جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
عینک آفتابی فالکون

فالکون ۱ Skelmet: چاپ ۳ بعدی بهترین عینک آفتابی با اسکن صورت

بجز شرکت Skelmet که سازنده عینک آفتابی فالکون ۱ است، همه ما بی‌شک اعتقاد داریم که هیچ موردی بدتر از آن نیست که بهترین عینک آفتابی را امتحان کنید ولی متناسب با صورت شما نبوده و بزرگتر یا کوچکتر باشد. در نهایت مجبور به امتحان تعداد بیشماری عینک آفتابی خواهید شد تا عینکی متناسب با صورت خود یافته و اگر شانس داشته باشید، این عینک زیبایی ظاهری هم داشته باشد. عینک آفتابی جزو لوازمی است که ساعت‌های بسیاری در محیط‌های بیرون بر روی صورت شما خواهد بود؛ بنابراین تنها “خوب” بودن چنین موردی، کافی نیست! اسکلمت گمان می‌کند پیدا کردن بهترین عینک آفتابی نباید کار طاقت فرسایی باشد. با مجله قرمز همراه باشید تا درمورد بهترین عینک آفتابی از نظر اسکلمت، بیشتر بدانید.

راه حل اسکلمت برای آسان نمودن تهیه بهترین عینک آفتابی چیست؟

برای اطمینان از اینکه پوشیدن عینک‌های آفتابی برای همه افراد راحت باشد، اسکلمت عینک‌های آفتابی سفارشی از طریق چاپ ۳ بعدی ارائه می‌دهند. این گجت برای تمام محدوده‌ها سنی، از کودک تا افراد مسن، قابل استفاده است. فرقی نمی‌کند بینی فردی بزرگ یا کوچک باشد، زیرا عینک‌های آفتابی Falcon 1 (فالکون ۱) نوآورانه‌ی آن‌ها به گونه‌ای ساخته می‌شود تا به خوبی برای سر و صورت شما فیت باشد. این ویژگی از طریق نرم افزار اسکن و یک چاپگر سه بعدی صورت می‌گیرد.

عینک آفتابی فالکون 1

رین وانگ (Rain Wang) مدیر ارشد عملیات شرکت اسکلمت (Skelmet) در مصاحبه‌ای با دیجیتال ترندز اعلام کرد که “این عینک‌ها توسط همه افراد قابل استفاده است زیرا مفهوم “سایز” برای آن بی معنی است. فرقی نمی‌کند فُرم سر شما چگونه باشد، در نهایت عینک آفتابی شما همشکل با فرم صورت شما خواهد بود.”

نحوه سفارشی سازی عینک آفتابی فالکون ۱

برای دستیابی بدون نقص به ابعاد سفارشی، اسکلمت از فرایندی به نام فناوری تناسب ۳ بعدی استفاده می‌کند که در آن، اسکنی ۳ بعدی، ۸۶ نقطه اصلی را بر روی سر فرد تجزیه و تحلیل می‌کند. این فرایند را می‌توانید با استفاده از تلفن همراه خود با استفاده از اپلیکیشن Skelmet انجام دهید، اما نتایج آن با اندازه گیری‌های دقیقی که توسط خود اسکلمت انجام می‌شود، متفاوت خواهد بود. وانگ در ادامه مصاحبه بیان نمود: “ما هنوز درحال بررسی این موضوع هستیم که آیا ایده‌ی خوبی است که مردم صورت خود را اسکن کنند یا خیر. زیرا ممکن است اسکن‌هایی که توسط خود افراد صورت می‌گیرد، منجر به تولید عینک‌هایی شود که دقیقاً بر روی صورتشان فیت نیستند”.

برای اسکنی باکیفیت‌تر، اسکلمت با فروشگاه‌ها درحال همکاری است. به عنوان مثال دوچرخه سواران می‌توانند در دوچرخه فروشی‌ها و یا افرادی که پیاده روی می‌کنند در فروشگاه‌های دیگر این عینک‌ها را تهیه کنند. اسکن صحیح هم به کمک افراد آموزش دیده صورت خواهد گرفت.

وانگ گفت: ” ما پرس و جویی از بیش از ۵۰۰ فرد داشتیم که در میان آن‌ها دوچرخه سواران و موتور سوارانی هم وجود داشتند. بیش از ۷۵ درصد این افراد ترجیح می‌دادند به محلی نزدیک خود مراجعه کنند تا بتوانند اسکن را انجام داده و عینک را تهیه کنند و یا فردی به خانه آن‌ها رفته و این فرایند را برایشان انجام دهد. از این طریق، نیازی نیست نگران صحیح نبودن اسکن‌ها باشند.”

عینک آفتابی فالکون 1

چگونگی ساخت عینک آفتابی فالکون ۱

زمانی که اسکن آماده شد، یک چاپگر ۳ بعدی مارک EOS P110 با استفاده از پودر پلاستیک نایلون برای ایجاد قاب، استفاده خواهد شد. یک لیزر نیز این مواد را به یکدیگر متصل می‌کند و از این طریق، عینک آفتابی سفارشی تشکیل می‌شود. این مواد منعطف و سبک، سبب می‌شود این عینک‌های آفتابی ورزشی فالکون ۱ تنها ۱۷ گرم وزن داشته باشند. وانگ اذعان داشت که “این وزن تنها در حدود وزن ۵ پاستیل خرسی است و شامل لنزها هم می‌شود”. چنین ویژگی‌ای سبب می‌شود فالکون ۱، سبک‌ترین عینک آفتابی موجود در بازار شده و ۳۰ درصد سبک‌تر از عینکی همانند Oakley Flak Jacket شود.

عینک آفتابی فالکون 1

لنزهای مورد استفاده برای عینک آفتابی فالکون ۱

البته بهترین عینک‌های دنیا هم بدون لنز با کیفیت، ذره‌ای ارزش ندارند. به همین خاطر است که اسکلمت با اسیلور (Essilor) که بزرگترین تامین کننده‌ی لنز در دنیا است، همکاری می‌کند. مصرف کنندگان می‌توانند لنزی که می‌خواهند انتخاب کنند و یا اسکلمت پیشنهاداتی را براساس نیازهای کاربر، ارائه می‌دهد. این لنزها قابلیت تعویض هم دارند و نیازی نیست که کاربر، تنها یک لنز را استفاده کند. این لنزها به صورت‌های قطبی، رنگی، آینه‌ای، تک دید و غیره در دسترس هستند.

در ابتدا، یک طراحی پایه وجود دارد که از میان آن‌ها انتخاب خواهید نمود، اما با توجه به اینکه هر جزئیاتی برای هر کاربر براساس نحوه استفاده آن‌ها از عینک آفتابی متفاوت است، هیچ دو جفتی از عینک‌ها مشابه هم نخواهند بود. برای دوندگان، این عینک‌ها روزنه بادگیری بزرگتری خواهد داشت تا هوا جریان داشته باشد. دوچرخه سواران نیز عینک‌هایی خواهند داشت که آیرودینامیک دقیق‌تری دارند. بنا به گفته‌ی وانگ “هر طراحی الگوریتم متفاوتی دارد و برای Indiegogo، قصد داریم تنها یک نوع طراحی ارائه دهیم، اما برای مصرف داخلی، حدوداً ۳ نوع طراحی داریم”.

اسکلمت در آینده قصد دارد سایز را از پوشیدنی‌ها، خصوصاً محصولاتی که برای پوشش سر و صورت هستند، حذف کند. در واقع، اسکلمت به عنوان شرکت ساخت کلاه ایمنی شروع به کار کرد، اما تسخیر بازار کلاه‌های ایمنی سفارشی موتور سیکلت در این بازه زمانی، بسیار دشوار است. وانگ می‌گوید: “یک کلاه ایمنی که با چاپ ۳ بعدی تهیه می‌شود، قیمتی بیش از هزار دلار خواهد داشت. ما می‌توانیم عینک‌های آفتابی را با قیمتی مشابه Oakleys بسازیم، اما این عینک‌ها ۱۰۰ درصد سفارشی هستند” .

بنا به گفته‌ی وانگ: “به چیزی بسنده نکنید، و اگر قرار است بسنده کنید، مطمئن شوید که موردی بدون نقص را انتخاب کرده‌اید.”

منبع: digitaltrends

دسته ها:
دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

با این ترفندها از ایجاد موخوره در موهایتان پیشگیری کنید
با این ترفندها از ایجاد موخوره در موهایتان پیشگیری کنید
43
عطر مشک و خاویار دو رایحه خاص و متفاوت از دنیای عطرها
عطر مشک و خاویار دو رایحه خاص و متفاوت از دنیای عطرها
126
همیشه جوان بمانید، ترفندهایی برای جلوگیری از پیری پوست
همیشه جوان بمانید، ترفندهایی برای جلوگیری از پیری پوست
297
راز داشتن یک لبخند زیبا و جذاب در این چند کار ساده است
راز داشتن یک لبخند زیبا و جذاب در این چند کار ساده است
252
مانیکور شاد ،مدل‌های شاد و جذاب آرایش ناخن برای تابستان
مانیکور شاد ،مدل‌های شاد و جذاب آرایش ناخن برای تابستان
252
زنان خاندان‌های سلطنتی چگونه از پوست خود مراقبت می‌کنند؟
زنان خاندان‌های سلطنتی چگونه از پوست خود مراقبت می‌کنند؟
474

مقالات سلامت

شقاق مقعد یا فیشر
شقاق مقعد (Fissure) چیست؟ معرفی کامل، علائم، پیشگیری و درمان شقاق مقعد
207
آکنه پیشانی
آکنه پیشانی به چه علت بوجود می‌آید و چگونه درمان می‌شود؟
184
درد گوش موقع بلعیدن
درد گوش موقع بلعیدن به چه علت بوجود می‌آید؟
174
معرفی داروی اتودولاک یا لودین
معرفی کامل داروی اتودولاک (Etodolac) یا لودین (Lodine)
182
عارضه گرمازدگی چیست؟
عارضه گرمازدگی چیست ؟ معرفی علائم، علل ایجاد، پیشگیری و درمان آن
257
دندان ترک خورده
دندان ترک خورده چگونه تشخیص داده شده و ترمیم می‌شود؟
326

مقالات آشپزی

شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
231
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
372
کوکوی مرغ
کوکوی مرغ با پنیر موزارلا (با گزینه بدون گلوتن)
702
کیک آناناس
کیک آناناس با تزئین خامه و نارگیل به همراه آموزش خشک کردن آناناس
369
نان لقمه‌ای
طرز تهیه نان لقمه‌ای نرم و پفی در فر و بدون فر؛ آموزش مرحله به مرحله و تصویری
2,868
طرز تهیه اوتمیل اورنایت
طرز تهیه اوتمیل اورنایت در شیشه؛ صبحانه پر فیبر و مغذی با چندین دستورالعمل مختلف
981

مقالات تغذیه

تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
231
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
177
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
176
آرد بدون گلوتن
آرد بدون گلوتن با ۲۵ نوع مختلف که نیاز شما را به آرد به طور کامل رفع می‌کند
540
ویتامین A
ویتامین A چه نقشی در سلامت بدن دارد و مقادیر توصیه شده آن چقدر است؟
863
فواید چای نعناع
چای نعناع و معرفی ۹ مورد از خواص شگفت انگیز این نوشیدنی مفید
1,026