جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
خواندن کتاب

چگونه در زندگی موفق شویم؟ با این ۱۰ قدم زندگی خود را تغییر دهد

رسیدن به موفقیت برای همه مسیر یکسانی ندارد و هر کس به روش خودش این مسیر را طی می‌کند. حتی تعریف افراد مختلف از موفقیت هم متفاوت با هم است؛ اما بعضی نکات هستند که در بین افراد موفق به صورت مشترک دیده می‎‌شوند. در این مقاله به ۱۰ نکته از این موارد پرداخته‌ایم که مسیر رسیدن به موفقیت را هموارتر می‌کنند.
  1. عادت‌هایتان را عوض کنید

حیطه‌ای را که قصد دارید در آن موفق شوید، شناسایی کنید و ببینید برای رسیدن به آن به چه مسیری نیاز دارید. عادت‌های شما بخش‌های متنوع این مسیر خواهند بود که با عوض کردن یا تصحیح‌شان می‌توانید درست در مسیر حرکت کنید. برای مثال اگر هدف شما کاهش وزن است، عادت خوردن شیرینی و خوراکی‌های حاوی قند را کم کم کنار بگذارید و در عوض سراغ خوراکی‌های سالم مثل سبزیجات حاوی فیبر بالا بروید. اگر هدفتان این است که در کسب و کارتان موفق باشید، سرتان را از لاک خودتان بیرون بیاورید و عادت خواندن اخبار مربوط به کسب و کارتان را برای پیشرفت هر چه بیشتر مد نظر داشته باشید. یکی از بهترین کتاب‌هایی که در اینجا به شما پیشنهاد می‌دهیم، کتاب تختت را مرتب کن است، در این کتاب از عادت‌های کوچکی صحبت خواهد شد که ممکن است تحولی بزرگ در زندگی‌تان به وجود آورد.
  1. به خودتان برسید

در هر شرایط جسمی که هستید برای بهبود آن تلاش کنید. تغذیه سالم داشته باشید. پیاده روی کنید. ورزش را در برنامه روزانه‌تان داشته باشید. حتما هم لازم نیست به باشگاه بروید، می‌توانید از اپلیکیشن‌های ورزش در خانه یا صفحه‌های اینستاگرامی کمک بگیرید و هر روز بعد از کار و قبل از دوش گرفتن نیم ساعت یا بیشتر ورزش کنید و از بدنتان کار بکشید. این کارها باعث ایجاد احساس بهتری در خودتان ایجاد می‌کنید و هم از نظر جسمی و هم روحی بهبود پیدا خواهید کرد. در نتیجه ذهنتان شفاف‌تر کار می‌کند و می‌توانید بهتر فکر کنید و تصمیم بگیرید.
  1. با افراد موفق دوست شوید

روی افرادی که به عنوان دوست انتخاب می‌کنید، حساسیت به خرج دهید. دوستان به نوعی خانواده‌ای هستند که ما در انتخاب آن‌ها مختار بوده‌ایم. بنابراین دور آدم‌هایی را که مرتب شما و رویاهایتان را مسخره می‌کنند، زیاد غر می‌زنند، موفقیتی در زندگی‌شان به دست نیاورده‌اند و اصولا به تکان خوردن از جایشان معتقد نیستند، خط بکشید و جایشان را با افراد با انگیزه، خوش فکر، مثبت و موفق پر کنید. خواهید دید که بعد از مدتی چقدر طرز فکرتان متفاوت خواهد شد و مسیرهای بهتری برای رسیدن به موفقیت در زندگی پیدا خواهید کرد. اگر دوستان موفقی در اطرافتان ندارید نکات مهم درباره زندگی که از سبک زندگی افراد مشهور می‌توان دریافت را از دست ندهید. زندگی افراد مشهور موفق پر از درس‌هایی است که ممکن است دوستانتان هم نتوانند آن‌ها را به شما انتقال دهند.
  1. از فرصت‌ها استفاده کنید

کتاب   از هر فرصتی برای یادگیری استفاده کنید. یادگیری را به دو دسته یادگیری برای هدف و یادگیری متفرقه تقسیم کنید. یادگیری برای هدف را به آموزش دیدن مهارت‌هایی اختصاص دهید که مسیر شما برای رسیدن به موفقیت را هموار می‌کند و یادگیری متفرقه را به جریان‌های روزمره و مورد علاقه‌تان مختص کنید. مثلا اگر در کنار کسب و کارتان به سینما علاقه دارید کتاب‌های مربوط به سینما را تهیه کنید یا زمانی از هفته را به تماشای فیلم‌های برتر تاریخ اختصاص دهید و اگر کسب و کار آنلاینی دارید، مقاله‌های مربوط به دیجیتال مارکتینگ را بخوانید یا ویدئوهای مربوط به آن را تماشا کنید. ذهنتان را باز نگه دارید و فرصت‌های یادگیری را از دست ندهید.
  1. زبان تازه‌ای یاد بگیرید

ممکن است با خودتان بگویید زبان تازه چه ربطی به موفقیت دارد؛ واقعیت این است که یادگیری زبان تازه بخش‌هایی از مغز را فعال می‌کند با تفکر خلاقانه در ارتباط هستند. یادگیری زبان جدید به معنی به چالش کشیدن مغز و وارد شدن به دنیایی تازه است. مثلا بسیاری از کسانی که آلمانی یاد می‌گیرند معتقدند با یادگیری این زبان ذهن منظم‌تر و خلاق‌تری پیدا کرده‌اند. نظم و خلاقیت دو عنصر مهم برای شکوفایی استعدادها و موفقیت در عرصه‌های مختلف زندگی هستند.
  1. از تجربه‌های خوب فرار نکنید

اگر برای خودتان محدوده امنی تعریف کرده‌اید و محتاطانه در آن مانده‌اید، بدانید که فرصت‌های زیادی را از دست خواهید داد. ماندن در Comfort Zone یا محدوده امن تجارب را محدود می‌کند و مانع از رشد و پیشرفت شخصی خواهد شد. کم کم این محدوده را با کسب مهارت‌ها و تجربه‌های جدید ترک کنید. تجربه‌های جدید پختگی فکری بیشتری برایتان به دنبال خواهند داشت.
  1. سفر بروید

یکی از راه‌هایی که منجر به تغییر دید و موفقیت بیشتر در زندگی می‌شود، رفتن به سفر است. سفر رفتن شما را در معرض فرهنگ‌های جدید، طرز فکرهای متفاوت، ایده‌های خلاقانه و دنیایی از چالش‌های تازه قرار می‌دهد که هر کدام برای محکم‌تر شدن شخصیت شما و موفقیت بیشترتان لازم هستند.
  1. کتاب بخوانید

خواندن کتاب   ممکن است بگویید هزینه سفر زیاد است و نمی‌توانید به جز مواقع خاصی به سفر بروید. در این صورت سفر به دنیای کتاب‌ها را در برنامه روزمره‌تان قرار دهید و چند کتاب بی نظیر از نویسندگان ایرانی را در نظر بگیرید. حیطه مورد علاقه‌تان را کشف کنید؛ تاریخ دوست دارید یا ادبیات؟ شاید هم عاشق خواندن سفرنامه باشید. تک تک این حیطه‌ها شما را به دنیای تازه‌ای می‌برد که دیدگاهتان نسبت به قضایای مختلف را بازتر خواهد کرد و از شما انسان بهتری خواهد ساخت.
  1. هوشمندانه تلاش کنید

در گذشته بیشترین تاکید بر تلاش کردن بود؛ اما این روزها تلاش کردن به تنهایی کافی نیست؛ بلکه بهتر است هوشمندانه تلاش کنید. فرض کنید قصد راه اندازی کسب و کار جدیدی را دارید و می‌خواهید به روشی که فکر می‌کنید درست است آن را افتتاح کنید. این می‌شود تلاش کردن؛ اما تلاش هوشمندانه وقتی اتفاق می‌افتد که به جز روشی که فکر می‌کنید درست است راجع به تمام جنبه‌های کار از تمام منابع موجود تحقیق کرده و بهترین روش را انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید اطلاعات در زمانه ما نقشی بسیار حساس و کلیدی بازی می‌کند؛ بنابراین اطلاعات درست را از منابع موثق به دست آورید و آن‌ها را با  درایت و حس خودتان ترکیب کنید و در نهایت دست به اقدام بزنید.
  1. مثبت بمانید

شکست و عدم موفقیت در هر مسیری وجود دارد؛ نکته‌ای که افراد موفق را موفق کرده است، نا امید نشدن و درس گرفتن از شکست‌هاست. می‌گویند اگر مرتب در زمینه‌ای شکست می‌خورید احتمالا درس آن را دریافت نکرده‌اید و زندگی سعی دارد آن درس را به شما بدهد. بنابراین به محض دریافت درسی که از شکست گرفته‌‎اید، از جایتان بلند شوید، امیدوار بمانید و مسیر بهتری را در پیش بگیرید.
 
دیدگاه ها 0
2000
  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

ضرورت و اهمیت استفاده از کرم مرطوب کننده برای تمام انواع پوست
نقش کلیدی مرطوب کننده ها در روتین مراقبت پوستی
857
روغن نارگیل
آیا روغن نارگیل برای پوست و بیماری‌های پوستی مفید است؟
1,203
روغن میوه نسترن
روغن میوه نسترن (رزهیپ) چه فوایدی دارد، روشهای استفاده از آن چیست؟
4,005
سبک جدید کانتور
با سبک جدید کانتور کردن در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید
3,123
ترفندهای آرایش چشم
ترفندهای آرایش چشم برای خانم‌هایی که چشمان گود دارند
4,332
براش های آرایشی خود را به این روش تمیز کنید و بشویید
براش های آرایشی خود را به این روش تمیز کنید و بشویید
1,585

مقالات سلامت

تست فریتین
تست فریتین آزمایش خون؛ مقدار نرمال و درمان وضعیت غیر نرمال
144
خواص گیاه گزنه
گیاه گزنه ؛ خواص، روشهای استفاده و شیوه های مقابله با گزش گیاه
333
معرفی بیماری آنفولانزا
بیماری آنفولانزا و نگاهی به ویژگی ها و راههای غلبه بر این بیماری
317
درماتیت سبوره
درماتیت سبوره (شوره سنگین)، علائم و انواع روشهای درمان طبی و خانگی
315
رینوفیما
رینوفیما چیست و چگونه درمان می‌شود؟
989
بیماری کرونا
بیماری کرونا ؛ علائم، پیشگیری، درمان و علت مرگ و میر زیاد این بیماری
936

مقالات آشپزی

نان تورتیلا خانگی
نان تورتیلا خانگی با آرد گندم، بدون نیاز به فر و مخمر
540
شیرینی کانولی
شیرینی کانولی ؛ شیرینی ایتالیایی صدفی با مغزی پنیر و شکلات
253
موس شکلات
بهترین موس شکلات با طعمی عالی و بافتی لطیف
320
رولت کدو حلوایی
رولت کدو حلوایی با طعم و رنگی عالی برای مهمانی‌های گرم زمستانه
480
کاری مرغ
طرز تهیه خورش کاری مرغ به دو روش و شرح کامل ادویه مخصوص
833
مافین کدو
مافین کدو حلوایی با رنگ زیبا برای صبح‌های سرد زمستان
736

مقالات تغذیه

تغذیه در سفر
آنچه باید درباره تغذیه در سفر بدانیم
159
خرما
۵ خاصیت اثبات شده مصرف خرما که بدون شک باید با آن‌ها آشنا شد
145
بهترین و بدترین رژیم غذایی برای قلب
بهترین و بدترین رژیم غذایی برای قلب و عروق کدام هستند؟
245
خواص لبو
خواص لبو (ریشه چغندر) و عوارض آن بر پایه تحقیقات علمی و روشهای استفاده
261
معرفی خواص مولیبدنوم
خواص مولیبدنوم و معرفی چند مورد شگفت انگیز از این خواص
824
میوه پوملو
میوه پوملو (گریپ فروت چینی) و معرفی فواید شگفت انگیز مصرف آن
762