جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
توان ذهن

توان ذهن خود را بالا ببرید روی پای خودتان بایستید

توان ذهن ، چیزی نیست که فاقد آن باشیم. همه ما تا حدی از نیرو و انرژی ذهنی برخوردار هستیم. مسئله بر سر بالا بردن توان ذهن است. هر چه توان و قدرت ذهن شما بیشتر باشد احتمال رسیدن به اهداف نیز بیشتر است. چرایی آن را در ادامه با هفت دلیل مختلف خواهیم دید که چرا ما علاوه بر نیروی جسمی، به نیروی ذهنی نیز نیازمند هستیم.

۱_ انرژی بالای ذهن، تردیدها را خنثی می‌کند

تردیدها همیشه وجود دارند حتی در اوج موفقیت. هر هدفی داشته باشید چه رسیدن به درآمد دوبرابر باشد، چه شرکت در یک مسابقه ماراتن، حتما شده که احساس تردید و شک نسبت به توانایی‌های خود پیدا کنید. زیر سوال بردن هدف اصلی‌تان یا حتی زیرسوال بردن قابلیت‌هایتان برای رسیدن به آن هدف، کاملا طبیعی است و بخشی از مسیر دست‌یابی به خواسته‌هایتان است. اما اگر از توان ذهنی بالایی برخوردار باشید، می‌توانید خیلی سریع از حس تردید بیرون بیایید و شکل مثبتی به تفکرات خود بدهید. وسپس با اعتماد به نفس بهتری مسیرتان را ادامه دهید.

۲_ انرژی ذهنی باعث تولید انگیزه می‌شود

وقتی انسان پر از انگیزه باشد به راحتی می‌تواند کارهای سخت و مشکل را نیز انجام دهد و به اهدافش بچسبد اما قضیه اینجاست که ما همیشه پر از انگیزه نیستیم و گاهی حتی هیچ انگیزه‌ای نداریم. اینجاست که باید قوای ذهنی خود را بالا ببریم تا بتوانیم حتی در مواقعی که هیچ انگیزه‌ای در کار نیست، دست از تلاش نکشیم.

۳_ انرژی بالای ذهنی باعث می‌شود نظرات بی فایده را کنار بگذارید

وقتی بدن استثنا به نظرات دیگران اهمیت داده و آنها را انجام می‌دهید، یک جای کار می‌لنگد. فرقی نمی‌کند که شما قصد خوشحال کردن دیگران را داشته باشید یا اینکه با گوش دادن به حرفشان  بخواهید درعمل به آنها ثابت کنید در اشتباه هستند، در هر صورت نتیجه‌ی کار به خودتان برمی‌گردد. گاهی اوقات نظرات و توصیه‎های دیگران می‌توانند خودواقعی شما را،  از شما دور کنند. اما اگر از توان بالای ذهنی برخوردار  باشید می‌توانید نقدهای غیرسازنده و نظرات به درد نخور دیگران را ، بدون اینکه آسیبی ببینید بشنوید و سپس در ذهن خودتان آنها را بازیابی کرده و به یک نتیجه مفید برسید. شما تنها با فقط با توان ذهن خودتان است که می‌توانید به ارزش‌های خودتان وفادار باقی بمانید و با تمرکز کامل، بهترین تصمیم‌ها را بگیرید و به هدفتان برسید. رسیدن به هدفتان با گوش کردن به هر حرفی و عمل به هر نظری آنهم به صورت کورکورانه غیرممکن است. توان ذهن خود را بالا ببرید تا توان نه گفتن داشته باشید.

۴_ انرژی بالای ذهنی باعث می‌شود از اشتباهات خود بیاموزید

پنهان کردن اشتباهات، یا توجیه کردن آنها نه تنها اشتباهات را از بین نمی‌برد بلکه باعث می‌شود دوباره و دوباره آن  اشتباهات را تکرار کنید. اما اگر فردی باشید با قدرت ذهنی بالا، به راحتی و فروتنانه اشتباهات خودتان را می‌پذیرید، مسئولیت اعمال خود را قبول می‌کنید و به خوبی از خطاهای خود درس می‌گیرید. با هر درسی که می‌آموزید یک قدم به اهدافتان نزدیک‌تر می‌شوید.

۵_ یک ذهن قدرتمند شهامت رویارویی با ترس‌ها را دارد

همیشه رفتن به سمت ناشناخته‌ها و خارج از حس امنیت، بسیار سخت است. آنچه که باعث می‌شود با ترس‌‌ها و ناشناخته‌های پیش‌رویتان مواجه شوید چیزی نیست جز توان ذهنی خودتان. هرچه این توانایی بیشتر باشد روبرو شدن با ترس‌ها آسان‌تر است. شما وقتی از درون، احساس قوی بودن می‌کنید راحت‌تر میتوانید سختی‌ها را تحمل کنید. در این صورت حتی با وجود ترس و آشوبی که در دل دارید، مشتاقانه به استقبال آن رفته و به سوی جلو گام برخواهید داشت.

۶_ قدرت ذهنی شما را به سلامت از شکست‌ها عبور می‌دهد

این حرف درست نیست که اگر قدرت ذهنی بالایی داشته باشید شکست نمی‌خورید. شکست همیشه وجود دارد. اما مسئله بر سر چگونگی کنار آمدن با شکست است. چگونه است که برخی افراد با اولین شکست، تسلیم می‌شوند اما برخی دیگر، از تمام شکست‌های خود عبور می‌کنند و حتی  مایلند با شکست‌های بهتری مواجه ‌شوند؟ پاسخ یک چیز است: این آدمها نیروی ذهنی بالایی دارند.  این افراد از درون احساس ‌ارزشمند بودن دارند. به بیان دیگر ارزش خودشان را با شکستی که می‌خورند پایین نمی‌آورند.

۷_ توسط نیروی ذهنی می‌توانید به احساسات خود تعادل ببخشید

مسیر موفقیت، غالبا مسیری است پر از بالا و پایین‌های احساسی. اگر از مهارت کافی برای متعادل کردن احساسات خود برخوردار نباشید، مجبور خواهید شید با احساسات مختلفی سروکله بزنید از جمله: انواع حس وسوسه‌، یا حس تنبلی و به تاخیر انداختن کارها. همچنین تعادل نداشتن در احساسات باعث می‌شود دست به ریسک‌های غیرمنطقی بزنید.  ریسک‌هایی که  در حالت تعادل، به راحتی می‌شد از آنها دوری جست. کلید کنترل و تعادل بخشیدن به احساسات، قدرت ذهنی است. در این صورت، احساسات شما نمی‌توانند بر منطق شما غلبه کرده و شما را از مسیر اصلی‌تان خارج کنند.

***

به طور کلی، موانع و چالش‌ها همیشه بوده‌اند، همیشه هستند و همیشه خواهند بود. آنها شبیه به یک تهدید بالقوه هستند که هر لحظه ممکن است در سر راهتان سبز شوند. حال چه باید کرد؟

تنها چاره‌ای که در برابر این تهدیدات می‌توان به کار برد این است که توان ذهنی خود را بالا ببرید تا بتوانید در مقابل موانع گریزناپذیر زندگی، مقاوم باشید. به این صورت به آسانی از پس شکست‌ها برخواهید آمد.

   

ترجمه و تالیف اختصاصی مجله قرمز

منبع: success


دیدگاه ها 0
2000
  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

ضرورت و اهمیت استفاده از کرم مرطوب کننده برای تمام انواع پوست
نقش کلیدی مرطوب کننده ها در روتین مراقبت پوستی
857
روغن نارگیل
آیا روغن نارگیل برای پوست و بیماری‌های پوستی مفید است؟
1,204
روغن میوه نسترن
روغن میوه نسترن (رزهیپ) چه فوایدی دارد، روشهای استفاده از آن چیست؟
4,008
سبک جدید کانتور
با سبک جدید کانتور کردن در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید
3,126
ترفندهای آرایش چشم
ترفندهای آرایش چشم برای خانم‌هایی که چشمان گود دارند
4,332
براش های آرایشی خود را به این روش تمیز کنید و بشویید
براش های آرایشی خود را به این روش تمیز کنید و بشویید
1,585

مقالات سلامت

تست فریتین
تست فریتین آزمایش خون؛ مقدار نرمال و درمان وضعیت غیر نرمال
147
خواص گیاه گزنه
گیاه گزنه ؛ خواص، روشهای استفاده و شیوه های مقابله با گزش گیاه
334
معرفی بیماری آنفولانزا
بیماری آنفولانزا و نگاهی به ویژگی ها و راههای غلبه بر این بیماری
319
درماتیت سبوره
درماتیت سبوره (شوره سنگین)، علائم و انواع روشهای درمان طبی و خانگی
316
رینوفیما
رینوفیما چیست و چگونه درمان می‌شود؟
991
بیماری کرونا
بیماری کرونا ؛ علائم، پیشگیری، درمان و علت مرگ و میر زیاد این بیماری
938

مقالات آشپزی

نان تورتیلا خانگی
نان تورتیلا خانگی با آرد گندم، بدون نیاز به فر و مخمر
543
شیرینی کانولی
شیرینی کانولی ؛ شیرینی ایتالیایی صدفی با مغزی پنیر و شکلات
255
موس شکلات
بهترین موس شکلات با طعمی عالی و بافتی لطیف
321
رولت کدو حلوایی
رولت کدو حلوایی با طعم و رنگی عالی برای مهمانی‌های گرم زمستانه
480
کاری مرغ
طرز تهیه خورش کاری مرغ به دو روش و شرح کامل ادویه مخصوص
833
مافین کدو
مافین کدو حلوایی با رنگ زیبا برای صبح‌های سرد زمستان
736

مقالات تغذیه

تغذیه در سفر
آنچه باید درباره تغذیه در سفر بدانیم
159
خرما
۵ خاصیت اثبات شده مصرف خرما که بدون شک باید با آن‌ها آشنا شد
145
بهترین و بدترین رژیم غذایی برای قلب
بهترین و بدترین رژیم غذایی برای قلب و عروق کدام هستند؟
245
خواص لبو
خواص لبو (ریشه چغندر) و عوارض آن بر پایه تحقیقات علمی و روشهای استفاده
261
معرفی خواص مولیبدنوم
خواص مولیبدنوم و معرفی چند مورد شگفت انگیز از این خواص
824
میوه پوملو
میوه پوملو (گریپ فروت چینی) و معرفی فواید شگفت انگیز مصرف آن
763