جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
  • هالث
  • ۱۵ مرداد ۱۳۹۶
  • ۲۱:۳۸
  • 2,886
10 روغن درمان کننده پوست

۱۰ روغن درمان کننده پوست که باید به قفسه محصولات سلامتی شما اضافه شوند

اگر به مواد تشکیل دهنده انواع محصولات زیبایی نگاهی بیندازید، درمیان آنها یک یا چند روغن درمان کننده پوست را می‌بینید که به دلیل خواص عالی برای رطوبت رسانی، مقابله با پیری و رفع بسیاری از مشکلات پوستی خودشان را در لیست عناصر محصولات زیبایی، جای داده‌اند. به دلیل خواص فوق العاده و چندگانه این روغنها، همه نوع پوست می‌تواند از خواص این روغنها منتفع شود.

استفاده از روغن درمان کننده پوست به صورت خالص بسیار عالی است اما در صورتی که امکان آن برای شما وجود ندارد، می‌توانید با خرید محصولات زیبایی و درمانی که حاوی این روغنهای مفید هستند، از خواص این روغنهای زیبایی استفاده کنید.

روغن میوه گل سرخروغن میوه گل سرخ

روغن میوه گل سرخ غنی از بتاکاروتن، اسید رتینوئیک و اسیدهای چرب ضروری (امگا ۳ و امگا ۶) است که برای سلامتی پوست حیاتی هستند. این نجات دهنده پوست به خاطر خواص تغذیه‌ای که دارد، شایسته توجه است. این روغن درمان کننده پوست معمولا برای درمان مشکلاتی در ارتباط با خشکی و پیری پوست بکار می‌رود. در واقع مطالعات بالینی نشان می‌دهد که این روغن گیاهی ارگانیک باعث بهبود ظاهر زخم، خطوط ظریف و چین و چروک پوست می‌شود. قبل از مرطوب کننده صبح و عصرتان چند قطره از این روغن را استفاده کنید.

روغن درمان کننده پوست دانه کدو تنبلروغن تخم کدو

روغن دانه کدو تنبل با ویتامین E برای نرم کردن پوست، روی برای روشن کردن پوست، آنتی اکسیدانهایی برای مبارزه با رادیکال آزاد و تغذیه کننده با امگا ۳ یک روغن زیبایی عالی است. این روغن درمان کننده پوست بخاطر این تواناییهایش واقعا با ارزش است. این روغن همچنین برای مبارزه با بروز آکنه، خشکی پوست و مشکلات پیری پوست بسیار مناسب است، به این معنی که شما می‌توانید آن را با والدین و یا فرزندانتان به طور همزمان استفاده کنید. بر این اساس، اگر شما در مورد روغنهای پوستی نگرانی دارید، بنا بر گفته دکتر امین اسنهال متخصص پوست، مطمئن باشید که این روغنها پوست را مسدود نمی‌کنند و یا باعث بروز جوش نمی‌شوند.

روغن تانسی بلو یا روغن گیاه دکمه طلاییروغن گل تانسی بلو

این روغن نادر از گیاه دکمه طلایی (به عنوان بابونه مراکشی نیز شناخته می‌شود)، استخراج می‌شود. و همچنان که این نام نشان می‌دهد، واقعا آبی رنگ است! این رنگ آبی زیبا از ماده آزولن بدست می‌آید که خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی قوی دارد. این روغن درمان کننده پوست، به دلیل توانایی پاکسازی حفرات پوست، از بین بردن باکتری‌های ایجاد کننده عیوب و کاهش قرمزی، به عنوان یکی از بهترین روغنها در زمینه درمان آکنه است. به خاطر داشته باشید که روغن خالص آبی باید با روغن حامل مانند آفتابگردان، جوجوبا یا آووکادو مخلوط شود.

روغن دانه انارروغن دانه انار یا روغن هسته انار

دانه‌های انار یک میان وعده سالم هستند اما ممکن است تعجب کنید که می‌توانید برای پوست خود نیز از مزایای این میوه غنی از آنتی اکسیدان لذت ببرید. روغن دانه انار دارای مقدار فراوانی آنتی اکسیدان و اسیدهای چرب امگا ۵ (پونیسیک اسید) و همچنین دارای خواص ضد التهابی و ضد پیری است. دکتر امین می‌گوید:«این روغن درمان کننده پوست کمک می‌کند تا تولید کلاژن را بالا ببرد و به مبارزه با رادیکال‌های آزاد که موجب پیری زودرس می‌شوند، بپردازد. همچنین باعث تقویت تجدید سلولی می‌شود که به افزایش کشش و بهبود ظاهر خطوط ریز و چین و چروک‌ها کمک می‌کند». امین می‌افزاید : «به طور کلی این یک ماده طبیعی است که ترکیب پوست شما را حفظ می‌کند تا جوان به نظر برسد». امین همچنین گفت: «خوردن این غذاهای ضد پیری می‌تواند به عقب رفتن زمان بر روی پوست شما کمک می‌کند».

روغن ختمیروغن ختمی گرفته از دانه های ختمی

استفاده از روغن گل ختمی در غذاها و نوشیدنی‌ها معمول است، شما احتمالا این گل معطر را در لیست مواد تشکیل دهنده برخی از چای‌های گرم و یا سرد مورد علاقه خود مشاهده کرده‌اید. اما روغن بذر آن چطور؟ روغن کمپرس سرد بذر ختمی، از دانه‌های غنی آن که سرشار از آنتی اکسیدانهای جوان کننده پوست و ویتامین E و اسیدهای چرب ضروری است، بدست می‌آید. مقداری از آن را به هنگام شب برای افزایش سطح رطوبت پوست، کاهش خطوط و بهبود انعطاف پوست استفاده کنید.

روغن دانه آفتابگردانروغن خالص دانه آفتابگردان

شما ممکن است فکر کنید که روغن آفتابگردان تنها متعلق به کابینت آشپزخانه است نه قفسه محصولات سلامتی، اما شما می‌توانید در تمام محصولات مراقبت از پوست از آن استفاده کنید. دانه‌های آفتابگردان تحت کمپرس سرد قراز می‌گیرند تا روغن طلایی را که حاوی اسید لینولئیک، توکوفرول و ویتامین‌های A، D و ویتامین E است، بدست آید. این روغن برای پخت و پز فوق العاده سالم است و می‌تواند به هنگام کاهش رطوبت در فصل زمستان، رطوبت را افزایش دهد. دکتر امین می‌گوید: «این روغن درمان کننده پوست، منبع عالی ویتامین E است که به نرمی و رطوبت پوست کمک می‌کند». روغن گیاهی درمانی آفتابگردان خودش به تنهایی فوق العاده ست و همچنین یک روغن حامل روغنهای پوستی دیگر مانند روغن تی‌تری و بلو تانسی (روغن گل دکمه طلایی) است.

روغن سیاه دانهروغن سیاه دانه روغن درمان کننده پوست

افسانه‌ای است که می‌گوید استفاده از روغن سیاه دانه به دوران مصر باستان برمی‌گردد. گفته می‌شود که ملکه نیل، کلئوپاترا آن را بر روی چهره خود قرار داده است. این روغن درمان کننده پوست از دانه‌های غنی از مواد مغذی گیاه Nigella sativa بدست می‌آید که می‌تواند به تسکین التهاب، بهبود زخم، تولید سبوم (چربی پوست) متعادل و پاکسازی منافذ کمک کند. این روغن همچنین به دلیل تاثیر خوب بر روی جوشها، به عنوان یک ماده ویژه مناسب برای محصولات پوستی برای درمان آکنه استفاده می‌شود. روغن سیاه دانه برای دستورهای زیبایی خانگی بسیار عالی است.

روغن تی تری روغن درمان کننده پوست محبوب نوجوانانروغن تی تری یا درخت چای

به گفته دکتر امین، روغن درخت چای، یکی از روغنهای مورد مطالعه است که در صنایع پوست بسیار کاربرد دارد. این روغن ضدعفونی کننده و ضد قارچ قدرتمند از برگ‌های درخت چای (نه از بوته چای معمولی که برای ساخت چای سبز و سیاه استفاده می‌شود) ساخته شده است. برای درمان خانگی موثر برای آکنه و یک جایگزین درمان کننده برای بنزوئیل پروکساید، با ترکیب ۳ تا ۵ قطره روغن درخت چای با ۲۰ تا ۴۰ قطره روغن جادویی فندق امتحان کنید. مزایای آن فراتر از زیبایی است. از تسکین روده‌ها تا درمان پای ورزشکاران، روغن درخت چای می‌تواند یک روغن ضروری در قفسه دارویی باشد.

روغن مارولاروغن میوه درخت مارولا

روغن‌های غنی از مواد مغذی استخراج شده از میوه درختان مارولا، قرنها در آفریقا برای مواد غذایی و مراقبت از پوست استفاده شده اند. دکتر امین می‌گوید: «روغن مارولا شامل بسیاری از مواد مغذی، آنتی اکسیدان‌ها و اسیدهای چرب با خواص مرطوب کننده است که آن را برای مقابله با خشکی و انواع اثرات پیری پوست ایده‌ آل می‌سازد. همچنین دارای خواص ضد میکروبی است و به ایجاد تعادل تولید چربی پوست کمک می‌کند که برای پوست‌های مستعد آکنه بسیار مفید است. بنابراین این روغن درمان کننده پوست با خواص شگفت آور به طور عمیقی درون پوست نفوذ می‌کند تا آن را تغذیه کند و انعطاف پذیری و درخشش را به آن بازگرداند. بنابراین جای تعجب ندارد که از این روغن زیبایی به عنوان یک عنصر مهم در بسیاری از محصولات جوان سازی و مبارزه با آکنه برندهای مشهور استفاده می‌شود.

روغن کاملیای ژاپنیروغن کاملیای ژاپنی یا درخت چای ژاپنی

روغن Camelia japonica (به عنوان تسوباکی یا روغن چای ژاپنی نیز شناخته می‌شود) یکی از اسرار ضد پیری و زیبایی آسیایی است. برای قرنها، زنان در ژاپن و چین به این روغن سبک که از گلهای قرمز کاملیای ژاپنی استخراج شده، برای حفظ لطافت و جوانی پوست خود تکیه کرده‌اند. دکتر امین توضیح می‌دهد: «روغن تسوباکی یک منبع عالی از آنتی اکسیدان‌ها، اسید اولئیک و انواع  اسیدهای چرب امگا است که از مزایای فراوانی برای رطوبت و تقویت پوست و مبارزه با رادیکال‌های آزاد برخوردار است.

ترجمه و تالیف اختصاصی توسط مجله قرمز

منبع : ریدرز دایجست

دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

غذاهای سرشار از کلاژن
غذاهای سرشار از کلاژن که پوست شما را به گذشته خوب می برند
85
لوازم آرایشی
محصولات پیپا انتخابی مناسب در هنگام خرید لوازم آرایشی
145
درمان لک صورت
درمان لک صورت؛ راهنمای علمی درمان لک به همراه معرفی بهترین محصولات
268
اوره برای پوست
فواید اوره برای پوست؛ آیا می‌دانستید اوره هم لایه‌بردار است و هم مرطوب‌کننده؟
1,346
راقبت پس از فیلر لب
بهترین روشهای مراقبت پس از فیلر لب
441
آزلائیک اسید
آزلائیک اسید (Azelaic Acid) چیست و چگونه آکنه را درمان می‌کند؟
435

مقالات سلامت

دیسپلازی معده
دیسپلازی معده چیست، روشهای تشخیص آن چه هستند؟
64
تغذیه سالم
تغذیه سالم فقط به معنی افزایش سبزیجات و کاهش چربی‌ها نیست!
46
جوش زیر پوستی
جوش زیر پوستی را با روشهای ساده در خانه درمان کنیم
251
درد پهلو
درد پهلو چه علتهایی دارد و روشهای درمان هر کدام چیست؟
195
کاتتر ورید مرکزی
کاتتر ورید مرکزی (CVC): انواع و شیوه نصب آن برای بیمار
138
خواب و چاقی
خواب و چاقی؛ تاثیر ریتم شبانه‌روزی بدن بر چاقی وسایر بیماری‌های مزمن
110

مقالات آشپزی

شیر جو دوسر خانگی
طرز تهیه شیر جو دوسر خانگی و انواع روشهای استفاده از آن
118
نان هندی خانگی
نان هندی خانگی ساده و آسان بدون نیاز به فر
635
ترافل شکلاتی
ترافل شکلاتی خوشمزه تقدیم به آنهایی که دوستشان داریم
216
گرام ماسالا
طرز تهیه ادویه گرام ماسالا در خانه با عطری عالی برای انواع غذاها
389
سس مایونز گیاهی
سس مایونز گیاهی و رژیمی برای آنها که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند
700
اشترودل سیب اصل اتریشی
اشترودل سیب اصل اتریشی را به بهترین روش در خانه درست کنیم
691

مقالات تغذیه

تغذیه سالم
تغذیه سالم فقط به معنی افزایش سبزیجات و کاهش چربی‌ها نیست!
46
غذاهای سرشار از کلاژن
غذاهای سرشار از کلاژن که پوست شما را به گذشته خوب می برند
85
توت فرنگی
خواص توت فرنگی این دلربای اردیبهشتی؛ میوه ای کم قند و خوش طعم
61
خواب و چاقی
خواب و چاقی؛ تاثیر ریتم شبانه‌روزی بدن بر چاقی وسایر بیماری‌های مزمن
110
چای رازیانه
خواص عالی چای رازیانه برای سلامتی از رفع بی خوابی تا دردهای پریودی
244
تنظیم هورمونی
چطور از گلوکومتر برای تنظیم هورمونی و لاغری استفاده کنیم؟    
154