یائسگی ، یکی از دوره های گذار طبیعی بدن است که با افزایش سن در سنین میانسالی ( معمولا سنین بالاتر از ۴۵ سال) شروع شده و با علائمی مثل تغییر در خلق و خو و یا گرگرفتگی بدن را تحت تاثر قرار می دهد. در این مقاله چند راه ساده را برای غلبه بر افسردگی ناشی از یائسگی ، معرفی می کنیم.

پل (The Bridge )

بر روی یک حصیر دراز بکشید و زانوهای خود را خم کرده و پای خود را صاف کرده و مفصل ران را از عرض از هم جدا قرار داده شده و نزدیک به خودتان نگه دارید. شانه های شما باید در دو طرف شما باشد . آرامش داشته باشد و بر روی تنفس خود تمرکز کنید. همانطور که هستید ، اجازه دهید که بدن شما در حصیر فرو رود ، و پشت خود را به صورت طولانی بکشید و رها کنید. نشیمن گاه خود را سفت کنید و دنبالچه خود را به سمت پاشنه خود بر محافظت از کمر ، نگه دارید. با فشار دادن پای خود به حصیر، در هنگامی که در حال نفس کشیدن هستید، به آرامی بلند ستون فقرات خود را به سمت بالا بلند کنید . لگن خود را تا جایی که راحت هستید بالا ببرید . به نرمی نفس بکشید. شما ممکن است در این حالت با توجه به میل خود، برای مدت چند نفس یا بیشتر باقی بمانید،. وقتی که شما احساس آمادگی می کنید ، نفس خود را بیرون داده و به آرامی به سمت پایین برگردید.

حرکت پل برای رفع افسردگی یائسگی
حرکت سگ با صورت رو به پایین ( Downward – Facing Dog )

چهار دست و پا، زانو بزنید. زانو باید زیر استخوان ران، و دست باشد، و انگشتان دست کشیده شده باشند، و به فاصله یک دست از شانه ، جلوتر باشند. در بازدم، از طریق فشار به دستان خود ،باسن خود را به سمت بالا بکشید (این مورد اگر پاشنه های شما به کف نرسد، خوب است). اجازه دهید سر شما، بین شانه های شما آویزان باشد. به نرمی نفس بکشید و به طور طبیعی برای چند نفس این حالت را ادامه دهید . بدن خود را به پایین به سمت چهار دست و پا بکشید . در حالی که نیم تنه شما رو به پایین و سر شما بر روی زمین است، بر روی پاشنه های خود بنشنید و در این حالت به مدت چند نفس ، باقی بمانید.

التیام خمودگی یائسگی از طریق تنفس (Healing Breath )

در یک موقعیت آرام بنشینید . شانه های خود را پایین نگه داشته و هوا از طریق سوراخ های بینی به پایین ترین قسمت ریه استنشاق کرده و شکم خود را به سوی بیرون نگاه کنید. قبل از تنفس بعدی به طور کامل بازدم کنید و این حرکت را ۱۰ بار، تکرار کنید.

حرکت سگ با صورت رو به بالا (Upward – Facing Dog )

صورت خود را رو به پایین قرار داده و پاها را از هم جدا کرده و بالای پای خود را به حصیری که بر روی آن قرار دارید فشار دهید. دست خود را در حالی که انگشتان دست را می کشید ، بر روی زمین قرار دهید. در دو طرف قفسه سینه خود ، آرنج را نزدیک به بدن نگه دارید. دنبالچه را به سمت پاشنه به حفاظت از کمر، نگه دارید. بازدمی انجام دهید و تنه و باسن را از روی زمین بلند کرده و شانه را صاف نگه دارید. شانه کشیده و به سمت پایین نگه دارید. به جلو نگاه کرده و گردن خود بلند و آرام نگه دارید. از طریق دست خود برای بلند کردن بدن شما از زمین ، دست ها را رو به پایین فشار دهید. با یک بازدم، بدن خود را روی به کف زمین بکشید. شانه های خود به سمت پهلوها قرار داده و سر را به سمت راست چرخش دهید، نفس بکشید و حرکت را با چرخش سر به سمت چپ تکرار کنید.

منبع: HEALTH
این مقاله به طور اختصاصی توسط مجله قرمز ترجمه شده است. در صورتی که این مطلب، برای شما مفید بود، لطفا نظرات، انتقادات و موضوعات مورد علاقه پیشنهادی خود را با ما به اشتراک بگذارید.َ