چگونه انواع لکه بر روی چوب را از بین ببریم؟


تا بحال شده که یادتان برود از زیر لیوانی استفاده کنید؟ خب نگران نباشید چون برای پاک کردن لکه آب روی چوب ایده‌های بسیاری وجود دارد که همگی آنها عملی و قابل اجرا در خانه هستند. شما تنها به موادی ساده نیاز دارید که همه آنها در آشپزخانه‌تان پیدا می‌شود.


جوش شیرین ماده‌ای همه کاره

لکه آب روی چوب

با تهیه خمیری از یک قاشق غذاخوری جوش شیرین و ۱ قاشق آب، آن لکه‌های سفید را که بخاطر گذاشتن لیوانهای داغ یا بخار لیوان است، از روی میز قهوه یا سایر مبلمانهای چوبی خود پاک کنید. به آرامی و با حرکت دورانی لکه را مالش دهید تا از بین برود. به خاطر داشته باشید که برای از بین بردن لکه‌ آب روی چوب نباید زیاد از آب استفاده کنید.


وازلین دوست همه وسایل چوبی

لکه آب روی چوب

اگر اخیرا مهمان به خانه شما رفت و آمد داشته و لکه‌های به جا مانده از آب روی مبلمان چوبی مانده است. برای اینکه آنها را از بین ببرید از وازلین را روی آنها بمالید و بگذارید یک شب تا صبح بماند. به هنگام صبح، لکه آب روی چوب را با یک دستمال پاک کنید. روغنهای معدنی علاوه بر پاک کردن لکه به مبلمان چوبی شما جلای فوق العاده‌ای می‌بخشند.

لکه آب روی چوب


پاک کردن لکه آب روی چوب با خمیر دندان

لکه آب روی چوب

موقع مهمانی دادن زیر لیوانی می‌گذارید اما بعضی از افراد آنها را استفاده نمی‌کنند و لیوانشان را همانجا روی میز می‌گذارند. برای پاک کردن لکه آب روی چوب که بوسیله نوشیدنیهای خیلی سرد بخار کرده ایجاد می‌شوند، مقداری خمیر دندان غیر ژله‌ای را با یک دستمال نرم روی سطح بمالید تا لکه‌های آب ایجاد شده روی چوب را از بین ببرید. بعد با یک دستمال مرطوب آن را پاک کرده و بگذارید قبل از پولیش کردن، خشک شود.

برای پاک کردن لکه‌های قویتر، مقدار مساوی از خمیر دندان و جوش شیرین را مخلوط کنید. خمیر را به موازات رگه‌های چوب مالیده، آن را با دستمال پاک کنید و با روغن لیمو جلا دهید.


نمک

لکه آب روی چوب

با مخلوط کردن ۱ قاشق چایخوری نمک با چند قطره آب خمیری بسازید تا لکه‌های لیوان و بطریهای نوشابه را از روی میز چوبی تان پاک کنید. این خمیر را با یک دستمال نرم یا اسفنج به آرامی روی لکه آب بمالید تا روی لکه را به طور کامل بپوشاند. صبر کنید تا زمانی که خشک شود و لکه پاک شود. حالا وسایل چوبی خود را روغن جلا دهید.


واکس خودرو لکه آب روی چوب را پاک می کند

یکی از مهمانهای شما فراموش کرده که از زیر لیوانی استفاده کند و حالا یک لکه زشت روی میز چوبی تان جاش خوش کرده است. وقتی که روغن جلای عادی نمی‌تواند این لکه را از بین ببرد سعی کنید کمی واکس خودرو را روی میز بمالید تا لکه آب روی چوب پاک شود. روی حلقه آب را با انگشت‌تان واکس بزنید. بگذارید خشک شود سپس با دستمالی نرم آن را برق بیندازید.


سرکه

لکه آب روی چوب

برای حذف لکه آب روی چوب که بخاطر لیوانهای خیس روی میز چوبی ماند، سرکه و روغن زیتون را به طور مساوی با هم مخلوط کرده و آن را با یک دستمال نرم روی میز چوبی و هم جهت با رگه‌های چوب بمالید. از یک دستمال نرم تمیز دیگر برای برق انداختن آن استفاده کنید. برای پاک کردن لکه‌های آب روی مبل چرمی، آن را با اسفنجی که در سرکه سفید غلیظ خیسانده شده، پاک کنید.

آیا می‌دانستید که سرکه سفید نه تنها می‌تواند لکه‌های آب روی چوب را پاک کند بلکه می‌تواند حتی لکه‌های خون را هم پاک کند. خب بهتر است به سراغ مطلب پاک کننده‌های خانگی طبیعی بروید تا بدانید که چه چیزهایی در خانه هستند که کار شما را راحت‌تر می‌کنند و در عین حال به محیط زیست آسیب کمتری می‌رسانند.


ترجمه و تالیف اختصاصی توسط مجله قرمز

منبع: rd