جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
  • هالث
  • ۱۳ آبان ۱۳۹۷
  • ۲۳:۴۹
  • 5,862
مکملهای ضد پیری

مکملهای ضد پیری با ۱۵ نوع مختلف که ارزش پول خرج کردن را دارند

هیچ قرص جادویی ضد پیری وجود ندارد اما تحقیقات امیدوار کننده و علم پشت این تحقیقات ما را قانع می‌کند از مکملهای ضد پیری استفاده کنیم البته پس از تایید توسط پزشکتان.

گلوکوزامینمکملهای ضد پیری

گلوکوزامین یک ترکیب طبیعی موجود در غضروف سالم است. وقتی که بصورت خوراکی مصرف شود ممکن است درد آرتروز کاهش یابد، تورم کم شود، سفتی آن آن کاهش یافته و مفصلها روان شوند. طبق نظر مایو کلینیک این ماده جایگزین مطمئن برای بیمارانی ست که نمی‌توانند داروهای غیر استروئیدی مصرف کنند. دکتر ریچارد هوناکر پزشک خانواده می‌گوید من به شخصه روزانه ۱۵۰۰ میلی گرم گلوکوزامین برای زانو دردم مصرف می‌کنم.

ویتامین Dمکملهای ضد پیری

دکتر آماندا فریک متخصص طب سنتی می‌گوید جامعه پزشکی به دنبال درک  اثرات ضد التهابی ویتامین D است. این ویتامین استخوانها را می‌سازد، متابولیسم را افزایش می‌دهد، سیستم ایمنی را تقویت می کند، در برابر آسیبهای مزمن محافظت می‌کند و مسئول افزایش جذب کلسیم و منیزیم است. اگر هنوز هم ویتامین د را به عنوان یکی از مکملهای ضد پیری خریداری نکرده‌اید بهتر است هر چه سریعتر آن را به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید، فریک می‌گوید این ویتامین به هنگام ترکیب با روشهای سبک زندگی می‌تواند باعث کاهش وزن شود. پایین بودن سطح این ویتامین شما را مستعد افزایش بیماری قلبی و دیابت می‌کند.

کلاژنمکملهای ضد پیری

کلاژن فراوانترین پروتئین بدن است. این ماده نقش اساسی در ساختار و تامین بافتهای پیوندی از جمله پوست بازی می‌کند. اما وقتی که ما پیرتر می‌شویم تولید آن کاهش می‌یابد به همین دلیل یکی از مکملهای ضد پیری جذاب از منظر زیبایی است. دکتر دبرا جالیمن متخصص پوست توضیح می‌دهد علاوه بر تقویت ظاهر جوان پوست، پژوهشها هم نشان می‌دهد که مکملهای کلاژن هیدرولیز شده ممکن است سلامت مفصل و استخوانها را تامین می‌کنند.

ویتامین Cمکملهای ضد پیری

می‌خواهید ظاهری جوان داشته باشید؟ مصرف ویتامین C را شروع کنید. ثابت شده که این آنتی اکسیدان بطور طبیعی اثر صدمه به پوست ناشی از اشعه ماورای بنفش را کاهش می‌دهد. این یک عامل مهم برای ساختن کلاژن است. ویتامین C یکی از مکملهای ضد پیری است همه کاره است چون برای پیشگیری از استرس اکسیداتیو در سطح سلولی به خوبی عمل می‌کند. تحقیقات اثرات مثبت آن را بر همه چیز از سلامت قلب و بینایی تا چروک و سیستم ایمنی نشان می‌دهد. مطالعه‌ای در دانشگاه آریزونا نشان داد که بین میزان بالای ویتامین C و آدیپونکتین هورمون سرکوب کننده چربی ارتباط مستقیم دارد.

کوآنزیم Q10مکملهای ضد پیری

احساس خستگی می‌کنید؟ کوآنزیم Q10 برای تولید انرژی میتوکندری و سلامت قلبی حیاتی است. همچنین به حفاظت سلولها در برابر صدمه اکسیداتیو کمک می‌کند. بدن با افزایش سن کیوتن را کمتر تولید می‌کند بنابراین یکی از مکملهای ضد پیری است که کارشناسان توصیه می‌کنند بخصوص برای افراد بالای ۴۰ سال که در حال مقابله خستگی یا مشکلات قلبی هستند.

سنجد تلخمکملهای ضد پیری

دکتر الیزابت تراتنر می‌گوید: مکمل ضد پیری مورد علاقه من به رغم تاریخ طولانی در طب سنتی چین زیاد و آزمایشهای بالینی خوبی که در اروپا انجام شده است، چندان شناخته شده نیست. سنجد تلخ دارای آنتی اکسیدان و امگا ۷ تسن بنابراین برای جوانسازی سلولی عالی است. مردم خاور دور، هند و روسیه هزاران سال است که از آن برای افزایش مقاومت بدن به استرس و خستگی استفاده می‌کردند. مقادیر بالای اسیدهای چرب و استرول گیاهی به نام بتا- سیواسترول در پس قابلیتهای محافظت کننده قلب آن است. و تحقیقاتی در مورد اثرات ضد سرطانی آن وجود دارد.

ویتامین B12مکملهای ضد پیری

ویتامین B12 به ساختن DNA و گلبولهای قرمز خون کمک می‌کند. سوفی جیف کارشناس بهدشت و سلامت می‌گوید: این ماده مغذی مهمی برای یک زندگی پر جنب و جوش و پر انرژی ایفا می‌کند. کمبود آن به بی حالی، درد مفاصل و هضم ضعیف مرتبط است. بدن شما ویتامین B12 تولید نمی‌کند بنابراین باید آن را از مواد غذایی و یا مکملهای حیوانی دریافت کنید. وی توصیه می‌کند که ویتامین B12 زیر زبانی را زیر زبان قرار داده تا حل شده و به جریان خون وارد شود.

رویمکملهای ضد پیری

احتمالا موقعی که گلو درد دارید از روی استفاده می‌کنید اما این عنصر ضروری برای سلامت کلی بدن لازم است. به گفته میشل یاگودا متخصص پوست برای بهبود عملکرد سیستم ایمنی، هضم و حس مزه غذا ضروی است. و به هنگامی که سن شما بالاتر می‌رود این ماده مهمتر می‌شود که به همین دلیل است که در لیست مکملهای ضد پیری ما جا خوش کرده است. کمبود مواد مغذی می‌تواند راه را برای بیماریهای مزمن مربوط به سن باز کند از جمله پوکی استخوان، تضعیف سیستم ایمنی و سرطان منجر می‌شود.

روغن ماهیمکملهای ضد پیری

روغن ماهی غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ است که یک ماده چند کاره است که از سیستم ایمنی، قلب و عروق، مفصل، بینایی و عملکرد متابولیکی پشتیبانی می‌کند. شواهد روزافزون نشان می‌دهد که این ماده اثرات مثبتی روی خلق و خو و حافظه دارد. و البته باید به مزایای افزایش زیبایی پوست، مو و ناخنها اشاره کنیم. روغن ماهی همچنین برای حفظ تلومرها، کلاهکهای محافظ انتهای کروموزوم که حفاظت DNA را انجام می‌دهد و با افزایش سن کوتاه می‌شود، بر عهده دارد. سجال شاه متخصص پوست می‌‌گوید: اسیدهای چرب امگا ۳ هم هماند ویتامین B12 در بدن انسان ساخته نمی‌شوند بنابراین باید مکمل آنها را استفاده کرد.

رایشی قرمز یکی از مکملهای ضد پیری قارچیمکملهای ضد پیری

رایشی قرمز که به عنوان قارچ نامیرا شناخته می‌شود  در طب سنتی چین برای تقویت سلامت و طولانی شدن عمر استفاده می‌‌‌شود. تحقیقات نشان می‌‌‌‌دهد که این ماده سیستم ایمنی را تقویت می‌کند، خستگی را کاهش می‌دهد و مقاومت سلولی را نسبت به اثرات پیر کننده رادیکالهای آزاد افزایش می‌دهد. با توجه به نظر سارا برور متخصص تغذیه با افزودن رایشی قرمز به رژیم روزانه مکملهای ضد پیری پرفشاری خون هم در شما افزایش می‌یابد.

ان استیل سیستئین از مکملهای ضد پیری داروییمکملهای ضد پیری

ان استیل سیستئین که معمولا به عنوان NAC شناخته می‌شود یک پیش ماده گلوتاتیون است. این آنتی اکسیدان قدرتمند برای اثراتش بر حفاظت از همه اعضای سلولی، کاهش اثرات استرس و معکوس کردن صدمه DNA به میزان زیادی شناخته شده است. NAC در بیمارستان برای درمان مصرف زیاد استامینوفن استفاده می‌شود. وقتی افراد آن را به عنوان یک مکمل مصرف می‌کند، شواهد نشان می‌دهد که از کبد حفاظت می‌کند و اثر مثبتی بر متابولیسم دارد.

منیزیممکملهای ضد پیری

منیزیم برای تنظیم انسولین و فشار خون ضروری است. همچنین خواب کامل و خوب را تامین می‌کند. کمبود طولانی مدت آن با افزایش خطر بسیاری از بیماریهای مربوط به سن از جمله پر فشاری خون، بیماری قلبی و دیابت است بنابراین در میان مکملهای ضد پیری جزو مهترین آنهاست. کارولین دین متخصص پوست گفت: پودر منیزیم سیترات به میزان زیادی جذب می شود و می‌تواند سطح نرمال آن را حفظ کند. به علاوه، می توان آن را با آب داغ یا سرد مخلوط کرد و قبل از خواب نوشید.

کورکومینمکملهای ضد پیری

کورکومین ترکیب دارویی موجود در زردچوبه اثرات آنتی اکسیدان و خواص ضد التهابی مفیدی دارد که می‌تواند درد و تورم مربوط به آرتروز را کاهش دهد. داوال جی بانوسالی متخص پوست می‌گوید: همچنین قابلیتهای مسدود کننده دی هیدروتستوسترون (DHT) را دارد و به درمان ریزش مو کمک می‌کند. به جز این کورکومین پروتئینهای ضد پیری را تقویت می کند، سطح کلسترول را متعادل می‌کند و عملکرد شناختی را تقویت می‌کند. نقش بالقوه آن در پیشگیری و درمان آلزایمر اخیرا مورد مطالعه قرار گرفته است. به جز این، خطر بروز دیابت، سرطان روده بزرگ و بیماری کبد چرب را کاهش می‌دهد.

رزوراترولمکملهای ضد پیری

رزوراترول یک پلی فنل موجود در پوست توتها و انگور است. این ماده خواص ضد التهابی و ضد سرطانی دارد. و مدارک قوی وجود دارد که یک فعال کننده ژن SITR1 است که طول عمر سلولی را تنظیم می‌کند. این ماده طول عمر بسیاری از ارگانیسمها ازمخمر تا مگس میوه را افزایش داده است که به طور بالقوه آن را به یکی از قویترین مکملهای ضد پیری بدل می‌کند. دکتر کلر چانگ متخصص پوست و زیبایی می‌گوید: تحقیقاتی در حال انجام است تا مشخص کند آیا اثرات مشابهی روی انسان دارد یا خیر. در مطالعات انسانی افرادی که در معرض خطر بیماریهای قلبی هستند، با مصرف رزوراترول به میزان زیادی نقش کاهش دهنده کلسترول را داشتند.

آستراگالوس (گون)مکملهای ضد پیری

آستراگالوس که برای هزاران سال در طب سنتی چین استفاده می‌‌‌‌‌شد یک آداپتوژن (انطباق زا) است؛ تسکین دهنده‌‌های طبیعی که از بدن در برابر استرس حفاظت می‌کند. این گیاه دارویی بخاطر دراز کردن تلومرها و سلولهای جوان کننده شناخته شده است. بعضی از محققان معتقدند که این ماده ممکن است به پیشگیری از سرماخوردگی کمک کند و دانشمندان در حال بررسی توان بالقوه آن برای استفاده گسترده در محصولات ضد پیری هستند.

ترجمه اختصاصی توسط مجله قرمز منبع: ریدرز دایجست

دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

پاک کننده صورت طبیعی
۱۰ پاک کننده صورت که می‌توانید خودتان درست کنید
42
موی نازک
اگر موی نازک دارید این ۹ اشتباه آرایش مو را انجام ندهید
187
ضرورت و اهمیت استفاده از کرم مرطوب کننده برای تمام انواع پوست
نقش کلیدی مرطوب کننده ها در روتین مراقبت پوستی
1,233
روغن نارگیل
آیا روغن نارگیل برای پوست و بیماری‌های پوستی مفید است؟
1,737
روغن میوه نسترن
روغن میوه نسترن (رزهیپ) چه فوایدی دارد، روشهای استفاده از آن چیست؟
6,466
سبک جدید کانتور
با سبک جدید کانتور کردن در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید
3,704

مقالات سلامت

رادیکولوپاتی
رادیکولوپاتی (عصب تحت فشار) ؛ انواع، علل، علائم و درمان
22
غذاهای تحریک کننده سردرد
غذاهای تحریک کننده سردرد که باید از آنها پرهیز کنید
37
مضرات دمپایی لا انگشتی
دمپایی لا انگشتی (دمپایی ابری) را به این ۱۱ دلیل هرگز نپوشید
79
کولونوسکوپی
کولونوسکوپی ؛ دلایل، نحوه انجام، آمادگی پیشرفته و روشهای جایگزین
59
رفع جوش چرکی
رفع جوش چرکی با ۴ درمان طبیعی و سریع و روشهای موثر دیگر
78
آمیلوئیدوز
آمیلوئیدوز بر چند نوع است، روشهای تشخیص و درمان آن چگونه است؟
62

مقالات آشپزی

خوراک برنج و مرغ در فر
خوراک برنج و مرغ در فر با ادویه ایتالیایی و طعم عالی
68
سیب زمینی برشته در فر
سیب زمینی برشته در فر با حداقل روغن و سرشار از ادویه
177
طرز تهیه نان خامه ای
طرز تهیه نان خامه ای به صورت حرفه‌ای و با ارائه همه نکات لازم
206
پنیر موزارلا
طرز تهیه پنیر موزارلا تازه و خانگی برای انواع غذاها با همه نکات لازم
295
خواص و طرز تهیه آب استخوان
خواص آب استخوان یا آب قلم و طرز تهیه آن در خانه به بهترین روش
454
نان سفید خانگی
نان سفید خانگی به روشی آسان برای تهیه انواع ساندویچ و اسنک
355

مقالات تغذیه

شیوه نگهداری غذای تازه
۱۲ غذای تازه که هرگز نباید با هم نگهداری شوند
35
سلامت ریه
سلامت ریه را با این ۲۰ خوراکی تضمین کنید
42
کلسیم پیروات
کلسیم پیروات چه فوایدی دارد و چگونه مصرف می‌شود؟
43
خواص ریحان
ریحان گیاهی شگفت انگیز با خواصی بی نظیر طبق بررسی های علمی
67
خواص جوانه
خواص جوانه حبوبات و غلات و طرز تهیه آنها در خانه به چندین روش متنوع
81
مکمل ملاتونین
مکمل ملاتونین چه فوایدی دارد، دوز توصیه شده و عوارض آن چیست؟  
153