جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
  • هالث
  • ۱۰ تیر ۱۳۹۹
  • ۱۲:۰۰
  • 137
فیلتر قهوه

فیلتر قهوه و ۲۵ استفاده هوشمندانه‌ از آن که باید امتحان کنید

فیلتر قهوه یکی از آن اختراعاتی بود که مخترع زنش را حسابی پولدار کرد. این کاغذ بخصوص با آن طراحی جالب به جز درست کردن قهوه استفاده‌های دیگری هم دارد که بسیاری از آنها برای شما جالب خواهند بود و شاید دلتان بخواهد آنها را امتحان کنید در زیر به چند نمونه از آنها اشاره می‌کنیم.

فیلترهای قهوهفیلتر قهوه

روشهای بسیاری برای درست کردن قهوه وجود دارد از پرسهای فرانسوی تا فیلترهای استیل. یا شاید هم جزو افراد سنتی هستید و از قهوه جوش استفاده می‌کنید. اما اگر همانند اکثر مردم از فیلتر قهوه معمولی استفاده می‌نید تا خیالتان راحت باشد که هرگز صبحتان بدون قهوه نمی‌گذرد. اما آیا می‌دانستید که علاوه بر درست کردن قهوه از فیلترهای قهوه استفاده‌های بیشتری به عمل آورد؟ در زیر بسیاری از روشهای مورد علاقه ما برای بهره گرفتن از فیلتر قهوه (البته به جز درست کردن قهوه).

خشک کردن ظروف شیشه‌ایفیلتر قهوه

لکه‌های آب روی ظروف شیشه‌ای واقعا آزار دهنده است. شما ظروف شیشه‌ای را می‌شویید و فکر می‌کنید که خیلی خوب خشک می‌شود اما بعد یک لیوان لک دار را می‌بینید که هیچ کس مایل به نوشیدن آب در آب نیست. بهتر است از فیلتر قهوه استفاده کنید. به دلیل کیفیت کاغذ استفاده شده برای ساخت فیلترهای قهوه، هر نوع پرز یا لکی روی لیوان از بین می‌رود. این وسیله ظروف شیشه‌ای را بطور کامل خشک کرده بدون اینکه ردی روی آنها بماند.

گرفتن بوفیلتر قهوه

چند قاشق جوش شیرین و فیلتر قهوه همه آن چیزی ست که برای درست کردن یک کیسه بوگیر نیاز دارید. بیکینگ پودر را داخل فیلتر قهوه قرار داده و با استفاده از یک کش پلاستیکی یا بستی نازک آن را ببندید. می‌توانید این کیسه بوگیر را داخل کفشهای بودار، کشوهای بدبو یا یخچال و فریزر بدبو قرار دهید. چند قطره اسانس روغنی به آن اضافه کنید و اسانس مورد علاقه شما به مدت طولانی پخش خواهد شد.

تمیز کردن استیلفیلتر قهوه

از آنجایی که فیلتر هر نوع کرک یا مواد زائد همراه آن را از بین خواهد برد، آنها یک ابزار تمیز کننده عالی هستند. یکی از استفاده‌های جالب برای فیلتر قهوه، استفاده از آنها برای تمیز کردن یا برق انداختن استیل برای یک نتیجه بی نقص است.

پاک کردن صفحه نمایشگر با فیلتر قهوهفیلتر قهوه

تلویزیون، صفحه موبایل و حتی لپ تاپ هر کدام را که بخواهید می‌توانید با فیلتر قهوه‌ بهتر از تمیز کننده‌های خاص آنها تمیز کنید.

تمیز کردن عینکفیلتر قهوه

دفعه بعدی که خواستید عینکتان را تمیز کنید سعی کنید از فیلتر قهوه به جای دستمال کاغذی استفاده کنید. فیلترهای قهوه صد درصد از کاغذ خالص درست شده‌اند بنابراین می‌توانید بدون گذاشتن هیچ گونه پرزی از آنها برای تمیز کردن عینکتان استفاده کنید. همچنین می‌توانید از آنها با خیال راحت برای برق انداختن آینه و تلویزیون و صفحه مونیتور استفاده کنید.

کاور غذا در مایکروویوفیلتر قهوه

فیلترهای قهوه برای استفاده در مایکروفر بی خطر هستند. از آنها به عنوان پوششی برای کاسه یا بشقاب استفاده کنید تا به هنگام پختن در مایکروفر از غذای شما محافظت شود.

استفاده به جای چوب پنبه بطریفیلتر قهوه

اگر مقداری از چوب پنبه درب بطری داخل ظرف روغن ریخته است و حالتان گرفته شده، نگران نباشید. اگر موقع باز کردن درب، مقداری قطعات چوب پنبه شناور می‌بینید، فقط کافی ست که از فیلتر قهوه به عنوان صافی استفاده کنید و از طریق آن روغن را در ظرف بریزید.

نگهدارنده بستنیفیلتر قهوه

دفعه بعدی که بچه‌ها خواستند بستنی وانیلی یا پوپ بخورند، آن را با استفاده از یک فیلتر قهوه سبد مانند سرو کنید. فقط کافی ست که چوب بستنی را وسط دو فیلتر بگذارید و سپس سرو کنید تا به این صورت چکه‌های بستنی روی کاغذ بریزند نه روی کودک یا فرش خانه‌تان.

جلوگیری از ریختن خاک از گلدانفیلتر قهوه

وقتی گلدان گیاهتان را عوض می‌کنید، کف گلدان، فیلتر قهوه پهن کنید تا خاک را نگه دارد و از ریختن آن از طریقه سوراخ کف گلدان جلوگیری شود.

یک قیف فوری درست کنیدفیلتر قهوه

نوک مخروط فیلتر قهوه را ببرید تا یک قیف فوری درست کنید. چند تا از آنها را داخل ماشین بگذارید تا موقع ریختن روغن در خودرو از ریختن آن روی زمین جلوگیری شود.

درمان تب با فیلتر قهوهفیلتر قهوه

فیلترهای قهوه خیسانده در چای یا آب سرد و سرد شده در فریزر ایده خوبی برای کیسه یخ هستند. فیلترها را تا کنید و یک کمپرس سرد برای درمان سردرد یا چشمهای پف کرده درست کنید.

مالیدن روغن یا کرهفیلتر قهوه

برای بسیاری از دستورهای غذایی به شما توصیه می‌کنیم که کف ظرف فر یا ماهیتابه را چرب کنید. خب فیلترهای قهوه هیچ پرزی را روی ظرف فر یا ماهیتابه‌تان نمی‌گذارند بنابراین به جای کاغذ روغنی یکی از آنها را استفاده کنید و کف ظرفتان را خیلی راحت چرب کنید.

جمع کردن اشیا کوچکفیلتر قهوه

بچه‌های شما بعد از درست کردن یک برج لگویی آنها را دور و بر خودشان می‌ریزند؟ خب چند فیلتر قهوه را بردارید و اشیا کوچکی مثل لگو را داخل آنها قرار دهید، با این کار به راحتی تکه‌های گم شده در یک محل قرار می‌گیرند.

لایه محافظ بین ظرفهافیلتر قهوه

اگر چینی‌های ظریفتان را داخل کابینت گذاشته‌اید  و یا هر روز ظرفهای غذا خوردن را با احتیاط داخل کابینت می‌گذارید، می‌توانید روی هر بشقاب یک فیلتر قهوه بگذارید تا با خیال راحت آنها را در کابینت بگذارید بدون آنکه نگران ساییده شدن و یا لب پر شدن آنها باشید.

کاغذ کلوچهفیلتر قهوه

یک فیلتر قهوه را کف ظرف نگهداری غذا یا شیرینی بگذارید تا روغن اضافی را جذب کرده و خرده‌های کلوچه را نگه دارد و ظرفتان تمیز بماند.

درست کردن چای کیسه‌ای خانگیفیلتر قهوه

مقداری از مخلوط گیاهان دارویی و معطر مورد علاقه‌تان را داخل یک فیلتر قهوه بگذارید و آن را با یک نخ ببندید. آن را در آب داغ گذاشته و چای دست ساز مورد علاقه‌تان را میل کنید. همچنین می‌توانید انواع روشهای درست کردن چای کیسه‌ای خانگی ارگانیک را یاد بگیرید.

حمل غذاهای سس دار با فیلتر قهوهفیلتر قهوه

خوردن ساندویچ همراه با سس لذت بخش است اما اگر کمی از سس آن روی لباستان بریزد تمام این لذت نابود می‌شود. شما می‌توانید برای انواع ساندویچهای خانگی همراه با سس و ساندویچهای سبک خارجی مثل پیتا، کوئسادیلا یا سایر ساندویچهای داغ از فیلتر قهوه به عنوان یک نگهدارنده ساندویچ استفاده کنید.

سرو ذرت و اسنک بدون ظرففیلتر قهوه

یک فیلتر قهوه سبد مانند یک ظرف دست ساز عالی برای پاپ کورن، آب نبات، چیپس و سایر تنقلات مخصوص تماشای فیلم است.

عکسهای کم نور عالی بگیریدفیلتر قهوه

تا بحال شده برای عکاسی بخواهید از یک فیلتر کننده نور برای کاهش شدت نور فلاش استفاده کنید؟ خب فیلتر قهوه همین کار را می‌کند. خیلی راحت آن را جلوی فلش دوربین بگذارید تا نور آن را کاهش دهد.

کیسه هدیه بسازیدفیلتر قهوه

از چند ماژیک قابل شستشو برای طراحی روی فیلتر قهوه استفاده نید، سپس کمی آب را از طریق بطری روی آن اسپری کنید تا مرطوب شود. فیلتر را با آب نبات یا سکه پر کنید، آن را جمع کرده و دور آن را روبان بپیچانید.

جای کفگیر و قاشقفیلتر قهوه

موقع آشپزی شده که با یک کف گیر پیاز را بهم می‌زنید بعد با قاشقی دیگر روغن یا رب گوجه می‌ریزید و موقع گذاشتن آنها در جا قاشقی کنار گاز گیج می‌شوید. به جای این کار یک فیلتر قهوه را روی کابینت کنار گاز بگذارید و قاشق یا کفگیری را که در دست دارید روی آن بگذارید و بعد به ادامه آشپزی بپردازید.

برق انداختن بدون کثیف کاریفیلتر قهوه

فیلترهای قهوه جاذب و با دوام برای برداشتن لاک ناخن از روی ناخنها یا واکس زدن روی کفشها، عالی هستند

ماهیتابه آهنی بدون زنگ زدگیفیلتر قهوه

ماهیتابه‌های چدنی یکی از آن وسایل عالی آشپزی هستند. اگر می‌خواهید عمر ماهیتابه‌تان را طولانی تر کنید، موقعی که از آن استفاده نمی‌کنید، یک فیلتر قهوه را داخل آن بگذارید. فیلتر قهوه رطوبت را جذب می‌کند و از زنگ زدگی آن جلوگیری می‌کند.

فیلتر قهوه جایگزین الکفیلتر قهوه

اگر مقداری سیب زمینی سرخ کردید و قدری از روغن اضافه آمده و می‌خواهید دوباره از آن استفاده کنید، نیازی نیست حتما آن را از الک رد کنید، فقط یک عدد فیلتر قهوه مخروطی شکل را روی ظرف گذاشته و روغن را در آن بریزید تا هر گونه خرده غذایی همراه روغن داخل فیلتر قهوه بماند.


ترجمه اختصاصی توسط مجله قرمز

منبع: RD


 

دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

اوره برای پوست
فواید اوره برای پوست؛ آیا می‌دانستید اوره هم لایه‌بردار است و هم مرطوب‌کننده؟
127
راقبت پس از فیلر لب
بهترین روشهای مراقبت پس از فیلر لب
155
آزلائیک اسید
آزلائیک اسید (Azelaic Acid) چیست و چگونه آکنه را درمان می‌کند؟
181
پودر ویتامین سی
آیا می‌توانیم پودر ویتامین سی را روی پوست صورتمان استفاده کنیم؟
317
شوینده صورت
برای انتخاب بهترین شوینده صورت به چه نکاتی توجه کنم؟
232
ضد لک شیرین بیان
بهترین محصولات ضد لک حاوی شیرین بیان را بشناسید
344

مقالات سلامت

لیکن پلان
لیکن پلان از انواع و علائم تا علتها و درمانهای مختلف
78
سوختگی درجه سه
سوختگی درجه سه و آنچه باید راجع به آن بدانید
111
میگرن کودکان
میگرن کودکان چه علائمی دارد و روشهای درمان آن چیست؟
88
چای رازیانه
خواص عالی چای رازیانه برای سلامتی از رفع بی خوابی تا دردهای پریودی
89
درمان قطعی تنبلی تخمدان
آیا قرص ضد بارداری درمان قطعی تنبلی تخمدان و اختلالات هورمونی زنان است؟
65
علل مشکل در دفع مدفوع
علل مشکل در دفع مدفوع و آنچه که باید انجام دهید
180

مقالات آشپزی

نان هندی خانگی
نان هندی خانگی ساده و آسان بدون نیاز به فر
67
ترافل شکلاتی
ترافل شکلاتی خوشمزه تقدیم به آنهایی که دوستشان داریم
49
گرام ماسالا
طرز تهیه ادویه گرام ماسالا در خانه با عطری عالی برای انواع غذاها
89
سس مایونز گیاهی
سس مایونز گیاهی و رژیمی برای آنها که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند
274
اشترودل سیب اصل اتریشی
اشترودل سیب اصل اتریشی را به بهترین روش در خانه درست کنیم
367
کیک شکلاتی گیاهی
کیک شکلاتی گیاهی و بدون گلوتن با دستورالعملی آسان
751

مقالات تغذیه

چای رازیانه
خواص عالی چای رازیانه برای سلامتی از رفع بی خوابی تا دردهای پریودی
89
تنظیم هورمونی
چطور از گلوکومتر برای تنظیم هورمونی و لاغری استفاده کنیم؟    
74
مکمل لاغری
مکمل لاغری چیست و آیا واقعا در کاهش وزن تاثیر دارد؟
85
گوشت ارگانیک
گوشت ارگانیک و گوشت غیرارگانیک چه تفاوت‌هایی دارند؟
71
میان وعده نیمه شب
۱۱ میان وعده نیمه شب که واقعا سالم و قابل توصیه هستند
192
معرفی شاه توت
شاه توت و حقایقی جالب در مورد این میوه محبوب و مفید
115