جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
حضور در المپیک با ورزش

تحقق رویای حضور در المپیک با ورزش هر روزه و حفظ تناسب اندام

حضور در المپیک برای هر ورزشکاری در حکم یک رویا است. حتی بسیاری از کسانی که ورزشکار حرفه‌ای نیستند هم گهگاه این رویا را در سر می‌پرورانند. اما شاید حضور در المپیک را نتوان تنها به عنوان یک رویا قلمداد کرد. بلکه بتوان با ورزش هر روزه و حفظ تناسب اندام این رویا را به واقعیت تبدیل نمود.

کمیته ملی المپیک امریکا به تازگی با همکاری باشگاه‌های زنجیره‌ای تناسب اندام ۲۴ ساعته‌، شرایطی را فراهم کرده‌ تا علاقه‌مندان به حضور در المپیک (حتی اگر ورزشکار حرفه‌ای نباشند) بتوانند با بهره‌گیری از یک برنامه‌ی منسجم و منظم رویای خود را جامه عمل پوشانده و به گونه‌ای واقعی با امکان حضور در المپیک روبرو شوند. به منظور انجام این هدف، افراد علاقه‌مند باید در گام نخست به یکی از شعبه‌های باشگاه‌های زنجیره‌ای تناسب اندام ۲۴ ساعته‌ مراجعه کرده و برای شرکت آزمایشی که به همین منظور در نظر گرفته شده است اعلام آمادگی کنند.

نخستین مرحله‌ی رویارویی با تحقق رویای حضور در المپیک

در این تست ورودی قابلیت‌های ورزشکاران حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای علاقه‌مند به حضور در المپیک به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته و در شش بخش مختلف سنجیده می‌شود. فرآیندی که سنجیدن کامل و همه جانبه‌ی میزان توان، قدرت حرکت و استقامت این ورزشکاران را به همراه خواهد داشت و از طریق آن شانس حضور در المپیک برای این افراد درجه‌بندی می‌شود. به بیان دقیق‌تر، علاقه‌مندان به حضور در المپیک باید در مرحله‌ی نخست این آزمایش میزان توانایی خود را در فعالیت‌هایی نظیر دوی سرعت ۱۰ متر، دوی سرعت ۳۰ متر، پرش ارتفاع، پرش طول، وزنه‌برداری و دوچرخه‌سواری (رکاب زدن روی دوچرخه‌ی ثابت) به بوته‌ی آزمایش بگذارند. به این ترتیب آن‌ها خواهند توانست شانس خود را برای راه یافتن به مرحله‌ی بعدی این آزمایش امتحان کنند و یک گام دیگر به تحقق رویای حضور در المپیک نزدیک‌ شوند.

ورزش و تناسب اندام

اگرچه شانس حضور در المپیک برای تمام کسانی که به شعبه‌ای از باشگاه‌های زنجیره‌ای تناسب اندام ۲۴ ساعته‌ مراجعه کرده و به انجام تست‌های یاد شده بپردازند وجود دارد، اما ورود به مرحله‌ی بعدی این آزمایش کار چندان راحتی نخواهد بود. چرا که با توجه به نتیجه‌ی تست‌های انجام شده در مرحله‌ی نخست، تنها به ۵۰ زن و ۵۰  مرد شانس راه‌یابی به مرحله‌ی دوم این آزمایش داده خواهد شد تا گام دیگری در راه تحقق رویای حضور در المپیک بردارند. به بیان دقیق‌تر پنجاه زن و مرد ورزشکاری که میان شرکت کنندگان آزمایش تحقق رویای حضور در المپیک بهترین نتایج ممکن را در مرحله‌ی نخست به ثبت رسانده باشند، می‌توانند به مرحله‌ی دوم این آزمایش راه یابند.

دومین مرحله‌ی رویارویی با تحقق رویای حضور در المپیک

راه یافتگان به مرحله‌ی دوم آزمایش مذکور این شانس را خواهند داشت تا به مدت ۵ روز در یک کمپ اختصاصی ورزشی حضور یابند. کمپ تمرینی ویژه‌ای که در مرکز تمرین ورزشکاران المپیکی امریکا در منطقه‌ی کلرادو اسپرینگز واقع شده است. در واقع راه یافتگان به مرحله‌ی دوم آزمایش تحقق رویای حضور در المپیک، در این مرحله از رقابت فشرده‌ و نفس‌گیر خود امکان حضور در همان کمپی را خواهند داشت که ورزشکاران المپیکی امریکا پیش از اعزام به مسابقات دوره‌ای المپیک به تمرین در آن می‌پردازند.

با راه یافتن به این کمپ ورزشی، ورزشکارانی که مشتاق به حضور در المپیک هستند می‌توانند از همان تمرینات و برنامه‌های ویژه‌ای بهره‌مند شوند که ورزشکاران حرفه‌ای تیم ملی امریکا به منظور آماده‌سازی خود برای حضور در المپیک از آن‌ها استفاده می‌کنند. در واقع این تمرینات تمام آماده‌سازی‌های روحی و روانی لازم برای حضور در المپیک را در بر می‌گیرد و هنگام انجام آن‌ها ورزشکاران حاضر در این کمپ هیچ تفاوتی با ورزشکاران المپیکی نخواهند داشت.

در طول این مرحله یک ورزشکار مرد در کنار یک ورزشکار زن برای انجام تمرینات فشرده‌ی مربوط به هر کدام از رشته‌های ورزشی تیم ملی امریکا در المپیک انتخاب می‌شود. در نهایت پس از انجام موفق این تمرینات و ثبت رکوردهای قابل قبول، هشت ورزشکار برتر این آزمایش این امکان را خواهند داشت تا به ورزشکاران المپیکی واقعی تبدیل شوند. در واقع آن‌ها از همان امکانات و خدماتی بهره‌مند می‌شوند که ورزشکاران المپیکی واقعی امکان استفاده از آن‌ها را دارند. امکانات و خدماتی نظیر قراردادهای مالی و تبلیغاتی، تمرینات آماده‌سازی و همچنین پشتیبانی‌های پزشکی لازم به منظور حفظ آمادگی و مهیا کردن شرایط بدنی ورزشکاران حرفه‌ای برای حضور در المپیک.

ورزش و نرمش

علاوه بر آن فیلم مستندی هم از این کمپ آماده‌سازی تهیه می‌شود که پس از پایان کامل مراحل این آزمایش از شبکه‌ی ان‌بی‌سی اسپورتز امریکا پخش خواهد شد. در هر حال تمام کسانی که نسبت به دانستن شرایط ورزشکاران حرفه‌ای تیم ملی امریکا پیش و پس از حضور در المپیک کنجکاو هستند، می‌توانند با شرکت در این برنامه‌ی آزمایشی دقیقا در شرایط مشابهی قرار گیرند و چند و چون حضور در المپیک را به طور کامل بسنجند. فرصتی ایده‌آل برای آن دسته از کسانی که با ورزش هر روزه و حفظ تناسب اندام خود، رویای حضور در المپیک را در سر می‌پرورانند.

برگزار کنندگان آزمایش تحقق رویای حضور در المپیک

همان‌گونه که به آن اشاره شد، آزمایش بررسی شرایط حضور در المپیک، با همکاری کمیته ملی المپیک امریکا و باشگاه‌های زنجیره‌ای تناسب اندام ۲۴ ساعته‌ برگزار خواهد شد. در واقع تناسب اندام ۲۴ ساعته نام یکی از بزرگ‌ترین مجموعه باشگاه‌های زنجیره‌ای متمرکز بر بحث تناسب اندام در امریکا است که حتی در سطح جهان نیز شهرت و اعتبار فراوانی دارد. مرکز اصلی این مجموعه در ایالت کالیفرنیای امریکا، در منطقه‌ی سن رومن واقع شده که بیش از ۴۰۰ شعبه در ۱۷ ایالت مختلف امریکا را تحت نظر دارد. شعبه‌هایی که چیزی نزدیک به ۱۸ هزار کارمند فعال در آن‌ها مشغول به کار هستند.

در عین حال این مجموعه‌ی زنجیره‌ای شعبه‌های متعددی هم در نقاط مختلف جهان دارد که با احتساب آن‌ها تعداد کارمندان باشگاه‌های زنجیره‌ای تناسب اندام ۲۴ ساعته‌ به بیش از ۲۰ هزار نفر می‌رسد. حتی شاید بتوان گفت که این مجموعه‌ی بزرگ ورزشی در خارج از خاک امریکا نیز به اندازه‌ی خانه از محبوبیت و مقبولیت برخوردار است. به گونه‌ای که در بریتانیا سالن‌های ورزشی باشگاه‌های زنجیره‌ای تناسب اندام ۲۴ ساعته‌ به عنوان سومین سالن‌های محبوب ورزشی متمرکز بر رشته‌ی تناسب اندام شناخته می‌شوند.

در مجموع برنامه‌ی جدید ترتیب داده شده توسط این مجموعه‌ی زنجیره‌ای یا همان تحقق رویای حضور در المپیک می‌تواند نقش موثری در افزایش شهرت و محبوبیت این مجموعه‌ی ورزشی داشته باشد.

منبع: مجله تناسب اندام (همراه با تالیف و ویرایش اختصاصی نویسندگان و مترجمان مجله قرمز)

در صورت تمایل می‌توانید با نظرات خود در بخش کامنت، ما را در بهبود کیفیت مطالب بخش ورزش مجله قرمز یاری کنید.

دیدگاه ها 0
2000
  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

آرایش به سبک سلنا گومز ستاره محبوب و پرطرفدار
آرایش به سبک سلنا گومز ستاره محبوب و پرطرفدار
1,046
مدل‌های جدید مو که در سال 2019 محبوب و پرطرفدار هستند
مدل‌های جدید مو که در سال ۲۰۱۹ محبوب و پرطرفدار هستند
798
مهم‌ترین نکات مراقبت پوست برای خانم‌های بالای سی سال
مهم‌ترین نکات مراقبت پوست برای خانم‌های بالای سی سال
736
نکات مهم آرایشی که تنها سلبریتی‌ها از آن‌ها آگاه هستند
نکات مهم آرایشی که تنها سلبریتی‌‌ها از آن‌ها آگاه هستند
752
رنگ‌های زیبای زمستانی برای آرایش ناخن‌های شما در این فصل
رنگ‌های زیبای زمستانی برای آرایش ناخن‌های شما در این فصل
461
با روش‌های جدید مراقبت پوستی در سال 2019 آشنا شوید
با روش‌های جدید مراقبت پوستی در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید
631

مقالات سلامت

معرفی داروی سولفاسالازین
داروی سولفاسالازین و نگاهی جامع به ویژگی های این دارو
4
تسکین درد و کاهش آن
تسکین درد و کاهش آن با انواع روشهای طبیعی بدون استفاده از دارو
50
علل تهوع صبحگاهی
علل تهوع صبحگاهی به جز بارداری و روشهای درمان آن چیست؟
122
چای خواب آور
۶ چای خواب آور عالی که به داشتن خوابی خوب کمک می‌کنند
171
معرفی داروی سوکرالفیت
داروی سوکرالفیت و بررسی نکات کلیدی در مصرف این دارو
144
داروی کوئستران
داروی کوئستران (کوله استایرامین) و معرفی کارکرد و نکات کلیدی در مصرف آن
223

مقالات آشپزی

سالاد تخم مرغ
سالاد تخم مرغ کلاسیک با طعمی عالی و مناسب ساندویچ
65
سوپ مینسترونه
سوپ مینسترونه کلاسیک؛ وگان و بدون گلوتن با گزینه‌های قابل تغییر
103
مافین موزی با شکلات چیپسی
مافین موزی با شکلات چیپسی؛ عصرانه‌ای نرم و لطیف
133
پای لیمو
پای لیمو خوش عطر و بسیار ساده برای مهمانیهای بهاری
257
مرغ سوخاری در فر
مرغ سوخاری در فر با کمترین مقدار روغن و طعم و رنگی عالی
228
شیرینی نخودچی
طرز تهیه شیرینی نخودچی (نان نخودچی) با طعم هل؛ بدون گلوتن و وگان
417

مقالات تغذیه

خواص بادام زمینی
خواص بادام زمینی برای سلامتی و بهترین نوع آن چیست؟
14
پاستیل مولتی ویتامین
پاستیل مولتی ویتامین از چه موادی تشکیل شده، فواید و عوارض آن چیست؟
106
افزایش قد
افزایش قد و معرفی چند ماده مغذی تاثیر گذار در این فرایند طبیعی
510
روشهای کاهش قند خون
روشهای کاهش قند خون بدون دارو و بررسی باورهای اشتباه بیماران دیابتی
261
عوامل عود بیماری التهاب مفاصل
بیماری التهاب مفاصل و بدترین غذاهای مصرفی برای این بیماری
444
خواص دانه کنجد
خواص دانه کنجد با ۱۵ خاصیت عالی برای سلامتی کل بدن و حتی تیروئید
555