جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
شستشوی مغزی

شستشوی مغزی  برای رسیدن به اهداف

برای رسیدن به  آن سطحی از موفقیت واعتماد به نفس که مد نظر دارید، می‌توانید از روش شستشوی مغزی  استفاده نماییید. به بیانی دیگر باید بتوانید مغزتان را به گونه ای شستشو دهید تا از نو،  شروع به فعالیت نماید. به خاطر داشته چه بخواهید چه نخواهید، روزانه شستشوی مغزی روی شما اعمال می‌شود آنهم توسط محیط، انواع تبلیغات و غیره که سعی می‌کنند وارد ذهن ناخودآگاه شما شوند. پس چه بهتر که خودتان این کاررا انجام دهید.

فلورانس اسکاول شین می‌گوید:

اگر شما ندانید چطور بر روی ذهن ناخودآگاه خود، تاثیر بگذارید دیگران اینکار را برای شما خواهند کرد.

رسانه های مختلف و شرکتهای تبلیغاتی، سالانه بیش از ۲۰ میلیارد دلار خرج می‌کنند فقط برای شستشوی مغزی مخاطبین خود. کاری که آنها سعی در انجامش دارند این است که بخشی از الگوی روزانه زندگی شما شوند و باورهای شما را در دست بگیرند تا بتوانند بر روی تصمیماتی که می‌گیرید تاثیر گذار باشند. آنگاه کالای خود را به شما بفروشند.

روانشناسان پس از سالها تحقیق و بررسی، متوجه شده‌اند که ذهن ناخودآگاه ما به چه صورتی کار می‌کند و چگونه می‌توان وارد آن شد. بنابراین وقتی شما  تحت کنترل ذهنی یک نفر دیگر باشید واقعیت‌هایی که او می‌خواهد وارد زندگی شما می‌شود نه آنچه که خودتان می‌خواهید. به نظرتان بهتر نیست کسی که مغز شما را شستشو می‌دهد، خود شما باشید نه دیگران؟

در این مقاله سعی داریم به شما یاد دهیم چگونه می‌توانید ذهنتان را دوباره برنامه نویسی کنید و مغزتان را شستشو دهید تا بتوانید هر آنچه را که مایل هستید کسب نمایید. اگر بتوانید بر روی ذهن ناخودآگاه خود، کنترل داشته باشید چیزی نخواهد بود که نتوانید بدست آورید. کسب شادی و موفقیت در زندگی چیزی دور از دسترس نخواهد بود به شرطی که سخت کوش باشید و سمج و نیز  از ته دل، خواهان رسیدن به چیزی باشید که دنبالش هستید.

در حدود ۲۱ روز زمان نیاز دارید تا بتوانید به یک باور جدید برسید. تکرار و تکرار و تکرار، کلید رسیدن به خواسته‌هایتان است. اما قبل از اینکه بتوانید خودتان، خودتان را شستشوی مغزی دهید بایستی فهم درستی از ذهن ناخودآگاه داشته باشید و بدانید که چگونه کار می‌کند.

شناخت  بخش ناخودآگاه ذهن

شستشوی مغزی

 • ۱_ ذهن ناخودآگاه شما بسیار قدرتمند است اما در عین حال نیز بسیار آسیب‌پذیر است.
 • ۲_ ذهن ناخودآگاه به طور دائم در حال ضبط کردن آنچیزی است که می‌شنوید یا می‌بینید یا می‌گویید.
 • ۳_ ذهن ناخودآگاه، بدون اینکه شما آگاه باشید چیزهای مختلف را جذب می‌کند.
 • ۴_ ذهن ناخودآگاه تمامی‌ خاطرات و تجربیات زندگی را ضبط  و بایگانی می‌نماید.
 • ۵_ حساسیت ذهن ناخودآگاه بر روی افعال نیست بلکه بر روی اسامی‌ و اشکال است. مثلا اگر بگویید من دیگر سیگار نمی‌کشم، ذهن ناخودآگاه‌تان مرتبا شکل سیگار را مجسم می‌کند و کاری به فعل نکشیدن ندارد. بنابراین آنچه که به فکر شما می‌رسد سیگار است.
 • ۶_  خط زمانی ذهن ناخودآگاه فقط بر روی زمان حال تنظیم شده است. ذهن ناخودآگاه نمی‌تواند چیزی به اسم زمان آینده را درک کند. به همین دلیل است که می‌گویند اگر هدفی دارید باید همین حالا خودتان را در حالت رسیدن به آن هدف تجسم نمایید و یا وانمود کنید به آن رسیده‌اید.
 • ۷_ ذهن ناخودآگاه، در حدود ۹۵در صد از فعالیت‌های روزانه و زندگی ما را کنترل می‌کند.  این بخش از مغز، تمام فعالیت‌های فیزیکی یا فکری ما را به صورت عادت در‌می‌آورد و ما مرتبا همان عادتها را تکرار می‌کنیم. به عبارتی دیگر ۹۵ در صد از حرفهایی که امروز می‌زنید یا افکاری که امروز دارید همانهایی هستند که دیروز و یک هفته قبل نیز می‌گفتید و فکر می‌کردید.
 • ۸_ ذهن ناخودآگاه، نمی‌تواند بین واقعیت و خیال تفاوتی قائل شود. به طور مثال وقتی یک فیلم ترسناک می‌‌بینید به شدت می‌ترسید گویی که همان اتفاق برای خودتان در حال رخ دادن است. اما اگر یک لحظه  آگاهانه فکر کنید دیگر نمی‌ترسید.
 • ۹_ تکرار کردن، کلید ایجاد باور و عادتهای جدید در قسمت ناخودآگاه ذهن است. گفتن چیزی یا فکر کردن طولانی مدت به چیزی، باعث می‌شود شروع به باور کردن آن نمایید. حتی اگر آنچه که تکرار می‌کنید در آن لحظه نه واقعیت داشته باشد و نه صحیح باشد.
 • ۱۰_ قانون جذب از طریق ذهن ناخودآگاه کار می‌کند. شما به هر آنچه بیشتر فکر کنید همان را جذب کرده و تبدیل به واقعیت می‌نمایید. قانون جذب یکی از قوانین پایه‌ای جهان هستی است.

علت اینکه همیشه به یکسری نتیجه‌ها‌ی تکراری می‌رسیم این است که همیشه همان افکار تکراری در قسمت ناخودآگاه مغز ما جریان دارند.  افکار عادتها را می‌سازند و عادتها نتایج را بوجود می‌‌آورند. در نتیجه برای شستشوی مغزی و پاک نمودن ذهن از افکاری که ما را به نتایج دلخواه نمی‌رساند، بایستی قسمت ناخودآگاه ذهن رابه روش شستشوی مغزی ، دوباره برنامه نویسی نماییم.

روشهای شستشوی مغزی

شستشوی مغزی

 گام اول : یک قلم و کاغذ بردارید و اهداف یا خواسته‌هایتان را به طور دقیق و شفاف روی آن بنویسید. سعی کنید تمام جزییات را یادداشت نمایید. چیزی را از قلم نیاندازید. اگر یک شغل دلخواه می‌خواهید با جرییات بنویسید. اگر یک سبک زندگی دیگر می‌خواهید یا اگر فلان اتومیبل را می‌خواهید با ذکر جزییات دقیق آن‌ها را یادداشت نمایید.

گام دوم :  شروع کنید به تجسم کردن خودتان که هم اکنون صاحب آن خواسته شده‌اید. در ذهن خودتان فیلمسازی کنید و خودتان را در شرایطی ببینید که به  خواسته مورد نظرتان واقعیت بخشیده‌اید. همانطور که قبلا گفتیم، ذهن ناخودآگاه قادر نیست تشخیص دهد چه چیزی واقعی است و چه چیزی تخیلی.

گام سوم : از دیدن برنامه‌های تلویزیونی یا فیلمهایی که با خواسته  و باور جدید شما در تضاد است خودداری نمایید.  از آنجا که ذهن ناخودآگاه  همیشه تحت تاثیر قرار می‌گیرد بنابراین باید در معرض خوراکیهای ذهنی صحیح قرار بگیرید. فقط در معرض چیزهایی باشید که در راستای اهداف و خواسته‌های  شماست.

گام چهارم : از جملات و کلمه‌های تاکیدی شبیه به ذکر یا مانترا استفاده کنید و آنچه را قصد دارید بدست آورید را در این جملات قرار داده و روزانه آنها را تکرار نمایید. جملات شما بایستی در زمان حال باشد نه آینده. مثلا من موفق هستم. نه اینکه من موفق خواهم شد.

گام  پنجم :  روی گوشی همراهتان یک آلارم بگذارید که هر روز در یک ساعت مشخص زنگ بزند و یادتان بیاورد الان وقت تکرار جملات تاکیدی است. سعی کنید تعداد جملات تاکیدی را به حداقل برسانید و ترجیحا فقط یک جمله.   سپس همین یک جمله را هر روز بارها و بارها تکرار کنید. همراه با تکرار این جملات، خودتان را  نیز در آن شرایط تجسم نمایید و آنرا با تمام وجود حس کنید.

گام ششم :  می‌توانید از جملات تاکیدی دیگران که کامل کننده‌ی خواسته‌های شماست نیز استفاده نمایید. یک پوشه از فایل ها صوتی درست کنید و آنرا در گوشی همراهتان قرار دهید تا همیشه در دسترس شما باشند.

گام  هفتم : در مکالمه با دوستان یا حتی در گفتگوهای ذهنی با خودتان، طوری صحبت کنید که گویی همین حالا نیز به خواسته خود رسیده‌اید. به یاد داشته باشید واقعیت به دنبال تخیل شما حرکت می‌کند.

 گام  هشتم : تکرار تکرار تکرار. عادتهای جدید و باورهای جدید، در تکرار کردن ایجاد می‌شوند.

 • اگر چه در ابتدا شاید این روش‌ها احمقانه به نظر برسند اما  راه  مناسبی برای شستشوی مغزی و قرار دادن یک باور جدید در  بخش ناخودآگاه ذهن شماست تا بتوانید به اهدافی که دوست دارید دست یابید.  اگر بتوانید این هشت گام را حداقل به مدت ۲۱ روز، انجام دهید به طور موفقیت آمیزی می‌توانید خودتان را شستشوی مغزی دهید.

ترجمه و تالیف اختصاصی مجله قرمز

منبع: YouAreCreators


دیدگاه ها 0
2000
  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

با سبک جدید کانتور کردن در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید
323
ترفندهای آرایش چشم برای خانم‌هایی که چشمان گود دارند
341
براش های آرایشی خود را به این روش تمیز کنید و بشویید
براش های آرایشی خود را به این روش تمیز کنید و بشویید
183
کوتیکول خشک ناخن‌ها را به این روش درمان و برطرف کنید
کوتیکول خشک ناخن‌ها را به این روش درمان و برطرف کنید
305
برای داشتن مژه های زیبا و طبیعی این ترفندها را به کار ببرید
برای داشتن مژه های زیبا و طبیعی این ترفندها را به کار ببرید
1,009
اگر در ارتفاع بالا زندگی می‌کنید از این محصولات مراقبتی استفاده کنید
اگر در مناطق مرتفع زندگی می‌کنید از این محصولات مراقبتی استفاده کنید
128

مقالات سلامت

عوارض پروبیوتیکها
عوارض پروبیوتیکها چیست و چگونه باید آنها را مصرف کرد؟
24
داروی نابومتون
داروی نابومتون و معرفی ویژگی های اساسی این دارو ضد التهاب
200
علائم سپسیس
علائم سپسیس یا عفونت خون را با ۱۱ نشانه خاموش شناسایی کنید
250
التهاب پلک
درد و التهاب پلک چه عللی دارد، چگونه می‌توان با آن مقابله کرد؟
244
خواص دانه رازیانه
دانه رازیانه و نگاهی گذرا به فواید پرشمار این ماده غذایی مفید
484
معرفی داروی اورسودیول
داروی اورسودیول و نگاهی جامع به ویژگی های این دارو
199

مقالات آشپزی

نان چاودار دانمارکی
طرز تهیه نان چاودار دانمارکی (RugbrØd) به صورت مرحله به مرحله
49
کلوچه جو دوسر
کلوچه جو دوسر با کشمش و گردو و طعم دارچین
195
کیک شکلاتی بدون آرد
کیک شکلاتی بدون آرد و بدون گلوتن و آموزش گاناش شکلات
278
گشنیز پلو
گشنیز پلو ساده با طعم لیمو؛ پلویی خوش عطر برای همراهی با غذاهای دریایی
268
بیسکویت زیره
بیسکویت زیره هندی، بیسکویتی ساده و سریع برای همراهی با چای
281
سالاد تخم مرغ
سالاد تخم مرغ کلاسیک با طعمی عالی و مناسب ساندویچ
363

مقالات تغذیه

خواص دانه رازیانه
دانه رازیانه و نگاهی گذرا به فواید پرشمار این ماده غذایی مفید
484
خواص گندم سیاه
خواص گندم سیاه برای سلامتی و روشهای استفاده از آن
83
خواص بادام زمینی
خواص بادام زمینی برای سلامتی و بهترین نوع آن چیست؟
102
پاستیل مولتی ویتامین
پاستیل مولتی ویتامین از چه موادی تشکیل شده، فواید و عوارض آن چیست؟
192
افزایش قد
افزایش قد و معرفی چند ماده مغذی تاثیر گذار در این فرایند طبیعی
715
روشهای کاهش قند خون
روشهای کاهش قند خون بدون دارو و بررسی باورهای اشتباه بیماران دیابتی
375