جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
در سه گام برای رفتن به عروسی آماده شوید

در سه گام برای رفتن به عروسی آماده شوید

وقتی کارت عروسی دوست یا فامیل به دستتان می‌رسد برنامه‌ریزی شما هم برای آماده شدن برای عروسی آغاز می‌شود. انتخاب لباس مناسب عروسی، یکی از مهم‌ترین کارهایی است که قبل از رفتن به عروسی باید انجام دهید. این مطلب را بخوانید و در سه گام برای رفتن به عروسی آماده شوید

تطبیق یافتن با شرایط یا تم مهمانی

کارت دعوت را به دقت بخوانید: هرچند مهمانی‌های تم دار هنوز چندان در کشور ما باب نشده‌اند ولی اگر به چنین مهمانی‌ای دعوت هستید لازم است که کارت دعوت را دقیق مطالعه کنید چون بیشتر کدها و اطلاعات لازم درباره انتخاب لباس و آماده شدن برای عروسی را در این نوشته می‌توانید پیدا کنید. به طور مثال اگر محل برگزاری مهمانی یک ویلای ساحلی باشد شما به کفش راحت نیاز خواهید داشت.

قیود مذهبی و فرهنگی را در نظر بگیرید: اگر عروسی در شرف برگزاری تم و زمینه هم نداشته باشد باز هم شما ملزم به رعایت یک سری اصول هستید و در حقیقت شما با قبول دعوت عروسی، پذیرفته‌اید که قیود مذهبی و فرهنگی خانواده عروس و داماد را رعایت کنید و آن را در انتخاب لباس خود مدنظر قرار دهید.

سوال بپرسید: اگر از کارت دعوت اطلاعات چندانی به دست نیامد و یا شما شناخت چندانی از فرهنگ خانواده عروس و داماد ندارید نگران نباشید. فراموش نکنید که پرسیدن عیب نیست اما ندانستن عیب است. شما می‌توانید از نزدیک‌ترین فرد به خانواده میزبان درباره لباس مناسب و شرایط حاکم بر محیط عروسی سوال کنید.

در سه گام برای رفتن به عروسی آماده شوید

رعایت اصول

سفید نپوشید: یکی از اولین قوانین مربوط به انتخاب لباس مجلسی برای عروسی این است که نباید سفید بپوشید. اهمیتی ندارد که چقدر رنگ سفید را دوست دارید یا به شما می‌آید، در این شب به خصوص رنگ سفید مختص عروس است و حتی از رنگ‌های نزدیک به سفید مثل شیری و کرم هم احتناب کنید. البته استفاده از سفید در قسمت کوچکی از لباس یا در اکسسوری‌ها اشکالی ندارد.

سرتاپا سیاه نپوشید: همان‌طور که مجاز به سفید پوشیدن نیستید اجازه ندارید مانند فردی که به مجلس ختم دعوت شده‌است لباس بپوشید. پس برای عروسی سرتاپا مشکی نپوشید اما می‌توانید از لباس مشکی کوتاه در کنار اکسسوری‌های رنگی مثل کیف و کفش و جواهرات استفاده کنید.

بیش از حد پرزرق و برق نباشید: همه دوست دارند در مهمانی عروسی لباس زیبا و جذاب بپوشند و بدرخشند. اما شما باید تا حدی این تمایل را سرکوب کنید چون تنها کسانی که باید در مهمانی بدرخشند عروس و داماد هستند. پس از زرق و برق بیش از حد در لباس اجتناب کنید اما کمی زرق و برق در اکسسوری‌ها اشکالی ندارد. اگر وضع مالی شما از عروس و داماد بهتر است و می‌توانید لباسی گران‌تر از آن‌چه که آن‌ها می توانند تهیه کنند بپوشید، این کار را نکنید.

رسمی لباس بپوشید: هرچقدر هم که تم مهمانی راحتی به نظر برسد شما ملزم به پوشیدن لباس رسمی هستید و با پوششیدن لباس رسمی احترام خود را به عروس و داماد نشان می‌دهید. پس از پوشیدن هرگونه پوشاک که در دسته لباس راحتی جای می‌گیرند مثل تی‌شرت، شلوار جین، شلوار کوتاه و لگینگ خوددای کنید.

کفش مناسب انتخاب کنید: برای آماده شدن برای عروسی یک کفش رسمی زیبا که با لباس مجلسی شما هماهنگی داشته باشد انتخاب کنید. کفش پاشنه بلند و صندل دو انتخاب اصلی شما برای کفش عروسی هستند و کفش‌های کتانی و دمپایی راحتی را هرگز نباید برای عروسی بپوشید.

بچه‌ها را فراموش نکنید: اگر فرزند شما نیز به عروسی دعوت شده است باید برای او هم لباس مناسب تهیه کنید. بیشتر قوانین لباس بزرگسالان درباره کودکان هم صدق می‌کند اما راحتی کودک را باید در نظر بگیرید. به طور مثال پوشیدن شلوار کوتاه با ساسپند برای پسربچه‌ها اشکالی ندارد. برای دختربچه‌ها نیز کفش عروسکی یا صندل تخت تهیه کنید. حتما یک دست لباس راحتی اضافی برای کودک جهت عوض کردن بعد از مهمانی همراه داشته باشید.

در سه گام برای رفتن به عروسی آماده شوید

لباس مناسب فصل

زمستان: اگر عروسی در فصل زمستان برگزار می‌شود بهتر است لباس‌هایی با رنگ‌های تیره‌تر و سیر و از پارچه‌های ضخیم و سنگین انتخاب کنید. رنگ‌های عمیق مثل زرشکی، آبی سیر یا سبز یشمی و پارچه‌هایی مثل مخمل، فاستونی یا پشم انتخاب مناسبی برای لباس مجلسی شما در فصل زمستان خواهند بود. در این فصل خانم‌ها می‌توانند از کت و شلوار مجلسی هم استفاده کنند. پوشیدن جوراب شلواری ضخیم همراه با لباس مجلسی نیز در فصل زمستان اشکالی ندارد.

پاییز: هوای پاییز کاملا غیرقابل پیش‌بینی است و اگر مهمانی در فضای باز برگزار می‌شود باید برای بارش باران هم آماده باشید. پس در پاییز بهتر است چند گزینه آماده داشته باشید و تا روز عروسی صبر کنید تا بر اساس آب و هوا گزینه مناسب‌تر را انتخاب کنید. همراه داشتن چتر و یک پوشش گرم مثل ژاکت هم توصیه می‌شود.

تابستان: در فصل تابستان از لباس‌هایی استفاده کنید که رنگ‌ روشن و پارچه نازک با قابلیت تعریق داشته باشند. برای این که بین خنک ماندن و استایل رسمی لباس تعادل برقرار کنید بهتر است از پارچه‌هایی مثل شیفون، ابریشم و پنبه برای لباس مجلسی استفاده کنید. اگر عروسی در فضای باز برگزار می‌شود تابش آفتاب را هم فراموش نکنید و از عینک آفتابی و کرم ضدآفتاب استفاده کنید.

بهار: در عروسی‌هایی که در بهار و در فضای باز برگزار می‌شود باران‌های نابهنگام بهاری می‌تواند چالش بزرگی برای لباس مهمانی شما باشد. در این شرایط از لباس بلند و لباس‌ها و کفش‌هایی که با خیس شدن آسیب می‌بینند مثل جیر اجتناب کنید. رنگ‌های روشن و چشمگیر با پارچه‌هایی با طرح‌های گلدار در فصل بهار می‌تواند انتخابی زیبا و مناسب برای لباس مجلسی شما باشد.

در زمستان می توانید کت و شلوار مجلسی بپوشید

منبع: WikiHow

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

جدیدترین رنگ‌های رژ لب و یک ترفند ساده برای آرایش لب زیبا و حرفه‌ای
جدیدترین رنگ‌های رژ لب و یک ترفند ساده برای آرایش لب زیبا و حرفه‌ای
4
جدیدترین و زیباترین مدل‌های رنگ مو برای تابستان که امسال می‌توانید امتحان کنید
جدیدترین و زیباترین مدل‌های رنگ مو برای تابستان که امسال می‌توانید امتحان کنید
91
عطر بهترین هدیه برای کسانی که دوستشان دارید و می‌خواهید خوشحالشان کنید
عطر بهترین هدیه برای کسانی که دوستشان دارید و می‌خواهید خوشحالشان کنید
91
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
265
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
143
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
271

مقالات سلامت

سندرم دهان سوخته
سندرم دهان سوخته یا سوزش زبان؛ علتها، علائم و درمانهای پزشکی و خانگی
5
علتهای پا درد
پا درد چه علتهایی دارد و چه موقعی جدی می‌شود؛ بررسی ۷ نوع پا درد و درمان آن
134
تست کراتینین خون
تست کراتینین آزمایش خون به چه منظور انجام می‌شود و میزان نرمال آن چقدر است؟
131
علائم کمبود ویتامین D
علائم کمبود ویتامین D با ۹ علامت هشدار دهنده که باید به آنها توجه کرد
280
ناشتا بودن قبل از آزمایش خون
ناشتا بودن قبل از آزمایش خون و آمادگی قبل از آن؛ انواع آزمایشها و مواد ممنوعه و ترفندها
153
افزایش هموگلوبین
افزایش هموگلوبین خون با مصرف مکملها و تغییر در رژیم غذایی چگونه امکان پذیر است؟
106

مقالات آشپزی

نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
108
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
142
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
219
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
402
شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
1,402
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
795

مقالات تغذیه

غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
169
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
340
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
455
تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
595
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
409
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
582