بهترین درمان های خانگی سرگیجه کدامند؟


عارضه سرگیجه

سرگیجه (دوار سر) ممکن است رایج‌ترین نوع سرگیجه مزمن باشد، اما هنوز هم می‌تواند باعث تحریک، اختلال شده و برای فرد مبتلا کاملاً خطرناک باشد، بنابراین برای با مصرف برخی از داروهای خانگی ساده دستی، از جمله استفاده از چای زنجبیل، دانه‌های گشنیز، ویتامین C، سیر، طب سوزنی، ماساژ و هیدراتاسیون اضافی و نیز تغییرات خاصی از شیوه زندگی می‌توانید با این مشکل مقابله کرده و آن را کنترل کنید.

اگر احساس نوسان در حرکت یا سرگیجه را تجربه کرده باشید، حتی زمانی که جهان ساکن است، ممکن است از یک عارضه سرگیجه رنج برده باشید. این احساس عدم تعادل می‌تواند بسیار ناراحت‌کننده باشد و منجر به حالت تهوع، بی‌ثباتی، حرکت غیرطبیعی چشم و تعریق زیاد می‌شود.

دو نوع اصلی از سرگیجه وجود دارد: سرگیجه محیطی و مرکزی. بسته به علت اصلی، روش‌های مختلف درمان شامل: استفاده از آنتی‌هیستامین‌ها و مسدودکننده‌های بتا (بتا بلاکرها) تا داروهای ضد تشنج و آستروئیدها توصیه می‌شود. با این حال، تعدادی از داروهای طبیعی نیز وجود دارند که می‌توانند کارکرد مناسبی برای رفع عارضه سرگیجه داشته باشند، اگر بهتر نباشد همان کارکرد داروهای پزشکی را دارد.

بگذارید باهم نگاهی به بعضی از این داروهای خانگی برای سرگیجه بیندازیم.


درمان های خانگی برای عارضه سرگیجه

درمان خانگی عارضه سرگیجه به شرح زیر است:

ویتامین C

مطالعات افزایش ویتامین C را با کاهش نشانه‌های خاص عارضه سرگیجه، به ویژه سرگیجه مرتبط با بیماری نشانگان منییر و سایر عوامل محیطی این بیماری در ارتباط می‌داند. اضافه کردن هرچه بیشتر میوه‌ها و سبزی‌های ، به ویژه اسفناج، توت فرنگی، گوجه فرنگی و فلفل سبز به رژیم غذایی مصرفی روزانه می‌تواند شما را کاملاً روبه راه کند!

سیر

برای کنترل عفونت گوش داخلی یا دیگر مشکلات، یکی از بهترین داروها سیر است. اول، شما می‌توانید یک سیر را در روغن کنجد تفت دهید تا زمانی که قهوه‌ای شود، سپس روغن باقی مانده را از تابه بردارید. هنگامی که این روغن خشک شد، از یک قطره‌چکان استفاده کنید و روغن را در گوش خود قرار بچکانید. ترکیب آنتی‌اکسیدان و ضد باکتری روغن سیر و کنجد می‌تواند این عفونت را تسکین دهد و کمک کند تا تعادل خود را حفظ کنید.

درمان خانگی سرگیجه هنگام بلند شدن

بذر گشنیز

بعضی از علائم سرگیجه ممکن است به علت کمبود مواد معدنی در بدن رخ دهد که باعث می‌شود عملکرد شناختی نقصان یا لغزش شود. دانه‌های گشنیز غنی از مواد گیاهی و همچنین مواد معدنی حیاتی است که بدن برای عملکرد درست به آن‌ها نیاز دارد. این دانه‌ها را به مدت یک شب خیس کنید و بعد صبح مخلوط حاصل بخورید تا درمان سریع سرگیجه انجام شود، به خصوص اگر این مشکل یک مشکل مزمن است.

طب سوزنی

هنگامی که حالت عجیب و غریبی که به عنوان سرگیجه شروع می‌شود که در آن جهان به طور ناگهانی به نظر می‌رسد دچار چرخش می‌شود که ممکن است در اثر تلاش ناگهانی شما برای رسیدن به چیزی است که شما نیاز دارید! طب سوزنی یک بخش کلیدی از طب سنتی چینی است و شامل تعدادی استراتژی و نکات فشار است که اعتقاد بر این است که به طور مستقیم علائم سرگیجه را تحت تأثیر قرار داده و کنترل می‌کند.

چای زنجبیلی

بسیاری از افرادی که از این وضعیت رنج می‌برند تهوع را هنگامی که جهان شروع به چرخش می کند، تجربه می کند و اگر شما در میان این افراد هستید که از این مشکل رنج می برید، چای زنجبیل را به عنوان یک راه حل در نظر بگیرید. بعضی چیزها برای معده تسکین دهنده هستند و به عنوان یک عامل قدرتمند ضدعفونی کننده مطرح است، و همچنین باعث تسکین ذهن و کاهش اضطراب می شود که عامل دیگری برای ایجاد عارضه سرگیجه است.

کمبود آب و مایعات در بدن

کمبود آب در رژیم غذایی می‌تواند علائم سرگیجه را ایجاد کند، زیرا حتی میزان کم آن می‌تواند باعث ایجاد عارضه سرگیجه شود. آب مهمترین ماده در بدن ما است و هنگامی که درصد آن حتی با مقدار کمی کاهش می یابد، ما می ایجاد مشکلاتی خود را احساس کنیم. مصرف مقدار مناسب آب می‌تواند باعث شود که مغز ما را به درستی کار کند و پای ما را روی زمین بند باشد.

همچنین بخوانید: سرگیجه را چگونه از بین ببریم؟

بادام

برخی از مواد مغذی کلیدی در بادام، ویتامین B و ویتامین E هستند که براساس مطالعات انجام گرفته مستقیما با بهبود علائم عارضه سرگیجه در ارتباط هستند. شما می توانید بادام را یک بار بشویید، آنها را تمیز کنید، سپس آنها را با آب و شیر به عنوان بهترین نوشیدنی بنوشید.

خوب خوابیدن

خستگی می‌تواند به کاهش تدریج عملکرد شناختی منجر شود. بسیاری از افرادی که از عارضه سرگیجه مزمن رنج می‌برند از مسائل خواب نیز شکایت دارند، بنابراین اگر بخواهید هنگامی که بیدار می‌شوید احساس خوبی داشته باشید، مطمئن شوید که در ساعت مناسبی می‌خوابید.

یوگا

برای کسی که می خواهد احساس درونی خود را با تعادل تقویت کند، باید متابولیسم خود را بهینه کند، بدن خود را سم زدایی کرده و سیستم ایمنی بدن خود را بهبود بخشد و برای این منظور تعداد کمی از فعالیت های روزانه به عنوان یوگا ارزشمند است. هنگامی که یوگا با مدیتیشن ترکیب می شود، این ترکیب می تواند ذهن شما را پاک کند و بدن شما را سرحال کند.

درمان خانگی سرگیجه شدید

ماساژ سر

ماساژ سر می تواند گردش خون را در قسمت های اصلی سر بهبود بخشیده و همچنین می تواند آرامش را بهبود بخشیده و استرس را کاهش دهد. این امرمی تواند توسط خود شما یا فرد دیگری انجام شود، اما چرخش های آهسته در نزدیکی گیجگاه و ناحیه پشت گوش به خصوص برای از بین بردن این علائم مفید است.

نمک را مصرف نکنید

همانطور که در بالا ذکر شد، کم آبی شدن یکی از علل اصلی سرگیجه است و بیشتر بودن نمک در بدن شما باعث می شود که آب بیشتری حفظ شود و باعث ایجاد یک احساس یا توهم کم آبی در بدن می شود. اگر به طور مرتب به سرگیجه مبتلا شوید، سعی کنید مصرف سدیم را در خود کاهش دهید.

موارد احتیاط

اگر چه بسیاری از این درمان‌های خانگی بسیار مؤثر هستند، این شرایط می‌تواند نشانگر بیماری‌های بسیار جدی‌تر باشد، بنابراین مهم است علائم ایجاد شده در خود را به یک پزشک منتقل کنید، جایی که می‌توانید یاد بگیرید که چه نوع سرگیجه را تجربه می‌کنید و البته چرا! این داروهای خانگی را می‌توان با مشورت با یک پزشک متخصص مورد استفاده قرار داد.

همچنین بخوانید: علت سرگیجه وقتی سر پایین است

منبع مقاله :organic facts
این مقاله به طور اختصاصی توسط مجله قرمز ترجمه شده است.