جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
چرا زنان فرانسوی همیشه و همه جا شیک‌پوش و خوش‌لباس هستند؟

چرا زنان فرانسوی همیشه و همه جا شیک‌پوش و خوش‌لباس هستند؟

شیک‌پوشی به سبک فرانسوی همیشه هواداران زیادی داشته است. زنان فرانسوی از جمله شیک‌پوش‌ترین زنان در جهان هستند که سبک متفاوتی برای لباس پوشیدن دارند و این سبک از فرهنگ خاص فرانسوی سرچشمه می‌گیرد. فرانسوی‌ها در استایل و طراحی لباس همیشه حرف اول را در جهان زده‌اند و از گذشته تاکنون برترین طراح‌های لباس و استایلیست‌های جهان فرانسوی بوده‌اند. قطعا این اتفاق تصادفی نیست و در این میان علتی وجود دارد که باعث می‌شود فرانسوی‌ها حرف اول را در فشن جهان بزنند. در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز می‌خواهیم درباره رازهای شیک‌پوشی زنان فرانسوی صحبت کنیم.

استایل فرانسوی شاید بسیار رازآلود و حرفه‌ای به نظر برسد اما دور از دسترس نیست. زنان فرانسوی هرچند برای همیشه در قله‌های شیک‌پوشی جهان خواهند ایستاد و هیچ کشوری به گرد پای آن‌ها نخواهد رسید اما ما می‌توانیم با بررسی و تحلیل رازهای استایل فرانسوی و استفاده از ترفندهایی که زنان فرانسوی برای شیک‌پوشی و راحتی و بی‌دغدغه بودن در لباس‌های خود به کار می‌برند می‌توانیم قوانین فشن فرانسوی را کشف کرده سبک خودمان را با بهره‌گیری از این استایل ابداع کنیم. خوشبختانه بسیاری از قوانین فشن فرانسوی ساده و طبیعی و در ذات خود ما هستند مثل علاقه به طبیعی به نظر رسیدن یا توجه به بهداشت روزانه مثل شانه کردن موها و چیزهایی از این قبیل. اما زنان فرانسوی شاد و در بهترین شرایط زندگی می‌کنند (یا حداقل سعی می‌کنند با سبک لباس پوشیدن خود این طور القا کنند) و با در نظر گرفتناین چند قانون کلی استایل فرانسوی شما هم می‌توانید از مزایای شیک‌پوشی به این سبک بهره‌مند شوید.

الگوی شیک‌پوشی زنان فرانسوی مادرشان است

سبک زنان فرانسوی در شیک پوشی

آیا می‌دانید کلمه “مامان” که ما هر روز در زبان فارسی به کار می‌بریم در واقع یک کلمه فرانسوی است که در چند دهه اخیر وارد زبان ما شده است؟ شاید همین مساله نفوذ و همه‌گیر بودن فرهنگ فرانسه را نشان دهد. بله شما می‌توانید مادر خود را الگوی شیک‌پوشی خود قرار دهید بدون آن‌که دمده و قدیمی به نظر برسید. البته به شرطی که مادر شما استایل شیکی داشته باشد چون لباس‌های کلاسیک هرگز از مد نمی‌افتند و همیشه در چیزهای قدیمی زیبایی‌هایی هست که در چیزهای جدید نمی‌توان یافت. از طرف دیگر یک قانون مهم در چرخه مد وجود دارد که لباس‌ها و ترندها پس از دو تا سه دهه دوباره مد می‌شوند پس لباسی که مادر شما در دهه بیست زندگی خود می‌پوشیده‌است اکنون هم که شما بیست و چندساله هستید مد روز محسوب می‌شود پس شما می‌توانید تیپ‌های قدیمی مادر خود را کپی کنید و یا حتی همان لباس‌ها را (اگر هنوز وجود دارند و نو هستند) بپوشید.

آن‌ها کفش پاشنه بلندی را می‌پوشند که بتوانند با آن راه بروند

سبک زنان فرانسوی در شیک پوشی

راحتی و بی‌دغدغه بودن در فرهنگ فرانسوی اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد. یک خانم فرانسوی هرگز راحتی را فدای شیک‌پوشی خود نمی‌کند و به نظر آن‌ها هیچ چیز بدتر از این نیست که شما یک جفت کفش ناراحت پوشیده باشید و در آن لق بزنید! در استایل فرانسوی شما باید شیک و باحال به نظر برسید که این مساله فقط با پوشیدن لباس‌های راحت ممکن می‌شود. زنان فرانسوی هرگز کفش‌هایی که پاشنه‌های خیلی بلندی داشته باشند نمی‌پوشند و و ارتفاع پاشنه قابل قبول برای کفش آن‌ها بین هفت تا هشت سانتی‌متر است. این کفش باید کاملا راحت باشد و شما باید توانایی و مهارت کافی در راه رفتن با آن را داشته باشید تا دچار مشکل نشوید.

زنان فرانسوی همیشه روی کمر خود تاکید می‌کنند

سبک زنان فرانسوی در شیک پوشی

منظور از این تاکید پوشیدن لباس‌هایی نیست که کمر چین خورده و تنگی داشته باشند. در فرهنگ فرانسوی هرگونه زیاده‌روی و تلاش بیش از حد مذموم است و شما حق ندارید غیرعادی و غیرطبیعی به نظر برسید بلکه باید روی زنانگی اندام خود تاکید کنید که این امر با بستن شل یک کمربند روی یک مانتوی گشاد امکان‌پذیر است. این کمربند کمک می‌کند تا کمر شما باریک و اندام شما ظریف و زنانه به نظر برسد بدون آن که تلاش زیادی کرده باشید یا ناراحت و دغدغه‌مند به نظر برسید. مانند تصویر بالا که آریا دی باری بلاگر معروف فرانسوی با بستن یک کمربند با رنگ متضاد با لباس‌های خود به شکل موفقی این کار راانجام داده است و کمر خود را باریکتر نشان داده است.

همیشه لباس‌های شیک و باارزش تهیه می‌کنند

سبک زنان فرانسوی در شیک پوشی

پوشیدن لباس‌های بی‌کیفیت و ارزان میان خانم‌های فرانسوی به هیچ عنوان مرسوم نیست و شما هرگز یک خانم فرانسوی را نمی‌بینید که پالتو، بلوز، شلوار، کت یا هر لباس دیگری را از جنس ارزان و نامرغوب پوشیده باشد. آن‌ها ترجیح می‌دهند پول خود را پس انداز کنند و لباس‌های گران و باکیفیت تهیه کنند. این کار مزیت‌های زیادی برای آن‌ها دارد، اول این که لباس‌های گران شیک‌تر و زیباتر هستند و خوش‌تیپ بودن با آن‌ها ساده‌تر است. دوم این که این لباس‌ها دوام بیشتری دارند و مدت طولانی‌تری می‌توانید از ان استفاده کنید و سوم این که داشتن لباس با تعداد کمتر و کیفیت بهتر هزینه کمتری روی دستتان می‌گذارد.

آن‌ها اگر اکسسوری‌های زیادی دارند لباس‌های ساده می‌پوشند

تعادل در استایل فرانسوی حرف اول را می‌زند و زنان فرانسوی هرگز دچار افراط و تفریط نمی‌شوند یعنی هرگز بیش از حد ساده یا بیش از حد شلوغ لباس نمی‌پوشند. این قانون در مورد استفاده از اکسسوری‌ها هم صادق است و به صورت یک اصل کلی بیان می‌شود: ” اگر می‌خواهید از چندین نوع اکسسوری مثل کیف، کفش، جواهرات، کلاه و … همزمان استفاده کنید باید لباس‌های اصلی خود را در ساده‌ترین شکل ممکن انتخاب کنید.” این قانون را می‌توان در همه جنبه‌های فشن اعمال کرد و خانم‌های ایرانی هم می‌توانند برای داشتن تیپی متعادل‌تر این اصل  را مد نظر خود داشته باشند.

خانم‌های فرانسوی هر وقت دوست دارند، لباس‌های شاد و جذاب می‌پوشند

اگرچه هر موقعیتی لباس خاص خود را می‌طلبد اما این مساله خانم‌های فرانسوی را محدود نمی‌کند. آن‌ها هر زمان که دوست دارند از لباس‌های شاد و زیبا استفاده می‌کنند تا انرژی بیشتری داشته باشند. مثلا یک دست لباس که برای تفریح آخر هفته مناسب است می‌تواند لباس گردش روزانه یا حتی لباس محل کار خانم‌های شیک‌پوش فرانسوی باشد.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه پوشاک بانوان مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: WhoWhatWear (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
219
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
111
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
233
بستن منافذ پوست صورت
بستن منافذ پوست صورت با ۹ ماسک خانگی عالی و زیبا کننده و بدون مواد سمی
455
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
938
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
257

مقالات سلامت

علائم کمبود ویتامین D
علائم کمبود ویتامین D با ۹ علامت هشدار دهنده که باید به آنها توجه کرد
62
ناشتا بودن قبل از آزمایش خون
ناشتا بودن قبل از آزمایش خون و آمادگی قبل از آن؛ انواع آزمایشها و مواد ممنوعه و ترفندها
66
افزایش هموگلوبین
افزایش هموگلوبین خون با مصرف مکملها و تغییر در رژیم غذایی چگونه امکان پذیر است؟
74
بسته شدن مجرای اشکی
بسته شدن مجرای اشکی در کودکان به چه علت رخ می‌دهد و چگونه درمان می‌شود؟
98
ورم پس از زایمان
ورم پس از زایمان را با درمانهای طبیعی و خانگی رفع کنید
78
دندانهای حساس
دندانهای حساس خود را با رعایت این ۸ قانون بهبود داده و درد آنها را کاهش دهید
141

مقالات آشپزی

نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
95
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
120
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
198
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
386
شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
1,352
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
778

مقالات تغذیه

غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
137
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
287
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
423
تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
564
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
399
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
551