سلامت قلب و ۶ مورد از سالم ترین توت ها برای سلامت آن


خواص انواع توت برای سلامت قلب

سلامت قلب ، یکی از مهم ترین موضوعات به خصوص در سنین میان سالی و بالاتر از آن است. تحقیقات جدید نشان می دهد که زنانی که انواع توت ها  را می خورند، خطر ابتلا به حمله قلبی در آنها، کاهش می یابد. در اینجا به معرفی ۶ مورد از سالم ترین و مفید ترین توت ها برای سلامت قلب در زنان می پردازیم.


تمشک های سیاه و سلامت قلب  (Black berries )

این توت خوشمزه ، غنی از پلی فنول است ، که ممکن است به جلوگیری از بیماری های قلبی عروقی و حتی سرطان، کمک کند. آنها نسبت به انواع دیگر میوه حاوی مقادیر بالایی از فیبر هستند که یک فنجان و در حدود ۷ گرم فیبر است (مصرف روزانه توصیه شده فیبر ۲۵ تا ۳۵ گرم است).

علاوه بر این ، تمشک سیاه غنی از ویتامین C و حاوی مقدار کمی از از آهن، کلسیم، و ویتامین A، هستند. آنها را در یک پای بپزید و در یک جام آنها را بر روی نان تست سبوس دار گسترش دهید، و یا فقط آنها را مشت مشت بخورید!


زغال اخته ( Blue berries)

خوردن زغال اخته ممکن است  که به حافظه شما کمک کند، و آنها همچنین دارای سطح بالایی از ترکیباتی هستند که به گسترش شریان ها و در نتیجه کمک به هموار بودن جریان خون، کمک می کند. جدای از داشتن مقادیری از آنتی اکسیدان ها ، زغال اخته همچنین کم چربی، و بدون چربی اشباع و منبع خوبی از فیبر و ویتامین C است، پس تعجب نکنید که آنها با کاهش خطر ابتلا به حمله قلبی و سلامت قلب ، در ارتباط هستند.


توت فرنگی (Strawberries)

توت فرنگی باعث سلامت قلب و سرشار از با ویتامین C است و همچنین آنها ، منبع بسیار خوبی از فولات هستند، که یک ماده مغذی است که گمانه زنی می شود (اما هنوز ثابت نشده) که برای کمک به حفاظت از قلب، مفید است. مانند زغال اخته، توت فرنگی ها هم حاوی ترکیباتی هستند که به گسترش شریان ها کمک می کند، که ممکن است این امر از ایجاد پلاک جلوگیری کند.


تمشک های ارغوانی ( Raspberries )

این توت شیرین غنی از فیبر هایی که باعث سلامت قلب می شوند. فقط نصف فنجان از این توت، دارای ۴ گرم فیبر است. همچنین با مصرف این مقدار توت، می توانید ۲۵ درصد از میزان توصیه شده خود را برای ویتامین C و منگنز را دریافت کنید . تمشک کم چربی و همچنین دارای سطوح بالایی از پلی فنول است که به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی کمک می کند. سعی کنید از این ماده مفید و موثر به عنوان میان وعده در رژیم غذایی خود هر زمان که می توانید، استفاده کنید.


توت های آسای (Acai berries )

هنگامی که صحبت از خواص آنتی اکسیدان این میوه می شود، این میوه برزیلی رقبایی مانند تمشک، توت فرنگی، و زغال اخته را شکست می دهد. این توت ها منبع خوبی از فیبر هستند، اما ترش می باشند. مخلوط کردن آنها را در مخلوط، بلغور جو دوسر، و ماست کمک می کند تا تلخی آن ملایم شود.


کران بری (Acai berries )

این ترش انواع توت ها در سراسر تعطیلات، محبوب هستند، اما با توجه به مزایای آن برای سلامت قلب (به خصوص برای زنان)، شما باید سعی کنید که آنها را در طول سال، بخورید. در میان مزایای دیگر کران بری این است که ممکن است باعث افزایش در سطح HDL یا کلسترول خوب خون شود ، و همچنین ممکن است به جلوگیری از عفونت های دستگاه ادراری کمک کند، به طوری که آنها برای بدن دو سر برد هستند!