جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
هماهنگ کردن رنگ لباس‌ها با اصول علمی

هماهنگ کردن رنگ لباس‌ها با اصول علمی

زمانی که می‌خواهید لباس جدیدی بخرید ولی در مورد رنگ لباس‌ها تردید دارید و نمی‌دانید کدام رنگ را با کدام رنگ می‌توان پوشید باید از روش‌های علمی برای این کار استفاده کنید. هماهنگی رنگ‌ها با اصول علمی همیشه نتیجه موفقی دارد و با شناخت رنگ‌ها و خواص فیزیکی آن‌ها می‌توانید سلیقه خود را در ترکیب رنگ لباس‌ها بهبود دهید و هماهنگ گردن رنگ لباس‌ها را در سه مرحله و به سادگی انجام دهید.

شناخت رنگ‌ها

چرخ رنگ را بشناسید: چرخ رنگ نموداری است که که تصویر مناسبی از جایگاه هر رنگ و ارتباط رنگ‌ها با یکدیگر را نشان می‌دهد. این نمودار در سال ۱۶۶۶ توسط اسحاق نیوتون فیزیک‌دان معروف و فردی که پرده از اسرار نور و رنگ‌ها برداشت معرفی شد. چرخ رنگ از سه قسمت تشکیل شده است: رنگ‌های اصلی شامل قرمز و زرد و آبی، رنگ‌های ثانویه شامل نارنجی و سبز و بنفش که از ترکیب دو رنگ اصلی به وجود می‌آیند و رنگ‌های مرتبه سوم که از ترکیب رنگ‌های اولیه و ثانویه به وجود می‌آیند مانند زرد-نارنجی، آبی-سبز و …

هماهنگ کردن رنگ لباس‌ها با اصول علمی

سه رنگ اصلی را با هم بپوشید: سه رنگ اصلی یعنی قرمز و زرد و آبی را می توانید همزمان در لباس‌ها به کار ببرید، این ایده که به آن هارمونی رنگ می‌گویند ترکیبی متعادل و چشم‌نواز از سه رنگی اصلی به صورت خالص است که البته نسبت ترکیب این سه رنگ باید برای زرد و آبی و قرمز به ترتیب یک به دو به سه باشد. هرچند این ترکیب از اساسی‌ترین ترکیب‌ها در دنیای هنر است و هرگز کهنه نمی‌شود ولی چنین ترکیب چشمگیری بیشتر برای کودکان و نوجوانان مناسب است و افراد بالغ ترجیحا نباید از سه رنگ اصلی خالص در کنار هم استفاده کنند. اما استفاده از یک یا دو رنگ اصلی با هم مشکلی به وجود نمی‌آورد مثل زرد و قرمز یا آبی و قرمز.

هماهنگ کردن رنگ لباس‌ها با اصول علمی

رنگ‌های متضاد را با هم بپوشید: یکی از اساسی‌ترین روش‌ها در ترکیب رنگ لباس استفاده از رنگ‌های مکمل و متضاد در کنار هم است. رنگ‌هتی مکمل به رنگ‌هایی گفته می‌شود که در چرخ رنگ در مقابل هم قرار می‌گیرند مانند بنفش خالص و زرد خالص، سبز و قرمز و یا نارنجی و آبی. رنگ‌های مکملی که از نظر روشنی و غلظت در یک درجه باشند در کنار هم زیبا دیده می‌شوند.

هماهنگ کردن رنگ لباس‌ها با اصول علمی

همرنگ بپوشید: استفاده ار رنگ‌هایی که در چرخ رنگ در مجاورت هم قرار می‌گیرند استایل تک‌رنگ یا هم‌خانواده را شکل می‌دهد. به طور مثال استفاده از فیروزه‌ای و لاجوردی در کنار هم که رنگ‌های هم‌خانواده هستند هماهنگی زیبایی در لباس‌هت به وجود می‌آورد. کافی است رنگی را که دوست دارید در چرخ رنگ انتخاب کنید و رنگ‌های مجاور آن را مشاهده کنید مثلا قرمز با صورتی یا نارنجی هماهنگی دارد و می‌توانند رنگ لباس‌های شما را تشکیل دهند.

هماهنگ کردن رنگ لباس‌ها با اصول علمی

رنگ‌های سرد و گرم را بشناسید: رنگ‌های گرم مثل قرمز و نارنجی و زرد در یک طرف چرخ رنگ و رنگ‌های سرد مثل آبی و سبز و بنفش در طرف دیگر آن قرار می‌گیرند. سردی و گرمی هر رنگ از رنگ‌هایی که از آن تشکیل شده نشات می‌گیرد مثلا اگر بنفش را با قرمز مخلوط کنید گرم می‌شود و اگر با آبی مخلوط کنید سرد خواهد بود. برای داشتن لباس‌هایی هماهنگ‌تر و ساده‌تر رنگ‌های گرم را با رنگ‌های گرم و رنگ‌های سرد را با رنگ‌های سرد بپوشید اما اگر می‌خواهید تیپ چشمگیرتری داشته باشید رنگ‌های سرد را با گرم بپوشید.

هماهنگ کردن رنگ لباس‌ها با اصول علمی

رنگ‌های خنثی و رنگ‌های زمین را بشناسید: رنگ‌های خنثی و رنگ‌های زمین در چرخ رنگ یافت نمی‌شوند، این رنگ‌ها رنگ‌ها تیره‌ای هستند که در خود مقدار زیادی خاکستری دارند و جلوه رنگی زیادی ندارند. کلیه طیف‌های قهوه‌ای، سفید، خاکستری، مشکی و بژ در این دسته قرار می‌گیرند. رنگ‌های زمین رنگ‌هایی هستند که در عناصر موجود در زمین مثل سنگ و خاک و گیاهان دیده می‌شوند مثل زرشکی، خاکی و سبز ارتشی. اما این رنگ‌ها کسل کننده نیستند و در استایل لباس نقش مهمی دارند و شناخت این رنگ‌ها، رنگ خنثای محبوب شما و رنگ‌هایی که با این رنگ خنثی هماهنگ هستند اهمیت زیادی دارد. به طور مثال رنگ‌های خنثای سرد مثل خاکستری و سرمه‌ای با رنگ‌های سرد مثل صورتی و آبی هماهنگی بیشتری دارد.

هماهنگ کردن رنگ لباس‌ها

استایل تک رنگ را امتحان کنید: انتخاب همه لباس‌ها از یک رنگ مثلا سرتاپا سیاه یا سرتاپا سفید از شیوه‌های کلاسیک استایل لباس است و برای تیپ‌های رسمی کاربرد دارد. اگر چنین تیپی را می‌پسندید باید دقت کنید، چون ممکن است ظاهر کسل کننده‌ای پیدا کنید و از طرف دیگر پیدا کردن لباس‌هایی که عینا هم رنگ باشند کار ساده‌ای نیست. برای جذاب‌تر کردن استایل تک‌رنگ بهتر است از یک یا دو عنصر رنگی استفاده کنید. مثلا اگر کت و شلوار مشکی پوشیده‌اید یک بلوز فیروزه‌ای و یا اگر کت و شلوار شما سرمه‌ای است بلوز صورتی یا زرد می‌تواند به کمک شما بیاید.

رنگ‌های خنثی را امتحان کنید: لباس‌هایی که رنگ خنثی دارند پایه و اساس کمد لباس شما هستند، این لباس‌ها با هر رنگی هماهنگ می‌شوند اما باز هم باید در ترکیب این لباس‌ها دقت کافی داشته باشید به طور مثال شلوار جین آبی یک لباس با رنگ خنثی به شمار می‌رود ولی هر طیفی از این شلوار را با رنگ خاصی می‌توانید هماهنگ کنید. میان خاکستری یا قهوه‌ای باید رنگی را که بیشتر با پوست شما هماهنگ است انتخاب کنید.

با اکسسوری‌ها به استایل خود رنگ دهید: اگر هنوز در ترکیب رنگ لباس‌ها تازه کار هستید و از انتخاب رنگ‌های مختلف برای لباس‌های خود می‌ترسید لازم نیست ریسک کنید، در مراحل اولیه آشنایی با رنگ‌ها و ترکیب آن‌ها از اکسسوری‌ها شروع کنید. از انتخاب کیف و کفش و کمربند رنگی شروع کنید، رنگ‌های مختلف را امتحان کنید و ببینید که کدام رنگ با دیگری هماهنگی بیشتری دارد تا به تدریج در ترکیب رنگ‌ها ماهر شوید و سراغ‌ لباس‌ها بروید.

منبع: WikiHow

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

جدیدترین رنگ‌های رژ لب و یک ترفند ساده برای آرایش لب زیبا و حرفه‌ای
جدیدترین رنگ‌های رژ لب و یک ترفند ساده برای آرایش لب زیبا و حرفه‌ای
17
جدیدترین و زیباترین مدل‌های رنگ مو برای تابستان که امسال می‌توانید امتحان کنید
جدیدترین و زیباترین مدل‌های رنگ مو برای تابستان که امسال می‌توانید امتحان کنید
101
عطر بهترین هدیه برای کسانی که دوستشان دارید و می‌خواهید خوشحالشان کنید
عطر بهترین هدیه برای کسانی که دوستشان دارید و می‌خواهید خوشحالشان کنید
92
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
269
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
143
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
272

مقالات سلامت

سندرم دهان سوخته
سندرم دهان سوخته یا سوزش زبان؛ علتها، علائم و درمانهای پزشکی و خانگی
11
علتهای پا درد
پا درد چه علتهایی دارد و چه موقعی جدی می‌شود؛ بررسی ۷ نوع پا درد و درمان آن
135
تست کراتینین خون
تست کراتینین آزمایش خون به چه منظور انجام می‌شود و میزان نرمال آن چقدر است؟
133
علائم کمبود ویتامین D
علائم کمبود ویتامین D با ۹ علامت هشدار دهنده که باید به آنها توجه کرد
286
ناشتا بودن قبل از آزمایش خون
ناشتا بودن قبل از آزمایش خون و آمادگی قبل از آن؛ انواع آزمایشها و مواد ممنوعه و ترفندها
153
افزایش هموگلوبین
افزایش هموگلوبین خون با مصرف مکملها و تغییر در رژیم غذایی چگونه امکان پذیر است؟
107

مقالات آشپزی

نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
108
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
142
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
219
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
402
شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
1,406
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
796

مقالات تغذیه

غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
170
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
340
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
456
تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
595
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
409
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
582