جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
انتخاب رنگ لباس مناسب بر اساس ویژگی‌های ظاهری شما

انتخاب رنگ لباس مناسب بر اساس ویژگی‌های ظاهری شما

بیشتر افراد یک رنگ محبوب برای خود دارند و در انتخاب رنگ لباس خود همیشه آن را مد نظر قرار می‌دهند. اما آیا این رنگ محبوب رنگ مناسبی برای لباس‌های شما هست و شما را زیباتر نشان می‌دهد یا این که چهره شما را مرده و کدر نشان می‌کند و به اصطلاح به شما نمی‌آید؟ هر کسی بر اساس ویژگی‌های ظاهری خود در یک رنگ لباس به بهترین شکل و در یک رنگ لباس دیگر به بدترین شکل دیده می‌شود. با در نظر گرفتن چند نکته و یادگیری چند اصل می‌توان به راحتی این رنگ‌های کلیدی را پیدا کرد و در انتخاب رنگ لباس مورد استفاده قرار داد.

انتخاب رنگ لباس مناسب برای ظاهر شما

ته رنگ پوست خود را پیدا کنید: ته رنگ پوست شما تعیین کننده رنگ‌هایی است که به شما می‌آیند. ته رنگ پوست رنگ پایه پوست بدون در نظر گرفتن تیرگی و روشنی آن است. همان طور که در مقالات قبلی بیان کردیم پوست‌ها از نظر ته رنگ به سه دسته سرد، گرم و خنثی تقسیم می‌شوند و اگر می‌خواهید بدانید شما جزو کدام دسته قرار دارید بخش اول این مقاله را که راهنمای تشخیص ته رنگ پوست است مطالعه کنید. اگر پوست شما ته رنگ سرد داشته باشد رنگ‌های سرد مثل آبی، بنفش، صورتی و سبز خالص به شما می‌آید و اگر پوست شما ته رنگ گرم داشته باشد رنگ‌های گرم مثل نارنجی، زرد و سبز مایل به زرد برای شما مناسب است. اگر پوست شما خنثی باشد محدودیتی در این زمینه ندارید.

تن رنگ پوست خود را در نظر داشته باشید: علاوه بر ته رنگ پوست شما درجه خاصی از تیرگی و روشنی دارد که برای انتخاب رنگ لباس باید آن را مد نظر قرار دهید. یک قانون کلی در این زمینه استفاده از تضاد است یعنی رنگ‌های تیره برای پوست‌های روشن و رنگ‌های روشن برای پوست‌های تیره. به طور مثال برای افرادی که پوست تیره دارند رنگ‌های تند و اشباع مثل نارنجی و زرد انتخاب مناسبی است حتی اگر ته رنگ سردی داشته باشند. در حالی که رنگ‌هایی مثل اخرایی، سبز زمردی و بنفش تیره برای پوست‌های روشن بسته به ته رنگ آن‌ها مناسب است.

رنگ چشم و مو را در نظر بگیرید: لباس شما تنها نباید با رنگ پوستتان همخوانی داشته باشد بلکه رنگ مو و رنگ چشم نیز در این انتخاب نقش دارند. بهتر است رنگی را برای لباس خود انتخاب کنید که جلوه زیباتری به رنگ چشمانتان بدهد، انتخاب لباس همرنگ چشم یا کاملا متضاد با آن این کار را انجام می‌دهد. در مورد رنگ مو نیز متضاد عمل کنید یعنی اگر موهای تیره‌ای دارید سرتاپا تیره نپوشید و اگر موهای روشنی دارید لباس همرنگ موهای خود انتخاب نکنید.

انتخاب رنگ لباس را بر اساس رنگ پوست انجام دهید

انتخاب رنگ‌های خنثی

شش رنگ خنثی را امتحان کنید: شش رنگ اصلی خنثی که در لباس‌ها بیشترین کاربرد را دارند عبارتند از خاکستری تیره و روشن، قهوه‌ای تیره و روشن، سرمه‌ای و مشکی. البته این رنگ‌ها طیف‌های گسترده‌ای دارند که در دسته‌های گرم و سرد قرار می‌گیرند و بهتر است از این طیف رنگ‌هایی را که مناسب شما هستند انتخاب کنید. یک لباس را در هر یک از این شش رنگ بپوشید و مقایسه کنید.

چهره خود را در کنار هر یک از این رنگ‌ها مشاهده کنید: پس از امتحان هر یک از این رنگ‌های خنثی به چهره خود در آینه نگاه کنید، آیا گرفته و کدر به نظر می‌رسید یا چشمانتان درخشان‌تر  صورتتان شفاف‌تر دیده می‌شود؟ اگر نمی‌توانید به این سوال جواب دهید از یک دوست وارد به مد و لباس مشوورتت بگیرید. پس از این که نتیجه مورد نظر به دست آمد یک یا دو رنگ را از میان شش رنگ خنثی انتخاب کرده و همیشه مد نظر قرار دهید.

در انتخاب رنگ لباس به معنای رنگ ها هم توجه کنید

انتخاب لباس بر اساس رنگ‌ها

لباس‌های رنگی را بر اساس هماهنگی با رنگ پوست خود انتخاب کنید: حال که رنگ‌های اصلی و خنثی مناسب برای ظاهر خود را شناختید یک مجموعه مشترک از رنگ‌های محبوب و رنگ‌های مناسب برای ظاهر خود را انتخاب کنید. تعداد رنگ‌ها در این مجموعه محدودیتی ندارد و می‌تواند از دو تا ده‌ها رنگ متغیر باشد اما بهتر است واقع بین باشید و فراموش نکنید که بهترین تیپ و استایل تعداد کمی رنگ در خود دارد و البته هرچه تعداد لباس‌های شما کمتر باشد در انتخاب لباس دردسر کمتری خواهید داشت. پس بهتر است تعداد بیشتری رنگ‌های تیره و خنثی و یک یا دو رنگ روشن و چشمگیر را برای کامل کردن تیپ خود انتخاب کنید.

اکسسوری‌ها را در رنگ‌های متضاد انتخاب کنید: پس از انتخاب رنگ لباس‌های اصلی نوبت به اکسسوری‌ها می‌رسد، یک توصیه جالب در انتخاب رنگ اکسسوری استفاده از رنگ‌های مکمل و متضاد رنگ‌هایی است که برای لباس‌های اصلی انتخاب کرده‌اید مثلا اگر رنگ لباس اصلی شما سرمه‌ای است می‌توانید اکسسوری‌ها را به رنگ نارنجی، گلبهی، صورتی یا قرمز انتخاب کنید تا این تضاد زیبایی بیشتری به استایل شما بدهد. برای انتخاب رنگ فلز اکسسوری‌هایی مثل عینک و ساعت و کمربند و … به یک طیف رنگی بسنده‌ کنید مثلا اگر پوست شما سرد است رنگ‌های نقره‌ای و مشکی متالیک و اگر پوست شما گرم است رنگ‌های طلایی و رزگلد را برای این اکسسوری‌ها انتخاب کنید.

به معنا و هدف رنگ‌ها توجه کنید: رنگ‌ها علاوه بر ویژگی‌های ظاهری معنای روانشناختی و اجتماعی هم دارند که باید در انتخاب رنگ لباس به این معانی توجه کنید مثلا رنگ‌های خنثی و گرم مثل خاکی و قهوه‌ای حالتی از تواضع به شما می‌دهند در حالی که مشکی شما را مرموز و خاص نشان می‌دهد. قرمز توجه زیادی را به  خود جلب می‌کند ولی آبی چنین خاصیتی ندارد. به طور کلی توصیه می‌کنیم برای حضور در اجتماع از رنگ‌های شاد و تند به مقدار کمتری استفاده کنید و رنگ‌های تیره‌تر و با اشباع کمتر را به کار ببرید.

اگر این مقاله را پسندیدید می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز، اصول شیک‌پوشی مطالعه کنید.

منبع: WikiHow (ترجمه اختصاصی از مجله قرمز)

ورود به سایت دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

عطر مناسب مزاج و شخصیت خود را به این روش انتخاب کنید
عطر مناسب مزاج و شخصیت خود را به این روش انتخاب کنید
37
جوش‌های روی چانه چرا به وجود می‌آیند و چرا از بین نمی‌روند؟
جوش‌های روی چانه چرا به وجود می‌آیند و چرا از بین نمی‌روند؟
59
حجم دادن به لب‌ها با آرایش در چهار گام، انتخاب رنگ مناسب برای رژ لب
حجم دادن به لب‌ها با آرایش در چهار گام، انتخاب رنگ مناسب برای رژ لب
148
چند مدل ساده طراحی ناخن که خودتان در منزل می‌توانید انجام دهید
چند مدل ساده طراحی ناخن که خودتان در منزل می‌توانید انجام دهید
167
پنج روش جدید برای پاکسازی پوست که هیچ عارضه‌ای برای پوست شما ندارند
پنج روش جدید برای پاکسازی پوست که هیچ عارضه‌ای برای پوست شما ندارند
143
این ترفندها را رعایت کنید تا آرایش درست و بی نقصی داشته باشید
این ترفندها را رعایت کنید تا آرایش درست و بی نقصی داشته باشید
171

مقالات سلامت

جراحی لثه
جراحی لثه یا پریودنتال و انواع روشهای آن چگونه انجام می‌شود؟
24
ماساژ سنگ داغ
ماساژ سنگ داغ چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
31
معرفی عفونت مثانه
عفونت مثانه: علل ابتلا به آن، علائم بیماری، پیشگیری و درمان
22
خواص پسته
پسته و معرفی ۹ مورد از مزایای شگفت‌انگیز ناشی از مصرف این ماده غذایی
60
معرفی داروی ویوانس
داروی ویوانس و معرفی ویژگی‌ها، نکات مورد حین مصرف و عوارض جانبی
35
آرد بادام
آرد بادام و معرفی ۸ مورد از مزایای باورنکردنی این ماده غذایی
63

مقالات آشپزی

شیرینی مربایی
شیرینی مربایی لینزر ؛ شیرینی مخصوص عید نوروز
42
دلمه 11
طرز تهیه دلمه کلم به بهترین روش به همراه نکات مربوط به پخت
50
سس مارینارا خانگی
سس مارینارا خانگی برای انواع پاستا و سایر غذاها؛ بدون گلوتن و وگان
55
کیک هویج تخته‌ای
کیک هویج تخته‌ای با تزئین پنیر خامه‌ای و هویج واقعی (شیت کیک هویج)
39
سینه مرغ سوخاری مغزدار
طرز تهیه سینه مرغ سوخاری مغزدار؛ چیکن کیف ساده
69
نان گوجه
نان گوجه و سبزی با گوجه برشته و سبزی معطر (نان ایتالیایی)
30

مقالات تغذیه

بهترین چای گیاهی
بهترین چای برای سلامتی کدام است و چه اثراتی روی بدن دارند؟
24
خواص پسته
پسته و معرفی ۹ مورد از مزایای شگفت‌انگیز ناشی از مصرف این ماده غذایی
60
آرد بادام
آرد بادام و معرفی ۸ مورد از مزایای باورنکردنی این ماده غذایی
63
معرفی ماده کوئرستین
کوئرستین و معرفی ۷ مورد از مزایای شگفت‌انگیز این ماده آنتی اکسیدان
44
معرفی تربچه سیاه
تربچه سیاه و معرفی ۷ مورد از مزایای شگفت‌انگیز این ماده غذایی
253
آب هنداونه
آب هندوانه و معرفی ۶ مورد از مزایای شگفت‌انگیز این نوشیدنی محبوب
75