جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
انتخاب یک ساز موسیقی- انواع مختلف ساز های موسیقایی

کدام ساز موسیقی را برای نواختن انتخاب کنیم؟

یکی از ساده ترین راه ها برای انتخاب یک ساز موسیقی، رفتن به یک فروشگاه و امتحان کردن انواع ساز ها و فهمیدن ساز دلخواه است. البته، برای انتخاب یک ساز موسیقی، عوامل زیادی وجود دارند که باید به آن ها توجه کرد؛ مثلا ترجیحات موسیقایی هر فرد، میزان بودجه ی در دسترس، فضایی که هر ساز اشغال می‌کند، خصوصیات شخصیتی هر فرد، قابلیت حمل و نقل آسان ساز و پتانسیل های شغلی هر ساز.

در ادامه، بر طبق انواع مدل های ساز، توضیحاتی داده می شود تا در انتخاب یک ساز موسیقی به شما خواننده ی گرامی مجله ی قرمز کمک کند.

معرفی انواع سازها برای کمک در انتخاب یک ساز موسیقی

ساز های زهی (String instruments) : بسیاری از ساز های زهی، همچون ویولون، ویولا، ویولونسل و کنترباس به تمرینات و صبوری زیادی در آغاز کار احتیاج دارند؛ به دلیل این که پیشرفت در این نوع سازها اغلب روند طولانی تری دارد. این ساز ها همچنین به چابکی و قابلیت هماهنگی زیادی نیاز دارند. اگر نوازنده سن کمی دارد، باید از بلوغ کافی برای فهمیدن کند بودن روند پیشرفت و یادگیری اولیه در این نوع ساز ها برخوردار باشد. این ساز ها را برای ابتدای کار می‌توان با قیمت نسبتا ارزانی تهیه کرد؛ اما در حین پیشرفت نوازندگی، ممکن است نیاز به خرید ساز هایی با طراحی حرفه ای تر به وجود بیاید که مسلما قیمت بالاتری دارند.

اکنون به معرفی سازهای معروف در این دسته می‌پردازیم تا برای انتخاب یک ساز موسیقی آماده تر شوید. ویولون، یک ساز با پیشینه ی زیاد است که بیشتر برای نوازندگی در سبک های همه پسند و همچنین سبک کلاسیک کاربرد دارد و مورد علاقه ی افراد است. ویولا، صدای گرم تری نسبت به ویولون دارد اما یادگیری آن نسبت به ویولون سخت تر است. ویولونسل، صدای پر حجمی دارد و حمل و نقل آن به دلیل بزرگی این ساز، دشوار است و اغلب در برخی سبک های موسیقی همه پسند، سبک کلاسیک و جاز استفاده می‌شود. کنترباس، بزرگ تر از ویولونسل است، سازی است که با خیلی از ساز های دیگر همخوانی دارد و در بسیاری از سبک های موسیقی از سبک کلاسیک گرفته تا راک، به کار می‌رود. البته برای یادگیری کودکان، نوع کوچکتر آن هم وجود دارد. این نوع ساز ها را می‌توان به عنوان سازهای اجتماعی توصیف کرد؛ بدین معنا که برای کسانی که مشتاق شرکت در فعالیت های دسته جمعی و گروهی هستند، مناسب تر است.

انتخاب یک ساز موسیقی - سازهای زهی

گزینه های دیگری در بین ساز های زهی نیز وجود دارند که برای انتخاب یک ساز موسیقی از این دسته سازها می‌توان به آن ها نیز اندیشید. این نوع سازهای زهی، بعد کلاسیکی آن ها کمتر است؛ سازهای زهی مانند گیتار، بانجو و یوکلله (ukulele)، که مورد آخری، اخیرا بسیار محبوبیت پیدا کرده است. همچنین انواع مختلفی از گیتار، که مناسب اهداف و سبک های گوناگون هستند، وجود دارد. به عنوان مثال، گیتار کلاسیک برای اجرای تکی موسیقی (تک نواز) مناسب تر از سایر گیتارها می‌باشد و البته یادگیری آن نیز دشوارتر است. اگر شما قصد نواختن در یک گروه را داشته باشید، گیتار آکوستیک های بسیاری وجود دارد که برای انواع مختلفی از سبک های موسیقی مناسبند. همچنین گستره ای از گیتارهای الکتریک وجود دارد که جنبه ی سرگرمی بیشتری داشته و ساده تر نیز می‌باشند. برای انتخاب یک ساز موسیقی از بین انواع این گیتارها، این نکته نیز جالب است بدانید که بسته به گیتاری که انتخاب می‌کنید، گیتارها می‌توانند هم برای افراد درون گرا و مستقل، و هم برای افراد با شخصیت های باز و برون گرا و اجتماعی تر مناسب باشند.

انتخاب یک ساز موسیقی- انواع گیتار

ساز های بادی (Woodwind instruments) : ساز های بادی، به دو دسته ی کوچک و بزرگ تقسیم بندی شده اند. ساز های بادی کوچک مثل فلوت و کلارینت، که جمع و جور هستند و به راحتی حمل می‌شوند. و نوع بزرگ آن ها مانند باسون و ابوا، که در حمل و نقلشان باید توجه و مراقبت زیادی لحاظ نمود؛ چرا که این آلات موسیقی بسیار ظریف و شکننده هستند. برای انتخاب یک ساز موسیقی از رسته ی ساز های بادی، بهتر است بدانیم که برای مثال در طی یادگیری فلوت و کلارینت، سرعت پیشرفت اولیه خوب است و پتانسیل برای تغییر ساز به ساکسیفون – سازی که فضا در آن برای بداهه نوازی زیاد است- وجود دارد. این ساز ها نیاز به بودجه ی زیادی برای خرید ندارند و نوع حرفه ای و شکیل آن ها نیز زیاد گران نیست. اما در مورد باسون و ابوا، این ساز ها نیز مستلزم نگهداری و مراقبت زیادی هستند و البته قیمت آن ها نیز تقریبا زیاد است. علاوه بر استفاده ی این نوع سازها در سبک موسیقی کلاسیک، در سبک های مختلف دیگری از جمله سبک موسیقی جاز، فولک (محلی) و پاپ نیز به کار می‌روند.

انتخاب یک ساز موسیقی- سازهای بادی

ساز های برنجی (Brass instruments) : ساز های برنجی، هم به آسانی در دسترس هستند و هم قیمت معقولی دارند. این ساز ها صدای قوی و پر حجمی ایجاد می‌کنند و یادگیری مقدماتی آن ها نیز زیاد سخت نیست. ساز های برنجی نسبتا بزرگ هستند اما اندازه های کوچک آن ها هم برای کودکان وجود دارد. شیپور فرانسوی (French Horn) یکی از سخت ترین ساز های برنجی برای یادگیری به حساب می‌آید؛ چرا که شمار زیادی نت موسیقی، تنها از طریق تغییر دادن شکل لب ها به وجود می‌آید. برای انتخاب یک ساز موسیقی از این نوع، این نکته را هم لازم است اشاره کنیم که این ساز برای افراد سخت کوش و مصرّی که دوست دارند خود را به چالش بکشند، مناسب است؛ ولی ارزشش را دارد به این خاطر که همواره نیاز به نوازنده ی شیپور در گروه ها و ارکستر های موسیقی وجود دارد.

ترومپت (Trumpet) نیز سازی است که حمل و نقل راحتی دارد و برای افراد مستقل و دارای روحیه ی اجتماعی مناسب است. ترومپت های زیادی در اجرا های موسیقایی وجود دارد؛ اما نکته ای که در مورد انتخاب یک ساز موسیقی باید در مورد ترومپت بدانیم، این است که تغییر دادن ساز از ترومپت به سمت دیگر ساز های برنجی، مهارت نسبتا بالایی می‌خواهد. این موضوع نیز به دلیل شکل دهان یا دهانه ی این ساز است.

ترومبون (Trombone) ساز برنجی دیگری است که از قیمت مناسبی برخوردار است اما حمل و نقل آن دشوار است؛ اگرچه باید اشاره کرد که کودکان به آسانی و در همان ابتدای کار مجذوب این ساز می‌شوند و صدای خوبی هم می توانند از این ساز بیرون آورند. ترومبون برای افراد هنردوست و نسبتا اجتماعی که تمایل به ابراز وجود و نشان دادن خود دارند، مناسب است.

توبا (Tuba) نیز یک ساز برنجی خیلی بزرگ و گران است. به دلیل کم بودن تعداد نوازندگان توبا، یادگیری این ساز می‌تواند فرصتی برای زودتر وارد شدن به ارکستر باشد. این ساز برای افرادی که از عضویت داشتن در یک گروه لذت می‌برند، عالی است.

انتخاب یک ساز موسیقی- ساز های برنجی

در هنگام انتخاب یک ساز موسیقی از بین بادی ها و یا برنجی ها، باید به وضعیت سلامت خودتان نیز توجه داشته باشید. ریه های قوی، یک ضرورت در انتخاب این نوع ساز ها می‌باشد؛ بنابراین کسانی که مشکلات تنفسی دارند، بهتر است سازشان را از سایر گروه های سازی انتخاب کنند.

ساز های کلیدی یا شستی دار (Keyboard instruments) : اصلی ترین ساز کلیدی، پیانو است که همه جا نشانی از حضور خود دارد. پیانو، یک پایه ی تئوریکی عالی برای یادگیری هر نوع ساز دیگری ایجاد می‌کند؛ بنابراین یک ساز ایده آل برای شروع است. این ساز بدنه ی بزرگی داشته و به آسانی قابل حمل نیست؛ اما می‌شود گفت دکور زیبایی به هر مکانی می‌دهد. حتی اگر شما مدتی باشد که نواختن پیانو را متوقف کرده باشید. در انتخاب یک ساز موسیقی شستی دار، و به خصوص پیانو، باید اشاره کرد که قطعات موسیقی مختص پیانو بسیار متنوع است و شما می‌توانید به آسانی یکی را تهیه کنید و حدی برای آن متصور نیست. واضح است که هرچه قیمت این ساز بالاتر رود، کیفیت آن نیز بیشتر می‌شود؛ اما نکته ی جالبی در مورد پیانو وجود دارد، این که اگر شما در یک مدرسه ی موسیقی و یا آکادمی شرکت کنید، معمولا انواع مختلفی از پیانو و با کیفیت های متفاوت برای استفاده ی شما وجود دارد. پیانو برای افراد مستقل و کسانی که شخصیت آرامی دارند، مناسب است. به این دلیل که پیانو معمولا یک ساز سولو (Solo) محسوب می‌شود. (یعنی نواختن آن به تنهایی و بدون همراهی ساز های دیگر نیز صدای خوبی دارد.) البته این بدان معنا نیست که پیانو نمی‌تواند با یک یا چند ساز دیگر نواخته شود و یا این که در ارکستر ها کاربرد ندارد. پیانو سازی است که بسیار منعطف و تطبیق پذیر با انواع سبک هایی است که از کلاسیک شروع می‌شوند و رفته رفته به سمت سبک موسیقی پاپ می‌روند. نوازندگان پیانو می‌توانند در جریان پیشرفت خود به سمت ساز های دیگری نیز، همچون ارگ (Organ)، هارپسیکورد (Harpsichord) یا آکاردئون(Accordion) بروند.

انتخاب یک ساز موسیقی- ساز های کلیدی یا شستی دار

ساز های ضربه ای (Percussion instruments) : ساز های ضربه ای حجیم هستند و سر و صدای زیادی هم دارند. بنابراین در هنگام نواختن این ساز ها، باید اتاقتان را از نظر صوتی عایق کنید تا این سرو صداها به بیرون نرود. نواختن این ساز ها بسیار سرگرم کننده است و یادگیری آن ها هم نسبتا ساده می‌باشد. همچنین مسیر شغلی خوبی در ارکستر برای این ساز وجود دارد.

نوازندگان طبل (Drum)  قابلیت جذب زیادی برای نوازندگی در ارکستر ها را دارند. نواختن طبل برای افراد پر انرژی بسیار مناسب است. این موضوع با مشاهده ی کسانی که در سبک جاز و یا راک طبل می‌نوازند، کاملا واضح است. در انتخاب یک ساز موسیقی از دسته ی ضربه ای ها، می توان همچنین به این نکته اشاره کرد که ساز های ضربه ای و به خصوص طبل، برای آن دسته از کودکانی که نیاز به آموزش های خاص دارند، مثلا کودکانی که از اتیسم رنج می‌برند، بسیار رضایت بخش است و احساس امنیت روانی را به هنگام نواختن در آن ها ایجاد می‌کند.

چگونگی انتخاب یک ساز موسیقی- انواع سازهای بادی

ساز های موسیقی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفتند، بیشتر کلاسیک گونه هستند و همچنین تنها ساز های این عرصه نیستند. ساز های گوناگون بیشتری نیز وجود دارند که به دلیل این که به راحتی در یک گروه جای داده نمی‌شدند، در اینجا ذکر نشده اند. مهم نیست که شما تصمیم می‌گیرید که چه سازی را برای نواختن انتخاب کنید؛ بلکه مهم ترین جنبه این است که عاشق نوازندگی و شنیدن صدای آن ساز باشید.

ترجمه ی اختصاصی  مجله قرمز

" منبع : firsttutors.com "

دیدگاه ها 79
2000
38 Comment threads
41 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
42 Comment authors
  Subscribe  
جدیدترین قدیمی
اعلام کردن به
دانيال

سلام دوستان به نظر من اصیل ترین ساز ها ساز های سنتی هستند.من ٨ سال هست که ساز تار میزنم و برای جشنواره موسیقی ژوتم پاریس هم انتخاب شدم.به نظر من لذت ساز زدن تو اصیل بودن ساز هست.منم شاید اولاش می گفتم تمرین کم باشه یا ساز آسون تر میخوام ولی وقتی به یه حدی تو ساز زدن برسید واقعا لذت می برید

محمد مهدی

موافقم

Metiz

سلام بنده دانشجو پزشکی هستم ۲۰سالمه و درسام واقعا سنگینه و از بچگی عاشق ویولن بودم … تابستون اینده دو ماه وقت خالی دارم و میخوام هر طور شده ویولن زدنو یاد بگیرم … تو دوماه با تمرین سخت میشه در چه حد پیش رفت؟ میشه در حد متوسط یاد گرفت و یه صدای خوشایند تولید کرد؟!! یه سه تار مال خواهرم تو خونمون هست و وقتی خواستم یه مقدار باهاش تمرین کنم متوجه شدم چقدر ساز یاد گرفتن میتونه سخت و طاقت فرسا باشه و از اون موقع از ساز دل زده شدم و برام یه امر ناشدنی محسوب… ادامه مطلب

هانیسا

سلام من میخوام ویالون بخرم اما نمیدونم چه مارکی بگیرم نمیخوام یه ساز مبتدی هم بگیرم در حد متوسط باشه

هادی خلیل زاده

سلام.مارکTF چینی برای شروع خوبه.هم قیمتش مناسبه هم کیفیتش متوسطه.بعد از دو سال تمرین میتونی ایتالیایی و یا دست ساز ایرانی بگیری.موفق باشی عزیز.

Amir or

سلام دوستان من ۲۷سالمه تو ۱۴ سالگی یه چند جلسه ای گیتار زدم و ول شد پشتش بعد از اون علاقه عجیب به کلارینت پیدا کردم اما چند ماهی هست که دیگه اهنگ های غمگین را دوست ندارم و بیشتر موزیک پاپ گوش میدم برخلاف سالها پیش که بیشتر سبک کلاسیک را گوش میدادم الان چند ماه خیلی به گیتار برقی علاقه مند شدم اما اصلا از سبک های راک ومتال و این قبیل علاقه ندارم که هیچ متنفر هم هستم اما از اون طرف میبنم که الان گیتار برقی توی سبک پاپ خیلی استفاده میشه و من به این… ادامه مطلب

محمد فراهانی

سلام دوست عزیز من محمدم و از گیتار الکتریک خیلی خوشم میاد وتنها سازیه که بهش علاقه پیدا کردم ببین از از اونجا که خودتم گفتی گیتار برقی در همه سبک ها هست راک . متال . جز. پاپ. استفاده میشه درسته که درسبک راک و متال بیشتر استفاده میشه ولی در سبکه دیگری هم خیلی اسفاده میشه که با راک و متال تقریبا متفاوت در سبک بلوز . که شاید خوشت بیاد اما باید این نکته رو بگم که سبک راک و متال خییلی سبک بزرگی هست و به راحتی نباید بگی که خوشت نمیاد . اما دراینکه راک… ادامه مطلب

Tabasom

سلام من عاشق موسیقی کلاسیک هستم و از اونجایی که شخصیتا ارومم عاشق پیانوئم ولی به خاطر قیمت بالای ساز پیانو متاسفانه شانس امتحان کردنش و ندارم واسه همین تصمیم گرفتم برم سراغ یه ساز دیگه که بهش علاقه مندم مثل ویالون یا گیتار برقی (چون طرفدار موسیقی راک هم هستم) ولی شنیدم که ویالون یادگیریش سخته واسه همین نمیدونم چه سازی رو انتخاب کنم که هم بهش علاقه داشته باشم و هم سخت نباشه واسم

B.t

سلام دوست عزیز من خودم پیانو میزنم ولی میتونم بگم که بعد از این گرونی ها هزینش کمر شکنه ولی برای ویالون که شما میگی سخته باید بدونین که همه ساز ها سخته شما به هر کدوم که علاقه داری برین ولی اگر سخت ترین ساز هم باشه ولی علاقه داشته باشین براتون آسون میشه برای ویالون که خودمم میزدم میدونم که شاید فقط شلفژ که اولش هست سخت باشه و به بعد براتون اسون تر میشه مخصوصا اگر علاقه و استعداد داشته باشید

Tabasom

سلام ،من عاشق موسیقی کلاسیک هستم و همینطور عاشق پیانو ولی چون ساز پیانو قیمتش خیلی بالاست متاسفانه شانس امتحان کردنش و ندارم واسه همین تصمیم گرفتم برم سراغ سازهای دیگه ای که حس میکنم بهشون علاقه دارم مثل ویالون و گیتار برقی ، پیانو و ویالون و بهشون علاقه دارم چون شخصیت آرومی دارم و کلاسیک گوش میدم گیتار برقی رو هم به خاطر اینکه طرفدار سبک راک هم هستم ولی شنیدم ویالون یاد گرفتنش سخته واسه همین نمیدونم دقیقا باید چه سازی رو انتخاب کنم که هم بهش علاقه داشته باشم هم برام خیلی سخت نباشه لطفا راهنمایی… ادامه مطلب

امیرعادل

سلام ببخشید من هوش موسیقی خوبی ازنظرخودم دارم ولی تاحالاکلاس موسیقی نرفتم و ساز نزدم ولی یه بار خواهرم گیتارشو داد و یه توضیح الکی داد و من تونستم چیپسی کینگو بزنم.حالا میخوان یه سازو شروع کنم.۲۰سالمه.به درام و ویولن علاقه دارم.نظرتون چیه؟به آهنگسازی هم علاقه دارم ولی امکاناتش تو شهرمون فک نکنم باشه.ممنونم

selim

سلام من میخام خوانندگیو شروع کنم بنطرتون با کدوم ساز میشه شروع کرد هم کم هزینه باشه سازش هم زمان یادگیری کمتر باشه و بتوان باهاش خوانندگی کرد.ج ایمیل کنید مرسی

نسا

سلام وقتتون بخیر. ..من علاقه مند هستم که نواختن سازی رو یاد بگیرم اما هنوز نمیدونم چه سازی برای من مناسبه همچنین دوست دارم سازی باشه که بتونم آهنگ های محلی(شمالی ) رو باهاش بنوازم و بخونم. و اینکه من ۲۱ سالمه دیر که نیس؟ به نظرتون میشه دو ساز رو یاد گرفت؟یا فقط باید رو یه ساز تمرکز کرد؟ پیشاپیش متشکرم از راهنماییتان

محمد

سلام ، من میخوام دخترم یه سازی رو یاد بگیره البته ۹ ساله است به نظرتون چه سازی باشه که خیلی گران هم نباشه

محمد امین

سلام. لطفا در مورد چنگ (هارپ) هم توضیح بدین. با این که یه ساز ایرانیه ولی تو ایران تقریبا نوازنده و سازنده نداره.

hamed

سلام و خسته نباشید هم بابت سایت بسیار خوبتون، هم راهنمایی های مفیدتون که ندیدم تا به الان، اونم تو سایت های اینترنتی من ۲۵ سالمه و عاشق انواع موسیقی، بخصوص شاد هستم، خیلی وقته دوس دارم نواختن رو شروع کنم و البته خودم زیاد با دستام رو میزای مختلف کارای زیادی میکنم، در کل به ساز های ضربی بیشتر علاقه دارم، همچنین سنتور و تنبک و… اما از یه طرف تا الان بخاطر شلوغی رشته تحصیلیم و از طرفی هم هزینه ها، نتونستم شروع کنم و البته الان هم یکم گیج شدم که چیو انتخاب کنم به صدای سنتور… ادامه مطلب

علیرضا

سلام من خیلی دوست دارم ی سازی یاد بگیرم. دانشجو هستم و میخوام ساز ب نسبت اسون باشه.پیشنهاد شما چیه

محمدرضا

سلام خانم حیدری من تست ازم گرفتن به خاطر ویولون و بهم گفتن میتونم بزنم من به ویولون گیتار و پیانو علاقه دارم و نمیدونم کدوم رو برم کمکم کنید

nsm

سلام من علاقه زیادی هم به پیانو دارم و هم به ویولن، پشتکار بسیار خوبی هم دارم، هردو رو دوست دارم یاد بگیرم اما میخوام بدونم علاوه بر لذتی که ازش می برم از طریق کدوم یکی زودتر میشه به درامد زایی هم رسید که اون رو اول یاد بگیرم،
لطفا پاسخ رو به ایمیلم ارسال کنید متشکرم

اوا

سلام دختر من ۶ سالشه و به فلوت کلید دار علاقمند هست میخواستم بدونم چه سبک اهنگایی میشه باهاش زد. شاد و ایرانی میشه. و نکته دوم که ایا تو این سین اکاردئون میتونه بنوازه و لطفا یه توضیحی در خصوص اکاردئون بدین. ممنون از لطفتون

ainaz

با اجازه خانم حیدری ؛ ببینید فلوت کلید دار برای سن دخترتون مناسب نیست؛ میدونید چرا ؟ چون دختر شما ۶ سالشونه . و فک نکنم تو این کار موفق باشن ایشون؛ فلوت معمولی رو برن بهتره . با فلوت ساده هم همه چی میشه زد ؛ برای مثال : تولدت مبارک ، غوغای ستارگان ، جان مریم ، ترانه محلی رشیدخان ، قایقران رود ولکا ، سرود ملی فرانسه و ….همه سبک اهنگ میتونن بزنن ایشون . اکاردئون هم بنظرم باید برید به یکی از آموزشگاه موسیقی شهرتون . چون اول باید ایشون صدای این ساز رو بشنون بعد… ادامه مطلب

ainaz

عزیزم فک میکنم منظور شما دایره یا دایره زنگیه که زیاد بدرد نمیخورن و فقط مخصوص جاهای خاص هستن . ( یعنی اهنگ های خاص) عزیزم گفتین بنویسم دخترم چه سازی رو رفت ( گیتار ) رو رفت و خیلی هم خوشش اومد. ممنون از راهنمایی های شما ، دوست عزیزم . 🙂

ainaz

خیلی ممنون از تعریفتون . یه جلسه دف رفت خیلی هم خوشش اومد ولی استادش گفت نیاد بهتره چون انگشت بچه ها کوچولو عه و نمیتونن بزنن. گفت که فقط وقت و پولتون رو هدر میدید . منم نزاشتم بره چون واقعا نمیتونست سنگین بود براش خب . ویلون هم گفتن نمیتونه رو شونه ش نگه داره . اونم نزاشتم بره . البته خب نمیتونست سنگین بود. حالا هم هفته بعد فلوتش رو تمام میکنه ( ۵ ترم فلوت رفت و الان تیتراژ اهنگ ها رو میتونه بزنه ) دیگه نمیدونم چیکار کنم . البته گیتارم دوست داره ولی میترسم… ادامه مطلب

ainaz

سلام من برای دخترم که ۱۲ سالشه یه ساز خوب میخوام . اون فلوت میزنه ولی هیچکس اهمیت نمیده بهش. همه ی ساز ها رو دوست داره . ولی مثلا گفتن که دف و ویلون نمیتونه بزنه …خانم حیدری نظرتون چیه ؟ چیکار کنم دخترم چه سازی رو بره؟

مسعود

سلام ممنون بابت مقاله خوبتون. نظرتون درباره ساز دهنی چیه؟

نیما

سلام میخواستم بدونم چه سازی واسه زدن و رقصیدن دور همی مناسبه؟

Fatemeh

سلام خانم حیدری خسته نباشید و ممنونم از سایت و مطالبت خوبتون . ببخشید من یه مشکلی دارم و مدتیه ک باهاش درگیرم من علاقه بسیاری به پیانو و صداش دارم هرچند ادم ارومی نیستم ولی تنها چیزیه ک واقعا ارامشو بهم میده یه مشکلی ک هست اینه ک هم ساز گرونیه هم کلاساش تو شهرستان سخت میشه یه استاد پیدا کرد و هزینه ی اون کلاسا هم هست و نمیدونم چه سازی رو انتخاب کنم برای یادگیری یه سری پیشنهادها هستن مثل گیتار کلاسیک و سه تار و ویالون لطفا راهنماییم کنید گیج شدم و نمیدونم چیار کنم

شایان

سلام. من نمیدونم به چه سازی علاقه دارم و توش ممکنه موفق بشم. از کجا میتونم متوجه بشم که من چه سازی رو دوست دارم؟ آخه هرچی فکر میکنم نتیجه ای نمیگیرم.

Romina

سلام من به گیتار علاقه زیادی دارم و توی سنتی ها به سه تار و تار کلا عک میکنم این دوتا مثه همن حالا ولی خانودم اصرار دارن که من حتما یه ساز سنتی مثه دف و یا سنتور و یاد بگیرم من از اینا بدم نمیاد ولی حس میکنم گیتار بیشتر به روحیم میاد ولی در عوض صدام برای موسیقی های سنتی خیلی بهتره کلا سنتیارو خیلی خوب میخونم تا مدرنارو و همچنین دنبال یه سازی میگردم که بتونم باهاش بخونم نا اینوه ققط بزنم به نظر شما من بابد دقیقا کدومو انتخاب کنم؟؟
ممننونم

رها

سلام من به پیانوعلاقه دارم وهنوز ثبت نام نکردم .میخواستم بپرسم علاوه بر علاقه ایاپیانو اینده شغلی هم داره اگه پیشرفت کنم میتونم کسب درامد هم داشته باشم؟

احسان لطفی

سلام خسته نباشید من یک پسر ۱۷ ساله هستم که به نواختن ساز علاقه ی زیادی دارم بخاطر همین به سمت ساز سه تار رفتم و یک سال نیم هست که نوازنده سه تار هستم و پیشرفت زیادی کردم اما به دلیل سبک قدیمی بودن ساز و قدیمی بودن اهنگ هاش در جا های زیاد افراد علاقمند سبک قدیمی نیستند واسه همین من میخواستم یه ساز مدرن انتخاب کنم و به غیر از سه تار اون رو هم یاد بگیرم من چهار انتخاب دارم که یکیش بازم قدیمیه اما از صداش خوشم میاد اون نی هست دومین ویولن سومین گیتار… ادامه مطلب

soosan

سلام.میشه یک ساز غمگین معرفی کنید؟که از صداش غم بپاشه؟

Sina

سلام امید وارم حالتان خوب باسد ..شرمنده من به ساز ویلون و صداش خیلی علاقه دارم ولی مطلب هارو دیدم نا امید شدم دسدم خیلی سخته برای همین امدم به این سایت تا راهنماییم کنید کدام ساز رو انتخاب کنم … چون خیلی به موسیقی علاقه دارم ولی از طبل بدم م آید لطفا راهنماییم کنید

nazly

سلام عزیزم من علاقه ی زیادی به سه تار و گیتار دارم خیییلی موسیقی رو دوست دارم ولی همه بهم میگن گیتار چیه همه دیگه بلدن گیتار بزنن و ساز خیلی سختی نیست نظر شما چیه؟

Yasaman

ببخشید من خیلی صدای پیانو رو دوست دارم و میخوام برای اوقات فراغتم پیانو بزنم ونمخوام تخصصی باشه حدود چند سال برای یاد گرفتن وقت میبره؟ واینکه شما کانال تلگرام دارین؟؟

Soheili

سللام‌
وقت شما بخیر
خانم حیدری
من‌خیلی به نوازندگی علاقه دارم و چون ایران نبودم خارج از ایراندهم فرصت نکردم و حال که
درسم تمام شده دوست دارم یا اکاردئون و یاگیتار یا ویولن
بله متفاوت هستن ولی کدام یک خیلی راحت می توان یاد گرفت آیا من یک سال ایران هستم می‌توانم در کلاسی یاد بگیروم
و تاثیر دارد
کدام یک سختی ‌‌مهارت و تمرین زیاد لازم دارد
ممنون از شما

مقالات زیبایی

ضرورت و اهمیت استفاده از کرم مرطوب کننده برای تمام انواع پوست
نقش کلیدی مرطوب کننده ها در روتین مراقبت پوستی
840
روغن نارگیل
آیا روغن نارگیل برای پوست و بیماری‌های پوستی مفید است؟
1,158
روغن میوه نسترن
روغن میوه نسترن (رزهیپ) چه فوایدی دارد، روشهای استفاده از آن چیست؟
3,870
سبک جدید کانتور
با سبک جدید کانتور کردن در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید
3,077
ترفندهای آرایش چشم
ترفندهای آرایش چشم برای خانم‌هایی که چشمان گود دارند
4,247
براش های آرایشی خود را به این روش تمیز کنید و بشویید
براش های آرایشی خود را به این روش تمیز کنید و بشویید
1,564

مقالات سلامت

تست فریتین
تست فریتین آزمایش خون؛ مقدار نرمال و درمان وضعیت غیر نرمال
55
خواص گیاه گزنه
گیاه گزنه ؛ خواص، روشهای استفاده و شیوه های مقابله با گزش گیاه
172
معرفی بیماری آنفولانزا
بیماری آنفولانزا و نگاهی به ویژگی ها و راههای غلبه بر این بیماری
238
درماتیت سبوره
درماتیت سبوره (شوره سنگین)، علائم و انواع روشهای درمان طبی و خانگی
239
رینوفیما
رینوفیما چیست و چگونه درمان می‌شود؟
864
بیماری کرونا
بیماری کرونا ؛ علائم، پیشگیری، درمان و علت مرگ و میر زیاد این بیماری
878

مقالات آشپزی

نان تورتیلا خانگی
نان تورتیلا خانگی با آرد گندم، بدون نیاز به فر و مخمر
398
شیرینی کانولی
شیرینی کانولی ؛ شیرینی ایتالیایی صدفی با مغزی پنیر و شکلات
205
موس شکلات
بهترین موس شکلات با طعمی عالی و بافتی لطیف
297
رولت کدو حلوایی
رولت کدو حلوایی با طعم و رنگی عالی برای مهمانی‌های گرم زمستانه
453
کاری مرغ
طرز تهیه خورش کاری مرغ به دو روش و شرح کامل ادویه مخصوص
768
مافین کدو
مافین کدو حلوایی با رنگ زیبا برای صبح‌های سرد زمستان
698

مقالات تغذیه

تغذیه در سفر
آنچه باید درباره تغذیه در سفر بدانیم
158
خرما
۵ خاصیت اثبات شده مصرف خرما که بدون شک باید با آن‌ها آشنا شد
143
بهترین و بدترین رژیم غذایی برای قلب
بهترین و بدترین رژیم غذایی برای قلب و عروق کدام هستند؟
242
خواص لبو
خواص لبو (ریشه چغندر) و عوارض آن بر پایه تحقیقات علمی و روشهای استفاده
254
معرفی خواص مولیبدنوم
خواص مولیبدنوم و معرفی چند مورد شگفت انگیز از این خواص
803
میوه پوملو
میوه پوملو (گریپ فروت چینی) و معرفی فواید شگفت انگیز مصرف آن
745