جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
آغوش

۱۱ روش برای آغوش گرفتن شکست‌ها

شکست چیز مهم و پیچیده‌ای نیست. بخشی از فرآیند زندگی است. هر شکستی را باید در آغوش کشید، نه که از آن فرار کرد. شکست به خودی خود زیان آور نیست، زیان وقتی پدید می‌آید که  از پس هر شکستی، درسی نیاموخته باشیم.

همه‌ی آدمهای موفق، بارها و بارها را شکست را در آغوش کشیده‌اند. آنها از انتهای دره‌ی شکست، به اوج  قله‌ی موفقیت رسیده‌اند چون بلد بودند غبار شکست را از خود بزدایند و سهم‌شان از شکست را با آموختن یک درس مهم، پس بگیرند. چگونه؟ با انجام یازده روش زیر:

روش‌های در آغوش گرفتن شکست برای رسیدن به موفقیت

۱_ به شکست‌های خود افتخار کنید

اگر کاری آسان بود که شکستی هم در کار نبود، همه مثل آب خوردن انجامش می‌داند.  پس نتیجه می‌گیریم که  شکست،  یعنی شما دارید یک کار جدید و سخت و چالشی را انجام می‌دهید. بهتر است بابت هر شکستی که در آغوش می‌گیرید به خودتان افتخار کنید چون این شما بوده‌اید که شجاعت انجام آن کار سخت و جدید و چالشی را داشته‌اید نه دیگران.

۲_ رد کارهایی که به اتمام ‌رسیده‌اند را بگیرید

بعد از هر شکستی این حس به سراغ آدم می‌آید که گویی محکوم شده مرتبا اشتباهاتش را تکرار کند. برای اینکه این حس را از خودتان دور کنید  بهتر است هر از چندگاهی، به پشت سر نگاهی بیندازید و هر گام درست و موفقیت آمیزی که را برداشتید حتی اگر خیلی کوچک باشد،  یادداشت کنید- چه روی کاغذ چه در موبایل یا کامپیوتر-  در دام احساس بد شکست‌ها نیفتید و در خاطرتان باشد موفقیت‌هایی نیز داشته‌اید.  اگر این کار را انجام دهید، متوجه خواهید شد که شما موفق‌تر از آنی هستید که فکرش را می‌کنید.

۳_ ماتم بگیرید اما دوباره حرکت کنید

بخشی از در آغوش گرفتن شکست این است که آن را بپذیرید و حتی به همراه خانواده و دوستان برایش عزاداری کنید. اینکار تحمل بار سنگین شکست را آسان‌تر می‌سازد. پس هیچ مشکلی نیست اگر بابت شکستی زانوی غم بغل بگیرید،  مشکل اینجاست که بعدش حرکت نکنید.  مشکل اینجاست که روی گذشته متمرکز شوید نه روی حال و آینده.

۴_ شکست‌های گذشته را رها کنید

یکی بهترین راهها برای هدر دادن وقتتان این است که روی شکست‌های گذشته متمرکز شوید بدون اینکه نکته‌ای یا درسی از آنها بگیرید. این راه به مقصد نمی‌رسد. به جای درجا زدن در گذشته، به خودتان قول دهید ثمره‌ی گذشته را توشه‌ی راه آینده سازید.

۵_ از اشتباهات بعنوان یک نقشه راه استفاده نمایید

بهترین راهنمای مسیریابی، برای اینکه چه مسیری را نباید بروید این است که قبلا از آن مسیر را رفته باشید و به شکست رسیده باشید. نباید از چنین معلمی‌ چشم پوشی کرد. هر چه درصد خطا بیشتر می‌شود، شکست‌های قبلی بیشتر به کار می‌‌آیند. هر شکستی باعث می‌شود احتمال رسیدن شما به موفقیت بیشتر شود. اینجاست که شایسته است شکست‌ها در آغوش بگیرید.

آغوش

۶_ شوق شروع دوباره را از دست ندهید

شکست‌های گذشته، معرفی کننده‌ی شخصیت شما نیستند، بلکه نوع واکنش شما نسبت به آنهاست که معرفی کننده شخصیت شماست. هر یک عدد اشتباه باعث می‌شود فهم شما از آن مطلب بیشتر شود و نسبت به آنچه دارید انجام می‌دهید نگرشی جدید به دست آورید. برای یک گام جدید دوباره، شور و شوق داشته باشید.

۷_ دیگران را سرزنش نکنید

انگشت اتهام و سرزنش را به سوی دیگران نشانه نروید. در این صورت هرگز به سمت هیچ موفقیتی نخواهید رفت. مسئولیت پذیری در برابر تمام کارهایی که انجام داده‌اید بسیار مهم است چه موفقیت آمیز بوده باشد چه همراه با شکست بوده باشد. اگر به کینه‌ها و دل‌چرکینی‌های گذشته بچسبید محال است بتوانید یک شروع تازه را تجربه نمایید.

۸- جایی که هستید را بپذیرید

آیا از پذیرش خودتان سر باز زده‌اید؟ از پذیرش فاصله‌ی بین آرزوها و واقعیت کنونی‌تان ناتوان هستید؟ ما گاهی اوقات به خودمان دروغ می‌گویم و از پذیرش واقعیت امتناع می‌‌ورزیم فقط برای اینکه سرپوشی بگذاریم بر روی شکست‌هایمان. اما از این به بعد می‌توان یاد گرفت به جای سرپوش گذاشتن بر شکست‌ها، آنها را در آغوش بگیریم. تنها راه رسیدن به مقصد این است که قبول کنیم هنوز به مقصد نرسیده‌ایم.

۹- یادتان باشد شما اکنون یک آدم متفاوت هستید

غلبه بر حس شکست کمی‌ سخت است به همین منظور لازم است بدانید شما آن آدمی‌ که قبلا شکست خورده نیستید چراکه هر شکستی باعث ایجاد تغییری در شما شده است. به علاوه اینکه با آدمهای گوناگونی هم آشنا شده‌اید و بی‌شک درس‌های زیادی از تجربه‌های زندگی گرفته‌اید. حالا شما یک آدم دیگر هستید. بابت این همه تجربه خوب یا بد خوشحال باشید.

۱۰ – ذهنیت قدردان داشته باشید 

یکی از بهترین راههای گذر کردن از یک شکست، این است که ذهنیت خودتان را طوری شکل دهید که میزان قدردانی آن بیشتر از میزان ناشکری آن باشد.  شکست‌ها را با قدردانی در آغوش بگیرید.  آنها را صدایی از سوی کائنات تلقی کنید که شما را برای رشد و تحول بیشتر، صدا می‌‌زنند. بدون این صداها، زندگی بی رنگ و خسته کننده است.

۱۱_ شکست در گذشته به معنای شکست در آینده نیست

ما معمولا فکر می‌کنیم که اگر در گذشته شکست خوردیم یعنی تا آخرش همینطور است. اما این یک تصور غلط است.  حقیقت این است حس که پریشانی درونیکه ناشی از شکست است، چیزی نیست جز بازتاب افکار خودمان که خودمان به خورد خودمان داده‌ایم. اگر قصد دارید شکست‌های گذشته را از ذهنتان خارج کنید ابتدا آنها را بپذیرید، سپس درسهای ارزشمندی که می‌شود از آنها یاد گرفت را یاد بگیرید، و در نهایت برای یک آینده جدید، آمادگی کسب کنید.

 

ترجمه و تالیف اختصاصی مجله قرمز 
منبع: success


دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

درمان لک صورت
درمان لک صورت؛ راهنمای علمی درمان لک به همراه معرفی بهترین محصولات
44
اوره برای پوست
فواید اوره برای پوست؛ آیا می‌دانستید اوره هم لایه‌بردار است و هم مرطوب‌کننده؟
647
راقبت پس از فیلر لب
بهترین روشهای مراقبت پس از فیلر لب
318
آزلائیک اسید
آزلائیک اسید (Azelaic Acid) چیست و چگونه آکنه را درمان می‌کند؟
328
پودر ویتامین سی
آیا می‌توانیم پودر ویتامین سی را روی پوست صورتمان استفاده کنیم؟
831
شوینده صورت
برای انتخاب بهترین شوینده صورت به چه نکاتی توجه کنم؟
330

مقالات سلامت

حساسیت به هیستامین
حساسیت به هیستامین (histamine intolerance) چیست و چه دلایلی دارد؟
138
آزمایش CRP چیست؟
آزمایش CRP یا همان پروتئین واکنشی C چیست و چه کاربرد تشخیصی دارد؟
261
نگاهی به داروی سیمتیکون
داروی سیمتیکون و نگاهی جامع به کارکردهای این دارو
143
اختلال پیکا
اختلال پیکا موردی برای بیماران با عادات غذایی عجیب
123
گرفتگی عضله
گرفتگی عضله دردناک اما قابل رفع به روشهایی آسان
244
واكسن سينوفارم
واکسن سینوفارم ؛ میزان اثربخشی طبق داده‌های علمی و پاسخ به پرسش‌ها در مورد آن
362

مقالات آشپزی

نان هندی خانگی
نان هندی خانگی ساده و آسان بدون نیاز به فر
442
ترافل شکلاتی
ترافل شکلاتی خوشمزه تقدیم به آنهایی که دوستشان داریم
150
گرام ماسالا
طرز تهیه ادویه گرام ماسالا در خانه با عطری عالی برای انواع غذاها
215
سس مایونز گیاهی
سس مایونز گیاهی و رژیمی برای آنها که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند
506
اشترودل سیب اصل اتریشی
اشترودل سیب اصل اتریشی را به بهترین روش در خانه درست کنیم
542
کیک شکلاتی گیاهی
کیک شکلاتی گیاهی و بدون گلوتن با دستورالعملی آسان
986

مقالات تغذیه

چای رازیانه
خواص عالی چای رازیانه برای سلامتی از رفع بی خوابی تا دردهای پریودی
208
تنظیم هورمونی
چطور از گلوکومتر برای تنظیم هورمونی و لاغری استفاده کنیم؟    
129
مکمل لاغری
مکمل لاغری چیست و آیا واقعا در کاهش وزن تاثیر دارد؟
113
گوشت ارگانیک
گوشت ارگانیک و گوشت غیرارگانیک چه تفاوت‌هایی دارند؟
116
میان وعده نیمه شب
۱۱ میان وعده نیمه شب که واقعا سالم و قابل توصیه هستند
380
معرفی شاه توت
شاه توت و حقایقی جالب در مورد این میوه محبوب و مفید
185