جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
  • هالث
  • ۵ آبان ۱۳۹۶
  • ۰۰:۲۱
  • 4,841
ماسک زیبا کننده پوست

۱۳ ماسک زیبا کننده پوست که به راحتی در خانه درست می‌شوند

صرف کردن وقت و هزینه در سالن زیبایی محلتان را فراموش کنید. با این دستورهای ماسک زیبا کننده پوست که ۹ ماسک کاملا خانگی ست، به پوست‌تان صفایی بدهید. این دستورها کم هزینه هستند و با همان موادی درست می‌شوند که در یخچال و یا کابینت آشپزخانه شما موجود است و جالب است که با کمترین هزینه ممکن تهیه می‌شوند چون من حدس می‌زنم شما اغلب آنها را همین الان در خانه دارید. دستورهای وارده در زیر با حداقل مواد تشکیل دهنده درست می‌شوند و بنابراین وقت کمی برای درست کردن از شما می‌گیرند. پس برای دریافت دستورهای ماسک زیبا کننده با ما همراه باشید.

ماسک زیبا کننده موزماسک زیبا کننده پوست

کسی که در خانه موز دارد، چه نیازی به بوتاکس دارد؟ بله حقیقت دارد. شما می‌توانید از یک موز به عنوان یک ماسک زیبا کننده خانگی برای صورت استفاده کنید که پوست شما را مرطوب می‌کند و باعث می‌شود که نرمتر و لطیف‌تر به نظر بیاید. یک عدد موز متوسط را درون یک کاسه له کنید، سپس به آرامی روی صورت و گردن خود بگذارید. بگذارید حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه روی صورت بماند، سپس آن را با آب سرد بشویید.دستور ماسک محبوب دیگر به این صورت است؛ ۱/۴ پیمانه ماست ساده، ۲ قاشق غذاخوری عسل (یک درمان طبیعی آکنه) و ۱ عدد موز متوسط است. آنها را مخلوط کرده و پس از تمیز کردن صورت، روی آن قرار داده و پس از ۲۰ دقیقه، صورت را با آب خنک بشویید.

ماسک زیبا کننده سرکه سیبماسک زیبا کننده پوست

استفاده از سرکه سیب به عنوان تونر پوستی به زمان هلن سرزمین تروی بر می‌گرد و امروز هم همینقدر موثر است. بعد از اینکه صورت خود را شستید، ۱ قاشق غذاخوری سرکه سیب را با ۲پیمانه آب به عنوان یک شستشوی کامل برای تمیز کردن و سفت کردن پوست مخلوط کنید. شما همچنین می‌توانید ماسک خانگی خود را با مخلوط کردن ۱/۴ پیمانه سرکه سیب با ۱/۴ پیمانه آب درست کنید. محلول را به آرامی روی پوست استفاده کنید و اجازه دهید تا خشک شود.

ماسک زیبا کننده شیرماسک زیبا کننده

یک راه دیگر برای به دست آوردن یک ماسک فانتزی آرام بخش در خانه استفاده از شیر خشک است. ۱/۴ پیمانه شیر خشک را با مقدار کافی آب به شکل یک خمیر غلیظ درآورید. کل صورت خود را با این ترکیب بپوشانید، اجازه دهید به طور کامل خشک شود، سپس با آب گرم بشویید. شما جوانی و شادابی را در پوست خود احساس خواهید کرد.

ماسک صورت جو دوسرماسک زیبا کننده پوست

اگر به دنبال یک انتخاب سریع هستید که احساس کنید بهتر به نظر می‌آیید، به صورت‌تان جو دوسر را هدیه دهید. ترکیب ۱/۲ پیمانه آب گرم جوش نزده و ۱/۳ پیمانه جو دوسر را با هم ترکیب کنید. بعد از اینکه آب و جو دوسر را به مدت ۲ تا ۳ دقیقه خوب با هم ترکیب کردید، در ۲ قاشق غذاخوری ماست ساده، ۲ قاشق غذاخوری عسل و ۱ عدد سفیده تخم مرغ مخلوط کنید. یک لایه نازک از ماسک را روی صورت خود استفاده کنید و اجازه به مدت ۱۰ تا ۱۵ روی صورت بماند. سپس صورت را با آب گرم بشویید. حتما روی راه آب روشویی خود یک فیلتر بگذارید تا از گرفتگی آن جلوگیری شود.

ماسک صورت مایونزماسک زیبا کننده پوست

چرا پولتان را صرف کرمهای گران قیمت می‌کنید وقتی که می‌توانید خودتان صورت‌تان را با یک ماسک تسکین دهنده با مایونز تخم مرغ کامل که از یخچال خانه در می‌آورید، بهبود دهید. به آرامی مایونز را روی کل صورت خود پخش کنید و حدود ۲۰ دقیقه بگذارید بماند. سپس آن را با دستمال یا پنبه به آرامی از روی صورت بردارید و صورت را با آب سرد بشویید. پوست شما تمیز و لطیف خواهد شد.

ماسک زیبا کننده ماستماسک زیبا کننده صورت

شما لازم نیست که برای درمان سریع پوست خود به سالن زیبایی بروید. برای تمیز کردن پوست و بستن منافذ، مقداری ماست ساده را روی صورت خود قرار دهید و بگذارید حدود ۲۰ دقیقه بماند. برای یک ماسک جوان کننده صورت خانگی، ۱ قاشق چایخوری ماست ساده را با آب پرتقال بدست آمده از ۱/۴ پرتقال برش زده، مقداری پالپ آویشن و ۱ قاشق چایخوری آلوئه ورا را مخلوط کنید. مخلوط را روی صورت خود گذاشته و حداقل ۵ دقیقه قبل از شستشو بگذارید بماند.

ماسک زیبا کننده صورت خردلماسک زیبا کننده پوست

روی صورت خود مقداری سس خردل ملایم بمالید. این سس تسکین دهنده و تحریک کننده پوست است. برای اطمینا از اینکه پوست شما را تحریک نخواهد کرد، ابتدا آن را در یک بخش کوچک پوست تست کنید.

ماسک صورت لیموماسک زیبا کننده

یک ماسک خانگی صورت را با دو ماده لایه بردار و مرطوب کننده با مخلوط کردن آب یک عدد لیموترش با ۱/۴ پیمانه روغن زیتون یا روغن بادام شیرین درست کنید.

ماسک زیبا کننده تخم مرغماسک زیبا کننده پوست

برای کمی لذت بردن و صفا دادن به پوست صورت‌تان، سرتان را توی یخچال کنید و یک عدد تخم مرغ بردارید. اگر شما پوستی خشک دارید، پوست شما نیازمند رطوبت است بنابراین سفیده و زرده تخم مرغ را جدا کنید و زرده را استفاده کنید.  سفیده تخم مرغ برای پوست چرب است، بدین منظور یک مقدار لیمو یا عسل را می‌توانید به آن اضافه کنید. برای پوست معمولی از تخم مرغ کامل استفاده کنید. تخم مرغ زده شده را روی صورت بزنید، حدود ۳۰ دقیقه استراحت کنید، سپس صورت خود را بشویید. شما صورت جدید خود را دوست خواهید داشت.

ماسک ماست و توت فرنگیدستور ماسک زیبا کننده پوست

برای این ماسک شاداب کننده و البته خوشمزه، یک مشت توت فرنگی نرم را له کرده و با ۳ قاشق غذاخوری پودر بادام مخلوط کنید. ۲ قاشق غذاخوری ماست ساده را اضافه کرده و مخلوط کنید تا یک خمیر بدست آید. آن را روی صورت بمالید و بگذارید چند دقیقه بماند سپس پوست را با آب به آرامی بشویید تا پوستی نرم و لطیف داشته باشید. اگر مقداری از ماسک اضافه ماند حتما آن را در یخچال بگذارید.

ماسک صورت مخمردستور ماسک زیبا کننده پوست

این نوع ماسک خانگی، به خصوص برای افرادی جوان با پوست چرب فقط به یک بسته مخمر خشک نیاز دارد. ۷ گرم مخمر خشک (۲ و ۱/۲ قاشق چایخوری) را با ۳ قطره آب لیمو و ۲ قاشق چایخوری آب مخلوط کنید تا به صورت خمیر درآید. برای رسیدن به خمیری نرمتر، آب بیشتری اضافه کنید. مخلوط را روی صورت خود پخش کنید و بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند و سپس آن را خیلی عمیق تمیز کنید و بشویید.

ماسک زیبایی عسلدستور ماسک زیبا کننده پوست

برای این ماسک صورت خانگی، با ۲/۳ پیمانه جو دوسر فوری شروع کنید و آنها را در ۱/۲ پیمانه آب داغ گرم به مدت ۵ دقیقه گرم کنید تا موقعی که مخلوط غلیظ شود. در حالی که منتظر هستید، نیمی از سیبی هسته گرفته را به همراه ۲ قاشق غذاخوری ماست، ۲ قاشق غذاخوری عسل و یک عدد سفیده تخم مرغ داخل مخلوط کن بریزید. به مدت ۴۵ ثانیه مخلوط کنید سپس مخلوط اتمیل گرم را اضافه کنید. به مدت ۲۰ ثانیه دیگر با مخلوط کن، میکس کنید. این مخلوط بدست آمده را روی صورت بگذارید و اجازه دهید ۱۵ دقیقه روی صورت بماند. تا پوست‌تان را تغذیه کند.

ماسک جوان کننده صورتدستور ماسک زیبا کننده پوست

نام این ماسک صورت خانگی همه چیز را به شما می‌گوید چون موز به عنوان یک قابض عمل می‌کند که به سفت شدن پوست صورت و کاهش چین و چروک کمک می‌کند. علاوه بر این میوه زرد رنگ که در این دستورالعمل در حد یک موز متوسط است، شما به مقدار ۱/۴ پیمانه خامه پرچرب هم نیاز دارید. آنها را با هم مخلوط کنید سپس محتوای یک کپسول ویتامین ای با ۵۰۰ واحد بین المللی را فشار داده و داخل آن بریزید. برای این کار نیاز به یک سوزن دارید. مخلوط را بهم بزنید سپس آن را روی صورت خود پخش کنید و بعد از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه آن را آن را بشویید.

ترجمه و تالیف اختصاصی توسط مجله قرمز

منبع: ریدرز دایجست

دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

غذاهای سرشار از کلاژن
غذاهای سرشار از کلاژن که پوست شما را به گذشته خوب می برند
73
لوازم آرایشی
محصولات پیپا انتخابی مناسب در هنگام خرید لوازم آرایشی
143
درمان لک صورت
درمان لک صورت؛ راهنمای علمی درمان لک به همراه معرفی بهترین محصولات
265
اوره برای پوست
فواید اوره برای پوست؛ آیا می‌دانستید اوره هم لایه‌بردار است و هم مرطوب‌کننده؟
1,332
راقبت پس از فیلر لب
بهترین روشهای مراقبت پس از فیلر لب
440
آزلائیک اسید
آزلائیک اسید (Azelaic Acid) چیست و چگونه آکنه را درمان می‌کند؟
432

مقالات سلامت

دیسپلازی معده
دیسپلازی معده چیست، روشهای تشخیص آن چه هستند؟
58
تغذیه سالم
تغذیه سالم فقط به معنی افزایش سبزیجات و کاهش چربی‌ها نیست!
44
جوش زیر پوستی
جوش زیر پوستی را با روشهای ساده در خانه درمان کنیم
244
درد پهلو
درد پهلو چه علتهایی دارد و روشهای درمان هر کدام چیست؟
192
کاتتر ورید مرکزی
کاتتر ورید مرکزی (CVC): انواع و شیوه نصب آن برای بیمار
136
خواب و چاقی
خواب و چاقی؛ تاثیر ریتم شبانه‌روزی بدن بر چاقی وسایر بیماری‌های مزمن
110

مقالات آشپزی

شیر جو دوسر خانگی
طرز تهیه شیر جو دوسر خانگی و انواع روشهای استفاده از آن
116
نان هندی خانگی
نان هندی خانگی ساده و آسان بدون نیاز به فر
635
ترافل شکلاتی
ترافل شکلاتی خوشمزه تقدیم به آنهایی که دوستشان داریم
216
گرام ماسالا
طرز تهیه ادویه گرام ماسالا در خانه با عطری عالی برای انواع غذاها
389
سس مایونز گیاهی
سس مایونز گیاهی و رژیمی برای آنها که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند
699
اشترودل سیب اصل اتریشی
اشترودل سیب اصل اتریشی را به بهترین روش در خانه درست کنیم
687

مقالات تغذیه

تغذیه سالم
تغذیه سالم فقط به معنی افزایش سبزیجات و کاهش چربی‌ها نیست!
44
غذاهای سرشار از کلاژن
غذاهای سرشار از کلاژن که پوست شما را به گذشته خوب می برند
73
توت فرنگی
خواص توت فرنگی این دلربای اردیبهشتی؛ میوه ای کم قند و خوش طعم
57
خواب و چاقی
خواب و چاقی؛ تاثیر ریتم شبانه‌روزی بدن بر چاقی وسایر بیماری‌های مزمن
110
چای رازیانه
خواص عالی چای رازیانه برای سلامتی از رفع بی خوابی تا دردهای پریودی
243
تنظیم هورمونی
چطور از گلوکومتر برای تنظیم هورمونی و لاغری استفاده کنیم؟    
153