توت سفید ( White Mulberry) یک میوه خوشمزه و از کی از انواع توت است. استفاده از توت سفید یک درمان و عمل گیاهی محبوب در سراسر جهان است. این ماده غذایی خوشمزه دارای مزایای فراوانی برای سلامتی که بسیاری از افراد از آن‌ها مطلع نیستند. با مصرف این ماده غذایی می‌توانید به بهبود سطح سلامت و افزایش حس نشاط و تندرستی در خود اقدام کنید. در این مقاله سعی خواهیم کرد که نگاهی جامع و مبسوط بر خواص و ویژگی‌های این میوه خوشمزه و محبوب داشته باشیم.

 

توت سفید چیست؟

توت سفید میوه کوچکی از درخت توت است که به لحاظ علمی به‌عنوان مورس آلبا شناخته می‌شود و در شمال چین رایج است. درختچه توت سفید به خاطر برگ‌های آن معروف است که منبع اصلی مواد مغذی برای کرم‌های ابریشم است که به‌عنوان یک صنعت عمده در آن منطقه فعالیت می‌کنند. بااین‌حال، در طب سنتی، برگ، میوه و پوست آن در فرم‌های مختلف به دلیل مقدار بالای فلاونوئید آن‌ها همراه با مواد مغذی دیگر مانند ویتامین C، کلسیم، پروتئین و آهن استفاده می‌شود. چندین ریزمغذی مهم دیگر در این گیاه و متعاقب آن توت سفید شامل لوتئولین، اسید کافئیک، اسید گالیک، رزوراترول و موراتسین هستند.

برگ‌های خشک‌شده این درخت به‌طورمعمول به‌عنوان چای دم می‌شود، درحالی‌که میوه آن به‌طور مستقیم و یا خشک‌شده خورده می‌شود. اسانس حاصل از این برگ‌ها نیز قوی است و برای افرادی که دارای مشکلات خاص بهداشتی هستند، به‌ویژه در درمان بیماری دیابت توصیه می‌شود. این درخت در حال حاضر در بسیاری از نقاط دیگر جهان، ازجمله در ایالات‌متحده به‌طور گسترده کشت‌شده و مورداستفاده قرار می‌گیرد.

مزایای مصرف توت سفید

مزایای استفاده از توت سفید شامل توانایی آن برای درمان بیماری دیابت، تقویت سیستم ایمنی بدن، کاهش خستگی و کاهش اضطراب است.

معرفی خواص توت سفید

خواص ضدالتهاب

طیف متنوع ترکیبات فعال و اسیدهای فرار در این نوع از توت به آن خواص ضدالتهابی می‌بخشد که منجر به تولید محصولات از این گیاه می‌شود که برای بیماران آرتریت ایده آل و برای کاهش علائم همچنین کسانی که از التهاب مزمن، بیماری نقرس، میگرن یا سندرم روده تحریک‌پذیر (IBS) رنج می‌برند، مفید است.

سلامت قلب

تحقیقات نشان داده است که خوردن توت سفید می‌تواند به کاهش کلسترول تام بدن درحالی‌که باعث بالا بردن سطوح HDL که ” چربی خوب” است می‌شود کمک می‌کند و همین امر موجب کاهش خطر ابتلا به آترواسکلروزیس (تصلب شرایین)، حمله قلبی، سکته مغزی و بیماری‌های قلبی عروقی می‌شود.

کاهش علائم افسردگی

یکی از اجزای فعال پوست توت سفید، هنگامی‌که به چای تبدیل می‌شود، دارای ویژگی‌های ضد عارضه افسردگی است. قبل از استفاده از این چای گیاهی به‌طور منظم، ابتدا با پزشک خود مشورت کنید، مخصوصاً اگر شما در حال حاضر داروهای ضد افسردگی را استفاده می‌کنید.

مبارزه با بیماری دیابت

این گیاه شاید بیشتر به خاطر اثرات آن بر دیابت شناخته می‌شود. در این مورد عنصر فعال در توت سفید که معمولاً به‌عنوان DNJ خوانده می‌شود، قادر به کاهش یا کاهش سرعت فرایند قند در بدن است و سطوح قند خون را کنترل می‌کند. این امر می‌تواند کیفیت زندگی را در بیماران دیابتی را تا حد زیادی افزایش دهد.

مزایای مصرف توت سفید

کاهش خطر ابتلا به سرطان

نشان داده‌شده است که آنتی‌اکسیدان‌ها در برگ‌ها و انواع توت‌ها باعث مرگ سلول‌ها سرطانی و جلوگیری از رشد و تکثیر سلول‌های سرطانی می‌شوند. درحالی‌که بیشتر این تحقیق بر روی اثرات سرطان روده بزرگ (کولورکتال ) تمرکز دارد، تحقیقات بیشتری برای سایر انواع سرطان ادامه دارد.

کاهش پاسخ استرس

پاسخ استرس در بدن مسئولیت همه‌چیز را از سطوح اضطراب تا فرآیندهای متابولیک را دارد، بنابراین استفاده از این چای برای تعادل سیستم عصبی شما و کاهش استرس مؤثر بوده و درنتیجه می‌تواند به کاهش التهاب مزمن، نوسانات خلقی و همه مسائل این بین کمک کند!

کاهش خستگی

اگر از خستگی مزمن رنج می‌برید یا به‌سادگی انرژی بیشتری نیاز دارید، یک فنجان چای توت سفید می‌تواند سطوح انرژی فیزیکی و ذهنی شما را تأمین کند.

کمک به توانایی شناختی

عصاره برگ این گیاه به‌طور گسترده‌ای مورد بررسی قرار گرفته است تا اثر آن بر حافظه و عملکرد مغز داشته باشد. تحقیقات نشان می‌دهد که استفاده از عصاره می‌تواند فعالیت عصبی را تحریک کند که همین امر می‌تواند به درمان بیماری آلزایمر کمک کند.

منبع مقاله : organic facts
این مقاله به طور اختصاصی توسط مجله قرمز ترجمه شده است.