جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
سایه زدن حرفه‌ای امکانپذیر است اگر این نکات راعایت کنید

سایه زدن حرفه‌ای امکانپذیر است اگر این نکات راعایت کنید

سایه زدن یکی از بخش‌های مهم آرایش صورت و چشم محسوب می‌شود که نقش مهمی در کامل شدن و زیباتر شن آرایش شما خواهد داشت. سایه زدن حرفه‌ای به روشی که ستارگان سینما و متخصصان آرایش انجام می‌دهند می‌تواند آرایش شما را زیبا و جذاب کند البته این سایه زدن حرفه‌ای نیاز به آموزش و رعایت نکاتی خاص و استفاده از ابزارها و مواد صحیح دارد. استفاده از مواد، رنگ‌ها و ترکیب‌های حرفه‌ای برای سایه زدن و ابزارهای حرفه‌ای ترفندهای مهم سایه زدن حرفه‌ای هستند. در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز با تکنیک‌هایی که شما را در سایه زدن حرفه‌ای یاری می‌کنند آشنا خواهید شد.

روش‌های مختلفی برای استفاده از سایه چشم وجود دارد که هرکدام طی مراحل مختلفی انجام می‌شوند و نتایج متفاوتی هم در پی دارند، شاید هر کسی روش و ابزار شخص خود را برای سایه زدن داشته باشد که تنها مخصوص خود او است و با تجربه و تمرین به آن رسیده است اما برای گرفتن نتیجه متفاوت باید راه‌های جدید و متفاوتی را هم امتحان کرد. خوشبختانه در فصل پاییز و زمستان می‌توان سایه زدن را با مواد و رنگ‌های متنوع‌تری انجام داد که بسته به سلیقه و سبک آرایشی خود و ویژگی‌های ظاهری چهره خود مثل رنگ پوست و رنگ چشم می‌توانید رنگ و ترکیب رنگی مورد نظر خود را انتخاب کنید و موارد مطرح شده در این مقاله صرفا پیشنهادی هستند که از متخصصان آرایشی سلبریتی‌های معروف که همیشه آرایشی زیبا دارند به دست ما رسیده‌اند. بنابراین اگر می‌خواهید آرایش چشم و سایه زدن حرفه‌ای داشته باشید این موارد را رعایت کنید.

سایه زدن حرفه‌ای

به جای رنگ مشکی از قهوه‌ای استفاده کنید

مونیکا بلاندر کارشناس آرایشی می‌گوید: “من همیشه قهوه‌ای شکلاتی را به مشکی ترجیح می‌دهم چون ظریف‌تر و طبیعی‌تر از مشکی به نظر می‌رسد.” او آرایش چشم و سایه مشتریان خود را همیشه با این روند انجام می‌دهد، ابتدا کمی سایه کرمی بادوام روی تمام پلک بالا می‌کشد سپس با یک مداد چشم قهوه‌ای نرم خطی را در امتداد خط مژه بالا ترسیم می‌کند. این خط برخلاف خط سیاه چشم می‌تواند ضخیم هم باشد و همین خط ساده کمک می‌کند که مژه‌ها پرتر به نظر برسند و چشم‌ها حالتی دراماتیک پیدا کنند. البته این به معنای آن نیست که شما نمی‌توانید از رنگ مشکی در آرایش چشم خود استفاده کنید، بلاندر می‌گوید برای ایجاد عمق و زیبایی بیشتر پس از کشیدن خط چشم قهوه‌ای کمی از سایه کرمی مشکی را بردارید و روی گوشه خارجی چشم بزنید و محو کنید تا حالت دودی جذابی پیدا کند.

سایه زدن حرفه‌ای

برای سایه زدن حرفه‌ای از سایه‌های متالیک استفاده کنید

توبی هنی کارشناس آرایشی می‌گوید: “انتخاب من برای سایه چشم روزمره ترکیبی از سایه‌های کرمی و پودری هستند.” او همیشه آرایش چشم مشتریان خود را با یک بیس سایه کرمی آغاز می‌کند و آن را روی همه قسمت‌هایی از چشم که قرار است آرایش شوند می‌کشد. پالت رنگی سایه مورد علاقه توبی هنی پالت Eye-Conic از برند مارک جیکوبز است که رنگ‌های متالیک و مات زیبایی در خود دارد. او می‌گوید: ” من همیشه از رنگ مات سایه برای قسمت‌های چروک و خط تای پلک استفاده می‌کنم تا آرایش چشم و محدوده‌های سایه را شکل دهم سپس یک رنگ متالیک مناسب برای پلک بالا انتخاب می‌کنم و به کمک آن چشم‌ها را برجسته و جذاب نشان می‌دهم.”

سایه زدن حرفه‌ای

یک پالت حرفه‌ای سایه چشم تهیه کنید

اولین و مهم‌ترین فاکتور برای سایه زدن حرفه‌ای داشتن پالت حرفه‌ای سایه است. سایه‌های ۵۰ رنگی که بیش از پالت سایه به پالت آبرنگ نقاشی شباهت دارند گزینه مورد نظر ما نیستند چون برای داشتن سایه حرفه‌ای شما باید بتوانید از کمترین تعداد رنگ‌ها استفاده کنید. رنگ‌های مورد استفاده شما نباید رنگ‌های جیغ و غیرطبیعی باشند بلکه رنگ‌های خنثی و نزدیک به طیف طبیعی رنگ پوست مثل طیف‌های خنثی، قهوه‌ای، صورتی، زرشکی و … انتخاب بسیار بهتری هستند. این رنگ‌ها آرایش شما را سطح بالا، حرفه‌ای و شیک نشان خواهد داد و مشکی در ست کردن رنگ‌های آرایش با هم و با لباس‌های خود نخواهید داشت. به طور مثال با این پالت ۵ رنگ دیور که شامل رنگ‌های نخودی، صورتی، زرشکی و قهوه‌ای است می‌توانید سایه دودی خود را به چندین شکل ترسیم کنید و آرایشی بی‌نقص داشته باشید.

سایه زدن حرفه‌ای

سایه تک رنگ استفاده کنید

سر جان کارشناس آرایشی معروف معتقد است راز سایه زدن حرفه‌ای در استفاده از یک طیف رنگی است. او سبک مونوکروماتیک را بهترین روش حرفه‌ای سایه زدن می‌داند و می‌گوید فرقی نمی‌کند از سایه برنزه یا آلویی یا بادمجانی یا سرمه‌ای استفاده می‌کنید همیشه طیف رنگی یکسانی به کار ببرید. سایه تک رنگ بهترین انتخاب برای آرایش روزمره است و سادگی و شکوه خاصی در خود دارد. سر جان آرایش مشتریان خود را با یک بیس سایه ضد پخش کنندگی آغاز می‌کند و به این ترتیب زمینه را برای آرایش آماده می‌کند. سپس با یک سایه مات برجستگی روی پلک بالا را پوشش می‌دهد، او توصیه می‌کند برای داشتن نتیجه ای تمیزتر زیر چشم را با یک دستمال کاغذی بپوشانید و یا از یک پاک کننده آرایشی برپایه آب برای تمیز کردن اطراف چشم که به پودر سایه آلوده شده‌اند استفاده کنید.

سایه زدن حرفه‌ای

سایه چشم خود را ضدآب کنید

سر جان معتقد است داشتن سایه چشم حرفه‌ای و کامل منوط به ضدآب بودن آن است چون تنها در این صورت است که این آرایش تمام روز را دوام خواهد آورد و مهم نیست  که چقدر عرق  کنید و یا در فضای گرم و مرطوبی قرار بگیرید. بنابراین بهتر است از سایه چشم ضدآب استفاده کنید و یا اگر سایه ضدآب در اختیار ندارید مداد چشم ضدآب را به عنوان سایه به کار ببرید. به این طریق هم آرایش شما سریع‌تر انجام خواهد شد و هم مدت بیشتری دوام خواهد داشت. روی این لایه سایه مدادی هم می‌توانید از یک لایه نازک سایه چشم اکلیلی استفاده کنید و جلوه زیباتری به آرایش چشمان خود بدهید.

سایه زدن حرفه‌ای

کمی درخشش و براقی به سایه چشم خود اضافه کنید

مونیکا بلاندر می‌گوید: ” براق بودن سایه باعث می‌شود شما در عکس‌ها زیباتر و جذاب‌تر دیده شوید، انعکاس نور روی پلک‌های شما غیرمنتظره، جذاب و مدرن خواهد بود و آرایش شما را حرفه‌ای نشان خواهد داد.” سر جان هم توصیه می‌کند برای ایجاد چنین اثری روی پلک‌ها از مقدار خیلی کمی پرایمر سایه براق استفاده کنید که علاوه بر براق کردن سایه چشم باعث ماندگاری بیشتر آن هم می‌شود. توجه کنید که از این کرم به مقدار خیلی کم استفاده کنید و در براق کردن چشم خود زیاده روی نکنید علاوه بر این اگر از این پرایمر استفاده کردید حتما باید ریمل ضدآب به کار ببرید چون ممکن است ریمل معمولی را در خود حل کند.

سایه زدن حرفه‌ ای

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز شاخه ترفندهای آرایشی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Byrdie (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

این چهار دسته لوازم آرایش را هر چه زودتر دور بیندازید
این چهار دسته لوازم آرایش را هر چه زودتر دور بیندازید
13
چند مدل موی نیمه باز زیبا، جدیدترین مدل مو برای تابستان امسال
چند مدل موی نیمه باز زیبا، جدیدترین مدل مو برای تابستان امسال
144
خرید آنلاین عطر را با موفقیت و عاقلانه انجام دهید
خرید آنلاین عطر را با موفقیت و عاقلانه انجام دهید
125
قرمزی پوست را چگونه و با چه روش‌هایی می‌توان درمان کرد؟
قرمزی پوست را چگونه و با چه روش‌هایی می‌توان درمان کرد؟
224
لیفتینگ مژه و اکستنشن مژه چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟
لیفتینگ مژه و اکستنشن مژه چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟
192
جدیدترین مدل‌ها و ایده‌ها برای لاک ناخن در تابستان
جدیدترین مدل‌ها و ایده‌ها برای لاک ناخن در تابستان
396

مقالات سلامت

درمان طبیعی نیش پشه
نیش پشه و خارش و درد ناشی از آن را با ۷ درمان خانگی تسکین دهید
168
کرایولیپولیز
کرایولیپولیز چیست و چه فواید و عوارضی برای بدن دارد؟
161
چای بابونه
چای بابونه چگونه به سلامت بدن و درمان بیماریها کمک می‌کند
215
معرفی آب مروارید
آب مروارید ( کاتاراکت ) : انواع مختلف ، علل پیدایش و علائم ابتلا
291
سوختگی دهان
سوختگی دهان را با ۷ درمان طبیعی در خانه درمان کنید
274
روش آنژیوگرافی
آنژیوگرافی (رگ نگاری) عروق کرونر: تعریف و نحوه انجام این روش
329

مقالات آشپزی

سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
32
شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
739
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
481
کوکوی مرغ
کوکوی مرغ با پنیر موزارلا (با گزینه بدون گلوتن)
874
کیک آناناس
کیک آناناس با تزئین خامه و نارگیل به همراه آموزش خشک کردن آناناس
415
نان لقمه‌ای
طرز تهیه نان لقمه‌ای نرم و پفی در فر و بدون فر؛ آموزش مرحله به مرحله و تصویری
3,501

مقالات تغذیه

بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
112
تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
342
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
277
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
300
آرد بدون گلوتن
آرد بدون گلوتن با ۲۵ نوع مختلف که نیاز شما را به آرد به طور کامل رفع می‌کند
636
ویتامین A
ویتامین A چه نقشی در سلامت بدن دارد و مقادیر توصیه شده آن چقدر است؟
962