جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
روش صحیح و حرفه‌ای پوشاندن جوش و آکنه به کمک مواد آرایشی

روش صحیح و حرفه‌ای پوشاندن جوش و آکنه به کمک مواد آرایشی

جوش، آکنه، لکه پوستی، قرمزی و هرگونه ناصافی و نامتعادلی در پوست می‌تواند یک کابوس برای زیبایی شما باشد. پوشاندن جوش با مواد آرایشی هرچند روش مناسبی برای درمان جوش نیست اما می‌تواند به صورت موقت این مشکل را برطرف کند و شما از نظر زیبایی کمتر با دردسر مواجه شوید. اما پوشاندن جوش با کرم و پودر و چیزهای مشابه کار ساده‌ای نیست و اگر درست انجام نشود ممکن است باعث شود جوش‌ها بیشتر خود را نشان دهند بنابراین لازم است که این مهارت را فرابگیرید و بتوانید جوش‌ها را به درستی بپوشانید و صورت صاف‌تر و زیباتری داشته باشید. در این مقاله به شما خواهیم آموخت که این کار را چگونه و به کمک کدام ابزارها انجام دهید تا نتیجه بهتری بگیرید.

کوچک کردن آکنه و کاهش التهاب

پوست را آماده سازی کنید: آرایشی زیبا و بادوام است که روی پوست آماده شده انجام شود و اگر از پوسته پوسته شدن آرایش خود روی جوش شاکی هستید علت آن است که این کار را درست انجام نداده‌اید. آماده سازی پوست در چند مرحله انجام می‌شود که نیاز به اختصاص زمان دارد پس باید صبح‌ها وقت کافی را به پوشاندن جوش و آکنه اختصاص دهید.

از یک پاک کننده ملایم استفاده کنید: اولین گام برای آماده کردن پوست پاکسازی آن است. ابتدا یک پاک کننده ملایم که مناسب پوست چرب و جوش‌دار باشد تهیه کنید و صورت خود را با آن بشویید. به این ترتیب هر گونه آلودگی و چربی اضافی که روی صورت باقی مانده باشد پاک می‌شود و زمینه مناسبی برای انجام مراحل بعدی فراهم می‌شود.

دستمال‌های پاک کننده آرایش گزینه مناسبی نیستند: به خاطر داشته باشید که مرحله پاک سازی صورت حتما باید توسط شوینده‌های مناسب و ترجیحا با آب انجام شود و دستمال‌های پاک کننده آرایش گزینه مناسبی برای این کار نیستند چون نمی‌توانند همه چربی‌ها و آلودگی‌ها را از روی پوست پاک کنند و علاوه بر آن حاوی مواد شیمیایی خاصی هستند که ممکن است باعث التهاب و تحریک پوست و بدتر شدن آکنه شود.

پوشاندن جوش و آکنه

به آرامی لایه برداری کنید: پس از شستن صورت در روز لازم است که لایه برداری ملایمی روی جوش‌ها انجام دهید. این کار را زمانی که پوست هنوز خیس است انجام دهید. البته برخی از شوینده‌های پوست خاصیت پاکسازی و لایه‌برداری کامل هم دارند و می‌توانید با استفاده از این نوع شوینده‌ها با یک تیر دو نشان بزنید و هم پوست را پاک و تمیز کنید و هم سلول‌های مرده را از سطح پوست و آکنه ها جدا کنید.

مرطوب کننده بزنید: پس از شستن و پاکسازی و لایه برداری صورت، پوست صورت خشک می‌شود و لازم است که بلافاصله از مرطوب کننده استفاده کنید. مرطوب کننده‌های سرمی و انواعی که فاقد چربی هستند انتخاب بهتری برای پوست مبتلا به آکنه هستند و پس از جذب شدن آن به راحتی می‌توانید آرایش خود را انجام دهید. البته قبل از این مرحله می‌توانید از تونر مخصوص پوست چرب و آکنه‌ای هم برای متعادل کردن اسیدیته پوست استفاده کنید.

سرد کردن بهترین راه است: انجام این مراحل برای آماده سازی پوست ممکن است باعث قرمز شدن پوست شما شود و در این مرحله بهتر است با روش‌هایی التهاب پوست را کاهش دهید. خنک کردن بهترین روش برای کاهش قرمزی و التهاب پوست و آکنه است و می‌تواند باعث کوچک شدن جوش شود. این کار را می‌توانید با یک قاشق که شب در فریزر قرار داده‌اید انجام دهید و یا از قالب یخی که درون یک حوله پیچیده‌اید استفاده کنید.

روش پوشاندن جوش

از پرایمر مناسب استفاده کنید: پس از این که پوست را آماده سازی کردید و زمان کافی صبر کردید تا مرطوب کننده جذب شود و التهاب پوست کاهش یابد نوبت به انجام آرایش می‌رسد. استفاده از پرایمر برای آماده کردن زمینه مناسب آرایش ضروری است و کمک می‌کند تا پوست صاف‌تر و نرمتر شود و آرایش بهتر روی آن بنشیند و دوام بیشتری داشته باشد. حتما از پرایمری که مناسب پوست چرب باشد استفاده کنید تا آرایش پوست در طول روز پوسته پوسته یا خمیری نشود.

در صورت نیاز تصحیح کننده رنگ به کار ببرید: برای پوشاندن جوش چند روش وجود دارد که بستگی به میزان و شدت جوش‌های شما دارد. اگر تعداد کمی جوش ریز روی صورت خود دارید که قرمزی زیاد هم ندارند نیازی به استفاده از تصحیح کننده رنگ نیست و تنها یک لایه کانسیلر هم می‌تواند مشکل شما را حل کند. اما اگر تعداد زیادی جوش قرمز و در قسمت زیادی از صورت خود دارید بهتر است یک تصحیح کننده با رنگ متضاد قرمز یعنی سبز تهیه کنید و آن را روی قسمت‌های مبتلا بزنید و لبه‌‌های آن را به خوبی محو کنید. برخی از تصحیح کننده‌های رنگ ویژگی پرایمرها را هم دارند و انتخاب بهتری هستند.

پوشاندن جوش و آکنه

کانسیلر بزنید: پس از آماده سازی از کانسیلر مناسب استفاده کنید. کانسیلری برای پوشاندن جوش مناسب است که جامد باشد و قدرت پوشانندگی بالایی داشته باشد، کانسیلرهای مایع بیشتر برای پوشاندن تیرگی زیر چشم مناسب هستند. رنگ کانسیلر را طوری انتخاب کنید که دقیقا همرنگ پوست طبیعی شما باشد و متفاوت به نظر نرسد.

محو کنید: دقت کنید که کانسیلر را باید دقیقا روی نقاطی بزنید که مبتلا به جوش هستند و به نقاط اطراف کاری نداشته باشید. اگر از تصحیح کننده رنگ استفاده کرده‌اید کانسیلر را دقیقا روی نقاط سبز رنگ بزنید و با برس یا اسفنج مخصوص آرایش محو کنید طوری که مرز و لبه‌های کانسیلر روی پوست مشخص نباشد.

پودر تثبیت کننده بزنید: بعد از این که پوشاندن جوش را به طور موفق انجام دادید لازم است که برای تثبیت آرایش از پودرهای مخصوص استفاده کنید. این پودرها می‌توانند رنگی یا بیرنگ باشند اما نوع بیرنگ برای این مرحله مناسب‌تر است.

کامل کردن آرایش

فونداسیون بزنید: پس از تکمیل فرآیند پوشاندن جوش می‌توانید آرایش خود را کامل کنید. برای این کار ابتدا باید از فونداسیون استفاده کنید. فونداسیونی با رنگ مناسب و دقیقا همرنگ پوست خود تهیه کنید و آن را به طور یکنواخت با ابزار مناسب روی صورت بزنید.

پوشش را کامل کنید: زدن فونداسیون ممکن است باعث کمرنگ شدن کانسیلر در بعضی نقاط شود و در این مرحله ضروری است دوباره یک بررسی دقیق انجام دهید و برای پوشاندن جوش روی قسمت‌های مبتلا به آکنه مجددا کمی کانسیلر بزنید و محو کنید.

آرایش خود را کامل کنید: در این مرحله که پوشاندن جوش کامل انجام شده است می‌توانید بقیه مراحل آرایش را که شامل آرایش چشم، ابرو، لب، گونه و … است انجام دهید و صورتی زیبا و بدون آکنه و قرمزی داشته باشید.

پوشاندن جوش و آکنه

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز شاخه ترفندهای آرایشی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Byrdie (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
219
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
111
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
233
بستن منافذ پوست صورت
بستن منافذ پوست صورت با ۹ ماسک خانگی عالی و زیبا کننده و بدون مواد سمی
455
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
942
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
257

مقالات سلامت

علائم کمبود ویتامین D
علائم کمبود ویتامین D با ۹ علامت هشدار دهنده که باید به آنها توجه کرد
63
ناشتا بودن قبل از آزمایش خون
ناشتا بودن قبل از آزمایش خون و آمادگی قبل از آن؛ انواع آزمایشها و مواد ممنوعه و ترفندها
72
افزایش هموگلوبین
افزایش هموگلوبین خون با مصرف مکملها و تغییر در رژیم غذایی چگونه امکان پذیر است؟
75
بسته شدن مجرای اشکی
بسته شدن مجرای اشکی در کودکان به چه علت رخ می‌دهد و چگونه درمان می‌شود؟
98
ورم پس از زایمان
ورم پس از زایمان را با درمانهای طبیعی و خانگی رفع کنید
79
دندانهای حساس
دندانهای حساس خود را با رعایت این ۸ قانون بهبود داده و درد آنها را کاهش دهید
141

مقالات آشپزی

نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
97
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
120
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
198
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
386
شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
1,353
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
778

مقالات تغذیه

غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
137
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
287
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
423
تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
564
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
399
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
551