چگونه بفهمیم غذایی که میخوریم سالم است؟


غذاهای تقلبی

آیا شما فروشنده سوپر مارکت باهوشی هستید؟ روند قرار گرفتن یک سیب بر روی بشقاب شما به اندازه کافی ساده است : کشاورز سیب را می چیند، سیب بر روی یک کامیون پر و به فروشگاه مواد غذایی حمل که در آن در سبد خرید قرار می گیرد.خوب، نه کاملا.

در واقع، مواد غذایی راه بسیاری را برای رسیدن به شما طی می کند، تزریق آنتی بیوتیک به آن ، گرفتن حمام کلر و یک پوشش موم. خیلی از این مراحل مهم نیستند ( ما می خواهیم هرگونه ترس شما در مورد آنها را فرو بنشانیم) ولی بعضی دیگر سلامت شما مضر هستند.در اینجا دوازده چیز که قبل از اینکه شما ماده غذایی را مصرف کنید اتفاق می افتد، وجود دارد.


۱. فرآورده یک پوشش مومی می گیرد

برای جلوگیری از کبودی، رشد کپک و کم شدن در ذخیره سازی، برخی از میوه ها و سبزیجات (سیب، خیار) با یک یا دو قطره از موم مواد غذایی پوشیده شده است. لوک لابورد، دکترا، استادیار علوم غذایی در دانشگاه ایالتی پن می گوید : بدن شما نمی تواند، آنها را هضم کند، و هیچ دلیلی برای اجتناب از خوردن آنها وجود ندارد، اگر شما می خواهید از غذاهای مومی به هر صورت اجتناب کنید، FDA نیازی می بیند به روی عنوان این مواد غذایی برچسب بزند، بنابراین به نشانه هایی که می گویند آنها پوشش داده شده است (درخشش مشکوک اولین سرنخ شما است) نگاه کنید. همچنین پوست محصول را نکنید که فیبر و بسیاری از مواد مغذی در زیر پوست محصول قرار دارد در عوض آن را با آب و صابون( مایع ظرفشویی) بشویید .


۲. صورتی شدن قزل آلا

ماهی قزل آلایی را که شما می بینید، تقریبا همیشه ته رنگ صورتی- نارنجی روشن دارد، اما در واقع، ماهی قزل آلا به طور طبیعی دارای یک سایه خاکستری است. شناگران رنگ آمیزی کلاسیک ماهی را به یکی از دو صورت زیر انجام می دهند: ماهی قزل آلای وحشی طبیعی روغن کریل می خورد ، در حالی که ماهی قزل آلا پرورشی با گلوله رنگدانه تغذیه می شود. اما اجازه ندهید که این شما را از خرید ماهی پرورشی را منصرف کند.

هر چند ماهی قزل آلا وحشی طبیعی به لحاظ فنی برای شما از بهتر پرورشی آن است که به طور طبیعی حاوی نیمی چربی است، و درماهی وحشی روی، آهن کمی بالاتر، و پتاسیم آن بیشتر است و سه تا چهار بار گرانتراز ماهی پرورشی است. خواه پرورشی و خواه وحشی و طبیعی ، منافع بسیاری از خوردن ماهی آزاد، یعنی منبع غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ به ما می رسد که ما به اندازه کافی از ماده نداریم. بلیک می گوید: هر آنچه در فروش را خریداری کرده و برای دو وعده ماهی در هفته در نظر بگیرید.


۳. برخی پرتقال رنگ شده هستند

باور کنید یا نه، رنگ سرخ مرکبات بر روی برخی از پرتقال های فلوریدا در اوایل فصل برای روشن تر شدن رنگ آنها، اسپری می شود. این پرتقال معمولا برای آب گرفتن استفاده می شود، اما برخی از مواد غذایی تا پایان در قفسه های فروشگاه نگهداری می شوند. این رنگ مورد تایید FDA است و در غلظت های کم مورد استفاده قرار می گیرد، اما مرکز علوم در خدمت منافع مردم، هشدار می دهد این رنگ با با مخاطرات بهداشتی، از جمله سرطان، در حیوانات آزمایشگاهی، در ارتباط است. (این رنگ مجاز به استفاده بر روی پرتقال کالیفرنیا نیست.) این پرتقال نیاز به یک برچسبی دارد که می گوید به این محصول، رنگ اضافه شده است.


۴. در واقع پیکره بعضی غذاها رنگ شده است

بسیاری از مواد غذایی به این منظور رنگ می شوند تا به نظر برسند، سالم و یا بیشتر اشتها آورند. رنگ کارامل، برای مثال، اغلب به نان گندم سیاه سبوس دار آلمانی نان زده می شود تا حاوی گندم بیشتری از به نظر برسد. همان رنگ در برخی اغذیه فروشی ها به گوشت گاو زده می شود. در همین حال، رنگ زرد به ترشی اضافه شده تا به پر جنب و جوش تر به نظر برسد. آنها رنگ معمولا برای مصرف بهداشتی هستند، اما زمانی که شما آنها را بر روی یک برچسب مواد تشکیل دهنده می بینید، آن را به عنوان نشانه آن در نظر بگیرید که مواد غذایی ممکن است مواد تشکیل دهنده دیگر مانند سدیم و قند که معمولا در غذاهای فرآوری شده وجود دارد ، را در خود داشته باشد.


۵. روغن زیتون ممکن است با انواع ارزان تر مخلوط شده باشد

روغن زیتون تحت حرارت شدید فوق العاده دست نخورده می ماند، در واقع بودن روغن زیتون نیست. بسیاری از بطری های زیتون با روغن ارزان تر مانند سویا یا کلزابا توجه به گزارش های مصرف کنندگان مخلوط، و به ایالات متحده که در آن به شما قیمت بالایی داده می شود، حمل می شود. علاوه بر هدر رفتن پول شما، شما سلامت قلب خود را که ناشی از چربی های اشباع نشده که در روغن زیتون خالص پیدا می کنید، را از دست خواهید داد.


۶. مرغ شستشو داده می شود

سفر یک مرغ از مزرعه تا میز آشپزخانه شما، زیبا نیست. دان شافنر، دکترای تخصصی، از وزارت علوم و صنایع غذایی در دانشگاه راتگرز، توضیح می دهد: پس از کشتار، جوجه گرم نیاز به سرد دارد، به طوری که آنها در یک مخزن بزرگ آب سرد و یک پاک کننده مانند کلر برای کنترل باکتری های مضر و آلودگی قرار می دهند. FDA و USDA می گویند، این فرایند بهداشتی است. شافنر می گوید، اما شما می توانید از مرغی که در این راه با انتخاب هوا سرد فرایند شده، اجتناب کنید.

یک چیز نه چندان سالم که برخی از تولید کنندگان با مرغ مصرفی شما، انجام می دهند، تزریق آب شور به گوشت خام به منظور افزایش عطر و طعم آن است. با توجه اکثر آمریکایی ها، سدیم رابه مراتب بیشتر از آنچه باید مصرف می کنند، شما می توانید ، برچسب تغذیه مرغ که با دقت، بدون تغییر شامل ۴۰ تا ۷۰ میلی گرم سدیم در هر ۴ وعده ببینید، در حالی که مرغ در بسته هایی شامل ۳۰۰ میلی گرم سدیم و یا بیشتر ارائه می شوند.

12 تقلب در صنایع غذایی


۷. برچسبی که بر روی ماهی زده می شود، اغلب نادرست است

از سال ۲۰۱۰ تا سال ۲۰۱۲، سازمان حفاظت از اقیانوس، ۱۲۰۰ نمونه غذاهای دریایی را از ۶۷۴ خرده فروشی در ۲۱ ایالت، برای تعیین اینکه آیا آنها به درستی برچسب زده شده اند، جمع آوری کرد. معلوم شد که در سه نمونه در مورد دستورالعمل FDA، اشتباه وجود داشت. معمولا بیش ترین ماهی که این اشتباه در مورد آن وجود داشت ،سرخو بود با (۸۷٪)، که اغلب با تیلاپیا بسیار ارزان تر، جایگزین می شد. این فقط یک نه دزدی است بلکه می تواند یک مسئله مهم سلامت باشد، به خصوص اگر شما نیاز به محدود کردن بالا جیوه در ماهی، داشته باشید. (برای مثال، اگر شما حامله هستید). برای اینکه اطمینان حاصل شود که شما ماهی با کیفیت خوب را خریداری می کنید، سوال بپرسید. بلیک می گوید: از ماهی فروش سوپر مارکت و یا پیشخدمت رستوران درمورد منشا غذاهای دریایی بپرسید.


۸. حذف گرده عسل

تحقیقی از دانشگاه تگزاس A & M نشان داد که ۷۵٪ از عسلی که ما خریداری می کنیم، حاوی هیچ گرده ای نیست. گرده برای ساخت عسل مورد نیاز نیست، بلکه به طور تصادفی باد آن را زمانی که به بدن زنبور عسل متصل می شود، جابجا می کند و در طول پردازش برای شفاف شدن بیشتر عسل و به تاخیر انداختن تبلور، فیلتر می شود. چه شما عسل با گرده ( که به اسم عسل خام نامیده می شود) و یا بدون گرده را ، انتخاب کنید، با توجه به روایت هیئت ملی عسل، محتوای مواد مغذی و آنتی اکسیدان آنها یکسان است.


۹. گوشت برای آنتی بیوتیک و هورمون بررسی می شود

شما ممکن است تحت تأثیر برچسب “بدون آنتی بیوتیک ” گوشت را خریداری کنید، اما حقیقت این است که “از لحاظ فنی، تمام گوشت ها قبل از اینکه به فروش برسند، باید از عاری از آثار آنتی بیوتیک باشند.

کوهن می گوید: برچسب ” بدون آنتی بیوتیک ” عمدتا یک شگرد بازاریابی است ، و تضمین نمی کند که گوشت بدون آنتی بیوتیک پرورش نیافته باشد. به طور مشابه، شما ممکن است برچسبی روی مرغ یا دیگر گوشت ها ببینید که می گوید ” بدون هورمون” است. باز هم، این یک شگرد بازاریابی هورمون است و بهرحال هورمونی برای استفاده در این حیوانات مورد استفاده قرار گیرد، مجاز نیست. به عباراتی مانند “پرورش یافته بدون آنتی بیوتیک” و نگاه ” پرورش یافته بدون هورمون اضافه شده”
نگاه کنید.


۱۰. به بعضی محصولات ارگانیک گاهی اوقات موادی اسپری می شود

“ارگانیک” همیشه به این معنی بدون آفت کش نیست. گلابی، انواع توت ها، سیب، و برخی از سبزیجات ممکن است باقی مانده پودری که به روی آنها یک پودر خاک رس معدنی که به طور طبیعی برای دفع حشرات ریخته می شود، را داشته باشند. به طور مشابه، از سال ۲۰۰۲، انجمن ملی استاندارد آلی اجازه داده است، آنتی بیوتیک های تتراسایکلین و استرپتومایسین در تولید سیب ارگانیک و گلابی ، برای مبارزه با یک بیماری باکتریایی به نام “سوختگی آتش” استفاده شود. این کار یک یادآوری خوب برای این است که تمام محصولات ارگانیک یا غیر ارگانیک را بشوییم یانه. شستشو زیر آب در حال جریان به حذف هر گونه باقی مانده، خاک، و باکتری ها کمک می کند. همچنین از یک برس برای محصولاتی که پوست ضخیم تری دارند، استفاده کنید.


۱۱. بادام ها پاستوریزه هستند

همراه با شیر، آب میوه بطری شده، و مواد غذایی کنسرو شده، بادام به منظور جلوگیری از شیوع بیماریهای ناشی از مواد غذایی بیماری پاستوریزه، و یا می تواند برشته ، بی رنگ ، تحت حرارت بخار ، و یا با اکسید  پروپیلن (PPO) اسپری شود. شما باید بدانید که PPO توسط EPA مجاز و بهداشتی، در نظر گرفته است، اما همچنین گاهی اوقات به روغن موتور برای ایجاد کف اضافه می شود ، چیزی که شما احتمالا برای یک میان وعده آجیلی استفاده می کنید. اگر شما می خواهید از دریافت PPO اجتناب کنید ، علامت های تجاری که می گویند “پاستوریزه شده با بخار” و یا بو داده در (حرارت) خشک شده است، را جستجو کنید.


۱۲. میوه ای که مصنوعی رسیده باشد

اینجا در مورد این دلیلی که شما هنوز هم سیب در ماه ژوئن و هلو را در ماه مارس دارید، صحبت می شود. لابورد می گوید: میوه برداشت شده است، به فروش می رسد، و بیش از حد در سردخانه ای بزرگ، ذخیره شده است. سپس، دی اکسید کربن ممکن است به جای اکسیژن اضافه شود و روند رسیدن را متوقف کند. CO2 میوه را در حالت خواب، قرار می دهد. هنگامی که آنها برای فروشگاه مواد غذایی آماده می شود، گاز حذف خواهد شد و اکسیژن دوباره به راه می افتد.

روندی مشابه با موز انجام می شود. همه آنها سبز برداشت می شوند (آنها کشتی بهتر است که راه) و سپس در مخازن و جایی که به آنها یک دوز از گاز اتیلن برای تغییر رنگ موز به رنگ زرد داده می شود، ذخیره می شوند. نگران نباشید: موز و سایر میوه به طور طبیعی به منظور افزایش رسیدن ایتلن تولید می کنند. پس آنها را مصرف کنید.