جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
  • هالث
  • ۱۸ اسفند ۱۳۹۶
  • ۱۹:۳۰
  • 1,467
درمان خروپف

درمان خروپف با ۱۲ روش متنوع که احتمالا تاکنون انجام نداده‌اید

خروپف کردن نه تنها باعث آزار اطرافیان شخص خوابیده می‌شود بلکه مشکلات بسیاری برای خود شخص به وجود می‌آورد از جلمه آپنه خواب که یکی از عوامل اصلی خروپف مرگبار است. بنابراین درمان خروپف برای بهبود کیفیت زندگی شخص و اطرافیان وی بسیار ضروری به نظر می‌رسد. خوشبختانه درمانهای متنوعی برای خروپف وجود دارد چون این امر به دلایل متعددی هم رخ می‌دهد. بررسی دلایل خروپف و انجام راه حل برطرف کردن آن موجب برطرف کردن این مشکل می‌شود. ما در اینجا ۱۲ روش را برای درمان خروپف ذکر کرده‌ایم با هم این روشها را بررسی می‌کنیم.

تغییر وضعیت خواب برای درمان خروپفدرمان خروپف

اگر به پشت بخوابید، بیشتر احتمال خروپف کردن دارید. بنیامین اسمار دکتر و کارشناس خواب می‌گوید: وضعیت خواب یک مساله کلیدی است. یکی از ساده‌ترین چیزهایی که شما برای خروپف می‌توانید انجام دهید این است که سعی کنید به پهلو بخوابید تا مطمئن شوید که گردن شما از وضعیت خوبی برخوردار است. خوابیدن به هر دو سمت می‌توانند به شما کمک کنند که گردن شما از خمیده شدن بیش از حد حفظ شود و راه‌های هوایی شما به هنگام خواب آزاد باشند. هر چه راه‌هایی هوایی بیشتر باز باشد، هوا آزادانه‌تر می‌تواند جریان یابد و هوا کمتر آشفته شده و موجب صدای گوشخراشی می‌شود که آن را خروپف می‌نامیم.

درمان خروپف با توپ تنیسدرمان خروپف

ادوارد آلوارز، دندانپزشک و متخصص خروپف، عوامل ایجاد کننده خروپف را برای جلوگیری از بروز خروپف تشریح کرد. او گفت: واقعیت این است که خروپف یک مشکل بزرگ است. اگر خروپف دارید، پس احتمالا آپنه خواب دارید. اگر آپنه خواب داشته باشید، در نهایت آسیب در اندام شما ایجاد خواهد شد. آپنه خواب می‌تواند منجر به دیابت، فشار خون بالا، بیماری قلبی و حتی سکته شود. دکتر آلوارز تاکید می‌کند که یک متخصص خواب برای بررسی مشکل باید شما را ببیند. در عین حال برای جلوگیری از خوابیدن به پشت سعی کنی که یک توپ تنیس را به وسیله دوختن یا چسب زدن به پشت پیراهنتان متصل کنید. توپ تنیس نمی‌گذارد که به کمر بخوابید. و این باعث می‌شود که راه‌های هوایی شما باز شود.

استفاده از محافظ دهان برای درمان خروپفدرمان خروپف

دکتر آلوارز توضیح می‌دهد وسایل جابجایی فک و دندان خوب هستند. دو نوع متفاوت وجود دارد که می‌توانید در فروشگاه‌ها و یا از طریق اینترنت خریداری کنید و نمونه‌هایی که حرفه‌ای توسط دندانپزشک ساخته شده‌اند. من می‌توانم بگویم که از هر ده بیمار نه بیمار را می‌بینم که با یکی از این وسایل بهبود قابل ملاحظه‌ای را در کیفیت خواب و درمان خروپف ملاحظه می‌کنند. جابجایی چانه به جلو، راه‌ هوایی را باز می‌کند. یک دندانپزشک آموزش دیده در پزشکی خواب می‌تواند یک وسیله مناسب را معرفی کند. نمونه‌های بدون نسخه چندان موثر نیستند. آنها از مواد ضعیف ساخته شده‌اند و دهان شما را در نظر نمی‌گیرد. اگر این وسایل به درستی ساخته نشوند و متناسب با دهان شما نباشند، باعث ایجاد اختلال در خوردن یا درد فک شود.

درمان خروپف با نوارهای صورت و بینیدرمان خروپف

جیم ریجمن، بنیانگذار snorelax می‌گوید: یکی دیگر از گزینه‌ها، نوارهای نگهدارنده فک است. نوارهای حمایت کننده کمک می‌کنند تا همان اثر نگهداشتن فک به سمت جلو و باز کردن راه‌های هوایی را ایجاد کنند: نوارهای چسبی Snorelax فک را از دو طرف صورت برای توقف خروپف قبل از شروع شدن آن، ثابت نگه می‌دارد.

بعضی از مردم سعی می‌کنند از نوارهای بینی استفاده کنند که روی پل بینی استفاده می‌شوند اما دکتر آلوارز احساس می‌کند بعید است که به آنها کمک کنند. این نوارها برای چسبیدن به بیرون حفرات بینی و بالا بردن آنها یا باز کردن آنها به هنگامی که کوچک یا گرفته هستند، طراحی شده‌اند. ایده استفاده از این وسیله این است که آنها اجازه می‌دهند هوای بیشتری از راه‌های هوایی بینی عبور می‌کند و شخصی کمتر خروپف خواهد کرد. من به شما خواهم گفت که آنها نفس کشیدن در شب را بهبود می‌دهند اما برای درمان خروپف واقعا راه حل عالی نیستند.

بالش هوشمند برای درمان خروپفدرمان خروپف

یک بالش که بالش هوشمند نامیده می‌شود خواب شما را کنترل می‌کند و وقتی که خروپف شما را تشخیص می‌دهد به آرامی باد می‌کند. هنگامی که خروپف متوقف می‌شود، باد آن خالی می‌شود. به این صورت که بالا بردن سر باعث تحریک عضلات گلو می‌شود و اجازه می‌دهد تنفس طبیعی دوباره شروع شود. این روش برای کسانی که به کمر یا پهلو می‌خوابند خوب است و با بالش‌های فومی قدیمی کاملا سازگار است.

برای درمان خروپف وزن خود را کاهش دهیددرمان خروپف

در کنار همه فواید کاهش وزن، کاهش خروپف هم هست. مونیکا تاردوس متخصص گوش و حلق و بینی، کسانی را که با مشکل خروپف مزمن مواجه هستند به کاهش وزن تشویق می‌کند. وی توضیح می‌دهد: کاهش وزن به میزان زیادی به بیماران کمک می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد که تجمع چربی در گردن و ته زبان می‌تواند خروپف را بدتر کند و خطر ابتلا به آپنه خواب را افزایش دهد.

استفاده از دستگاه بخور برای درمان خروپفدرمان خروپف

دستگاه‌های بخور یکی از ابزار شگفت انگیز برای درمان این مشکل آزار دهنده خروپف است. طبق گفته کالیب بک، کارشناس سلامت و بهبود می‌گوید: خروپف اغلب اوقات در نتیجه خشکی هوا و گرفتگی است که به همین دلیل دستگاه‌های بخور خیلی موثر هستند. این دستگاه‌ها مشکل را از منبع از بین می‌برند در عین حال که فواید سلامتی دیگری را هم به دنبال دارند. دستگاه‌های بخور علاوه بر تنفس راحت‌تر، به جلوگیری از گسترش میکروبهای هوایی نیز کمک می‌کنند و حتی می‌توانند علائم آلرژی را از بین ببرند.

گاهی جراحی هم نیاز استدرمان خروپف

دکتر تاردوس گفت: وقتی درمان‌های دیگر خروپف با شکست مواجه شود، ممکن است زمان توجه به راه‌حلهای دائمی باشد. درمان جراحی لوزه‌ها، نرم کام و زبان کوچک می‌تواند به بیماران کمک کند. من ترجیح می‌دهم از روش جابجایی عضله دهانی استفاده کنم که عرض، عمق و ارتفاع راه هوایی را افزایش می‌دهد. این روش آناتومی را به حالت ایده‌آل آن باز می‌کند و به بهبود وضعیت خروپف و آپنه خواب به بیماران کمک می‌کند.

درمان خروپف با تغییر رژیم غذاییدرمان خروپف

اگر واقعا به دنبال حل ریشه‌ای مشکل خروپف هستید، باید به روده توجه کنید. یوناس اونیس دین می‌گوید: خروپف و مشکلات خواب مستقیما به افزایش جذب کربوهیدرات ارتباط دارد. التهاب روده را با ترکیبی از رژیم غذایی و تغییر در سبک زندگی کاهش دهید. بسیاری از مردم یک کاهش یا غیاب علائم خروپف را به هنگام رعایت کردن رژیم کتوژنیک (رژیم کم کربوهیدرات) گزارش می‌دهند. به بدنتان توجه کنید و متوجه باشد و کارآگاهی باشید که خودش را بوسیله جذب مواد غذایی که از دست داده یا دچار کمبود آنهاست برای جلوگیری و درمان خروپف نیاز است، بهبود می‌بخشد.

یک ساز بادی را برای آموزش و یادگیری امتحان کنیددرمان خروپف

با توجه به نظر کنت اسمیت موسس خواب دالاس و رئیس آکادمی خواب و تنفس آمریکا، اجرای یک آهنگ یا وسیله موسیقی بادی می‌تواند راه حل مناسبی برای مشکلات خروپف شما باشد. وی به ریدرز دایجست گفت: معمولا خروپف از طریق عضلات جمع شده در پشت گلو ایجاد می‌شود. اگر کسی انگیزه داشته باشد، یادگیری کار کردن با یک وسیله موسیقی بادی می‌تواند این عضلات را تقویت کند. آواز خواندن هم می‌تواند این عضلات را تقویت کند، بنابراین اگر از آواز خواندن لذت می‌برید و هم خانه‌ای می‌تواند آن را تحمل کند زمانی در روز را به این کار اختصاص دهید.

آلرژی‌های فصلی را درمان کنیددرمان خروپف

اگر آلرژی‌‌ها به هنگام روز به شما آسیب برسانند می‌توانند باعث ایجاد خروپف شبانه هم بشوند. دکتر اسمار توضیح می‌دهد: اگر علت خروپف التهاب راه‌های هوایی باشد (اغلب بوسیله سیگار کشیدن یا آلرژی‌ها) می توانید آن را با کنترل طبی آلرژی‌ها کاهش دهید.

استفاده از یک بالش خوب به درمان خروپف کمک می‌کنددرمان خروپف

میشل فیشبورگ همکار موسس و مدیر شرکت بالش سازی اسلومبر می‌گوید: راز خداحافظی با خروپف در بالشی است که از آن استفاده می‌کنید. وی گفت: به عنوان یک کارشناس بالش، هرگز ادعا نمی‌کنم که یک بالش می‌تواند خروپف را درمان کند و یا اینکه حتما یک بالش خالص برای درمان خروپف نیاز دارید. با این حال افرادی که خروپف می‌کنند باید مطمئن شوند که بالشی که استفاده می‌کنند به خوبی از سر و گردن آنها حمایت می‌کند و به طور غیرعمدی موجب تشدید خروپف نشود. یک بالش خوب باید سر، گردن و ستون فقرات شما را در یک خط نگه دارد به این معنی که سر شما بیش از حد به عقب یا جلو حرکت نکرده باشد تا مطمئن شوید که راه‌های هوایی خود را در گلو باز نگه دارید. اگر خروپف شما بخاطر وضعیت خواب شماست از یک بالش بلند و ضخیم برای پر کردن فضای میان سر و تشک خود استفاده کنید.

ترجمه اختصاصی توسط مجله قرمز منبع: ریدرز دایجست

دیدگاه ها 1
2000
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
جدیدترین قدیمی
اعلام کردن به
هموطن

جالب بود.ممنون

مقالات زیبایی

ضرورت و اهمیت استفاده از کرم مرطوب کننده برای تمام انواع پوست
نقش کلیدی مرطوب کننده ها در روتین مراقبت پوستی
1,090
روغن نارگیل
آیا روغن نارگیل برای پوست و بیماری‌های پوستی مفید است؟
1,537
روغن میوه نسترن
روغن میوه نسترن (رزهیپ) چه فوایدی دارد، روشهای استفاده از آن چیست؟
5,297
سبک جدید کانتور
با سبک جدید کانتور کردن در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید
3,444
ترفندهای آرایش چشم
ترفندهای آرایش چشم برای خانم‌هایی که چشمان گود دارند
4,981
براش های آرایشی خود را به این روش تمیز کنید و بشویید
براش های آرایشی خود را به این روش تمیز کنید و بشویید
1,790

مقالات سلامت

آب آلو
آب آلو و معرفی ۱۱ مورد از فواید شگفت انگیز این نوشیدنی
28
شیوه صحیح پوشیدن ماسک
پوشیدن ماسک به شیوه صحیح و بررسی ۱۱ اشتباه در این مورد
28
رنگ ادرار
رنگ ادرار چگونه از وجود مشکلات سلامتی در بدن خبر می‌دهد
51
معرفی داروی سوتالول
داروی سوتالول و بررسی جامع ویژگی های کارکردی این دارو
67
آسپیراسیون و نمونه برداری مغز استخوان
آسپیراسیون و نمونه برداری مغز استخوان ؛ مقاصد، روشها و خطرات
51
بیماری کاوازاکی
بیماری کاوازاکی ؛ علائم، علتها، تشخیص و درمان
238

مقالات آشپزی

پنیر موزارلا
طرز تهیه پنیر موزارلا تازه و خانگی برای انواع غذاها با همه نکات لازم
66
خواص و طرز تهیه آب استخوان
خواص آب استخوان یا آب قلم و طرز تهیه آن در خانه به بهترین روش
143
نان سفید خانگی
نان سفید خانگی به روشی آسان برای تهیه انواع ساندویچ و اسنک
205
طرز تهیه بامیه در فر
طرز تهیه شیرینی بامیه در فر با چند طعم مختلف و بدون نیاز به سرخ کردن
3,800
بهترین کیک هویج
بهترین کیک هویج که می‌توانید با موادی ساده در خانه درست کنید
601
نان تورتیلا خانگی
نان تورتیلا خانگی با آرد گندم، بدون نیاز به فر و مخمر
1,566

مقالات تغذیه

آب آلو
آب آلو و معرفی ۱۱ مورد از فواید شگفت انگیز این نوشیدنی
28
درمان بیماری خروسک
بیماری خروسک و هشت اسانس برای درمان سرفه های شدید ناشی از این بیماری
145
خواص و طرز تهیه آب استخوان
خواص آب استخوان یا آب قلم و طرز تهیه آن در خانه به بهترین روش
143
آب سیب زمینی
آب سیب زمینی و نگاهی به چندین مورد از خواص این ماده غذایی
132
مقاله اسید فسفریک
اسید فسفریک چیست؟ نگاهی به ویژگی ها و نکات مهم در مواجهه با این ماده
142
تغذیه در سفر
آنچه باید درباره تغذیه در سفر بدانیم
171