جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
خوب و بد گوشی Pixel 2 XL و Pixel 2

با سه مورد از بهترین و بدترین ویژگی‌های گوشی Pixel 2 XL و Pixel 2 آشنا شوید

اکنون با معرفی رسمی گوشی گوشی Pixel 2 XL و Pixel 2 بسیاری از کسانی که در اندیشه‌ی خرید یک تلفن همراه اندرویدی به سر می‌برند، در پی سر در آوردن از خصوصیات مثبت و منفی دو گوشی جدید شرکت گوگل و مقایسه‌ی آن با ویژگی‌های سایر محصولات مشابه هستند تا بلکه بتوانند انتخاب بهتر و منطقی‌تری در این زمینه داشته باشند. از همین رو در مطلب پیش رو به بررسی سه مورد از نکات مثبت و منفی دو گوشی Pixel 2 XL و Pixel 2  خواهیم پرداخت. نکاتی که شاید بتواند فرآیند انتخاب گزینه‌ی مناسب از میان گزینه‌های ریز و درشت موجود در بازار را برای افراد علاقه‌مند به تلفن‌های هوشمند پرچمدار آسان‌تر کند.

اگر شما هم جزو کسانی هستید که در زمینه‌ی خرید یا عدم خرید گوشی Pixel 2 XL یا مدل ارزان قیمت‌تر این محصول یعنی گوشی Pixel 2 تردید دارید، شاید بتوانید پس از خواندن این متن با اطمینان بیشتری در این زمینه تصمیم‌گیری کنید.

نخستین نقطه قوت گوشی Pixel 2 XL و Pixel 2

همان گونه که اندکی قبل در این مطلب نیز به آن اشاره کرده بودیم، یکی از بزرگ‌ترین نقاط قوت گوشی Pixel 2 XL و Pixel 2 کیفیت بالای دوربین‌های اصلی و سلفی این دو محصول است. به گونه‌ای که دوربین اصلی و جانبی محصولات جدید گوگل از بسیاری از رقبای موجود در بازار قدرتمندتر بوده و کیفیت بالاتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. به عنوان مثال با بوجود این که دوربین اصلی گوشی Pixel 2 XL از وجود لنز دو گانه بی بهره است، اما همان تکنیک‌هایی را در اختیار کاربران این ابزار قرار می‌دهد که در دوربین دو گانه‌ی گوشی آیفون ۸ یا آیفون ۱۰ مشاهده می‌شود. تکنیک‌هایی که حتی می‌توان آن‌ها را در دوربین سلفی گوشی Pixel 2 XL نیز مشاهده کرد.

خبر خوب برای علاقه‌مندان به استفاده از قابلیت‌های مثبت دوربین گوشی Pixel 2 XL این است که می‌توانند نظیر همین قابلیت‌ها را در گوشی Pixel 2 نیز مشاهده کنند. چرا که هر دو محصول جدید شرکت گوگل از وجود دوربین مشابه اصلی و سلفی بهره می‌برند و از این منظر هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. بر این اساس دوربین قدرتمند و با کیفیت گوشی Pixel 2 XL و Pixel 2 از جمله مهم‌ترین نقاط قوت این دو محصول به شمار می‌رود که می‌تواند انگیزه‌ی مناسبی را برای خریدن این دو گوشی در کاربران ایجاد کند.

بهترین خصوصیات

دومین نقطه قوت گوشی Pixel 2 XL و Pixel 2

پس از معرفی تکنولوژی واقعیت افزوده اختصاصی شرکت اپل یعنی ARKit شرکت گوگل نیز بیکار ننشست و به معرفی تکنولوژی جدید خود در این زمینه یعنی ARCore پرداخت. حال دارندگان دو گوشی Pixel 2 XL و Pixel 2 می‌توانند شاهد ملاقات با برخی از قابلیت‌های مرتبط با این تکنولوژی جدید در تلفن‌های هوشمند خود باشند. به عنوان مثال می‌توان به امکان استفاده‌ از چسبانک‌های جدید مبتنی بر تکنولوژی واقعیت افزوده تسط دو گوشی Pixel 2 XL و Pixel 2  اشاره کرد.

علاوه بر آن دو گوشی Pixel 2 XL و Pixel 2 از وجود یک دستیار هوشمند صوتی اختصاصی نیز بهره می‌برند. دستیاری که نحوه‌ی احضار آن کم و بیش همانند احضار غول چراغ جادو خواهد بود!

به موارد یاد شده می‌توان وجود ابزار گوگل لنز را نیز اضافه کرد. ابزاری که برای نخستین بار در یک گوشی هوشمند اندرویدی مورد استفاده قرار می‌گیرد و قادر است با شناسایی اجسام متفاوتی نظیر کتاب‌ها، پوسترهای تبلیغاتی، کارت‌های تبلیغاتی و نشان‌های تجاری مختلف، اطلاعات اضافه ای از آن‌ها را در اختیار کاربران دو گوشی Pixel 2 XL و Pixel 2  قرار دهد. به این ترتیب خریداران اعضای جدید خانواده‌ی گوگل پیکسل می‌توانند با در اختیار داشتن این دو محصول از وجود امکانات و قابلیت‌های متعددی بهره ببرند. قابلیت‌هایی که گرچه برخی از آن‌ها در قالب نمونه‌های مشابه در محصولات رقیب نیز مشاهده می‌شود، اما در مجموع می‌تواند ارزش خرید دو گوشی Pixel 2 XL و Pixel 2  را افزایش دهد.

سومین نقطه قوت گوشی Pixel 2 XL و Pixel 2

از دیگر نقاط قوت قابل ذکر دو گوشی Pixel 2 XL و Pixel 2  می‌توان به وجود قابلیت Always On در صفحه نمایش این دو محصول اشاره کرد. قابلیتی که به دارندگان این دو گوشی جدید اجازه می‌دهد که بتوانند حتی در صورت غیر فعال بودن صفحه نمایش گوشی خود نیز از امور مهمی نظیر پیام‌های دریافتی یا تماس‌های از دست رفته آگاه شوند و بدون نیاز به فعال کردن صفحه نمایش گوشی خود به مشاهده‌ی ساعت یا تقویم آن‌ بپردازند. از آن جا که پیش از این برخی از گوشی‌های اندرویدی موجود در بازار نظیر محصولات سامسونگ نیز از وجود این قابلیت استفاده کرده‌اند، برخورداری دو گوشی Pixel 2 XL و Pixel 2  از قابلیت Always On در صفحه نمایش خود، به علاقه‌مندان محصولات یاد شده این اطمینان را می‌دهد که محصول انتخابی آن‌ها چیزی کم از سایر نمونه‌های مشابه موجود در بازار ندارد.

پیکسل 2

نخستین نقطه ضعف گوشی Pixel 2 XL و Pixel 2

گرچه بهره‌مندی هر دو گوشی Pixel 2 XL و Pixel 2  از دوربین عقب و جلوی مشابه می‌تواند نکته‌ی مثبتی برای خریداران این دو محصول تلقی شود، اما در عین حال می‌توان آن را یک نقطه ضعف نیز در نظر گرفت. چرا که با توجه به برخورداری هر دو محصول یاد شده از پردازنده‌های مرکزی مشابه، این دو گوشی در ظاهر متفاوت، به جز توان باتری و اندازه‌ی صفحه نمایش خود هیچ تفاوت مشخص دیگری با یکدیگر ندارند. بر این اساس شاید وجود تفاوت دویست دلاری قیمت این دو محصول با یکدیگر چندان منطقی جلوه نکند (برای آگاهی از قیمت و سایر مشخصات مهم دو گوشی Pixel 2 XL و Pixel 2 می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید).

معمولا تلفن‌های هوشمند پرچمدار در قالب دو نسخه‌ی مجزا به بازار عرضه می‌شوند. نسخه‌هایی که از نظر ویژگی‌های ظاهری و باطنی با یکدیگر متفاوت هستند و خریداران برای انتخاب میان آن‌ها ناگزیر از انجام حساب و کتاب دقیقی خواهند بود. اما شاید در رابطه با گوشی Pixel 2 XL و Pixel 2  این تفاوت‌ها به اندازه‌ای نباشد که خریداران را وادار به انجام حساب و کتاب ویژه‌ای نماید. در واقع می‌توان با یک حساب و کتاب سرانگشتی به این نکته پی برد که میزان تفاوت دو گوشی Pixel 2 XL و Pixel 2  با یکدیگر در آن حدی نیست که لازم باشد برای انتخاب گزینه‌ی بهتر از میان آن‌ها ۲۰۰ دلار اضافه پرداخت کرد.

دومین نقطه ضعف گوشی Pixel 2 XL و Pixel 2

با وجود تمام حریف و حدیث‌هایی که سال گذشته در رابطه با حذف درگاه ۳.۵ میلی‌متری هدفون در گوشی آیفون ۷ وجود داشت، امسال شرکت گوگل دو گوشی Pixel 2 XL و Pixel 2 را با ویژگی مشابهی به بازار عرضه می‌کند. به این معنی که اعضای جدید خانواده‌ی پیکسل گوگل نیز همانند اعضای جدید خانواده‌ی آیفون اپل از وجود درگاه ۳.۵ میلی‌متری هدفون بی‌بهره خواهند بود. موضوعی که موجب می‌شود علاقه‌مندان به موسیقی ناگزیر از پرداخت هزینه‌های اضافه برای خریدن هدفون‌های بلوتوثی مختص به این دو گوشی باشند.

بدترین خصوصیات

سومین نقطه ضعف گوشی Pixel 2 XL و Pixel 2

شرکت سامسونگ با طراحی منحصر به فرد تلفن‌های هوشمند خود در طول چند سال اخیر و زدودن حواشی دور صفحه نمایش این محصولات آن چنان محبوبیتی در میان کاربران به دست آورد که بالاخره شرکت اپل هم کوتاه آمد و در طراحی پرچمدار جدید خود یعنی آیفون ۱۰ از حالت صفحه نمایش لبه به لبه برای طراحی بخش جلوی این گوشی بهره گرفت. با این حال طراحان دو گوشی Pixel 2 XL و Pixel 2 با بی‌توجهی به این موضوع ظاهر دو پرچمدار جدید خود را کم و بیش مشابه با تلفن‌های هوشمند سنتی طراحی کرده‌اند.

این موضوع در گوشی Pixel 2 XL که از صفحه نمایش بزرگ‌تری برخوردار است، اندکی بیشتر به چشم می‌آید و حواشی دور صفحه نمایش این گوشی ظاهری قدیمی به آن بخشیده است. در حالی که طراحان گوشی Pixel 2 XL و حتی Pixel 2  می‌توانستند با زدودن حواشی دور این محصولات و تخصیص فضای بیشتری از بخش جلوی آن‌ها به صفحه نمایش، از دو پرچمدار جدیدگوگل تلفن‌های هوشمند جذاب‌تر و دلرباتری بسازند.

حال شاید بتوان با کنار هم قرار دادن این نقاط قوت ضعف با آگاهی بیشتری نسبت به انتخاب یا عدم انتخاب دو گوشی Pixel 2 XL و Pixel تصمیم گرفت.

منبع: ورج (همراه با ترجمه، تالیف و ویرایش اختصاصی نویسندگان و مترجمان مجله قرمز)

در صورت تمایل می‌توانید با نظرات خود در بخش کامنت، ما را در بهبود کیفیت مطالب بخش فناوری مجله قرمز یاری کنید.

دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

غذاهای سرشار از کلاژن
غذاهای سرشار از کلاژن که پوست شما را به گذشته خوب می برند
61
لوازم آرایشی
محصولات پیپا انتخابی مناسب در هنگام خرید لوازم آرایشی
139
درمان لک صورت
درمان لک صورت؛ راهنمای علمی درمان لک به همراه معرفی بهترین محصولات
262
اوره برای پوست
فواید اوره برای پوست؛ آیا می‌دانستید اوره هم لایه‌بردار است و هم مرطوب‌کننده؟
1,304
راقبت پس از فیلر لب
بهترین روشهای مراقبت پس از فیلر لب
433
آزلائیک اسید
آزلائیک اسید (Azelaic Acid) چیست و چگونه آکنه را درمان می‌کند؟
428

مقالات سلامت

دیسپلازی معده
دیسپلازی معده چیست، روشهای تشخیص آن چه هستند؟
47
تغذیه سالم
تغذیه سالم فقط به معنی افزایش سبزیجات و کاهش چربی‌ها نیست!
34
جوش زیر پوستی
جوش زیر پوستی را با روشهای ساده در خانه درمان کنیم
233
درد پهلو
درد پهلو چه علتهایی دارد و روشهای درمان هر کدام چیست؟
184
کاتتر ورید مرکزی
کاتتر ورید مرکزی (CVC): انواع و شیوه نصب آن برای بیمار
131
خواب و چاقی
خواب و چاقی؛ تاثیر ریتم شبانه‌روزی بدن بر چاقی وسایر بیماری‌های مزمن
110

مقالات آشپزی

شیر جو دوسر خانگی
طرز تهیه شیر جو دوسر خانگی و انواع روشهای استفاده از آن
115
نان هندی خانگی
نان هندی خانگی ساده و آسان بدون نیاز به فر
630
ترافل شکلاتی
ترافل شکلاتی خوشمزه تقدیم به آنهایی که دوستشان داریم
214
گرام ماسالا
طرز تهیه ادویه گرام ماسالا در خانه با عطری عالی برای انواع غذاها
382
سس مایونز گیاهی
سس مایونز گیاهی و رژیمی برای آنها که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند
696
اشترودل سیب اصل اتریشی
اشترودل سیب اصل اتریشی را به بهترین روش در خانه درست کنیم
682

مقالات تغذیه

تغذیه سالم
تغذیه سالم فقط به معنی افزایش سبزیجات و کاهش چربی‌ها نیست!
34
غذاهای سرشار از کلاژن
غذاهای سرشار از کلاژن که پوست شما را به گذشته خوب می برند
61
توت فرنگی
خواص توت فرنگی این دلربای اردیبهشتی؛ میوه ای کم قند و خوش طعم
55
خواب و چاقی
خواب و چاقی؛ تاثیر ریتم شبانه‌روزی بدن بر چاقی وسایر بیماری‌های مزمن
110
چای رازیانه
خواص عالی چای رازیانه برای سلامتی از رفع بی خوابی تا دردهای پریودی
243
تنظیم هورمونی
چطور از گلوکومتر برای تنظیم هورمونی و لاغری استفاده کنیم؟    
153