جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
هماهنگ کردن رنگ لباس‌ها با اصول علمی

هماهنگ کردن رنگ لباس‌ها با اصول علمی

زمانی که می‌خواهید لباس جدیدی بخرید ولی در مورد رنگ لباس‌ها تردید دارید و نمی‌دانید کدام رنگ را با کدام رنگ می‌توان پوشید باید از روش‌های علمی برای این کار استفاده کنید. هماهنگی رنگ‌ها با اصول علمی همیشه نتیجه موفقی دارد و با شناخت رنگ‌ها و خواص فیزیکی آن‌ها می‌توانید سلیقه خود را در ترکیب رنگ لباس‌ها بهبود دهید و هماهنگ گردن رنگ لباس‌ها را در سه مرحله و به سادگی انجام دهید.

شناخت رنگ‌ها

چرخ رنگ را بشناسید: چرخ رنگ نموداری است که که تصویر مناسبی از جایگاه هر رنگ و ارتباط رنگ‌ها با یکدیگر را نشان می‌دهد. این نمودار در سال ۱۶۶۶ توسط اسحاق نیوتون فیزیک‌دان معروف و فردی که پرده از اسرار نور و رنگ‌ها برداشت معرفی شد. چرخ رنگ از سه قسمت تشکیل شده است: رنگ‌های اصلی شامل قرمز و زرد و آبی، رنگ‌های ثانویه شامل نارنجی و سبز و بنفش که از ترکیب دو رنگ اصلی به وجود می‌آیند و رنگ‌های مرتبه سوم که از ترکیب رنگ‌های اولیه و ثانویه به وجود می‌آیند مانند زرد-نارنجی، آبی-سبز و …

هماهنگ کردن رنگ لباس‌ها با اصول علمی

سه رنگ اصلی را با هم بپوشید: سه رنگ اصلی یعنی قرمز و زرد و آبی را می توانید همزمان در لباس‌ها به کار ببرید، این ایده که به آن هارمونی رنگ می‌گویند ترکیبی متعادل و چشم‌نواز از سه رنگی اصلی به صورت خالص است که البته نسبت ترکیب این سه رنگ باید برای زرد و آبی و قرمز به ترتیب یک به دو به سه باشد. هرچند این ترکیب از اساسی‌ترین ترکیب‌ها در دنیای هنر است و هرگز کهنه نمی‌شود ولی چنین ترکیب چشمگیری بیشتر برای کودکان و نوجوانان مناسب است و افراد بالغ ترجیحا نباید از سه رنگ اصلی خالص در کنار هم استفاده کنند. اما استفاده از یک یا دو رنگ اصلی با هم مشکلی به وجود نمی‌آورد مثل زرد و قرمز یا آبی و قرمز.

هماهنگ کردن رنگ لباس‌ها با اصول علمی

رنگ‌های متضاد را با هم بپوشید: یکی از اساسی‌ترین روش‌ها در ترکیب رنگ لباس استفاده از رنگ‌های مکمل و متضاد در کنار هم است. رنگ‌هتی مکمل به رنگ‌هایی گفته می‌شود که در چرخ رنگ در مقابل هم قرار می‌گیرند مانند بنفش خالص و زرد خالص، سبز و قرمز و یا نارنجی و آبی. رنگ‌های مکملی که از نظر روشنی و غلظت در یک درجه باشند در کنار هم زیبا دیده می‌شوند.

هماهنگ کردن رنگ لباس‌ها با اصول علمی

همرنگ بپوشید: استفاده ار رنگ‌هایی که در چرخ رنگ در مجاورت هم قرار می‌گیرند استایل تک‌رنگ یا هم‌خانواده را شکل می‌دهد. به طور مثال استفاده از فیروزه‌ای و لاجوردی در کنار هم که رنگ‌های هم‌خانواده هستند هماهنگی زیبایی در لباس‌هت به وجود می‌آورد. کافی است رنگی را که دوست دارید در چرخ رنگ انتخاب کنید و رنگ‌های مجاور آن را مشاهده کنید مثلا قرمز با صورتی یا نارنجی هماهنگی دارد و می‌توانند رنگ لباس‌های شما را تشکیل دهند.

هماهنگ کردن رنگ لباس‌ها با اصول علمی

رنگ‌های سرد و گرم را بشناسید: رنگ‌های گرم مثل قرمز و نارنجی و زرد در یک طرف چرخ رنگ و رنگ‌های سرد مثل آبی و سبز و بنفش در طرف دیگر آن قرار می‌گیرند. سردی و گرمی هر رنگ از رنگ‌هایی که از آن تشکیل شده نشات می‌گیرد مثلا اگر بنفش را با قرمز مخلوط کنید گرم می‌شود و اگر با آبی مخلوط کنید سرد خواهد بود. برای داشتن لباس‌هایی هماهنگ‌تر و ساده‌تر رنگ‌های گرم را با رنگ‌های گرم و رنگ‌های سرد را با رنگ‌های سرد بپوشید اما اگر می‌خواهید تیپ چشمگیرتری داشته باشید رنگ‌های سرد را با گرم بپوشید.

هماهنگ کردن رنگ لباس‌ها با اصول علمی

رنگ‌های خنثی و رنگ‌های زمین را بشناسید: رنگ‌های خنثی و رنگ‌های زمین در چرخ رنگ یافت نمی‌شوند، این رنگ‌ها رنگ‌ها تیره‌ای هستند که در خود مقدار زیادی خاکستری دارند و جلوه رنگی زیادی ندارند. کلیه طیف‌های قهوه‌ای، سفید، خاکستری، مشکی و بژ در این دسته قرار می‌گیرند. رنگ‌های زمین رنگ‌هایی هستند که در عناصر موجود در زمین مثل سنگ و خاک و گیاهان دیده می‌شوند مثل زرشکی، خاکی و سبز ارتشی. اما این رنگ‌ها کسل کننده نیستند و در استایل لباس نقش مهمی دارند و شناخت این رنگ‌ها، رنگ خنثای محبوب شما و رنگ‌هایی که با این رنگ خنثی هماهنگ هستند اهمیت زیادی دارد. به طور مثال رنگ‌های خنثای سرد مثل خاکستری و سرمه‌ای با رنگ‌های سرد مثل صورتی و آبی هماهنگی بیشتری دارد.

هماهنگ کردن رنگ لباس‌ها

استایل تک رنگ را امتحان کنید: انتخاب همه لباس‌ها از یک رنگ مثلا سرتاپا سیاه یا سرتاپا سفید از شیوه‌های کلاسیک استایل لباس است و برای تیپ‌های رسمی کاربرد دارد. اگر چنین تیپی را می‌پسندید باید دقت کنید، چون ممکن است ظاهر کسل کننده‌ای پیدا کنید و از طرف دیگر پیدا کردن لباس‌هایی که عینا هم رنگ باشند کار ساده‌ای نیست. برای جذاب‌تر کردن استایل تک‌رنگ بهتر است از یک یا دو عنصر رنگی استفاده کنید. مثلا اگر کت و شلوار مشکی پوشیده‌اید یک بلوز فیروزه‌ای و یا اگر کت و شلوار شما سرمه‌ای است بلوز صورتی یا زرد می‌تواند به کمک شما بیاید.

رنگ‌های خنثی را امتحان کنید: لباس‌هایی که رنگ خنثی دارند پایه و اساس کمد لباس شما هستند، این لباس‌ها با هر رنگی هماهنگ می‌شوند اما باز هم باید در ترکیب این لباس‌ها دقت کافی داشته باشید به طور مثال شلوار جین آبی یک لباس با رنگ خنثی به شمار می‌رود ولی هر طیفی از این شلوار را با رنگ خاصی می‌توانید هماهنگ کنید. میان خاکستری یا قهوه‌ای باید رنگی را که بیشتر با پوست شما هماهنگ است انتخاب کنید.

با اکسسوری‌ها به استایل خود رنگ دهید: اگر هنوز در ترکیب رنگ لباس‌ها تازه کار هستید و از انتخاب رنگ‌های مختلف برای لباس‌های خود می‌ترسید لازم نیست ریسک کنید، در مراحل اولیه آشنایی با رنگ‌ها و ترکیب آن‌ها از اکسسوری‌ها شروع کنید. از انتخاب کیف و کفش و کمربند رنگی شروع کنید، رنگ‌های مختلف را امتحان کنید و ببینید که کدام رنگ با دیگری هماهنگی بیشتری دارد تا به تدریج در ترکیب رنگ‌ها ماهر شوید و سراغ‌ لباس‌ها بروید.

منبع: WikiHow

ورود به سایت دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

مهم‌ترین ترفندهای زیبایی و آرایش از زبان کارشناسان
مهم‌ترین ترفندهای زیبایی و آرایش از زبان کارشناسان آرایشی
25
روش صحیح برس کشیدن موها چیست؟ آیا از سنجاق مویی درست استفاده می‌کنید؟
روش صحیح برس کشیدن موها چیست؟ آیا از سنجاق مویی درست استفاده می‌کنید؟
46
رایحه ارکیده و یاس دو رایحه جذاب و پرطرفدار از دنیای گل‌ها
رایحه ارکیده و یاس دو رایحه جذاب و پرطرفدار از دنیای گل‌ها
34
هفت گام مهم برای مراقبت از پوست چرب از زبان کارشناسان
هفت گام مهم برای مراقبت از پوست چرب از زبان کارشناسان
139
بهترین رنگ رژ لب برای آرایش شما در فصل بهار شما چیست؟
بهترین رنگ رژ لب برای آرایش شما در فصل بهار چیست؟
201
میلیا ، نقاط سفید روی پوست چرا به وجود می‌آیند؟ راه درمان آن‌ها چیست؟
میلیا ، نقاط سفید روی پوست چرا به وجود می‌آیند؟ راه درمان آن‌ها چیست؟
110

مقالات سلامت

معرفی التهاب لثه
التهاب لثه و علل و علائم ابتلا، نحوه تشخیص و پیشگیری و درمان این عارضه
11
تغذیه بارداری
تغذیه بارداری و بررسی اهمیت نقش تغذیه در این دوران بارداری
18
درمان ها خانگی در درمان استرس
درمان استرس و معرفی ۱۹ درمان خانگی برای مقابله با این مشکل
99
بلفاریت یا التهاب پلک
بلفاریت یا التهاب پلک؛ علائم، عوارض و درمانهای دارویی و خانگی
107
اندازه مناسب سطح کلسترول چیست
سطح کلسترول چگونه سنجیده می‌شود و میزان نرمال آن چقدر است؟
575
علائم تند تپشی
تند تپشی (تاکی کاردی) و معرفی، علائم، تشخیص و پیگیری و درمان
147

مقالات آشپزی

نان لقمه‌ای
طرز تهیه نان لقمه‌ای نرم و پفی در فر و بدون فر؛ آموزش مرحله به مرحله و تصویری
206
طرز تهیه اوتمیل اورنایت
طرز تهیه اوتمیل اورنایت در شیشه؛ صبحانه پر فیبر و مغذی با چندین دستورالعمل مختلف
218
بستنی گیاهی
طرز تهیه بستنی گیاهی بدون لبنیات به صورت تصویری؛ بدون گلوتن و وگان
709
بیسکویت پتی بور خانگی
بیسکویت پتی بور خانگی ساده، کرمدار و شکلاتی (Le Pettit Beurre)
280
سالاد ماکارونی
سالاد ماکارونی کلاسیک با سبزیجات رنگارنگ و سس رژیمی
627
طرز تهیه پنیر ریکوتا خانگی
پنیر ریکوتا خانگی را به ساده‌ترین روش بسازید؛ آموزش تصویری
460

مقالات تغذیه

تغذیه بارداری
تغذیه بارداری و بررسی اهمیت نقش تغذیه در این دوران بارداری
18
نوشیدنی انرژی زا و طبیعی
نوشیدنی انرژی زا و طبیعی با ۱۳ دستورالعمل مختلف که می‌توانید در خانه درست کنید
50
فواید آب خیار
آب خیار و معرفی ۷ مورد از مزایای استفاده از این نوشیدنی مفید
63
فواید ماست منجمد
ماست منجمد و معرفی مزایای استفاده از این دسر کم کالری و خوشمزه
240
معرفی عوارض مصرف زردچوبه
عوارض مصرف زردچوبه و معرفی ۱۳ مورد از این عوارض که شما ممکن است ندانید
415
معرفی خواص هل
خواص هل و معرفی ۱۱ خاصیت شگفت انگیز از این ماده غذایی
242