جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
نحوه تغییر دکمه بیکسبی در سامسونگ گلکسی اس 8

تغییر دکمه بیکسبی (Bixby) سامسونگ گلکسی اس ۸ به هر اپلیکیشنی که دوست دارید

آموختن نحوه تغییر دکمه بیکسبی (Bixby) خصوصاً برای افرادی که در ایران زندگی می‌کنند و صاحب گوشی سامسونگ گلکسی اس ۸ خواهند بود، ضروری است. همانطور که می‌دانید در گوشی سامسونگ گلکسی اس ۸ دکمه‌ای به نام دکمه بیکسبی (Bixby) وجود دارد که برای فعال کردن دستیار صوتی سامسونگ به کار می‌رود. سامسونگ نسبت به این دستیار صوتی مجازی بسیار متعهد است و به همین خاطر دکمه بیکسبی را برای آن تعبیه نموده. اما از آنجا که بیکسبی تنها در کره و ایالات متحده عمل می‌کند، بخش عظیمی از دنیا، دستیاری متعهد دارند که هیچ کمکی به آن‌ها نمی‌کند (البته تنها به مدت چند ماه تا زمان توسعه گسترده‌تر آن)؛ اما راهی وجود دارد تا این دکمه را برای بارگذاری برنامه‌ای دیگر استفاده کرد که در مقاله زیر، به شما خواهیم آموخت. با ما در مجله قرمز همراه باشید تا نحوه تغییر دکمه بیکسبی در گوشی سامسونگ گلکسی اس ۸ را بیاموزید.

دست اندرکاران XDA اذعان داشتند که راهی برای تنظیم مجدد دکمه بیکسبی برای بارگذاری دستیار گوگل (Google Assistant) و یا هر اپلیکیشن دیگر برای این دکمه وجود دارد. تنها کافی است اپلیکیشنی رایگان به نام All In One Gesture را دانلود کنید که برای تغییر برخی ویژگی‌های دستیابی در تلفن همراه هوشمند است و از طریق این اپلیکیشن، می‌توانید دکمه سفارشی سازی شده‌ای برای خود تهیه کنید که جای دکمه بیکسبی را گرفته و به جای بارگذاری این دستیار صوتی، برای شما دستیار صوتی گوگل و یا اپلیکیشن دیگری را به دلخواهتان بارگذاری کند. البته دقت فرمائید که این روش ساده نیست، اما اگر مصمم به انجام این کار هستید، می‌توانید به سرعت آن را عملی نمائید و آن را به هرچه مایل هستید، تغییر دهید؛ حتی می‌توانید از آن برای بارگذاری دوربین یا جیمیل نیز استفاده نمائید.

البته سامسونگ از این موضوع خوشنود نیست، اما احتمالاً سبب خواهد شد که بیکسبی را با زبان‌های بیشتری منتشر کند و یا کاربران را قادر به تغییر کاربری این دکمه به صورت محلی کند. از آنجا که تغییر دکمه بیکسبی گلکسی اس ۸ نیازی به روت کردن تلفن همراه هوشمند ندارد، احتمال اینکه سامسونگ بخواهد چنین شیوه‌ای را بلاک کند کم خواهد بود؛ اما همیشه احتمال دارد که این شرکت، جلوی این روش را بگیرد. حال به سراغ اصل داستان می‌رویم…

نحوه تغییر دکمه بیکسبی گلکسی اس ۸

زمانی که اپلیکیشن All in one Gestures را نصب کردید، آن را اجراء کنید. اولین موردی که پس از اجراء اپلیکیشن رخ خواهد داد، این است که از شما درخواست مجوز برای تغییر تنظیمات سیستم را خواهد نمود. این موضوع ضروری نیست، اما اجازه دسترسی به آن برای تغییر دکمه بیکسبی به راه اندازی بلوتوث یا موارد مشابه، مورد نیاز است.

نحوه تغییر دکمه بیکسبی گلکسی اس 8

پس از آنکه به اپلیکیشن مجوز تغییر تنظیمات سیستم را دادید، به درون اپلیکیشن راه خواهید یافت و از آنجا، باید به سمت چپ صفحه سوایپ (swipe) نمائید تا پنجره‌ای با عنوان Hard Keys برای شما گشوده شود. حال باید عبارت Enable را انتخاب نمائید. با این کار صفحه‌ای در پائین اپلیکیشن مشاهده خواهید نمود که از شما درخواست فعال سازی سرویس دسترسی اپلیکیشن را می‌کند. بر روی دکمه‌ی آن بزنید تا به صفحه تنظیمات وارد شوید. پس از ورود به این صفحه، باید به پائین صفحه مراجعه نمائید و به دنبال عبارت “All in one Gestures” در زیر بخش Services بگردید. بر روی آن کلیک کنید و سپس OFF را انتخاب نمائید تا تغییر کرده و روشن شود که سبب فعال شدن سرویس دسترسی All in one Gestures خواهد شد.

نحوه تغییر دکمه بیکسبی گلکسی اس 8

نحوه تغییر دکمه بیکسبی گلکسی اس 8

پس از اتمام مرحله قبل، چند بار دکمه بازگشت را فشار دهید تا به اپلیکیشن All in one Gestures باز گردید. حال، آماده‌ی تغییر دکمه بیکسبی گلکسی اس ۸ هستید! بر روی دکمه overflow/menu در بالا، گوشه‌ی راست اپلیکیشن کلیک کنید. گزینه‌ای با عنوان Custom Keys مشاهده خواهید کرد. این گزینه را انتخاب نمائید. حال پنجره‌ای برای شما گشوده خواهد شد که از شما درخواست افزودن کلید سفارشی (Add Custom Key) را خواهد نمود. با مشاهده این پنجره، دکمه بیکسبی گوشی خود را فشار دهید. با این کار دستیار بیکسبی برای شما گشوده خواهد شد و باید دکمه بازگشت را فشار دهید تا به اپلیکیشن All in one Gestures بازگردید.

با بازگشت به اپلیکیشن، قسمت کد کلید (Key Code) را مشاهده خواهید کرد که با شماره ۱۰۸۲ پر شده است. این کد نشانگر کد کلیدی است که از جانب دکمه بیکسبی در زمان فشرده شدن آن ارسال شده است. با فشردن دکمه Add، می‌توانید آن را به اپلیکیشن اضافه نمائید تا بر روی این دکمه تغییرات ایجاد کنید. زمانی که دکمه Add را فشار دادید، Key Code #1082 را تحت بخش Custom Keys در اپلیکیشن All in one Gestures مشاهده خواهید نمود.

نحوه تغییر دکمه بیکسبی گلکسی اس 8

نحوه تغییر دکمه بیکسبی گلکسی اس 8

نحوه تغییر دکمه بیکسبی گلکسی اس 8

حال، اپلیکیشن / میانبر مورد نظر را توسط اپلیکیشن All in one Gesture انتخاب می‌کنیم تا بر روی دکمه بیکسبی قرار دهد. تنها کافی است بر روی باکس دایره‌ای شکل که در کنار Key Code #1082 تحت بخش Custom Keys قرار دارد بزنید تا پنجره دیگری باز شود. اولین صفحه‌ای که مشاهده خواهید نمود، Action نام دارد. Search را از میان لیست انتخاب کنید و زمانی که گزینه Search برای شما گشوده شد، Voice Search را انتخاب نمائید. پس از آن، “Voice Search” را زیر عبارت Key Code #1082 در بخش Custom Keys اپلیکیشن مشاهده خواهید نمود.

تبریک می‌گوئیم! شما فرایند تغییر دکمه بیکسبی را با موفقیت طی کردید! حال زمانی که دکمه بیکسبی گوشی خود را بفشارید، دستیار گوگل (Google Assistant) را برای شما بارگذاری می‌کند.

نحوه تغییر دکمه بیکسبی گلکسی اس 8

نحوه تغییر دکمه بیکسبی گلکسی اس 8

نحوه تغییر دکمه بیکسبی گلکسی اس 8

نحوه تغییر دکمه بیکسبی گلکسی اس 8

تغییر دکمه بیکسبی برای اجرای Google Now به جای دستیار گوگل

اگر تمایل داشته باشید دکمه بیکسبی به جای دستیار صوتی گوگل، برای شما Google Now را بگشاید، تنها کافی است به بخش Hard Keys در اپلیکیشن All in one Gestures برگشته و بر روی Custom Key که دقایقی پیش ساختیم کلیک کنید تا پنجره تنظیمات بار دیگر برای شما گشوده شود. حال به جای ماندن بر روی صفحه Action، به سمت چپ سوایپ کنید تا به صفحه Application بروید. با حرکت به سمت پائین لیست، Google را مشاهده خواهید نمود که برای بارگذاری اپلیکیشن Google استفاده می‌شود. با انتخاب آن، Custom Key به شما عبارت Google را نشان خواهد داد و Google App را بارگذاری خواهد نمود. اکنون با فشردن دکمه بیکسبی، Google Now اجراء می‌شود.

تغییر دکمه بیکسبی برای اجرای Google Now به جای دستیار گوگل

تغییر دکمه بیکسبی برای اجرای Google Now به جای دستیار گوگل

تغییر دکمه بیکسبی برای اجرای Google Now به جای دستیار گوگل

امیدواریم این راهنمای فوری، برای شما مفید بوده باشد. می‌توانید با این ویژگی‌ها بازی کنید و هر موردی که دوست داشتید را انتخاب نمائید تا به جای بیکسبی برای شما بارگذاری کند. بارگذاری دستیار گوگل و Google Now، تنها مثال‌هایی بودند تا نحوه استفاده از این اپلیکیشن برای تغییر دکمه بیکسبی در گلکسی اس ۸ را بیاموزید.

  • آیا این مقاله برای تغییر دکمه بیکسبی در گلکسی اس ۸ برای شما مفید بود؟ دیدگاه‌های خود را با قسمت فناوری مجله قرمز به اشتراک بگذارید.
  • در صورت تمایل می‌توانید اطلاعات به روز شده درمورد منع تغییر دکمه بیکسبی در گلکسی اس ۸ توسط سامسونگ را در این لینک مطالعه فرمائید.

ترجمه اختصاصی مجله قرمز از مقاله‌ی Micah Singleton

منبع: theverge و xda-developers

دیدگاه ها 1

1
دیدگاه بگذارید

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
جدیدترین قدیمی
اعلام کردن به
سوشیانت

روی سامسونگ اس ۸ پلاس جواب نمیده

مقالات زیبایی

مهم‌ترین لوازم آرایش ضروری که باید در کیف آرایشی شما وجود داشته باشد
مهم‌ترین لوازم آرایش ضروری که باید در کیف آرایشی شما وجود داشته باشد
42
زیباترین و جدیدترین مدل‌های موی پاییزی که امسال می‌توانید امتحان کنید
زیباترین و جدیدترین مدل‌های موی پاییزی که امسال می‌توانید امتحان کنید
86
عطرهای پاییزی چه ویژگی‌هایی دارند؟ بهترین عطرهای پاییزی کدامند؟
عطرهای پاییزی چه ویژگی‌هایی دارند؟ بهترین عطرهای پاییزی کدامند؟
66
صابون عطری خانگی بسازید، روش کامل ساخت صابون قالبی با عطر گل سرخ
صابون عطری خانگی بسازید، روش کامل ساخت صابون قالبی با عطر گل سرخ
181
موهای زائد بدن را به این روش اصلاح کنید تا نتیجه بهتری بگیرید
موهای زائد بدن را به این روش اصلاح کنید تا نتیجه بهتری بگیرید
151
چند مدل آرایش ناخن آسان برای خانم‌هایی که دچار کمبود وقت و حوصله هستند
چند مدل آرایش ناخن آسان برای خانم‌هایی که دچار کمبود وقت و حوصله هستند
101

مقالات سلامت

فولیک اسید برای درمان کم خونی
معرفی کامل داروی فولیک اسید (Folic Acid) برای درمان کم خونی
20
درمان زخم معده
درمان زخم معده با درمانهای سنتی و خانگی طبق تحقیقات و انواع درمانهای دارویی
89
هموروئید خارجی
هموروئید خارجی به چه علت بوجود می‌آید، انواع درمانهای پزشکی و خانگی آن چیست؟
88
معرفی داروی کوئتیاپین
داروی کوئتیاپین ( کوتیاپین) و معرفی ویژگی ها و نکات کلیدی در مصرف آن
76
فوروزماید چیست و چه کاربردی دارد؟
معرفی کامل داروی مُدِر فوروزماید (Furosemide) – درمان حبس آب و فشار خون
61
روغن خراطین
روغن خراطین و حجم دادن طبیعی اندام بوسیله آن
313

مقالات آشپزی

سالسا
طرز تهیه سالسا به سبک رستوران به همراه چندین دستورالعمل متنوع اضافی
3
شیره خرما
طرز تهیه شیره خرما بهترین و سالمترین جایگزین عسل برای گیاهخواران
305
نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
185
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
303
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
331
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
544

مقالات تغذیه

فواید آب زغال اخته
آب زغال اخته چه فوایدی برای سلامتی بدن دارد و چگونه از بیماریها پیشگیری می‌کند؟
88
تقویت استخوان و سلامت اسکلت بدن با 25 ماده غذایی متنوع
تقویت استخوان و سلامت اسکلت بدن با ۲۵ ماده غذایی متنوع و روش استفاده
352
کاهش نفخ
کاهش نفخ به ۱۸ روش متنوع با راه حلهای کوتاه مدت و بلند مدت
408
غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
291
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
569
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
599