشت تکه ای، قورمه سبزی با خورشت سبزی

شاید یکی از بهترین غذاها که با گوشت تکه ای درست میشه چیزی نیست جز قرمه سبزی معروف که نیاز به معرفی نداره و برای درست کردنش میتونید هم از گوشت گوساله و هم از گوشت لعابدار گوسفندی استفاده کنید.

خورشت قیمه

از بهترین خورشت‌های مناسبتی که تو ایران برای انواع مراسمات پخته میشه همین خورشت قیم‌ اس که شیوه‌های پخت گوناگون با طعم‌های متفاوتتی داره که در اصل با استفاده از گوشت تکه ای و بعد با مرغ هم میشه این خورشت رو طبخ کرد.

خورشت خلال

برای علاقه مندان به طعم‌های متفاوت این خورشت که از کرمانشاه میاد و با طعم مخصوصی که داره به شدت میتونه همه رو راضی نگه داره. خورشت خلال با استفاده از تکه های ریز گوشت خورشتی، و خلال بادام و زرشک تهیه میشه.

خورشت آلو اسفناج

یه خورشت خیلی متفاوت تو لیست انواع غذا با گوشت تکه ای که خواص بیشماری به خاطر داشتن اسفناج و گوشت و آلو داره، و به راحتی درست میشه که به عنوان یه گزینه عالی و خوشمزه واسه مهمونی میتونید روش حساب کنید.

خورشت کرفس

نحوه درست کردن خورشت کرفس با گوشت تکه ای، انواع غذا با گوشت تکه ای

یکی از غذاهای ایرانی قدیمی که با طعم جالب خودش که هم طرفدارهای زیادی داره، و هم مخالفان خیلی زیاد. البته خورشت کرفس رو اگه با شیوه درست طبخ کنید که لعاب زیادی داشته باشه و روغن بندازه، میتونه همه رو به خوردن دعوت کنه.


لیست انواع غذا با گوشت تکه ای برای خوراک با نان

تاس کباب

بی شک یکی از لذیذ ترین غذاهای سنتی ایرانی چیزی نیست جز تاس کباب. این خوراک لعابدار شیوه پخت خیلی راحتی داره و با درست کرنش کل فضا رو بوی مطبوع این غذا رو پر میکنه و خب باعث گشنگی همه میشه.

خوراک مجارستانی

برای این که با استفاده از گوشت تکه ای که تو خونه دارید یه غذای جدید با طعم متفاوت و البته خواص زیاد درست کنید بهتره که یه سر به دستور پخت این خوراک دلچسب بزنید. خوراک مجارستانی با استفاده از گوشت تکه ای، سبزیجات و انواع ادویه پخته میشه.

خوراک گوشت و بادمجان

یکی از بهترین روش‌ها برای استفاده از گوشت خورشتی با ترکیب طعم بادمجان میتونه این خوراک لذیذ باشه، که با استفاده از گوشت گوساله یا گوسفندی و ادویه پخته میشه، سپس با بادمجان‌های سرخ شده داخل فر قرار میگیره.

خوراک به با گوشت

لیست انواع غذا با گوشت تکه ای، خوراک به با گوشت تکه ای

تا حالا اگه ترکیب مزه شیرین به با گوشت رو امتحان نکردید بهتون پیشنهاد میکنم که حتما برای تهیه این خوراک متفاوت و خاص اقدام کنید. این غذا با استفاده از به، آلو بخارا و گوشت تکه ای و ادویه طبخ میشه و طعمش رو هیچوقت فراموش نمی‌کنید.


لیست انواع غذا با گوشت تکه ای برای پلو

باقالی پلو با گوشت

باقالی پلو یکی از غذاهای مجلسی ایرانیه که پای ثابت همه مجالس و مهمونی‌ها هم حساب میشه والبته میشه پلوی این غذا رو به صورت ساده و بدون باقالی هم تهیه کرد. یکی از بهترین استفاده ها از گوشت تکه ای میتونه برای این غذا باشه.

لوبیا پلو

این غذای خوشمزه ایرانی اکثرا با استفاده از گوشت چرخ کرده تهیه میشه، اما بهتره بدونید که تو یه سری از مناطق این غذا رو با استفاده از گوشت تکه ای میپزن که یه طعم متفاوت به این غذا داده که بهتون پیشنهاد میکنم حتما امتحانش کنید.

قیمه نثار

لیسا انواع غذا با گوشت تکه ای،

با این پلو خوشمزه میتونید سفره مهمونی‌ها و مجالس رو به خوبی تزیین کنید. قیمه نثار یکی از پلوهای مجلسی استان قزوین که با استفاده از گوشت تکه ای و انواع خلال و ادویه و زعفران طبخ میشه و با خلال پوست پرتغال و زرشک تزیین میشه.


سخن آخر

گوشت تکه ای یکی از محصولات غذایی پر مصرفه که معمولا تو فریزر اکثر خونه‌ها پیدا میشه، اما با توجه به درست کردن هر روزه غذا ممکنه که نتونید به درستی و با حضور ذهن نسبت به غذاهای که میشه با این گوشت درست کرد فکر کنید. این لیست برای شما تهیه شده تا با ایده گرفتن از غذاهای اینجا بتونید واسه پختن انواع غذا و خوراک‌های مختلف اقدام کنید و حتی واسه تهیه غذاهای مورد علاقتون ایده‌های جدید بگیرید. فهرست انواع غذا با گوشت تکه ای به مرور زمان با غذاهای جدید کاملتر میشه و میتونید با بوکمارک کردن این صفحه بازم به ما سر بزنید.

آخرین بروز رسانی در: 30 اکتبر 2022| نویسنده: پوریا زنگیشه