جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
خیاط چه تغییراتی را می‌تواند در لباس‌های آماده شما اعمال کند؟

خیاط چه تغییراتی را می‌تواند در لباس‌های آماده شما اعمال کند؟

پیدا کردن لباس مناسب در میان لباس‌های آماده که کاملا اندازه شما باشد و در تما قسمت‌ها درست روی تن بنشیند کار ساده‌ای نیست. چون لباس‌های آماده بر اساس سایزبندی استاندارد تهیه می‌شوند و اگر اندام شما دقیقا با یکی از این سایزها همشکل باشد فرد بسیار خوش‌شانسی هستید. در این مواقع است که خیاط‌ها می‌توانند به کمک ما بیایند، کار خیاط تنها دوخت لباس بر اساس سفارش نیست بلکه آن‌ها می‌توانند تغییراتی هم در لباس‌های آماده شما ایجاد کنند و آن را به فرم دلخواه شما درآورند. اما کدام تغییرات در لباس‌های آماده امکان‌پذیر است و کدام تغییرات امکان‌پذیر نیست؟

تغییرات ممکن در لباس‌های آماده

 تغییر در خط یقه لباس: اگر به نظر شما خط یقه لباسی که خریده‌اید زیادی باز است یا زیادی بسته است و یا فرم آن با فرم صورت و اندام شما هماهنگی ندارد می‌توانید لباس را به خیاط خود بسپارید تا یقه را به فرم دلخواه شما درآورد. پس اگر لباس شما برایتان ارزش زیادی دارد و نگران نامناسب بودن آن هستید می‌توانید به جای خرید یک لباس دیگر مبلغی کمتر را به یک خیاط ماهر بپردازید تا این تغییر را برای شما انجام دهد، یقه هفت را به یقه گرد تبدیل کند، دکلته شما را بالاتر ببرد و یا لبه‌های برگشته یقه را حذف کند.

اضافه کردن یا جابجا کردن زیپ: زیپ برخی لباس‌های مجلسی در قسمت بغل قرار دارد و برای پوشیدن آن باید لباس را از قسمت پایین بپوشید و این کار ممکن است آرایش و موهای شما را به کلی خراب کند. پس اگر در میان لباس‌های آماده لباس زیبایی را پسندیدید که تنها مشکل آن قرار داشتن زیپ در بغل است هیچ نگران نباشید، لباس را بخرید سپس آن را به خیاط بدهید تا یک زیپ در قسمت پشت آن ایجاد کند تا بتوانید آن را از قسمت بالا بپوشید بدون آن که آسیبی به موها و آرایش شما وارد شود. البته ممکن است برخی افراد با زیپ پشت و سختی بستن آن مشکل داشته باشند و زیپ بغل را ترجیح دهند، در این مورد نیز خیاط می‌تواند مشکل شما را حل کند.

تنگ گردن کمر شلوار جین: یک مشکل رایج میان خانم‌ها اختلاف زیاد بین سایز کمر و دور باسن است که باعث می‌شود هر شلواری که می‌پوشند به خصوص شلوار جین، در قسمت کمر شل و با فاصله بایستد در حالی که در قسمت باسن کاملا فیت و حتی تنگ است. این مشکل نیز با مراجعه به یک خیاط ماهر قابل حل است و لازم نیست شلوار جین را کنار گذاشته و شلوار کشی بپوشید. این کار برای خیاط بسیار ساده است و در یک زمان کوتاه می‌تواند آن را برای شما انجام دهد و کمر شلوار را تنگ و اندازه تن شما کند.

اضافه کردن آستر به لباس ساده: اگر لباس تور یا نازکی دارید که به آن علاقه دارید اما نمی‌توانید آن را بپوشید چون نازک است و پوشش کافی ندارد، یا جنس لباس طوری است که بدن شما را دچار خارش می‌کند می‌توانید به خیاط مراجعه کنید و از او بخواهید که آن را آستردوزی کند. هر فرم لباسی قابلیت آستردوزی را دارد به شرطی که خیلی تنگ و چسبان نباشد چون دیگر اندازه شما نخواهد شد.

تیره کردن رنگ لباس: لباس‌هایی از جنس جین، لینن یا موسلین به سادگی قابلیت رنگ شدن را دارند و می‌توان آن‌ها را یک یا چند درجه تیره‌تر کرد و حتی به مشکی تبدیل کرد، این کار را به مراجعه به مغازه‌های رنگرزی در سطح شهر می‌توانید انجام دهید. پس اگر رنگ لباسی را نمی‌پسندید یا لباس رنگ روشنی دارید که لک شده است می‌توانید به سادگی آن را به یک لباس جدید تبدیل کنید.

تغییرات جزیی در لباس‌های سنگ‌دوزی شده: این مورد کمی جای تردید و بحث دارد اما این امکان وجود دارد که بتوانید لباس‌های آماده نگین‌دوزی و سنگ‌دوزی شده مجلسی خود را کوتاه‌تر کنید اما باید به خیاطی مراجعه کنید که مهارت و تجربه کافی را در کار با لباس‌های سنگ‌دوزی شده داشته باشد چون کار کردن با این تزئینات روی لباس نیاز به دقت و ظرافت در کار دارد. برای اطمینان از این مهارت می‌توانید نمونه‌های کارهای قبلی او را مشاهده کنید.

تغییرات ممکن در لباس‌های آماده

تغییرات غیرممکن در لباس‌های آماده

هرگونه تغییر در ابعاد بیش از ده سانتی‌متر: هدف بیشتر افراد از مراجعه به خیاط برای تغییر لباس‌های آماده تنگ کردن یا گشاد کردن لباس در صورت امکان و یا کوتاه کردن آن است. اما این تغییرات نمی‌تواند به طور نامحدود انجام شود به طور استاندارد نمی‌توان لباسی را بیش از یک سایز کوچک یا کوتاه کرد و در صورت تغییر بیش از ده سانتی‌متر تناسبات لباس به هم ریخته و لباس شما از فرم خواهد افتاد.

جابجا کردن سرشانه‌ها: اگر فکر می‌کنید که می‌توانی اپل‌های مانتوی قدیمی خود را درآورید و آن را دوباره بدون اپل بپوشید کاملا در اشتباه هستید. خارج کردن اپل باعث می‌شود فرم سرشانه و آستین لباس کاملا تغییر کند و آستین لباس آویزان و بدفرم شود که تغییر دادن آن حتی با کمک خیاط هم کار ساده‌ای نیست و نیاز دارد که کل بالاتنه لباس مجددا شکافته و دوخته شود که کار سخت و پرهزینه‌ای است و ارزش انجام دادن ندارد پس بهتر است در لباس‌های اپل دار خود تغییری ندهید.

روشن‌تر کردن رنگ لباس: اگرچه تیره کردن رنگ لباس‌های آماده به جز انواعی که از جنس پلی‌استر و استات و چرم هستند کار ساده‌ای است اما در مقابل روشن کردن رنگ لباس تقریبا غیرممکن است. پس اگر فکر می‌کردید که می‌توانید دامن چرم قهوه‌ای خود را صورتی رنگ کنید بهتر است در تصمیم خود تجدید نظر کنید و به جای رنگ کردن آن به فکر خرید یک دامن جدید باشید.

تغییرات ممکن در لباس‌های آماده

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه اصول شیک‌پوشی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: PureWow (ترجمه اختصاصی از مجله قرمز)

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
169
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
92
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
201
بستن منافذ پوست صورت
بستن منافذ پوست صورت با ۹ ماسک خانگی عالی و زیبا کننده و بدون مواد سمی
388
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
784
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
224

مقالات سلامت

دندانهای حساس
دندانهای حساس خود را با رعایت این ۸ قانون بهبود داده و درد آنها را کاهش دهید
23
داروی تری فلوئوپرازین: معرفی ویژگی ها، کارکرد، نحوه مصرف و عوارض جانبی
80
علائم لوسمی کودکان
شایعترین علائم لوسمی کودکان و علائم اولیه این بیماری چه هستند؟
127
داروی آلزایمر و پارکینسون چیست
معرفی کامل داروی اکسلون (Exelon) یا ریواستیگمین (Rivastigmine) – بهبود زوال عقل
147
تومور ویلمز
تومور ویلمز یا سرطان کلیه کودکان؛ علتها، علائم، تشخیص و انواع روشهای درمانی
127
فیبروم رحم
علائم خاموش فیبروم رحم با ۸ علامت هشدار دهنده و انواع روشهای درمان فیبروم
887

مقالات آشپزی

نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
87
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
98
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
186
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
373
شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
1,306
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
760

مقالات تغذیه

غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
111
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
260
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
403
تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
556
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
388
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
529