جالب و خواندنی


اگر قصد سفر از تهران به کیش را دارید، باید بدانید که این پرواز از مبدا فرودگاه بین‌المللی مهرآباد تهران به مقصد فرودگاه بین‌المللی کیش انجام می‌شود. فرودگاه‌ بین‌المللی مهرآباد تهران در واقع برای پروازهای داخلی و حج مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس اگر قصد سفر از تهران به مقصد کیش را داشتید، سریعا اقدام به رزرو بلیط هواپیما تهران کیش کنید و در وقت مقرر به فرودگاه بین‌المللی مهرآباد در تهران مراجعه کنید.

مدت زمان پرواز تهران به کیش چقدر است؟

اگرچه راه‌های مختلفی برای رفتن به جزیره کیش وجود دارد، ولی بهترین راه برای رفتن از تهران به کیش سفر هوایی است. از این رو کافی است تا با رزرو بلیط هواپیما لحظه آخری که نسبت به بلیط‌های سیستمی ارزان‌تر است، خود را برای سفری ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه‌ای آماده کنید؛ البته این مدت زمان وابسته به شرایط جوی ممکن است، تاخیراتی داشته باشد، ولی این سفر بیش از ۲ ساعت طول نخواهد کشید.

بلیط لحظه آخری تهران کیش

چطور به فرودگاه مهرآباد برویم؟

فرودگاه بین‌المللی مهرآباد داخل شهر تهران قرار دارد و از راه‌های مختلفی می‌توان به آن دسترسی داشت. شما با استفاده وسایل نقلیه عمومی اعم از مترو، اتوبوس و تاکسی می‌توانید به فرودگاه مهرآباد مراجعه کنید. البته اگر بلیط تهران به کیش خود را رزرو کرده‌اید، باید یک ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید تا به پرواز برسید. شاید بتوان بهترین و سریع‌ترین روش برای رفتن به فرودگاه مهرآباد را جابجایی با مترو دانست تا از ترافیک شهری در امان باشید. از این رو به خط ۴ مترو یا خط زرد تهران مراجعه کنید تا از کلاهدوز به اکباتان حرکت کنید، ولی شما برای رفتن به فرودگاه مهرآباد باید در ایستگاه بیمه از مترو پیاده شوید. از طرفی برای رفتن به فرودگاه مهرآباد می‌توانید به میدان آزادی تهران مراجعه کنید و سوار یکی از تاکسی‌های خطی میدان آزادی به فرودگاه مهرآباد شوید.

مشخصات فرودگاه کیش

از زمانی که جزیره کیش به‌عنوان یک جزیره گردشگری و تفریحی شناخته شده است، فرودگاه کیش نیز به یکی از پرترددترین فرودگاه‌های کشور تبدیل شد. این فرودگاه با وسعت ۹ میلیون هکتار دارای ۴ ترمینال برای انجام سفرهای داخلی و خارجی است. این فرودگاه در ارتفاع ۳۱ متری از سطح دریا قرار گرفته است و دارای دو باند موازی به طول‌های ۳۶۵۰ متر و عرض ۴۵ متر است. این فرودگاه از ساعت ۶ الی ۲۴ هر روز پذیرای مسافران و پروازهای داخلی است. همچنین برای پروازهای خارجی دو بند جداگانه در نظر گرفته شده است که یکی برای پروازهای خروجی و دیگری برای پروازهای ورودی است. از فرودگاه کیش فقط می‌توان به دو مقصد خارجی دبی و مسقط پایتخت کشور عمان پرواز کرد.

فاصله هوایی و زمینی تهران تا کیش چقدر است؟

فاصله هوایی تهران تا کیش حدود ۱۰۴۳ کیلومتر است که اشاره شد برای پیمودن این مسافت با هواپیما، یک ساعت و ۴۵ دقیقه کافی است. اما برای سفر زمینی به کیش باید به یکی از بنادر آفتاب، چارک با لنگه مراجعه کنید تا با استفاده از لندیگراف‌های رایج به کیش سفر کنید. از میان بندهای مذکور، بندر آفتاب نزدیک‌ترین بندر به شهر تهران است و در بهترین حالت باید مسیری ۱۵۳۶ کیلومتری را بپیمایید.

پرواز تهران به کیش چه روزهای در هفته انجام می‌شود؟

پرواز تهران به کیش در ۷ روز هفته با ارائه بلیط‌های چارتر و سیستمی توسط شرکت‌های هواپیمایی مختلف برنامه‌ریزی می‌شود. برای رزرو بلیط هواپیما تهران کیش باید نوع بلیط، کلاس پروازی، ایرلاین و ساعت پرواز را برحسب نیاز خود انتخاب کنید تا سفری بدون مشکل داشته باشید.

بلیط هواپیما تهران کیش پته

خرید بلیط هواپیما از تهران به کیش چارتر یا سیستمی؟

برای رزرو بلیط هواپیما از تهران به کیش باید نکاتی را مدنظر قرار دهید تا علاوه‌بر اینکه بلیطی ارزان خریداری می‌کنید، در صورت عدم اطمینان از پرواز خود متضرر هم نشوید. یکی از بهترین راهکارهایی که می‌توان بلیط ارزان تهران به کیش را خریداری کرد، رزرو بلیط در اواسط هفته و روزهای غیرتعطیل است که استقبال از سفرهای هوایی کاهش می‌یابد. از طرفی فصل تابستان که آب و هوای کیش بشدت گرم و شرجی است، می‌تواند زمان مناسبی برای سفر هوایی به کیش و خرید بلیط ارزان‌قیمت باشد. بلیط‌های سیستمی در تمامی مواقع، چه روزهای میانی هفته و چه روزهای تعطیل و آخر هفته، قیمت بالاتری نسبت به بلیط‌های چارتر دارند؛ پس اگر قصد دارید تا در هر صورت بلیط ارزان‌قیمتی خریداری کنید، سراغ بلیط‌های چارتر بروید و تا آخرین ساعات پرواز برای خرید صبر کنید تا قیمت آن به کمترین حد ممکن برسد. ولی لازم است این نکته را نیز مدنظر قرار دهید که بلیط‌های چارتر ریسک‌پذیر نیستند و امکان لغو پرواز در بسیاری از موارد ممکن نیست و در صورت نرسیدن به پرواز مبلغی به شما عودت نمی‌شود. اگر زمان برگشت شما از همان ابتدا مشخص است، پس خرید بلیط رفت و برگشت می‌تواند هزینه‌های شما را کاهش دهد.

سرگرمی برای پرواز تهران به کیش

اگر زمان سفر شما پس از غروب آفتاب است، مناظر زیبای پشت پنجره‌های هواپیما را از دست داده‌اید؛ در این صورت بهتر است تا کتابی همراه خود داشته باشید تا در طول پرواز به مطالعه آن بپردازید. شما همچنین می‌توانید یک کتاب صوتی و پادکست صوتی را دانلود کنید تا در طول سفر به آن گوش بسپارید. تماشای یک فیلم یا چند قسمت از سریال و انیمه محبوب شما نیز می‌تواند به‌عنوان یک گزینه جایگزین سرگرم‌کننده باشد تا به مقصد خود برسید.

میزان بار مجاز در پرواز تهران به کیش چقدر است؟

میزان بار مجاز برای برای هر یک از کلاس‌های پروازی اعم از اکونومی و بیزینس متفاوت است و این ظرفیت وابسته به کلاس انتخابی بین ۲۰ تا ۳۰ کیلوگرم است.

مبلغ جریمه اضافه بار در پرواز تهران به کیش چقدر است؟

برای محاسبه مبلغ جریمه اضافه بار پرواز تهران به کیش، درصدی از نرخ بلیط رزروی شما مدنظر قرار می‌گیرد. هر یک کیلوگرم اضافه بار به مثابه یک درصد از قیمت بلیط رزروی شما به‌عنوان جریمه در نظر گرفته می‌شود.

قیمت بلیط هواپیمای تهران به کیش

قیمت بلیط هواپیما وابسته به اینکه چه روزی از هفته است و آیا روز تعطیل و غیرکاری است، می‌تواند قیمت متفاوتی داشته باشد؛ ولی هم‌اکنون ارزان‌ترین قیمت بلیط پرواز از تهران به کیش معادل ۶۷۵,۸۰۰ تومان است.