آدری هپبورن یکی از ستارگان ماندگار دنیای سینما است که به خاطر ایفای نقش‌های به یاد ماندنی و همچنین ظاهر جذاب و دلنشین خود شهرت فراوانی پیدا کرد. چهره خاص و اندام باریک و ظریفش به همراه شیکپوشی و استایل جذابی که داشت او را در کنار یک ستاره سینما به یک آیکن مد هم تبدیل کرد به طوری که هنوز هم استایل او سطح بالا به شمار می‌رود و بیشتر لباس‌هایی که در فیلم‌ها و مراسم دیگر در دوران طلایی هالیوود (دهه ۵۰ و ۶۰) پوشیده است به لباس‌های کلاسیک در دنیای مد تبدیل شده‌اند، مدتی پیش آدری هپبورن به عنوان زیباترین زن قرن بیستم انتخاب شد. در این مقاله تخصصی از محله قرمز نگاهی داریم به زندگی آدری هیپورن ستاره دنیای مد و سینما و جملات انگیزشی و توصیه‌های شیکپوشی از او.

زندگی نامه آدری هپبورن

آدری کتلین راستن در چهارم ماه می ۱۹۲۹ در بروکسل بلژیک به دنیا آمد. پدر او جوزف ویکتور راستن یک بانکدار متمول بریتانیایی و مادرش الا فون همسترا یک بارونس هلندی بود. آدری دوران کودکی خود را در هلند گذراند و وقتی شانزده ساله بود همزمان با پایان جنگ جهانی دوم به انگلستان رفت. آدری هیپورن از کودکی عاشق رقص باله بود اما به خاطر شرایط جنگ نتوانست به هنر مورد علاقه خود ادامه دهد اما با همین علاقه و هنر بود که توانست راه خود را به عالم سینما باز کند. او ابتدا کار خود را از تئاتر آغاز کرد و از همین زمان در نقش یک دختر ساده‌دل و مهربان جا افتاد، نقشی که در برخی از فیلم‌های بعدی او نیز تکرار شد. پس از ایفای چند نقش کوتاه در فیلم‌های نه چندان مهم، ویلیام وایلر او را برای نقش اصلی فیلم تعطیلات رمی انتخاب کرد که برای او یک جایزه اسکار، گلدن گلوب و بفتا و تبدیل شدن به یک ستاره را به همراه داشت. تا کنون هیچ زنی موفق به دریافت همزمان این سه جایزه برای یک فیلم نشده است.

پس از آن نیز در فیلم‌های مهم دیگری مثل سابرینا، جنگ و صلح و عشق در بعدازظهر افای نقش کرد اما فیلم صبحانه در تیفانی (اقتباس از داستان ترومن کاپوتی) نقطه عطفی در کارنامه کاری آدری هیپورن محسوب می‌شود، او در این فیلم چهره‌ای کلاسیک از زن دهه شصتی آمریکایی ارائه می‌دهد و این تصویر هنوز هم جزو تصاویر ماندگار در دنیای سینما و مد محسوب می‌شود، چون این فیلم بود که برند جواهرات تیفانی را به برندی جهانی تبدیل کرد. او از سال ۱۹۸۸ به عنوان سفیر یونسکو برای کمک به کودکان قحطی زده آفریقا انتخاب شد و از این زمان بخش مهمی از زندگی خود را وقف مردم فقیر و رنجدیده کرد. او در بیستم ژانویه سال ۱۹۹۳ بر اثر ابتلا به بیماری سرطان در ۶۳ سالگی درگذشت.

توصیه‌های شیک‌پوشی از آدری هیپورن

علاوه بر ستاره سینما بودن، آدری هیپورن یک آیکن مد تکرار نشدنی است. جالب است بدانید که او منبع الهام طراح معروف هوبرت دو ژیوانشی هم بوده است و بیشتر لباس‌هایی که در فیلم‌ها بر تن او می‌بینید توسط این طراح افسانه‌ای تولید شده است. مدل مو و استایل آدری هیپورن تا مدت‌ها الگوی دختران جوان در سراسر جهان بود و او نخستین کسی بود که ابروی پهن و پررنگ را برای خانم‌ها باب کرد. لباسی که او در سکانس افتتاحیه فیلم صبحانه در تیفانی به تن دارد در سال ۲۰۰۶ در یک حراجی به مبلغ ۶۹۰ هزار دلار به فروش رسید. همچنین یکی از مدل‌های کیف لویی ویتون به سفارش وی ابداع شده است و امروز به تولید انبوده رسیده است، بنابراین هرگز نباید نفوذ و تاثیری را که این ستاره سینما در فرهنگ جهانی قرن بیستم به خصوص دنیای مد داشته است دست کم بگیرید. طبق مشاهدات، روی دیوار ۹۳ درصد از اتاق‌های خوابگاه‌های دانشجویی در آمریکا تصویری از آدری هیپورن نصب شده است و نشان از این دارد که اثر و حضور او در فرهنگ جهانی هرگز کمرنگ نخواهد شد.

جملات انگیزشی و توصیه‌های زیباپوشی از زبان آدری هپبورن

آدری هپبورن در زندگی کوتاه اما پربار خود فعالیت‌های بسیاری انجام داده است که در کنار آن سخنان موجز و جالب او همچنان نو و اثرگذار می‌نماید. در ادامه تعدادی از این جملات را که او درباره معنای زندگی و شادی مطرح کرده و همچنین توصیه‌های شیک‌پوشی و استایل او را بیان می‌کنیم.

اگر نگاهی به تیپ و استایل آدری هیپورن داشته باشید چیزی که بیش از هرچیز دیگری به چشم می‌خورد سادگی و مدرن بودن است، استایل او نمادی از مدرنیسم و نوگرایی قرن بیستم در کنار سادگی و شکوه بدون تلاش است. او به سطح بالا لباس پوشیدن و رنگ‌های شاد مثل قرمز علاقه و اعتقاد خاصی داشت و معتقد بود همیشه باید طوری لباس بپوشید که گویی در مهمانی هستید:

زندگی یک مهمانی است پس درست لباس یپوشید

توصیه‌های شیک‌پوشی از آدری هیپورن

برای هر زن، یک طیف مناسب از رنگ قرمز وجود دارد

اما او معتقد است زیبایی زن در لباس‌هایی او نیست بلکه شادی و روحیه قوی چیزی است که باعث زیبایی زن می‌شود:

توصیه‌های شیک‌پوشی از آدری هیپورن

زیبایی یک زن به لباس هایی که می‌پوشد نیست. زیبایی زن باید در چشمانش دیده شود

من معتقدم شادترین دختران زیباترین دختران هستند

از نظر آدری استایل شخصی و ظرافت و سلیقه اصول اولیه شیکپوشی هستند که به خود شخص بستگی دارند و با مرور زمان کهنه و کمرنگ نمی‌شوند:

توصیه‌های شیک‌پوشی از آدری هیپورن

چرا تغییر؟ هر کسی باید استایل شخصی خود را پیدا کند و به آن وفادار بماند

ظرافت و خوش سلیقگی تنها گونه‌ای از زیبایی است که هرگز کمرنگ نمی‌شود

آدری هپبورن بخش مهمی از زندگی خود را در سال‌های پایانی آن وقف نیازمندان کرد و معتقد بود کمک به دیگران مهم‌ترین و مفیدترین کاری است که می‌توانیم انجام دهیم بدون آن که نیازی به کمک دیگران داشته باشیم:

توصیه‌های شیک‌پوشی از آدری هیپورن

می‌گویند عشق بهترین سرمایه‌گذاری است، چون هرچه بیشتر عشق بورزی عشق بیشتری نصیبت می‌شود

یادتان باشد اگر به دستی برای کمک نیاز داشتید در انتهای بازویتان قرار دارد

وقتی پیرتر می‌شوید یادتان باشد که یک دست دیگر هم دارید یکی برای اینکه به خودتان کمک کنید و دومی برای کمک به دیگران

او توصیه‌های خوبی هم درباره قوی بودن در زندگی و جدی گرفتن چیزهای مهم و شاد زیستن دارد که در ادامه می‌خوانید:

من معتقدم زمانی که هیچ چیز مطابق میل شما پیش نمی‌رود باید قوی باشید

من زندگی‌ام را جدی نمی‌گیرم اما کارهایی را که در زندگی‌ام انجام می‌دهم جدی می‌گیرم

من عاشق کسانی هستم که خنده به لبم می‌آورند، خنده می‌تواند هزاران درد را درمان کند

مهم‌ترین چیز لذت بردن از زندگی است و شاد بودن تنها چیزی است که اهمیت دارد

توصیه‌های شیک‌پوشی از آدری هیپورن

لحظات سختی در زندگی داشته‌ام اما همیشه آخر هر سختی یک جایزه گرفتم

به عقیده من فردا روز دیگری است، من به معجزه اعتقاد دارم

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه مقالات تخصصی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: PureWow (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)