جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
عذرخواهی

برای این ۷ کار هرگز عذرخواهی نکنید

در زندگی چیزهایی هست که نباید بابتشان عذرخواهی کنیم. ما هفت مورد از چیزهایی که هرگز نیازی به عذرخواهی ندارند را باهم مرور می‌کنیم تا یادمان بماند.

۱_ عذرخواهی بابت اینکه خودت باشی

هرگز بابت اینکه چه شخصی هستید سرافکنده نباشید. سعی نکنید برای خوشایند دیگران، شخصیت خودتان را با بقیه همسان کنید. سعی نکنید خودتان را طبق خواسته‌های اطرافیان و جامعه تغییر دهید و تبدیل به شخصی شوید که دیگران از شما توقع دارند اما خودتان دوستش ندارید.

دنیا به آدمهایی پاداش می‌دهد که از اینکه خودشان باشند پشیمان نشوند. نیازی نیست نقش بازی کنید. شما بهترین نقش زندگی‌تان را تنها هنگامی می‌توانید بازی کنید که خودتان باشید. تمام نقاب‌ها را کنار بزنید تا بهترینِ شما آشکار شود، این یک اتفاق شگفت انگیز است. بابت هرآنچه که هستید نیازی نیست از دیگران عذرخواهی کنید.

اگر دیگران شما را به خاطر اینکه چه شخصی دارید، دوست ندارند به این معنا نیست که شما باید طبق خواسته‌ی آنها تغییر کنید. بلکه به این معناست که این افراد، جایگاهی در زندگی شما ندارند. شاید این یکی از فیلترهایی باشد که برای انتخاب اطرافیانتان بایستی به کار ببرید تا بفهمید بهترین دوستان شما چه کسانی هستند.  بهترین دوستان شما، کسانی هستند که شمای واقعی را دوست دارند نه شمای دروغین و نقاب‌دار را.

۲_ عذرخواهی بابت دنبال کردن رویاهایتان

چرا باید به خاطر دنبال کردن اهداف و رویاهایتان از دیگران عذرخواهی نمایید؟ اگر شخصی سعی داشت شما را ناامید کند یا شهامت دنبال کردن رویاهایتان را در سفر زندگی، از شما بگیرد به این معناست که آن فرد همسفر مناسبی در جاده‌ی زندگی شما نیست. افراد منفی، دارای یک ویروس خطرناک هستند که اگر زیاد در معرض این آدمها قرار بگیرید  ممکن است این ویروس خطرناک به شما نیز سرایت کند و شما هم آنرا به دیگری انتقال دهید.

هرگز بایت اینکه زندگیتان را طبق آرزوها و خواسته‌های خودتان تنظیم کنید احساس بدهکاری و عذرخواهی نداشته باشید. یادتان باشد دنبال کردن رویای شخصی‌تان، به معنای این نیست که شما یک شخصیت خودخواه هستید.

۳_ عذرخواهی بابت وقت گذاشتن برای خودتان

اصلی‌ترین دلیلی که باید برای خودتان وقت بگذارید و مدتی را در تنهایی به سر ببرید این است که اینکار باعث غنی‌تر شدن شخصیت شما شده و این غنی شدن، به نفع کسانی است که در اطراف شما هستند.  شما نمی‌توانید از داخل یک  ظرف خالی چیزی را ببخشید. سیروسفر درونی و سپری کردن زمان به تنهایی،  باعث نیرو گرفتن شما می‌شود. این نیرویی که از خودتان می‌گیرید ، منجر به داشتن یک زندگی شاد، پرانرژی و با فرکانس مثبت بالا خواهد شد.

بعضی وقتها صبح ها که ازخواب بیدار می‌شوید مدتی را به خودتان اختصاص دهید. در این زمانی که به نظر بی‌فایده می‌‌آید دارید ذهن و فکر خودتان را پاکسازی می‌کنید. شما با آرامش داشتن و سکوت در تنهایی، و نیز با داشتن حس قدردانی و شکرگزاری بابت همه‌چیز، در حال مراقبه و مدیتیشن هستید که منجر به سلامتی روحی و جسمی شما می‌شود. اگر هر روز صبح را اینگونه آغاز کنید،  وجود شما بسیار سرشار از خیر و برکت خواهد شد و می‌توانید این برکت را به دیگران نیز ببخشید. پس یادتان نروید برای خودتان وقت بگذارید و هرگز نیز بابتش عذرخواهی نکنید.

عذرخواهی

۴_ عذرخواهی بابت اتمام رابطه‌ها‌ی سمی‌

آدمهای سمی‌  همه جا هستند و هر نوع سمی‌ نیز مسموم کننده است. مهم نیست این افراد سمی چه نسبتی با شما دارند، آیا از خانواده‌تان هستند یا از دوستان و آشنایان، مهم این است که بدانید اگر ارتباط با این افراد، باعث آزار روحی شما می‌شود وقت آن است یا به آن رابطه خاتمه دهید یا آنرا محدودتر کنید.

آدمهای سمی‌، افراد خودخواهی هستند. آنها در هر رابطه‌ای فقط روی خواسته‌های خودشان تمرکز دارند و نسبت به شخص مقابلشان کاملا بی‌توجه هستند. به همین دلیل است که شما احساس خوب و مثبتی در این نوع رابطه‌ها ندارید. اگر از چنین فضاهای منفی خارج شدید، نیازی به عذرخواهی نیست.

۵_ عذرخواهی بابت صداقت داشتن

افرادی که با خودشان رودربایستی ندارند و با خویشتنِ خویش در صداقت زندگی می‌کنند افرادی هستند که خیلی‌های دیگر آرزوی بودن در جایگاه آنها را دارند اما  توان رسیدن به آن جایگاه را ندارند. صداقت داشتن با خود،  به این معنا است که بر روی اصولی که می‌دانید درست هستند بایستید حتی اگر سخت باشد.  صداقت داشتن با خود یعنی دروغ نگفتن به خودتان و دیگران، حتی با وجود اینکه نتیجه‌ی این صداقت چندان هم خوشایند شما و دیگران نباشد. یادتان باشد جاده‌ی صداقت، تنها جاده‌ای است که شما را به سوی بهترین سرنوشت در زندگی سوق می‌دهد.

۶_ عذرخواهی بابت کاستی‌ها

هیچ آدم بی عیب و نقصی در روی کره‌ی زمین زندگی نکرده‌است. ما همه، انسان هستیم و انسان بودن یعنی آزمون و خطا. نیازی نیست بابت کاستی‌های خود، از دیگران عذرخواهی کنید یا آنها را پنهان کنید و خودتان را فرد کامل و بی عیب و نقصی جلوه دهید. اگر در هر بخشی از زندگی و شخصیتتان دارای معایبی هستید اولین قدم این است که با آغوش باز آنرا بپذیرید و سپس خودتان را مسئول بدانید و به خودتان قول بدهید هر کاری برای بهتر شدن انجام خواهید داد. پیشرفت از همین مرحله آغاز می‌شود.

البته یادتان باشد پیشرفت کردن نباید برای خوشایند دیگران باشد بلکه باید برای خوشنودی خودتان باشد. آنهایی که حقیقتا شما را دوست دارند شما را هرطور که هستید دوست دارند. آنها شاید شما را تشویق کنند و یا به شما انگیزه بدهند که بهترینِ خودتان باشید اما قصد تغییر دادن شما را ندارند. اما کسانی که به  زور  می‌خواهند شما را تغییر دهند، به معنای این است که شما را آنطور که هستید نمی‌پذیرند. برای اینکه مورد پذیرش دیگران باشید خودتان را تغییر ندهید.  بلکه هدف از تغییر دادن خودتان، فقط پیشرفت شخصی‌تان باشد.

۷_ عذرخواهی بابت نه گفتن

خیلی از مردم فقط برای اینکه هنر نه گفتن را ندارند زیر بار یک عالمه مسئولیت می‌روند و هیچکدام از آن مسئولیت‎ها را نیز درست و حسابی انجام نمی‌دهند. بله گفتن به همه چیز، باعث ایجاد استرس در شما می‌شود.  شما شایسته داشتن این استرس نیستید. انجام دادن کارهای کمتر اما با کیفیت بیشتر خیلی ارزشمندتر است تا اینکه به همه چیز بگویید بله.

بنابراین یاد بگیرید در جاییکه لازم است، قاطعانه بگویید نه. این نه گفتن به معنای منفی بودن نیست می‌توانید با انرژی مثبت بگویید نه. فقط به کارهایی که واقعا دوست دارید انجام دهید یا نیاز است که انجام دهید، بله بگویید. به این صورت،  یک خوشنودی پایدار هم برای شما و دیگران حاصل خواهد شد چرا که یا کاری را  انجام نمی‌دهید یا اگر انجام می‌دهید با کیفیت است و همه از آن رضایت دارند.

ترجمه اختصاصی مجله قرمز

منبع: Fearless Soul


۰ ۰ vote
Article Rating
دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

آبرسان هیالورونیک اسید
 هیالورونیک اسید ؛ راهنمای علمی درباره مهم ترین ماده در بهترین آبرسان ها
31
رنگ مو
رنگ کردن مو را با شامپو رنگ به سادگی انجام دهید
79
لاک ناخن و لاک مات
لاک مات، یکی از انواع لاک ناخن
68
مدل موی اشتباه
۱۲ اشتباه آرایشی و مدل موی اشتباه که چهره را پیرتر نشان می‌دهد
499
خرید لاک
ترفندهایی برای داشتن ناخن‌های زیبا و دست‌های جوان
262
پاک کننده صورت طبیعی
۱۰ پاک کننده صورت که می‌توانید خودتان درست کنید
402

مقالات سلامت

معرفی داروی نسینا
داروی نسینا (آلوگلپتین) و نگاهی به ویژگی های این داروی ضد دیابت
42
گلوکوزامین
گلوکزامین چه فوایدی دارد و آیا مصرف آن ضرورت دارد؟
74
آنژیوسارکوم
آنژیوسارکوم چیست و بهترین روشهای تشخیص و درمان آن چه هستند؟
66
لرزش لب
لرزش لب چه عللی دارد و چگونه می‌توان آن را برطرف کرد؟
95
روغن املا (آمله) چه فوایدی برای پوست، مو و زیبایی دارد؟
73
دیورتیکولیت
دیورتیکولیت و دیورتیکولوز؛ علل، علائم، تشخیص و درمان
42

مقالات آشپزی

کیک شکلاتی گیاهی
کیک شکلاتی گیاهی و بدون گلوتن با دستورالعملی آسان
70
خشک کردن ریحان
خشک کردن ریحان به چندین روش مختلف برای افراد مبتدی
837
کدو سبز شکم پر
کدو سبز شکم پر با رویه پنیری برای میانه تابستان
293
خوراک برنج و مرغ در فر
خوراک برنج و مرغ در فر با ادویه ایتالیایی و طعم عالی
299
سیب زمینی برشته در فر
سیب زمینی برشته در فر با حداقل روغن و سرشار از ادویه
540
طرز تهیه نان خامه ای
طرز تهیه نان خامه ای به صورت حرفه‌ای و با ارائه همه نکات لازم
445

مقالات تغذیه

غذای تاریخ گذشته
۱۲ غذای تاریخ گذشته که هرگز نباید پس از تاریخ انقضا مصرف شوند
54
معرفی خواص میخک
خواص میخک و معرفی چند مورد از ویژگی های چشمگیر این گیاه دارویی
337
بهترین زمان مصرف ویتامین
بهترین زمان مصرف ویتامین ها، مواد معدنی و انواع مکمل چیست؟
163
شیوه نگهداری غذای تازه
۱۲ غذای تازه که هرگز نباید با هم نگهداری شوند
150
سلامت ریه
سلامت ریه را با این ۲۰ خوراکی تضمین کنید
110
کلسیم پیروات
کلسیم پیروات چه فوایدی دارد و چگونه مصرف می‌شود؟
100