روش نگهداری مرحله به مرحله و تصویری

طرز تهیه بهترین خمیر پیتزا

طرز تهیه بهترین خمیر پیتزا بدون روغن

این دستورالعمل خمیر پیتزا یکی از بهترین نمونه‌های موجود است که سالها روی آن کار شده و چیزهایی این ور و آن ور شده تا بالاخره به یک اجماع برسیم که این دستور را انتخاب کنیم.

ممکن است این طور به نظر برسد که این دستورالعمل حاوی ترفندهایی است اما نه اینطور نیست. سعی شده که به ساده ترین شکل و با دستور خمیر پیتزا اصلی و با حداقل مواد تشکیل دهنده باشد. البته اگر بخواهید من در انتها یکسری گزینه‌های اضافی را به شما خواهم گفت.


طرز تهیه ساده ی خمیر پیتزا

ما در مورد این خمیر به اصول واقعی با حداقل مواد پایبندیم: فقط آب، مخمر، آرد و نمک. ما کلی با نسبت آب به آرد، افزودن روغن زیتون، نوع آرد و همه چیزهایی که فکر می‌کردیم آن را بهتر کند آزمایش کردیم، اما در نهایت آنچه که ما ترجیح دادیم خمیر پایه پیتزا است. با این دستورالعمل می‌توانید یک عدد پیتزا بزرگ یا دو عدد پیتزا با قطر کمتر از ۲۵ سانت درست کنید.

اگر می‌خواهید جمعیت بیشتری را پیتزا بدهید می‌توانید مواد خمیر پیتزا را دو برابر یا سه برابر کنید.


خمیر پیتزا را حالا درست کنید بعدا بخورید

شما چندین انتخاب با خمیر پیتزا دارید: می‌توانید خمیر را درست کنید و اجازه دهید که برای یک ساعت یا بیشتر ور بیاید، بعدا پروسه پیتزا را انجام دهید یا می‌توانید هر موقع خمیر پیتزا را درست کردید ۱۰ دقیقه آن را بحال خودش بگذارید بعد آن را تا موقعی که لازم دارید در یخچال بگذارید (حداکثر سه روز). شما حتی می‌توانید خمیرهای پیتزا را برای مواقع اضطراری در فریزر نگه دارید.

حقیقتش را بخواهید من به شما توصیه می‌کنم خمیر را در یخچال بگذارید تا سرد شود من قبلا این توصیه را بارها و بارها به شما گفته‌ام. معمولا یک شب تا صبح برای اغلب نانها توصیه من بود و برای این خمیر پیتزا اگر یک تا دو روز هم بماند باز هم خوب است. طولانی شدن زمان ور آمدن موجب ایجاد طعم بهتر و بیشتر در خمیر می‌شود و بافت تردتری به ما می‌دهد.

نحوه پختن خمیر پیتزا

طرز تهیه بهترین خمیر پیتزا بدون روغن

وقتی که زمان پختن پیتزا رسید، توصیه ما این ست که از یک فر داغ استفاده کنید و مواد اصلی پیتزا را روی آن بگذارید. فر شما باید حداقل ۵۰۰ درجه فارنهایت (۲۶۰ درجه سانتی گراد) گرم باشد، اگر چه اگر داغتر باشد بهتر است. اینطوری پیتزا سریعتر می‌پزد و یک رویه طلایی زیبا و برشته روی بیرون پیتزا بوجود می‌آید اما وسط آن هنوز هم نرم است. اگر مواد بیشتری به پیتزا اضافه کنید، پخت کندتر صورت می‌گیرد. بنابراین سعی کنید مواد پیتزا را محدود کنید و مقداری مواد اصلی و پنیر به خمیر اضافه کنید.


بهترین خمیر پیتزا

خمیر پیتزا

مواد لازم

  • ¾ پیمانه آب ولرم (نه گرم)
  • ۱ قاشق چایخوری مخمر خشک فعال
  • ۲ پیمانه آرد همه کاره، به اضافه مقداری در حد نیاز
  • ۱ و ½ قاشق چایخوری نمک

وسایل لازم

  • همزن کاسه ای با قطعه خمیرگیر، یا یک کاسه متوسط و استفاده از نیروی بازو
  • قاشق بهم زدن
  • پلاستیک سلفون یا پوشش برای کاسه

دستورالعمل خمیر پیتزا ساده

۱. مخمر را در آب حل کنید. آب را درون کاسه همزن یا کاسه مخلوط بریزید. مخمر را روی آب بپاشید و اجازه دهید بماند تا زمانی که مخمر حل شود، حدود ۵ دقیقه.

خمیر پیتزا

۲. با آرد و نمک قاطی کنید تا خمیر شکل بگیرد. آرد و نمک را اضافه کنید. با قاشق بهم بزنید تا زمانی که یک خمیر آردی و ناصاف شکل بگیرد.

۳. خمیر را به مدت ۵ دقیقه ورز دهید. با استفاده از قطعه خمیرگیر روی همزن ثابت یا بوسیله دست روی کابینت خمیر را با سرعت متوسط ورز دهید تا یک خمیر صاف و کمی چسبناک شکل بگیرد که به هنگامی که آن را با دست سوراخ می‌کنید به سرعت به حالت قبل بر می‌گردد، حدود ۵ تا ۸ دقیقه ورز دهید. اگر خمیر به کاسه یا دستانتان مثل آدامس می‌چسبد یک قاشق غذاخوری آرد در یک لحظه اضافه کنید تا زمانی که کار کردن با آن آسان شود تا حد امکان از افزودن آرد اضافی خودداری کنید.

خمیر پیتزا

۴. گزینه۱-خمیر را بیرون بگذارید. اگر عجله دارید، مرحله ور آمدن را کنار بگذارید و خمیر پیتزا را همان لحظه استفاده کنید. این کار یک پیتزا با خمیر نازک با مزه‌ای شبیه به کراکر به شما می‌دهد.

۵. گزینه ۲- اجازه دهید خمیر به مدت ۱ تا ۱ و نیم ساعت ور بیاید. اگر برای درست کردن پیتزا برای همان روز برنامه ریزی کردید، پس بگذارید خمیر پیتزا ور بیاید. یک کاسه تمیز را با کمی روغن چرب کنید و خمیر را داخل این کاسه بگذارید. کاسه را با پلاستیک سلفون یا حوله آشپزخانه بپوشانید و اجازه دهید تا خمیر ور بیاید تا زمانی که دو برابر اندازه اولیه شود حدود ۱ تا ۱ و نیم ساعت.

خمیر پیتزا

۶. گزینه ۳- خمیر را در یخچال نگهدارید. اگر دارید برای درست کردن پیتزا در چند روز آینده برنامه ریزی می‌کنید، کاسه را با سلفون یا یک حوله آشپزخانه بپوشانید و در یخچال بگذارید. اگر زمان دهید اجازه دهید ور بیاید، اجازه دهید ور بیاید برای حدود نیم ساعت قبل از آنکه بخواهید همه چیز را به حالت عادی برگردانید، حداقل حدود نیم ساعت قبل آن را بیرون بیاورید.

خمیر پیتزا

۷. فر را برای پختن آماده کنید. اگر خمیر شما در یخچال بود آن را از یخچال خارج کنید و بگذارید در حالی که فر گرم می‌شود خمیر روی کابینت گرم شود یا دو ساعت قبل از اینکه خمیر بپزد بگذارید کاملا به دمای اتاق برسد. یک توری را در سومین طبقه فر از پایین قرار دهید. سنگ پختن فر یا سینی را روی توری بگذارید. فر را خیلی خوب با حداکثر حرارت داغ کنید یا حداقل دمای ۲۳۰ درجه سانتی گراد.

خمیر پیتزا

۸. پیتزاها را آماده کنید. خمیر را دو قسمت کنید و یکی از نصفه‌های خمیر را با وردنه یا کف دست پهن کنید تا دایره‌ای به قطر ۱۰ اینچ داشته باشد.

خمیر پیتزا

خمیر گرد را به یک سینی آردی یا پشت یک سینی یا سینی با کاغذ مخصوص فر انتقال دهید. روی آن را ۱/۴ پیمانه سس، مقداری پنیر و مواد دیگر بریزید. (ریختن مقداری پنیر قبل از مواد دیگر باعث می‌شود مواد به خمیر پیتزا بچسبند و پس از پختن از آن جدا نشوند).

خمیر پیتزاخمیر پیتزا

۹. پیتزا را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه بپزید. پیتزا را به فر و روی سنگ فر یا سینی فر بگذارید. آن را بپزید تا زمانی که پنیر ذوب شود، خمیر طلایی شود و شما یک کمی خمیر نیم سوز در بالا و لبه های آن ببینید یعنی حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه. زمان پخت بسته به درجه حرارت اجاق شما تغییر می‌ند و پیتزا را نازک یا ضخیم می‌کند.

۱۰. خنک کنید و بخورید. پیتزا را به یک تخته برش انتقال دهید. بگذارید پیتزا به حدی خنک شود که موقع خوردن دهان شما را نسوزاند. در همین زمان نصفه دیگر خمیر را بپزید.

خمیر پیتزا

نکات آشپزی مربوط به خمیر پیتزا

فریز کردن خمیر پیتزا: پیتزا را می‌توان به مدت ۳ ماه در یخچال فریزر نگه دارید. برای استفاده ۱۲ ساعت قبل از زمانی که می‌خواهید آن را بپزید، خمیر را در یخچال بگذارید.

ترجمه اختصاصی توسط مجله قرمز

منبع: thekitchn

آخرین بروز رسانی در: 11 جولای 2022| نویسنده: هالث