جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
بیماری های آمیزشی و نکات مهم

بیماری های آمیزشی و آزمایش های تشخیصی در مورد این بیماری

بیماریهای آمیزشی یا به اختصار (STD) به بیماری هایی گفته می شود که از راه روش های آمیزشی انتقال می یابد. در اینجا برخی از دستورالعمل های اساسی مربوط به آزمایش های بیماری های آمیزشی و همچنین گروه های در معرض خطرای این بیماری ها  را برای شما، توضیح می دهیم.

 نکات کلی در مورد آزمایش های مربوط به بیماری های آمیزشی

پزشکان عقاید خاص خود را در مورد اینکه چه کسی باید، آزمایش های تشخیصی ابتلا به بیماری های آمیزشی (STD) را انجام دهد، را دارند. هنگامی که دستور العمل های اداری و رسمی پرداخته می شوند، آنها بر اساس آمارهایی تحقیقاتی که در مورد میزان فعالیت ها و عفونت های جنسی انجام می گیرند، شکل می گیرد. اما کارشناسان می گویند، بهترین استراتژی برای افراد در معرض خطر، آموزش به آنها و پس از آن، آزمایش بر اساس تاریخچه فعالیت جنسی آنها و سطح نگرانی آنها است.

اگر شما از نظر جنسی فعال هستید

مراکز فدرال برای کنترل و پیشگیری بیماری (CDC) ، آزمایش HIV را برای همه بزرگسالان فعال از نظر فعالیت های جنسی و زنان باردار، توصیه می کند. آزمایش ادرار در حال حاضر برای کلامیدیا و سوزاک، که باعث ایجاد انجام آزمایشی راحت تر از قبل است، در دسترس است و انجام می گیرد. برخی از پزشکان اگر شما در یکی از چند گروه در معرض خطر قرار می گیرید ، برای شما انجام آزمون های غربالگری را به طور منظم برای هر دو عفونت توصیه می کنند، اما هر کسی می تواند این آزمایش ها را درخواست کند.

اگر شما کمتر از ۲۴ سال سن دارید

با توجه به گزارش  مراقبت CDC در سال ۲۰۰۶، افراد جوان بین سنین ۱۵ تا ۲۴ سال، از نظر جنسی نماینده فقط ۲۵٪ از جمعیت فعال هستند، اما آنها متاسفانه حدود ۵۰٪ از موارد STD جدید در سال را تشکیل می دهند. هانتر هنسفیلد ، پزشک متخصص و استاد بالینی پزشکی در دانشگاه واشنگتن و کارشناس شناخته شده STD در سطح ملی که به توسعه دستورالعمل HIV در دستورالعمل آزمایش CDC، کمک کرده است، در این باره می گوید :”جوانان باید یک بار در سال در مورد بیماری و عفونت های HIV ، سیفلیس، کلامیدیا، سوزاک و… آزمایش شوند. با این حال، او اضافه می کند که بسته به رفتار جنسی فرد، آزمایش ممکن است، به صورت مکرر هر چند ماه یک بار و یا در موارد نادر در مورد رابطه تک همسری، هر دو سال یکبار این آزمایش ها تکرار شود.
دکتر هنسفیلد در ادامه می گوید: کلامیدیا یک آزمایش بسیار مهم برای زنان جوان است (هر چند احتمالا از شما بخواهند که آنرا انجام دهید) چون این بیماری بسیار شایع و در مورد سلامت انسان مخرب است. “این بیماری یک بیماری آمیزشی تنها است که به احتمال در صورت ابتلای کسی به این بیماری، علائمش را نشان نمی دهد و همین امر می تواند باعث آسیب بسیار به شخص  مبتلا شود.

اگر شما مردی هستند که تنها با زنان دارای رابطه جنسی هستید

اکثر پزشکان از مردان دگرجنسگرا برای بیماری های آمیزشی بجز HIV آزمایش  نمی گیرند مگر اینکه این افراد، علائم این بیماری ها را داشته باشند که تا حدودی درست است ، به این دلیل که بیشتر زنان در معرض مشکلات شدید سلامت ناشی از بیماری های HPV و کلامیدیا هستند و همچنین اخیرا آزمایش های مربوط به بیماری های آمیزشی مشکلاتی را در زمینه استعمال سواب برای نمونه گیری داشته اند.
اما کلامیدیا  هم می تواند بر روی باروری مردان تاثیر منفی، بگذارد و چون در حال حاضر آزمایش ادرار بدون درد برای هر دو بیماری کلامیدیا و سوزاک وجود دارد، شما ممکن است در هنگام مراجعه به دکتر بخواهید که این آزمون ها را انجام دهید. بسته به میزان فعالیت جنسی شما، میزان عفونت در جامعه شما ، و سطح نگرانی شما ، شما ممکن است بخواهید که آزمایش مربوط به بیماری سیفلیس را انجام دهید.

اگر شما مردی هستید که رابطه جنسی با دیگر مردان دارید

دکتر هنسفیلد در این باره می گوید: انجام آزمایش مربوط به HIV و سیفلیس به ویژه در این گروه، مهم است، زیرا میزان بالایی از هر دو عفونت در میان مردانی که شما به احتمال زیاد به عنوان شرکای جنسی دارید، وجود دارد . بسته به تعداد شرکای شما، شما ممکن است، نیاز به  آزمایش های به طور قابل ملاحظه بیشتری، نسبت به های یک بار در سال، داشته باشید. در این رابطه، کلامیدیا و سوزاک نیز بیماری هایی شایع هستند، و شما می توانید آزمایش ادرار جدیدی به جای داشتن انجام آزمایش سواب که ناراحت کننده است، را درخواست کنید.

بیماری آمیزشی و غربالگری

اگر شما یک زن هستید (با هر گرایش جنسی که دارید)

علاوه بر انجام آزمایش HIV ، همه زنان باید به طور سالانه پاپ اسمیر شوند برای اینکه مطمئن شوند که هیچ اختلالی در سلول های گردن رحم (به طور بالقوه ضایعه ای پیش سرطانی است) که احتمالا توسط ویروس  HPV ، ایجاد می شود، ندارند.
دکتر هنسفیلد در این باره می گوید: زنان زیر ۲۶ سال باید در زمینه دریافت واکسن HPV اقدام کنند. دکتر جین مارازو، پزشک متخصص ، و یک متخصص بیماری های آمیزشی در دانشگاه واشنگتن دانشکده پزشکی، توصیه انجام به آزمایش سالانه کلامیدیا برای زنان جوان می کند. او در این باره می گوید: “اگر شما شرکای متعددی دارید ، شما ممکن است بخواهید آزمایش های غربالگری بیشتری نسبت به آزمایش های روتین عرف انجام دهید”.
از آنجا که در حال حاضر، کلامیدیا را می توان با یک آزمایش ساده ادرار، تشخیص داد ، دیگر به انجام یک معاینه کامل از  لگن نیاز نیست. همچنین اگر شما نگران این هستید که شما ممکن است مورد مواجهه  و در معرض ابتلا به  بیماری سوزاک باشید، می توانید آزمایش سوزاک در همان زمان، درخواست دهید.

منبع: HEALTH
این مقاله توسط Louise Sloan به رشته تحریر در آمده است و توسط مجله قرمز به صورت اختصاصی، ترجمه شده است. در صورتی که این مطلب، برای شما مفید بود، لطفا نظرات، انتقادات و موضوعات مورد علاقه پیشنهادی خود را با ما به اشتراک بگذارید.َ

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

عطر بهترین هدیه برای کسانی که دوستشان دارید و می‌خواهید خوشحالشان کنید
عطر بهترین هدیه برای کسانی که دوستشان دارید و می‌خواهید خوشحالشان کنید
9
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
228
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
122
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
245
بستن منافذ پوست صورت
بستن منافذ پوست صورت با ۹ ماسک خانگی عالی و زیبا کننده و بدون مواد سمی
484
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
994

مقالات سلامت

تست کراتینین خون
تست کراتینین خون به چه منظور انجام می‌شود و میزان نرمال آن چقدر است؟
14
علائم کمبود ویتامین D
علائم کمبود ویتامین D با ۹ علامت هشدار دهنده که باید به آنها توجه کرد
155
ناشتا بودن قبل از آزمایش خون
ناشتا بودن قبل از آزمایش خون و آمادگی قبل از آن؛ انواع آزمایشها و مواد ممنوعه و ترفندها
128
افزایش هموگلوبین
افزایش هموگلوبین خون با مصرف مکملها و تغییر در رژیم غذایی چگونه امکان پذیر است؟
83
بسته شدن مجرای اشکی
بسته شدن مجرای اشکی در کودکان به چه علت رخ می‌دهد و چگونه درمان می‌شود؟
105
ورم پس از زایمان
ورم پس از زایمان را با درمانهای طبیعی و خانگی رفع کنید
89

مقالات آشپزی

نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
101
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
126
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
205
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
392
شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
1,361
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
783

مقالات تغذیه

غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
146
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
309
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
428
تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
569
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
402
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
560