جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
خواندن کتاب

چگونه در زندگی موفق شویم؟ با این ۱۰ قدم زندگی خود را تغییر دهد

رسیدن به موفقیت برای همه مسیر یکسانی ندارد و هر کس به روش خودش این مسیر را طی می‌کند. حتی تعریف افراد مختلف از موفقیت هم متفاوت با هم است؛ اما بعضی نکات هستند که در بین افراد موفق به صورت مشترک دیده می‎‌شوند. در این مقاله به ۱۰ نکته از این موارد پرداخته‌ایم که مسیر رسیدن به موفقیت را هموارتر می‌کنند.
  1. عادت‌هایتان را عوض کنید

حیطه‌ای را که قصد دارید در آن موفق شوید، شناسایی کنید و ببینید برای رسیدن به آن به چه مسیری نیاز دارید. عادت‌های شما بخش‌های متنوع این مسیر خواهند بود که با عوض کردن یا تصحیح‌شان می‌توانید درست در مسیر حرکت کنید. برای مثال اگر هدف شما کاهش وزن است، عادت خوردن شیرینی و خوراکی‌های حاوی قند را کم کم کنار بگذارید و در عوض سراغ خوراکی‌های سالم مثل سبزیجات حاوی فیبر بالا بروید. اگر هدفتان این است که در کسب و کارتان موفق باشید، سرتان را از لاک خودتان بیرون بیاورید و عادت خواندن اخبار مربوط به کسب و کارتان را برای پیشرفت هر چه بیشتر مد نظر داشته باشید. یکی از بهترین کتاب‌هایی که در اینجا به شما پیشنهاد می‌دهیم، کتاب تختت را مرتب کن است، در این کتاب از عادت‌های کوچکی صحبت خواهد شد که ممکن است تحولی بزرگ در زندگی‌تان به وجود آورد.
  1. به خودتان برسید

در هر شرایط جسمی که هستید برای بهبود آن تلاش کنید. تغذیه سالم داشته باشید. پیاده روی کنید. ورزش را در برنامه روزانه‌تان داشته باشید. حتما هم لازم نیست به باشگاه بروید، می‌توانید از اپلیکیشن‌های ورزش در خانه یا صفحه‌های اینستاگرامی کمک بگیرید و هر روز بعد از کار و قبل از دوش گرفتن نیم ساعت یا بیشتر ورزش کنید و از بدنتان کار بکشید. این کارها باعث ایجاد احساس بهتری در خودتان ایجاد می‌کنید و هم از نظر جسمی و هم روحی بهبود پیدا خواهید کرد. در نتیجه ذهنتان شفاف‌تر کار می‌کند و می‌توانید بهتر فکر کنید و تصمیم بگیرید.
  1. با افراد موفق دوست شوید

روی افرادی که به عنوان دوست انتخاب می‌کنید، حساسیت به خرج دهید. دوستان به نوعی خانواده‌ای هستند که ما در انتخاب آن‌ها مختار بوده‌ایم. بنابراین دور آدم‌هایی را که مرتب شما و رویاهایتان را مسخره می‌کنند، زیاد غر می‌زنند، موفقیتی در زندگی‌شان به دست نیاورده‌اند و اصولا به تکان خوردن از جایشان معتقد نیستند، خط بکشید و جایشان را با افراد با انگیزه، خوش فکر، مثبت و موفق پر کنید. خواهید دید که بعد از مدتی چقدر طرز فکرتان متفاوت خواهد شد و مسیرهای بهتری برای رسیدن به موفقیت در زندگی پیدا خواهید کرد. اگر دوستان موفقی در اطرافتان ندارید نکات مهم درباره زندگی که از سبک زندگی افراد مشهور می‌توان دریافت را از دست ندهید. زندگی افراد مشهور موفق پر از درس‌هایی است که ممکن است دوستانتان هم نتوانند آن‌ها را به شما انتقال دهند.
  1. از فرصت‌ها استفاده کنید

کتاب   از هر فرصتی برای یادگیری استفاده کنید. یادگیری را به دو دسته یادگیری برای هدف و یادگیری متفرقه تقسیم کنید. یادگیری برای هدف را به آموزش دیدن مهارت‌هایی اختصاص دهید که مسیر شما برای رسیدن به موفقیت را هموار می‌کند و یادگیری متفرقه را به جریان‌های روزمره و مورد علاقه‌تان مختص کنید. مثلا اگر در کنار کسب و کارتان به سینما علاقه دارید کتاب‌های مربوط به سینما را تهیه کنید یا زمانی از هفته را به تماشای فیلم‌های برتر تاریخ اختصاص دهید و اگر کسب و کار آنلاینی دارید، مقاله‌های مربوط به دیجیتال مارکتینگ را بخوانید یا ویدئوهای مربوط به آن را تماشا کنید. ذهنتان را باز نگه دارید و فرصت‌های یادگیری را از دست ندهید.
  1. زبان تازه‌ای یاد بگیرید

ممکن است با خودتان بگویید زبان تازه چه ربطی به موفقیت دارد؛ واقعیت این است که یادگیری زبان تازه بخش‌هایی از مغز را فعال می‌کند با تفکر خلاقانه در ارتباط هستند. یادگیری زبان جدید به معنی به چالش کشیدن مغز و وارد شدن به دنیایی تازه است. مثلا بسیاری از کسانی که آلمانی یاد می‌گیرند معتقدند با یادگیری این زبان ذهن منظم‌تر و خلاق‌تری پیدا کرده‌اند. نظم و خلاقیت دو عنصر مهم برای شکوفایی استعدادها و موفقیت در عرصه‌های مختلف زندگی هستند.
  1. از تجربه‌های خوب فرار نکنید

اگر برای خودتان محدوده امنی تعریف کرده‌اید و محتاطانه در آن مانده‌اید، بدانید که فرصت‌های زیادی را از دست خواهید داد. ماندن در Comfort Zone یا محدوده امن تجارب را محدود می‌کند و مانع از رشد و پیشرفت شخصی خواهد شد. کم کم این محدوده را با کسب مهارت‌ها و تجربه‌های جدید ترک کنید. تجربه‌های جدید پختگی فکری بیشتری برایتان به دنبال خواهند داشت.
  1. سفر بروید

یکی از راه‌هایی که منجر به تغییر دید و موفقیت بیشتر در زندگی می‌شود، رفتن به سفر است. سفر رفتن شما را در معرض فرهنگ‌های جدید، طرز فکرهای متفاوت، ایده‌های خلاقانه و دنیایی از چالش‌های تازه قرار می‌دهد که هر کدام برای محکم‌تر شدن شخصیت شما و موفقیت بیشترتان لازم هستند.
  1. کتاب بخوانید

خواندن کتاب   ممکن است بگویید هزینه سفر زیاد است و نمی‌توانید به جز مواقع خاصی به سفر بروید. در این صورت سفر به دنیای کتاب‌ها را در برنامه روزمره‌تان قرار دهید و چند کتاب بی نظیر از نویسندگان ایرانی را در نظر بگیرید. حیطه مورد علاقه‌تان را کشف کنید؛ تاریخ دوست دارید یا ادبیات؟ شاید هم عاشق خواندن سفرنامه باشید. تک تک این حیطه‌ها شما را به دنیای تازه‌ای می‌برد که دیدگاهتان نسبت به قضایای مختلف را بازتر خواهد کرد و از شما انسان بهتری خواهد ساخت.
  1. هوشمندانه تلاش کنید

در گذشته بیشترین تاکید بر تلاش کردن بود؛ اما این روزها تلاش کردن به تنهایی کافی نیست؛ بلکه بهتر است هوشمندانه تلاش کنید. فرض کنید قصد راه اندازی کسب و کار جدیدی را دارید و می‌خواهید به روشی که فکر می‌کنید درست است آن را افتتاح کنید. این می‌شود تلاش کردن؛ اما تلاش هوشمندانه وقتی اتفاق می‌افتد که به جز روشی که فکر می‌کنید درست است راجع به تمام جنبه‌های کار از تمام منابع موجود تحقیق کرده و بهترین روش را انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید اطلاعات در زمانه ما نقشی بسیار حساس و کلیدی بازی می‌کند؛ بنابراین اطلاعات درست را از منابع موثق به دست آورید و آن‌ها را با  درایت و حس خودتان ترکیب کنید و در نهایت دست به اقدام بزنید.
  1. مثبت بمانید

شکست و عدم موفقیت در هر مسیری وجود دارد؛ نکته‌ای که افراد موفق را موفق کرده است، نا امید نشدن و درس گرفتن از شکست‌هاست. می‌گویند اگر مرتب در زمینه‌ای شکست می‌خورید احتمالا درس آن را دریافت نکرده‌اید و زندگی سعی دارد آن درس را به شما بدهد. بنابراین به محض دریافت درسی که از شکست گرفته‌‎اید، از جایتان بلند شوید، امیدوار بمانید و مسیر بهتری را در پیش بگیرید.
 
دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

موی نازک
اگر موی نازک دارید این ۹ اشتباه آرایش مو را انجام ندهید
94
ضرورت و اهمیت استفاده از کرم مرطوب کننده برای تمام انواع پوست
نقش کلیدی مرطوب کننده ها در روتین مراقبت پوستی
1,217
روغن نارگیل
آیا روغن نارگیل برای پوست و بیماری‌های پوستی مفید است؟
1,713
روغن میوه نسترن
روغن میوه نسترن (رزهیپ) چه فوایدی دارد، روشهای استفاده از آن چیست؟
6,329
سبک جدید کانتور
با سبک جدید کانتور کردن در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید
3,673
ترفندهای آرایش چشم
ترفندهای آرایش چشم برای خانم‌هایی که چشمان گود دارند
5,533

مقالات سلامت

رفع جوش چرکی
رفع جوش چرکی با ۴ درمان طبیعی و سریع و روشهای موثر دیگر
32
آمیلوئیدوز
آمیلوئیدوز بر چند نوع است، روشهای تشخیص و درمان آن چگونه است؟
34
داروی رمدسیویر درمانی قدرتمند برای غلبه بر بیماری کرونا
85
داروی نیزاتیدین و نگاهی جامع به نحوه عملکرد و کارایی این دارو در بهبود سلامت
84
پانکراتیت
پانکراتیت یا التهاب لوزالمعده؛ علل، علائم و درمان
113
علائم تیروئید
علائم تیروئید با ۱۳ مورد مهم که باید به آنها توجه کرد
289

مقالات آشپزی

خوراک برنج و مرغ در فر
خوراک برنج و مرغ در فر با ادویه ایتالیایی و طعم عالی
28
سیب زمینی برشته در فر
سیب زمینی برشته در فر با حداقل روغن و سرشار از ادویه
153
طرز تهیه نان خامه ای
طرز تهیه نان خامه ای به صورت حرفه‌ای و با ارائه همه نکات لازم
195
پنیر موزارلا
طرز تهیه پنیر موزارلا تازه و خانگی برای انواع غذاها با همه نکات لازم
276
خواص و طرز تهیه آب استخوان
خواص آب استخوان یا آب قلم و طرز تهیه آن در خانه به بهترین روش
415
نان سفید خانگی
نان سفید خانگی به روشی آسان برای تهیه انواع ساندویچ و اسنک
340

مقالات تغذیه

سلامت ریه
سلامت ریه را با این ۲۰ خوراکی تضمین کنید
10
کلسیم پیروات
کلسیم پیروات چه فوایدی دارد و چگونه مصرف می‌شود؟
28
خواص ریحان
ریحان گیاهی شگفت انگیز با خواصی بی نظیر طبق بررسی های علمی
50
خواص جوانه
خواص جوانه حبوبات و غلات و طرز تهیه آنها در خانه به چندین روش متنوع
68
مکمل ملاتونین
مکمل ملاتونین چه فوایدی دارد، دوز توصیه شده و عوارض آن چیست؟  
132
کمبود ویتامین B12
علائم کمبود ویتامین B12 که باید به آنها توجه کرد
230