آموزش درست کردن انواع غذای لذیذ و جدید ایرانی با انار و رب انار

انواع غذای خوشمزه و مجلسی با انار

غذا با انار

انار یه میوه ‌ی پر خاصیت پاییزیه که از قدیم به عنوان نماد باروری و برکت شناخته میشده. این میوه قرمز رنگ و دانه دانه با طعم ترش و شیرینی که داره به راحتی میتونه طعم و رنگ غذا رو چند برابر خوشمزه‌تر کنه.

لیست انواع غذا با انار و رب انار قراره شما رو با دنیای قرمز رنگ این میوه سرشار از خاصیت آشنا کنه. اگه می‌خواید برای غذاهای مختلف از انار استفاده کنید و نمی‌دونید از کجا شروع کنید، این لیست خوشمزه برای شما تهیه شده.

این میوه پاییزی با تاجی که روی سرش داره، تبدیل شده به پادشاه میوه‌های پاییز که به شیوه‌های متفاوت از دانه انار، آب انار، رب آنار و حتی پوست انار تو صنایع غذایی و شیرینی‌پزی استفاده میشه و خواص زیادش بدن رو سالم نگه میداره.

بخش آشپزی مجلله قرمز تصمیم گرفته تا با جمع‌آوری غذاهای خوشمزه‌ای که با استفاده از انار و رب انار درست میشن؛ شما رو با بعدی جدید از طعم و رنگ‌های غذایی آشنا کنه، تا بتونید برای مهمونی‌ها و مجالس، با انار غذاهای لذیذ طبخ کنید و باعث بشید همه انگشت به دهن با شما نگاه کنن.


مرغ شکم پر با انار

لیست انواع غذا با انار، نحوه درست کردن مرغ شکم پر شمالی با انار به روش مجلسی

لیست انواع غذا رو با یه مرغ شکم پر شده با انار و رب و انار و انواع سبزیجات و ادویه شروع می‌کنیم. این غذای مجلسی میتونه سفره مهمونی رو با ظاهر شیک خودش تزیین کنه. طعم ملس و مخصوص مرغ شکم پر رو هیچکی فراموش نمی‌کنه.


خورش ناردون

این خورشت شمالی با استفاده از مرغ و انار و رب انار درست میشه و به خوبی علاقه‌مندان به غذاهای ترش و ملس رو راضی نگه میداره. این خورشت با مرغ طبخ میشه و بهتون پیشنهاد می‌کنم که تو فصل پاییز حتما از این طعم خاص قافل نشید.


رولت ماهی با رب انار

لیست انواع غذا با انار و رب انار، نحوه درست کردن رولت ماهی با انار با طعم مخصوص

غذای مدرن لیست انواع غذا با انار چیزی نیست جز جدیدترین روش طبخ ماهی رولت شده با طعم ترش. این غذا هم با ماهی چرخ کرده و هم با فیله ماهی طبخ میشه. طعم مخصوص رولت ماهی میتونه شام مهمونی رو تکمیل کنه.


خورشت داوود پاشا

برای علاقه مندان به طعم‌های جدید، بهتره که طبخ این خورشت لذیذ با رب انار رو از دست ندید. یکی از معروف‌ترین غذاهای ترکی که تو ایران هم طرفداران زیادی داره. با یه بار امتحان کردن این خورشت، هیچوقت طعمش رو فراموش نمی‌کنید.


آش انار

انار جزو طعم دهنده‌هایی محسوب میشه که تو شمال کشور به طور ویژه از انار و رب انار برای غذاهاشون استفاده میکنن. با استفاده از گوشت قلقلی و دانه‌های انار، میتونید این آش مخصوص چهارشنبه سوری رو درست کرده و لذت ببرید.


کویی تره یا کدو فسنجان

یه غذای خوشمزه و لذیذ که با استفاده از کدو حلوایی و رب انار طبخ میشه و شبیه خورشت فسنجان درست میشه. یه غذای ویژه که با ترکیب طعم کدو حلوایی و رب انار و مرغ، همه رو جادو میکنه و طعمش هیچوقت فراموش نمیشه.


جوجه ترش

جوجه ترش یکی از کباب‌های معروف ایرانیه که میتونه یه تنوع جذاب از طعم های متفاوت رو تشکیل بده و علاقه مندان به کباب رو راضی نگه میداره. این جوجه با استفاده از رب انار مزه دار میشه که تو رستوران‌های شمال کشور فروش زیادی داره.


خورش انار بیج

لیست انواع غذا با انار و رب انار، نحوه درست کردن خورش لذیذ انار بیج با طعم خاص

یه غذای شمالی که تو آشپزی جهانی ثبت شده و طرفدارهای زیادی داره. قدمت این خورش به قبل از خورشت فسنجان برمیگرده و از قدیم جزو پایه ثابت مهمونی‌های شمال کشور محسوب میشه. یه غذای شیک و خوشمزه برای مناسبت‌های مهم.


خورشت شیش انداز

گیاه خواران و کسایی که تو دوره پزهیز از خودن گوشت هستن، به راحتی میتونن از خوردن این غذای گیاهی لذت ببرن. برای درست کردن شیش انداز از هیچ گوشتی استفاده نمیشه و کاملا به صورت گیاهی طبخ میشه.


اردک شکم پر با انار

لیست انواع غذا با انار و رب انار، نحوه درست کردن اردک شکم پر شمالی با انار

اگه به طعم گوشت اردک علاقه دارید، این غذای فوق مجلسی شمالی رو از دست ندید. به خاطر چرب بودن پوست و گوشت اردک، برای درست کردن این غذا به روغن نیاز ندارید. اردک شکم پر یکی از معروف‌ترین غذاهای گیلانیه که عاشقش میشید.


ماهی سفید شکم پر

برای طرفدارن غذاهای دریایی این غذا به شدت توصیه میشه. ترکیب طعم رب انار با گوشت ماهی و مزه دار شدن با انواع ادویه و سبزیجات این غذا رو به یکی از بهترین وعده‌های غذای لیست انواغ غذا با انار و رب انار تبدیل کرده.


خورشت فسنجان

خورشت فسنجان یکی از معروف‌ترین غذاهای ایرانیه که به روش‌های متفاوتی طبخ میشه. این خورشت هم با طعم ملس و هم با طعم ترش رب انار درست میشه. علاقه مندان به فسنجان هیچوقت به خوردن این غذای لذیذ نه نمیگن.


اکبر جوجه

لیست انواع غذا با انار و رب انار، نحوه درست کردن اکبر جوجه مجلسی به روش رستورانی

از جمله معروف ترین غذاهای رستورانی شمالی که با طعم ویژه خودش، تبدیل شده به یکی از معروف‌ترین روش‌های طبخ مرغ. به راحتی میتونید با استفاده از دستور غذایی، یه اکبر جوجه مخصوص رو با رب انار طبخ کنید و از خوردنش لذت ببرید.


خواص مختلف انار برای بدن

انار به عنوان یکی از پر خاصیت‌ترین میوه‌ها شناخته میشه که تو فصل پاییز به شدت خودنمایی می‌کنه. به خاطر داشتن انواع ویتامین و خاصیت‌های متفاوتی که داره، هم از طعم و رنگش تو غذا استفاده میشه و هم این که آب انار، رب انار در بین ایرانی‌ها مصرف زیادی داره و بهترین مزیتش اینه که از هر طریقی که انار رو مصرف کنید، خواص خودش رو از شما دریغ نمیکنه.

 1. خاصیت ضد التهاب بودن انار: انار به عنوان یه میوه سرشار از انواع خواص مختلف، و با داشتن اکسیدان مفید خیلی زیاد، برای رفع التهاب خیلی خوب عمل می‌کنه و باعث کنترل بیماری‌های قلبی، سرطانی و دیابت میشه.
 2. سالم ماندن دستگاه گوارش با مصرف انار: وقتی که هضم غذا تو بدن به درستی اتفاق نیوفته، به معنی مشکلات گوارشیه که با مصرف انار، به خاطر داشتن فیبر خیلی زیاد، روده و دستگاه گوارش سلامت خودشون رو پیدا می‌کنن.
 3. کمک به درمان سرطان پروستات با انار: با تحقیقات علمی، مشخص شده که مصرف آب انار به صورت روزانه میتونه برای آقایون بسیار مفید باشه. چون به راحتی برای کنترل کردن رشد سلول‌های سرطانی خواص زیادی داره.
 4. کنترل فشار خون: مصرف انار به صورت روزانه و به مدت ۲ هفته، به راحتی میتونه فشار خون مضر رو کاهش بده و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی رو هم کم کنه.
 5. عملکرد جنسی با انار: انار به عنوان یکی از پر خاصیت‌ترین میوه‌ها برای تقویت عملکرد جنسی و باروری کاربرد زیادی داره. غلظت بیش از حد آنتی اکسیدان توی انار باعث شده تا استرس‌های جنسی مجال بروز نداشته باشن.

طبع انواع رب انار

رب انار انواع مختلفی داره و به همین خاطر، به طعم‌های متفاوت تقسیم میشه که در ادامه میتونید تاثیر طعم با طبع رب انار رو مشاهده کنید.

 • رب انار شیرین: طبع سرد.
 • رب انار ملس: طبع سرد و تر.
 • رب انار ترش: طبع سرد و تر.

انواع خواص رب انار

 • درخشندگی و استحکام مو
 • کمک به هضم غذ
 • پیشگیری از سرطان
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • کاهش کلسترول بد خون
 • پیشگیری از آلزایمر
 • کاهش بیماری‌های قلبی
 • کاهش قند خون
 • مناسب برای لاغری
 • بهترین برای تصفیه خون
 • بالا بردن انرژی بدن
 • رفع آفت دهان.

عوارض رب انار

 • تولید نفخ
 • سست شدن معده
 • یبوست
 • گلودرد

سخن آخر

انار به عنوان یه میوه مخصوص پاییزی مصرف زیادی داره و به خاطر داشتن خواص بیش از اندازه، به شیوه‌های گوناگون از انار یا رب انار که از (آب انار) گرفته شده استفاده میشه. همونطور که مشاهده کردید، تو این مقاله برای شما چند مدل از غذاهای گم نام که با انار طبخ میشن رو معرفی کردیم که با درست کردن هرکدوم از غذاهای این لیست، بیشتر به انار علاقه پیدا میکنید و مطمئن باشید که انار میوه‌ایه که نه فقط به صورت دانه ای، بلکه تو غذا هم نمیشه از خوردنش دست کشید. لیست انواع غذا با انار به مرور زمان کاملتر میشه و میتونید بازم به ما سر بزنید.

آخرین بروز رسانی در: 17 نوامبر 2023| نویسنده: پوریا زنگیشه