چرا باید گریپ فروت بخوریم؟


مزایای گریپ فروت برای سلامتی موضوعی است که قصد داریم که در این مقاله به بررسی آن بپردازیم. به دست آوردن مزایای گریپ‌فروت برای سلامتی انسان از طریق هر میوه دیگری بسیار متفاوت و تقریباً غیرممکن است.

یک لیوان آب گریپ‌فروت سرد، به‌ویژه در فصل تابستان، باعث افزایش سطوح ویتامین C در بدن شما می‌شود و باعث می‌شود که آن‌ها بیشترین مواد مغذی را در میان میوه‌های مختلف خانواده مرکبات داشته باشند. گریپ‌فروت غنی از مزایای حاصل از مواد مغذی و ویتامین‌های مختلف و دیگر مواد مغذی ازجمله پتاسیم و لیکوپن است.

علاوه بر این، آن‌ها همچنین حاوی کلسیم، شکر و فسفر هستند. ازلحاظ ارزش آشپزی، این میوه‌ها به‌عنوان یک غذای شگفت‌انگیز در نظر گرفته می‌شود و در صبحانه به‌عنوان پیش‌غذای شگفت‌انگیز و پرانرژی شروع برای روز استفاده می‌شود.


گریپ فروت چیست؟

گریپ‌فروت جز دسته میوه‌هایی است که دارای فیبر زیاد و کالری کم هستند و حاوی بیوفلاونوئیدها و سایر مواد شیمیایی گیاهی هستند که از بیماری‌های جدی مانند سرطان، بیماری‌های قلبی و تشکیل تومور جلوگیری می‌کنند.

گریپ‌فروت میزان متابولیسم بدن، سطوح انسولین را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود که به شما احساس سیری دست دهد. آن‌ها به بدن انسان در مبارزه با بیماری و عارضه‌های مختلفی مانند خستگی، تب، مالاریا، دیابت، یبوست، سوءهاضمه، مشکلات ادراری، اسیدیته بیش‌ازحد و دیگر موارد کمک می‌کنند.

بسیاری از مزایای سلامتی در مورد گریپ‌فروت وجود دارد، ازجمله اینکه این مواد غذایی می‌توانند به‌عنوان مواد حذف‌کننده قوی برای سموم باشند. این میوه‌ها به‌عنوان یک ضدعفونی‌کننده طبیعی برای زخم‌های خارجی کار می‌کند و همچنین به‌عنوان یک عامل نیروبخش کبدی عمل می‌کند. آن‌ها حاوی مقدار زیادی آب هستند که به تغییر پوست و افزایش میزان متابولیسم بدن کمک می‌کند.

پالپ و فیبر گریپ‌فروت یک حجیم کننده سالم در غذای ما است که به بهبود حرکات روده کمک می‌کند و احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش می‌دهد. گریپ‌فروت همچنین به رفع تشنگی کمک می‌کند و بنابراین احساس سوزش را که در طول تب ایجاد می‌شود، کاهش می‌دهد. مجله تغذیه بالینی آسیا اقیانوسیه نشان می‌دهد که مصرف گریپ‌فروت خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می‌دهد.


کاهش اشتها  از مزایای گریپ فروت

انواع مزایای گریپ‌فروت

گریپ‌فروت در مقایسه با بسیاری از غذاهای دیگر به‌عنوان یک مهارکننده اشتها بسیار مفید است. گفته‌شده است که بوی گریپ‌فروت احساس گرسنگی را کاهش می‌دهد که به همین دلیل مردم گریپ‌فروت را در برنامه‌های کاهش وزن خود مصرف می‌کنند. مقدار بالای فیبر در این میوه‌ها همچنین می‌تواند گرسنگی را برطرف کند که این امر به مردم کمک می‌کند تا از خوردن بیش‌ازحد اجتناب کنند و همچنین این ماده غذایی باعث تحریک کوله سیستوکینین (هورمونی که شیره‌های گوارش را تنظیم کرده و به‌عنوان یک مهارکننده گرسنه عمل می‌کند) می‌شود.


درمان آنفولانزا با گریپ فروت

گریپ‌فروت یک داروی ارزشمند برای درمان بیماری آنفولانزا است، زیرا به کاهش اسیدیته در سیستم ایمنی بدن ما کمک می‌کند. ویژگی تلخی این ماده غذایی ناشی از یک جوهر به نام “naringin” در گریپ‌فروت است که موجب ایجاد تقویت سیستم ایمنی بدن و روند گوارش می‌شود.

نارینگین همچنین یک فلاونوئید است که یک آنتی‌اکسیدان قوی است. آنتی‌اکسیدان‌ها دارای ویژگی‌های ضدویروسی، ضد قارچی، ضد باکتری، ضد سرطان و ضدالتهابی هستند که باعث می‌شود که آن‌ها را یکی از مهم‌ترین خطوط دفاع در سیستم ایمنی بدن می‌داند و باعث می‌شود که این ماده غذایی مار از بیماری آنفولانزا و همچنین بسیاری از مشکلات جدی دیگر محافظت کند.


درمان بیماری مالاریا با گریپ فروت

آب‌میوه یا گریپ‌فروت حاوی ارزش غذایی بالا و طبیعی از ماده کینین است که برای درمان مالاریا سودمند است. کینین یک آلکالوئید باسابقه طولانی در درمان بیماری مالاریا و همچنین لوپوس، آرتریت و گرفتگی عضلات پا است.

این ماده غذایی جزئی آسان برای پیدا کردن در بسیاری از غذاها نیست، بنابراین گریپ‌فروت یک نمونه مفید و نادر است که حاوی این ماده مؤثر درزمینهٔ مبارزه با بیماری‌های ذکرشده است. کینین را می‌توان به‌راحتی از میوه‌ها استخراج کرد و یک‌چهارم گریپ‌فروت را خردکرده و پالپ آن را فشار دهیم.


خواص گریپ فروت برای کاهش تب

پالپ یا آب‌میوه گریپ‌فروت به بیماران کمک می‌کند تا به‌سرعت بر تب غلبه کنند و باعث کاهش احساس سوزشی می‌شود که وقتی بدن شما به درجه حرارت بالا می‌رسد، آن را احساس می‌کند. همچنین این ماده غذایی به‌عنوان راهی برای تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری‌های سرماخوردگی و دیگر بیماری‌ها شناخته‌شده است.

آب گریپ‌فروت، هنگام ترکیب با آب، می‌تواند تشنگی را به‌سرعت رفع کند و برای مدت طولانی بدن را از کاهش مایعات موردنیاز مصون بدارد. اکثر این مزایا ناشی از مقدار بالای ویتامین C در گریپ‌فروت‌ها است که به‌عنوان کمک به سیستم دفاع عمومی بدن و سیستم ایمنی عمل می‌کند و می‌تواند بدن را در مبارزه با تب کمک کند.


گریپ فروت و کاهش خستگی

گریپ‌فروت در درمان خستگی سودمند است زیرا می‌تواند به کاهش خستگی ناشی از کار روزمره یا فرسودگی کمک کند. نوشیدن آب گریپ‌فروت می‌تواند راه تازه و خوشمزه‌ای برای سرعت بخشیدن به بالا رفتن سطح انرژی شما باشد. Nootkatone ترکیبی بسیار نادر و مهم است که در گریپ‌فروت یافت می‌شود و احتمالاً جزء ارزشمندترین آن از نظر استخراج به‌عنوان یک ماده معطر است. Nootkatone از طریق فعال‌سازی AMPK، متابولیسم انرژی در بدن را بهبود می‌بخشد. این امر منجر به افزایش استقامت و افزایش انرژی، کاهش وزن و کاهش احتمال ابتلا به بیماری دیابت می‌شود.


درمان سوءهاضمه با خواص گریپ فورت

گریپ‌فروت برای سوءهاضمه مفید است. این ماده غذایی در مقایسه با مواد غذایی دیگر بسیار سبک است و بنابراین با تسکین گرما و تحریک ایجادشده در معده سریعاً در کاهش سوءهاضمه مؤثر است. این ماده غذایی عصاره گوارش را بهبود می‌بخشد که همین امر حرکت روده را تسهیل می‌کند. همچنین این ماده سیستم دفع ادرار را تنظیم می‌کند. این موارد به خاطر حضور فیبر و پالپ گیاهی موجود در گریپ‌فروت است که باعث حجیم شدن مدفوع در روده می‌شود. عصاره گریپ‌فروت نیز به همین علت در پزشکی مدرن مورداستفاده قرار می‌گیرد.


ارتقاء خواب

یک لیوان آب گریپ فروت، اگر قبل از رفتن به رختخواب مصرف شود، می‌تواند خواب سالم و تسکین علائم تحریک‌کننده و پیامدهای بی‌خوابی را به همراه داشته باشد. این امر به خاطر وجود تریپتوفان در گریپ‌فروت است که یک اسیدآمینه ضروری است که اغلب پس از غذا خوردن زیاد باعث می‌شود که ما بااحساس خواب‌آلودگی همراه شویم. سطوح بالای تریپتوفان در آب گریپ‌فروت ما را قادر می‌سازد تا به آرامش برسیم.


کنترل دیابت با گریپ فورت

دیابتی‌ها می‌توانند گریپ‌فروت را بخورند زیرا می‌تواند سطح نشاسته را در بدن کاهش دهند. مصرف گریپ‌فروت می‌تواند به تنظیم جریان قند در بدن کمک کند و به‌طور مؤثر در درمان این بیماری مزمن کمک کند. مطالعات اخیر نشان داده است که این رابطه مفیدی بین دیابت و گریپ‌فروت با توجه به محتوای فلاونوئید گریپ‌فروت همراه با تعدادی از مزایای گریپ‌فروت بر سلامتی وجود دارد.


کاهش اسیدیته

انواع مزایای گریپ‌فروت برای بدن

آب گریپ‌فروت تازه باعث ایجاد شرایط قلیایی در روده افراد می‌شود تا هضمی مناسب داشته باشد. اسیدسیتریک میوه موجود در بدن انسان جمع می‌شود و بنابراین کارایی واکنش قلیایی پس از هضم را افزایش می‌دهد. عصاره استخراج‌شده گریپ‌فروت در جلوگیری از تشکیل اسید و بسیاری از بیماری‌های دیگر که به علت وجود اسیدیته بیش‌ازحد در بدن به وجود می‌آیند، مفید است.


گریپ فورت برای از بین بردن یبوست

یک شیشه‌ای از عصاره تازه گریپ‌فروت، یک درمان عالی برای کنترل یبوست است. این عصاره باعث تحریک روده بزرگ و سایر قسمت‌های بدن مربوط به دستگاه گوارش می‌شود. این امر به علت اثر تحریک‌کنندگی فیبر در ترشح و تحریک شیره گوارشی است که باعث انقباض دستگاه گوارش و ایجاد حرکات روده‌ای می‌شود.


جلوگیری از ایجاد نفخ

۱۰ تا ۲۰ قطره آب گریپ‌فروت که قبل از هر سه وعده روزانه مصرف شود می‌تواند به‌عنوان یک آنزیم پروبیوتیک مناسب و گوارشی کار کند و باعث اختلال در ایجاد نفخ و ناراحتی معده شود. تحقیقات بیشتری باید بر روی مکانیسم دقیق این پدیده صورت گیرد، اما اعتقاد بر این است که محتوای فلاونوئیدهای موجود در میوه‌های  خانواده مرکبات مانند گریپ‌فروت با این اثر در ارتباط است.


درمان اختلالات ادراری

مزایای گریپ‌فروت برای بدن

آب گریپ‌فروت غنی از ریزمغذی‌های پتاسیم و ویتامین C است، بنابراین یکی از بهترین درمان‌ها برای مسائل مربوط به ادرار و اختلالات دستگاه ادراری بدن است که اغلب به علت مشکلات کبدی، کلیه یا قلب است. علاوه بر این، محتوای پتاسیم بالای آن به‌عنوان یک وازودیلاتور عمل می‌کند، به این معنی که رگ‌های خونی و شریان‌ها را آرام می‌کند، بنابراین فشارخون کاهش می‌یابد و خطر ابتلا به حمله قلبی و سکته مغزی را کاهش می‌دهد. همچنین افزایش سطح پتاسیم با افزایش عملکرد شناختی همراه است که این امر به دلیل افزایش جریان خون و اکسیژن به مغز است.


دیگر مزایای گریپ‌فروت

گریپ‌فروت منبع مواد مفیدی هستند که به بدن کمک می‌کند تا با بیماری‌های مختلف مبارزه کند. آن‌ها بهتر از داروهای مصنوعی هستند که کمک می‌کند تا اساسی‌ترین مشکلات بهداشتی شما. بهبود یابد آن‌ها بدن انسان را برای تنظیم کلسترول فعال می‌کنند، بدین معنی که آن‌ها خطر بیماری‌های قلبی عروقی ناشی از کلسترول بالا را به حداقل می‌رسانند. مجله کشاورزی و شیمی مواد غذایی مطالعه‌ای را منتشر کرد که در آن مصرف گریپ‌فروت و مزایای گریپ‌فروت می‌تواند کلسترول LDL (کلسترول بد) و همچنین تری گلیسیریدهای خطرناک را کاهش دهد.

موارد احتیاط

علیرغم همه این مزایای گریپ‌فروت بر سلامت انسان و این واقعیت که گریپ‌فروت به علت اثربخشی آن‌ها نسبت به سایر درمان‌ها برتر است، ولی شما باید در هنگام مصرف دارو و مصرف آب گریپ‌فروت، بسیار مراقب باشید. بعضی از مواد شیمیایی گریپ‌فروت مانند ناریگین و سایر ترکیبات مضر دیگر می‌توانند با داروهای مختلف تداخل منفی برقرار کنند و سبب آسیب به سیستم‌های بدن شما شوند. قبل از شروع هرگونه درمان جدید، با پزشک خود در مورد تداخلات دارویی با آب گریپ‌فروت در رژیم غذایی خود مشورت کنید. شما می‌خواهید سلامت خود را بهبود ببخشید، اما گاهی اوقات این کار را با روش‌های مختلفی انجام می‌دهید که این درم آن‌های توأمان موجب می‌شود که به شما آسیب برسد.

منبع مقاله : organic facts

این مقاله به طور اختصاصی توسط مجله قرمز ترجمه شده است.