جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
خواندن کتاب

چگونه در زندگی موفق شویم؟ با این ۱۰ قدم زندگی خود را تغییر دهد

رسیدن به موفقیت برای همه مسیر یکسانی ندارد و هر کس به روش خودش این مسیر را طی می‌کند. حتی تعریف افراد مختلف از موفقیت هم متفاوت با هم است؛ اما بعضی نکات هستند که در بین افراد موفق به صورت مشترک دیده می‎‌شوند. در این مقاله به ۱۰ نکته از این موارد پرداخته‌ایم که مسیر رسیدن به موفقیت را هموارتر می‌کنند.

  1. عادت‌هایتان را عوض کنید

حیطه‌ای را که قصد دارید در آن موفق شوید، شناسایی کنید و ببینید برای رسیدن به آن به چه مسیری نیاز دارید. عادت‌های شما بخش‌های متنوع این مسیر خواهند بود که با عوض کردن یا تصحیح‌شان می‌توانید درست در مسیر حرکت کنید. برای مثال اگر هدف شما کاهش وزن است، عادت خوردن شیرینی و خوراکی‌های حاوی قند را کم کم کنار بگذارید و در عوض سراغ خوراکی‌های سالم مثل سبزیجات حاوی فیبر بالا بروید. اگر هدفتان این است که در کسب و کارتان موفق باشید، سرتان را از لاک خودتان بیرون بیاورید و عادت خواندن اخبار مربوط به کسب و کارتان را برای پیشرفت هر چه بیشتر مد نظر داشته باشید. یکی از بهترین کتاب‌هایی که در اینجا به شما پیشنهاد می‌دهیم، کتاب تختت را مرتب کن است، در این کتاب از عادت‌های کوچکی صحبت خواهد شد که ممکن است تحولی بزرگ در زندگی‌تان به وجود آورد.

  1. به خودتان برسید

در هر شرایط جسمی که هستید برای بهبود آن تلاش کنید. تغذیه سالم داشته باشید. پیاده روی کنید. ورزش را در برنامه روزانه‌تان داشته باشید. حتما هم لازم نیست به باشگاه بروید، می‌توانید از اپلیکیشن‌های ورزش در خانه یا صفحه‌های اینستاگرامی کمک بگیرید و هر روز بعد از کار و قبل از دوش گرفتن نیم ساعت یا بیشتر ورزش کنید و از بدنتان کار بکشید. این کارها باعث ایجاد احساس بهتری در خودتان ایجاد می‌کنید و هم از نظر جسمی و هم روحی بهبود پیدا خواهید کرد. در نتیجه ذهنتان شفاف‌تر کار می‌کند و می‌توانید بهتر فکر کنید و تصمیم بگیرید.

  1. با افراد موفق دوست شوید

روی افرادی که به عنوان دوست انتخاب می‌کنید، حساسیت به خرج دهید. دوستان به نوعی خانواده‌ای هستند که ما در انتخاب آن‌ها مختار بوده‌ایم. بنابراین دور آدم‌هایی را که مرتب شما و رویاهایتان را مسخره می‌کنند، زیاد غر می‌زنند، موفقیتی در زندگی‌شان به دست نیاورده‌اند و اصولا به تکان خوردن از جایشان معتقد نیستند، خط بکشید و جایشان را با افراد با انگیزه، خوش فکر، مثبت و موفق پر کنید. خواهید دید که بعد از مدتی چقدر طرز فکرتان متفاوت خواهد شد و مسیرهای بهتری برای رسیدن به موفقیت در زندگی پیدا خواهید کرد.

اگر دوستان موفقی در اطرافتان ندارید نکات مهم درباره زندگی که از سبک زندگی افراد مشهور می‌توان دریافت را از دست ندهید. زندگی افراد مشهور موفق پر از درس‌هایی است که ممکن است دوستانتان هم نتوانند آن‌ها را به شما انتقال دهند.

  1. از فرصت‌ها استفاده کنید

کتاب

 

از هر فرصتی برای یادگیری استفاده کنید. یادگیری را به دو دسته یادگیری برای هدف و یادگیری متفرقه تقسیم کنید. یادگیری برای هدف را به آموزش دیدن مهارت‌هایی اختصاص دهید که مسیر شما برای رسیدن به موفقیت را هموار می‌کند و یادگیری متفرقه را به جریان‌های روزمره و مورد علاقه‌تان مختص کنید. مثلا اگر در کنار کسب و کارتان به سینما علاقه دارید کتاب‌های مربوط به سینما را تهیه کنید یا زمانی از هفته را به تماشای فیلم‌های برتر تاریخ اختصاص دهید و اگر کسب و کار آنلاینی دارید، مقاله‌های مربوط به دیجیتال مارکتینگ را بخوانید یا ویدئوهای مربوط به آن را تماشا کنید. ذهنتان را باز نگه دارید و فرصت‌های یادگیری را از دست ندهید.

  1. زبان تازه‌ای یاد بگیرید

ممکن است با خودتان بگویید زبان تازه چه ربطی به موفقیت دارد؛ واقعیت این است که یادگیری زبان تازه بخش‌هایی از مغز را فعال می‌کند با تفکر خلاقانه در ارتباط هستند. یادگیری زبان جدید به معنی به چالش کشیدن مغز و وارد شدن به دنیایی تازه است. مثلا بسیاری از کسانی که آلمانی یاد می‌گیرند معتقدند با یادگیری این زبان ذهن منظم‌تر و خلاق‌تری پیدا کرده‌اند. نظم و خلاقیت دو عنصر مهم برای شکوفایی استعدادها و موفقیت در عرصه‌های مختلف زندگی هستند.

  1. از تجربه‌های خوب فرار نکنید

اگر برای خودتان محدوده امنی تعریف کرده‌اید و محتاطانه در آن مانده‌اید، بدانید که فرصت‌های زیادی را از دست خواهید داد. ماندن در Comfort Zone یا محدوده امن تجارب را محدود می‌کند و مانع از رشد و پیشرفت شخصی خواهد شد. کم کم این محدوده را با کسب مهارت‌ها و تجربه‌های جدید ترک کنید. تجربه‌های جدید پختگی فکری بیشتری برایتان به دنبال خواهند داشت.

  1. سفر بروید

یکی از راه‌هایی که منجر به تغییر دید و موفقیت بیشتر در زندگی می‌شود، رفتن به سفر است. سفر رفتن شما را در معرض فرهنگ‌های جدید، طرز فکرهای متفاوت، ایده‌های خلاقانه و دنیایی از چالش‌های تازه قرار می‌دهد که هر کدام برای محکم‌تر شدن شخصیت شما و موفقیت بیشترتان لازم هستند.

  1. کتاب بخوانید

خواندن کتاب

 

ممکن است بگویید هزینه سفر زیاد است و نمی‌توانید به جز مواقع خاصی به سفر بروید. در این صورت سفر به دنیای کتاب‌ها را در برنامه روزمره‌تان قرار دهید و چند کتاب بی نظیر از نویسندگان ایرانی را در نظر بگیرید. حیطه مورد علاقه‌تان را کشف کنید؛ تاریخ دوست دارید یا ادبیات؟ شاید هم عاشق خواندن سفرنامه باشید. تک تک این حیطه‌ها شما را به دنیای تازه‌ای می‌برد که دیدگاهتان نسبت به قضایای مختلف را بازتر خواهد کرد و از شما انسان بهتری خواهد ساخت.

  1. هوشمندانه تلاش کنید

در گذشته بیشترین تاکید بر تلاش کردن بود؛ اما این روزها تلاش کردن به تنهایی کافی نیست؛ بلکه بهتر است هوشمندانه تلاش کنید. فرض کنید قصد راه اندازی کسب و کار جدیدی را دارید و می‌خواهید به روشی که فکر می‌کنید درست است آن را افتتاح کنید. این می‌شود تلاش کردن؛ اما تلاش هوشمندانه وقتی اتفاق می‌افتد که به جز روشی که فکر می‌کنید درست است راجع به تمام جنبه‌های کار از تمام منابع موجود تحقیق کرده و بهترین روش را انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید اطلاعات در زمانه ما نقشی بسیار حساس و کلیدی بازی می‌کند؛ بنابراین اطلاعات درست را از منابع موثق به دست آورید و آن‌ها را با  درایت و حس خودتان ترکیب کنید و در نهایت دست به اقدام بزنید.

  1. مثبت بمانید

شکست و عدم موفقیت در هر مسیری وجود دارد؛ نکته‌ای که افراد موفق را موفق کرده است، نا امید نشدن و درس گرفتن از شکست‌هاست. می‌گویند اگر مرتب در زمینه‌ای شکست می‌خورید احتمالا درس آن را دریافت نکرده‌اید و زندگی سعی دارد آن درس را به شما بدهد. بنابراین به محض دریافت درسی که از شکست گرفته‌‎اید، از جایتان بلند شوید، امیدوار بمانید و مسیر بهتری را در پیش بگیرید.


 

دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

درمان لک صورت
درمان لک صورت؛ راهنمای علمی درمان لک به همراه معرفی بهترین محصولات
44
اوره برای پوست
فواید اوره برای پوست؛ آیا می‌دانستید اوره هم لایه‌بردار است و هم مرطوب‌کننده؟
647
راقبت پس از فیلر لب
بهترین روشهای مراقبت پس از فیلر لب
318
آزلائیک اسید
آزلائیک اسید (Azelaic Acid) چیست و چگونه آکنه را درمان می‌کند؟
327
پودر ویتامین سی
آیا می‌توانیم پودر ویتامین سی را روی پوست صورتمان استفاده کنیم؟
829
شوینده صورت
برای انتخاب بهترین شوینده صورت به چه نکاتی توجه کنم؟
330

مقالات سلامت

حساسیت به هیستامین
حساسیت به هیستامین (histamine intolerance) چیست و چه دلایلی دارد؟
138
آزمایش CRP چیست؟
آزمایش CRP یا همان پروتئین واکنشی C چیست و چه کاربرد تشخیصی دارد؟
261
نگاهی به داروی سیمتیکون
داروی سیمتیکون و نگاهی جامع به کارکردهای این دارو
143
اختلال پیکا
اختلال پیکا موردی برای بیماران با عادات غذایی عجیب
123
گرفتگی عضله
گرفتگی عضله دردناک اما قابل رفع به روشهایی آسان
244
واكسن سينوفارم
واکسن سینوفارم ؛ میزان اثربخشی طبق داده‌های علمی و پاسخ به پرسش‌ها در مورد آن
362

مقالات آشپزی

نان هندی خانگی
نان هندی خانگی ساده و آسان بدون نیاز به فر
442
ترافل شکلاتی
ترافل شکلاتی خوشمزه تقدیم به آنهایی که دوستشان داریم
150
گرام ماسالا
طرز تهیه ادویه گرام ماسالا در خانه با عطری عالی برای انواع غذاها
215
سس مایونز گیاهی
سس مایونز گیاهی و رژیمی برای آنها که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند
506
اشترودل سیب اصل اتریشی
اشترودل سیب اصل اتریشی را به بهترین روش در خانه درست کنیم
542
کیک شکلاتی گیاهی
کیک شکلاتی گیاهی و بدون گلوتن با دستورالعملی آسان
986

مقالات تغذیه

چای رازیانه
خواص عالی چای رازیانه برای سلامتی از رفع بی خوابی تا دردهای پریودی
208
تنظیم هورمونی
چطور از گلوکومتر برای تنظیم هورمونی و لاغری استفاده کنیم؟    
129
مکمل لاغری
مکمل لاغری چیست و آیا واقعا در کاهش وزن تاثیر دارد؟
113
گوشت ارگانیک
گوشت ارگانیک و گوشت غیرارگانیک چه تفاوت‌هایی دارند؟
116
میان وعده نیمه شب
۱۱ میان وعده نیمه شب که واقعا سالم و قابل توصیه هستند
379
معرفی شاه توت
شاه توت و حقایقی جالب در مورد این میوه محبوب و مفید
185