جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
تاثیر کورکومین بر بیماری چاقی

چربی شکم و ۴ غذایی که این نوع از چربی را می‌سوزانند

چربی شکم از مواردی است که از جنبه‌های مختلف موجب اذیت شدن فرد مبتلای به این مشکل می‌شود. جدای از عدم تناسب‌اندام این مورد باعث فشار بر ستون فقرات و کمر فرد و ایجاد مشکلات در زندگی روزانه او می‌شود. باور کنید یا نه بدن شما واقعاً نمی‌خواهد چربی ذخیره کند و راز کاهش وزن در محاسبه پیچیده کالری و ترفندهای کاهش وزن نیست. در عوض، این کار را می‌توان با افزایش گرسنگی طبیعی بدن خود و تنظیم ریتم خواب برای محدود کردن اشتها، سوزاندن چربی شکم و مصرف انرژی خود افزایش داد. رژیم غذایی انقلابی توضیح می‌دهد که چرا خوابیدن شب به خاطر چرت زدن به کاهش وزن در شما کمک می‌کند و چگونه مصرف غذاهای مناسب در زمان مناسب می‌تواند نیاز بدن شما به سوخت و مزه را تأمین کند. آنچه جالب است برخی از غذاهای لاغر کننده شکم واقعاً می‌توانند به شما در بهبود خواب کمک کنند و به شما کمک می‌کنند وزن خود را کم کنید. تحقیقات نشان می‌دهد که ساعت‌های غذا خوردن و خواب ما در بدن ما به‌طور کامل از ریتم طبیعی خود خارج‌شده است، به‌طوری‌که نشانه‌هایی را که مثل‌اینکه همه روز غذاهای غلط مصرف می‌کنیم و زمان زیادی را در طول شب در زیر نور مصنوعی بیدار می‌مانیم. نتیجه: شما در "چرخه چربی" گرفتار هستید: جریان مداوم هورمون‌های گرسنگی که باعث می‌شود میل شما به مقاومت در برابر همه‌چیز غیرممکن باشد؛ اما اگر شما به برنامه غذایی و خوردن غذاهای طبیعی نزدیک شوید، می‌توانید درنهایت - به شکم خود بدرود بگویید. به نظر خوب می‌رسد، درست است؟ این غذاهای سالم برای کاربرد در برنامه غذایی و رژیم غذایی برای کاهش چربی شکم وجود دارد و شما همچنین می‌توانید به‌طوری‌که دوست دارید آن‌ها را در رژیم غذایی خود قرار دهید. این غذاها را بخورید تا به‌راحتی بخوابید، وزن بیشتری را از دست بدهید و چربی شکم خود را ذوب کنید. در اینجا نحوه استفاده از این غذاها را توضیح می‌دهیم.

 

ماهی موثر در ازبین بردن چربی شکم

بر اساس مطالعات درباره مزایای خوردن ماهی می‌دانیم که زمانی که رژیم غذایی شما کمبود اسیدهای چرب امگا ۳ است، ریتم‌های طبیعی غدد صنوبری (رومغزی) شما (غده‌ای نخاعی در مرکز مغز شما) منجر به تغییراتی در تولید ملاتونین می‌شود. خواب حیواناتی که مبتلابه کمبود امگا ۳ هستند در طول دوره‌های استراحت معمول خود نمی‌خوابند، آن‌ها مشغول چرخش و جست‌وخیز خواهند شد، همان‌طور که انسان در مواجهه بابی خوابی این کارها را انجام می‌دهد. رژیم غذایی حاوی اسیدهای چرب امگا ۳، از سوی دیگر، می‌تواند سلامت قلب را افزایش دهد، خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش می‌دهد و موجب بهبود سلامت شما می‌شود. در مورد کاهش وزن، بسیاری از مواد غذایی دارای امگا ۳ غنی از پروتئین هستند. مطالعه تائید می‌کنند که: پروتئین باعث می‌شود که شما احساس سیری کنید. شما در زمان مصرف پروتئین حتی کالری بیشتری نبست به زمانی که چربی‌ها یا کربوهیدرات‌ها مصرف می‌کنید، هضم می‌کنید؛ اما چگونه می‌توانید دوز موردنیاز خود را در این مورد دریافت کنید؟ اگر غذاهای غنی از امگا مصرف نمی‌کنید، به ساردین‌ها، ماهی قزل‌آلا، حبوبات، گردو، دانه‌های کتان و سبزی‌های با برگ سبز تیره رنگ فکر کرده و آن‌ها را برای مصرف در نظر بگیرید. اگر شما به‌اندازه کافی به‌راحتی نمی‌توانید این موارد را مصرف کنید، می‌توانید از مکمل‌های روغن ماهی یا کتان استفاده کنید.

مصرف ماهی و کاهش چربی شکم  

آجیل

اگر شما به دلیلی برای خوردن آجیل نیاز دارید، این حبوبات غنی از چربی یک منبع عالی از منیزیم است که باعث بهبود خلق‌وخو در فرد مصرف‌کننده می‌شود. بدون منیزیم کافی در بدن شما، بخشی از مغز که ملاتونین را تنظیم می‌کند، کارکرد خود را از دستمی دهد و خوابیدن مختل می‌شود. یکی از اثرات افزایش منیزیم، همان چیزی است که در حیوانات به آن خواب زمستانی می‌گویند و در ما کمبود این عنصر می‌تواند نقش مهمی در اختلالات عاطفی فصلی (SAD)، حالت افسردگی و اشتیاق به خوردن کربوهیدرات‌ها که در اثر نور کم زمستانی به وجود می‌آید، ایفا کند. مطالعه ۲۰۱۰ توسط محققان USDA که در پژوهش منیزیم منتشرشده است، دریافتند که مکمل منیزیم می‌تواند به افرادی که دچار کمبود خواب در طی شبانه هستند کمک کند. در این مطالعه به یک گروه شامل ۱۰۰ ورزشکار و ورزشکار بیش از ۵۱ ساله، ۳۲۰ میلی‌گرم منیزیم در روز داده شد، درحالی‌که گروه دیگری یک داروی مشابه را مصرف می‌کردند. پس از ۷ هفته، کسانی که منیزیم مصرف می‌کردند، بهتر می‌خوابیدند و به‌عنوان پاداش، سطوح پایین‌تری از التهاب خطرناک را داشتند (یک واکنش سرکش از طریق سیستم ایمنی که در بیماری‌های قلبی، سرطان، دیابت و بیماری آلزایمر دخالت دارد).

چگونه می‌توان دوز موردنیاز خود را دریافت کرد؟ غذاهای غنی از منیزیم به‌شدت با کاهش وزن در ارتباط هستند: غذاهایی غنی از پروتئین مانند ماهی و آجیل، عدس، سویا و لوبیا سیاه و دانه‌های غنی از فیبر مثل سبوس.

آجیل ها موثر در کاهش چربی شکم

شیر

 

درحالی‌که ارتباط بین کلسیم و از دست دادن وزن هنوز هم ضعیف است (در برخی مطالعات باعث کاهش وزن بیشتر می‌شود، در برخی دیگر اثری ندارد)، معلوم می‌شود که شیر واقعاً می‌تواند بر بدن ازنظر چربی شکم تأثیر بگذارد. در تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۰ توسط محققان دانشگاه آلاباما در بیرمنگام انجام شد دریافتند که در میان گروهی بیش از ۱۰۰ نفر زنان در قبل از یائسگی، افرادی که بیشترین غذای غنی از کلسیم را مصرف می‌کردند، چربی شکمی در آن‌ها به میزان قابل‌توجهی کاهش یافت. در حقیقت، برای هر ۱۰۰ میلی‌گرم کلسیم روزانه که مصرف می‌شد (یک‌دوم فنجان ماست یخ‌زده نرم)، آن‌ها یک قاشق چای‌خوری از چری شکمی  خود را از دست دادند. همچون منیزیم، کلسیم همچنین اگر شما تمایل به بیداری ناشی از درد عضلانی یا گرفتگی‌های عضلانی دارید می‌تواند به شما در خواب کمک کند ، این ماده معدنی، همراه با کلسیم، به آرامش عضلات و بافت بدن کمک می‌کند.

چگونه دوز موردنیاز خود را دریافت کنید؟ لبنیات برای تأمین دوز موردنیاز مفید هستند، اما راه‌های دیگری نیز برای جذب کلسیم وجود دارد مانند مصرف ماهی ساردین، آب‌پرتقال تقویت‌شده، توفو و سبزی‌ها با برگ سبز تیره مانند کلم و اسفناج.

اثر شیر بر کاهش چربی شکم

ترشی گیلاس

در حدود زمان خواب، مقداری از ترشی گیلاس را بخورید. گیلاس یکی از منابع گیاهی ملاتونین، هورمون خواب است. (همچنین موز و ذرت نیز از این منابع هستند) درحالی‌که هیچ شواهدی وجود ندارد که آن‌ها به از بین بردن چربی شکم در شما کمک کنند، مطالعات نشان داده‌اند که غذاهایی مانند این می‌توانند سطح ملاتونین بدن را افزایش دهند. ملاتونین نه‌تنها به خواب شما کمک می‌کند، بلکه یک آنتی‌اکسیدان قوی است که می‌تواند سلول‌های شمارا از آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد محافظت کند؛ که باعث سرطان، آلزایمر و سایر بیماری‌ها می‌شود. این هورمون به شما کمک می‌کند که راحت بخوابید.

 چگونه دوز موردنیاز خود را دریافت کنید؟ تمام آن‌ها را بخورید! اگر طرفدار گیلاس نیستید، آب آن را بنوشید. در یک مطالعه اخیر، افرادی که ۸ اونس آب شربت گیلاس را در صبح خوردند و ۸ اونس دیگر در شب، برای ۲ هفته گزارش کردند که خواب بهتری دارند.

منبع: prevention.com این مقاله توسط مجله قرمز به صورت اختصاصی، ترجمه و تالیف شده است.

دیدگاه ها 0
2000
  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

ضرورت و اهمیت استفاده از کرم مرطوب کننده برای تمام انواع پوست
نقش کلیدی مرطوب کننده ها در روتین مراقبت پوستی
857
روغن نارگیل
آیا روغن نارگیل برای پوست و بیماری‌های پوستی مفید است؟
1,203
روغن میوه نسترن
روغن میوه نسترن (رزهیپ) چه فوایدی دارد، روشهای استفاده از آن چیست؟
4,005
سبک جدید کانتور
با سبک جدید کانتور کردن در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید
3,123
ترفندهای آرایش چشم
ترفندهای آرایش چشم برای خانم‌هایی که چشمان گود دارند
4,332
براش های آرایشی خود را به این روش تمیز کنید و بشویید
براش های آرایشی خود را به این روش تمیز کنید و بشویید
1,585

مقالات سلامت

تست فریتین
تست فریتین آزمایش خون؛ مقدار نرمال و درمان وضعیت غیر نرمال
144
خواص گیاه گزنه
گیاه گزنه ؛ خواص، روشهای استفاده و شیوه های مقابله با گزش گیاه
333
معرفی بیماری آنفولانزا
بیماری آنفولانزا و نگاهی به ویژگی ها و راههای غلبه بر این بیماری
317
درماتیت سبوره
درماتیت سبوره (شوره سنگین)، علائم و انواع روشهای درمان طبی و خانگی
315
رینوفیما
رینوفیما چیست و چگونه درمان می‌شود؟
989
بیماری کرونا
بیماری کرونا ؛ علائم، پیشگیری، درمان و علت مرگ و میر زیاد این بیماری
936

مقالات آشپزی

نان تورتیلا خانگی
نان تورتیلا خانگی با آرد گندم، بدون نیاز به فر و مخمر
541
شیرینی کانولی
شیرینی کانولی ؛ شیرینی ایتالیایی صدفی با مغزی پنیر و شکلات
253
موس شکلات
بهترین موس شکلات با طعمی عالی و بافتی لطیف
320
رولت کدو حلوایی
رولت کدو حلوایی با طعم و رنگی عالی برای مهمانی‌های گرم زمستانه
480
کاری مرغ
طرز تهیه خورش کاری مرغ به دو روش و شرح کامل ادویه مخصوص
833
مافین کدو
مافین کدو حلوایی با رنگ زیبا برای صبح‌های سرد زمستان
736

مقالات تغذیه

تغذیه در سفر
آنچه باید درباره تغذیه در سفر بدانیم
159
خرما
۵ خاصیت اثبات شده مصرف خرما که بدون شک باید با آن‌ها آشنا شد
145
بهترین و بدترین رژیم غذایی برای قلب
بهترین و بدترین رژیم غذایی برای قلب و عروق کدام هستند؟
245
خواص لبو
خواص لبو (ریشه چغندر) و عوارض آن بر پایه تحقیقات علمی و روشهای استفاده
261
معرفی خواص مولیبدنوم
خواص مولیبدنوم و معرفی چند مورد شگفت انگیز از این خواص
824
میوه پوملو
میوه پوملو (گریپ فروت چینی) و معرفی فواید شگفت انگیز مصرف آن
762