جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
جادوگر

آیا می‌دانستید شما در درون خود یک جادوگر دارید؟  

 همه‌ی ما در درون خود یک جادوگر داریم که می‌تواند جادو کند. با خواندن این مقاله، یاد خواهید گرفت که از نیروی جادوگر بودنتان به صورت آگاهانه‌ای به نفع خودتان و دیگران استفاده نمایید. جادوگر درون ما از کلماتی که به او می‌دهیم، نیرو می‌گیرد. به عبارتی دیگر، خوراک این جادوگر ، واژه‌هایی ست که می‌شنویم یا بیان می‌داریم.

 بهتر است بدانید یک نیروی بسیار قدرتمند در درون هر انسانی هست که همیشه و هر روز با اوست. این نیرو، بخشی از وجود شماست. این نیرو از کلماتی می‌آید که بر زبان می‌آورید. چه آگاه باشید چه نه، قدرت کلمات خیلی زیاد است. ذهنی که کلمات شما را می‌سازد، همان جادوگر درون شما است.

  • جادوگر درون ما چگونه شکل می‌گیرد؟

جادوگر

همانطور که ما بزرگ و بزرگتر می‌شویم، مرتبا در حال انباشتن باورهایی هستیم که خودمان آنها را انتخاب نمی‌کنیم بلکه برای ما انتخاب می‌شوند. این باورها، در درون ما رشد کرده و آرام آرام بخشی از وجود ما می‌شوند؛ یا به بیانی دیگر، این باورها درونی می‌شوند.

با کمی‌ بررسی در مورد آنچیزهایی که با آنها راحت نیستیم و حس خوبی درموردشان نداریم متوجه می‌شویم ریشه‌ی عیب‌هایی که دیگران به ما می‌گیرند و حقیقت پیدا میکنند، از کجا نشات می‌گیرد.

آیا تا به حال شده کسی به شما حرفی زده باشد و آن حرف شبیه به یک برچسب تا همیشه به شما وصل شده باشد، گویی آن شخص شما را جادو کرده است؟  برای درک بهتر چگونگی کارکرد این جادو، از مثال زیر استفاده می‌نماییم.

فرض کنید معلم ریاضی شما، در ابتدای سال تحصیلی با یک خنده‌ی نیش‌دار و بلند، جلوی بقیه‌ی شاگرادن کلاس به شما بگوید:

” هی تو! تو هیچ وقت ریاضی رو نمی‌فهمی‌ “.

حالا تصور کنید که این معلم ریاضی، به طور مرتب، هر دفعه که شما را می‌بیند همین جملات از دهانش خارج شود و دائما به شما بگوید تو اصلا مناسب کلاس ریاضی نیستی. آنگاه به طور ناخودآگاه، بعد از مدتی، این کلمات در درون شما رخنه کرده و جزئی از باورهای شما می‌شوند. شما باور می‌کنید که برای ریاضی ساخته نشده‌اید و پس از مدتی مطمئن می‌شوید که باورتان درست است و در واقع تعصب پیدا می‌کنید. اکنون که باور شما تبدیل ‌شده است به یک تعصب ، مغز شما نیز خواهان آن است که تمام اتفاقاتی که برایتان می‌افتد‌ را طوری برای شما جلوه دهد که یک حقیقت مسلم و قطعی را برای شما بسازد. چرا؟ چون شما قبلا خودتان مغزتان را با ایجاد یک تعصب، برنامه ریزی کرده‌اید که اینگونه کار کند.

خب حالا کاملا مشهود و قابل پیش بینی است که پس از یکسال تحصیلی، چه اتفاقی در کلاس ریاضی برای شما خواهد افتاد. شما بعد از یکسال حضور در کلاس ریاضی، از آن درس نمره‌ی قبولی نخواهید گرفت و نخواهید توانست آن‌را پاس کنید. این  همان قدرت جادوگر درون شما بوده است.

با این مثال اکنون متوجه شدید که کلمات هر یک از ما به طرز عجیب و وحشتناکی بر دیگران اثر می‌گذارد.  چه آگاه باشیم چه نباشیم و چه مایل باشیم یا نه، ردپای کلماتی که بر زبان می‌آوریم چه با خودمان حرف بزنیم چه با دیگران، قابل مشاهده است.

از سوی دیگر، ذات انسان به گونه‌ای است که بیشتر به دنبال نکات منفی است تا مثبت. یعنی سعی دارد از هر چیزی، منفی‌هایش را استخراج کند و این مسئله بر جادوگر درون ما نیز تاثیر می‌گذارد و باعث می‌شود عیب جویی‌های دیگران نسبت به خودمان را بیشتر قبول داشته باشیم تا تعریف‌هایی که دیگران در مورد ما اظهار می‌دارند.

  • همه‌ی ما می‌توانیم با کلمات خود، یک جادوگر باشیم

جادوگر

در هر واژه یا عبارتی که به سمت دیگران پرتاب می‌کنیم، نیروی زیادی وجود دارد. در نتیجه بایستی به خودمان قول بدهیم که مراقب واژه هایی که بیان می‌داریم باشیم.

  • بهتر است در حرف زدن با دیگران به آنها نیرو و انگیزه بدهیم به جای اینکه در آنها ضعف ایجاد کنیم.
  • بهتر است در هنگام حرف زدن با دیگران، خوشحالی و شادی را منتشر کنیم به جای اینکه غم و اندوه را منتشر کنیم.
  • بهتر است طوری با دیگران حرف بزنیم که آنها احساس کنند انسانهای ارزشمندی هستند نه آدمهای بی ارزش و به دردنخور.

از خاطر نبرید که مسئولیت ما در قبال استفاده از کلمات، بسیار بسیار زیاد است. ما مسئول تمام واژه‌هایی که بر زبان می‌آوریم هستیم.  می‌توانیم خودمان انتخاب کنیم که برای بیان یک مطلب از چه نوع واژه‌هایی استفاده نماییم. واژه های سازنده یا مخرب؟

شما می‌توانید یک جادوگر سیاه باشید یا یک جادوگر سپید، بستگی دارد به کلماتی که بر زبان می‌آورید. حالا مایل هستید کدام یک از این جادوگر ها باشید؟

  • خودتان را جادو کنید

 

جادوگر

مرحله‌ی بعدی جادوگر بودن با کلمات، این است که چه کلماتی به خودتان می‌گویید.  آیا دوست دارید یک جادوگر سیاه و خبیث در درونتان وجود داشته باشد یا یک جادوگر مهربان و خوش قلب؟

همه‌ی اینها بستگی به این دارد چه نوع کلماتی را به خودتان می‌گویید و چه خوراکی به جادوگر درونتان می‌رسانید.

شما چگونه خودتان را تعریف می‌کنید؟ به خودتان می‌گویید من چه جور آدمی‌ هستم؟ آیا خودتان را با عبارات زشت و زننده تعریف می‌کنید یا با عباراتی خوش‌آیند؟

اینکه چه واژه هایی برای خودتان به کار برید، بسیار حائز اهمیت است. در حقیقت اینجا همانجایی است که شما بیشترین نیرو و قدرت را دارید.  هر چه بیشتر از جادوگر خوش قلب و مهربانِ  درون خود استفاده نمایید، سخنان منفی دیگران در شما تاثیر کمتری خواهد داشت. به عبارتی دیگر،  جادوی سپید شما می‌تواند جادوی سیاه دیگران را خنثی نماید.

این را بپذیرید که شما هرگز نمی‌توانید حرفهایی که از زبان دیگران به سوی شما پرتاب می‌شود را کنترل کنید. اما در نقطه‌ی مقابل این عدم کنترل، یک قدرت کنترل کننده‌ی بزرگی دارید و آن هم این است که هر آنچه که شما به خودتان بگویید تماما تحت کنترل خودتان است.

فراموش نکنیدکه نمی‌توان تمام عمر را  بابت حرفهای ناخوشایندی که دیگران به شما زده‌اند ناراحت باشید، تنها راه برای کم‌رنگ نمودن اثر حرفهای منفی دیگران، این است که از نیروی مثبت درون خودتان استفاده نمایید.

از کلمات سرشار از عشق نسبت به خود استفاده نمایید. یعنی از جادوگر سپید درون خود استفاده نمایید. استفاده از جادوی سپید را،  از خودتان آغاز نمایید.  به خودتان همواره یادآوری کنید که تا چد شگفت انگیز هستید. تا چه حد پرعظمت هستید. با کلماتی که بیان می‌دارید، نشان دهید که خودتان را دوست دارید. همواره به خودتان یادآور شوید که تا چه میزان خود را دوست دارید.

از همین حالا دست به کار شوید و تمام باورهای اشتباهی که به هر دلیلی و از سوی هر شخصی به سمت شما سرازیر شده و باعث آزار و رنجش شما شده را، دور بریزید. مهم نیست چندین سال از آن باورهای غلط گذشته باشد، شما از نو باورهای جدیدی در خودتان ایجاد نمایید . باورهایی که منجر به رشد و موفقیت شما شوند و حالتان را خوب کنند نه اینکه باعث ایجاد حس ضعف و شکست در شما شوند.

سال ۱۳۹۷ در پیش روست. در سال جدیدی که پیش رویتان است سعی کنید یک زندگی هدفمندتری را برای خودتان طراحی نمایید. از جادوگر سپید درونتان، برای رسیدن به این زندگی استفاده نمایید و دیگران را نیز به این سپیدی دعوت نمایید.


ترجمه اختصاصی مجله قرمز از مقاله Laila Zouaki

منبع: Medium

دیدگاه ها 1
Subscribe
اعلام کردن به
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی
Inline Feedbacks
View all comments

درسته که کلمه ی جادو باعث میشه خواننده های بیشتری سمت این مقاله جذب بشن اما بهتر بود که از عنوان قدرت تلقین استفاده کنین
چون کسانی ک وارد این سایت میشن به دنبال قدرت های ماورایی هستن

مقالات زیبایی

غذاهای سرشار از کلاژن
غذاهای سرشار از کلاژن که پوست شما را به گذشته خوب می برند
73
لوازم آرایشی
محصولات پیپا انتخابی مناسب در هنگام خرید لوازم آرایشی
143
درمان لک صورت
درمان لک صورت؛ راهنمای علمی درمان لک به همراه معرفی بهترین محصولات
265
اوره برای پوست
فواید اوره برای پوست؛ آیا می‌دانستید اوره هم لایه‌بردار است و هم مرطوب‌کننده؟
1,332
راقبت پس از فیلر لب
بهترین روشهای مراقبت پس از فیلر لب
440
آزلائیک اسید
آزلائیک اسید (Azelaic Acid) چیست و چگونه آکنه را درمان می‌کند؟
432

مقالات سلامت

دیسپلازی معده
دیسپلازی معده چیست، روشهای تشخیص آن چه هستند؟
58
تغذیه سالم
تغذیه سالم فقط به معنی افزایش سبزیجات و کاهش چربی‌ها نیست!
44
جوش زیر پوستی
جوش زیر پوستی را با روشهای ساده در خانه درمان کنیم
244
درد پهلو
درد پهلو چه علتهایی دارد و روشهای درمان هر کدام چیست؟
192
کاتتر ورید مرکزی
کاتتر ورید مرکزی (CVC): انواع و شیوه نصب آن برای بیمار
136
خواب و چاقی
خواب و چاقی؛ تاثیر ریتم شبانه‌روزی بدن بر چاقی وسایر بیماری‌های مزمن
110

مقالات آشپزی

شیر جو دوسر خانگی
طرز تهیه شیر جو دوسر خانگی و انواع روشهای استفاده از آن
116
نان هندی خانگی
نان هندی خانگی ساده و آسان بدون نیاز به فر
635
ترافل شکلاتی
ترافل شکلاتی خوشمزه تقدیم به آنهایی که دوستشان داریم
216
گرام ماسالا
طرز تهیه ادویه گرام ماسالا در خانه با عطری عالی برای انواع غذاها
389
سس مایونز گیاهی
سس مایونز گیاهی و رژیمی برای آنها که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند
699
اشترودل سیب اصل اتریشی
اشترودل سیب اصل اتریشی را به بهترین روش در خانه درست کنیم
687

مقالات تغذیه

تغذیه سالم
تغذیه سالم فقط به معنی افزایش سبزیجات و کاهش چربی‌ها نیست!
44
غذاهای سرشار از کلاژن
غذاهای سرشار از کلاژن که پوست شما را به گذشته خوب می برند
73
توت فرنگی
خواص توت فرنگی این دلربای اردیبهشتی؛ میوه ای کم قند و خوش طعم
57
خواب و چاقی
خواب و چاقی؛ تاثیر ریتم شبانه‌روزی بدن بر چاقی وسایر بیماری‌های مزمن
110
چای رازیانه
خواص عالی چای رازیانه برای سلامتی از رفع بی خوابی تا دردهای پریودی
243
تنظیم هورمونی
چطور از گلوکومتر برای تنظیم هورمونی و لاغری استفاده کنیم؟    
153