جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
کتاب

چگونه یک کتابخانه ارزشمند در خانه داشته باشیم ؟

می‌توانید کتابخانه خانگی خود را با داشتن این طرز تفکر گسترش دهید که کتابخانه خانگی شما، نشان دهنده این است که شما یک فرد جدی در جنبه‌های مختلف زندگی هستید. داشتن یک زندگی ارزشمند، شامل آگاهی از جنبه‌های مختلف زندگی است و این آگاهی را با داشتن یک کتابخانه خانگی غنی، می‌توانید بالاو بالاتر ببرید. بخش‌هایی از جمله سلامتی جسمی‌، سلامتی روانی، فرهنگ، تاریخ، مدیریت، فروش، بازاریابی، انواع مهارت‌ها و غیره چیزهایی هستند که بایستی کتاب یا کتابهایی از آن در کتابخانه خانگی شما وجود داشته باشد.

اجازه دهید طور دیگری به مسئله نگاه کنیم تا اهمیت داشتن یک کتابخانه خانگی را بهتر درک کنیم. آیا شما در خانه‌ی خود یخچال دارید؟ آیا جایی برای نگهداری مواد غذایی دارید؟ اگر پاسختان بله است، مطمئن باشید برای غذای روح نیز،  نیاز دارید که یک کتابخانه داشته باشید. همانگونه که برای رشد و سلامت جسمی‌ به غذا  نیاز دارید، برای رشد و سلامت ذهنی نیز به کتاب نیازمند هستید.

ما هر روز باید خودمان به خودمان آموزش دهیم. داشتن یک ذهن چند بعدی و پویا برای داشتن یک زندگی موفق نیاز است. بنابراین سعی کنید در تمام زمینه‌ها مطالعه داشته باشید و آگاهی خود را در هر جنبه از زندگی بالا ببرید.

کتابخانه خانگی  شامل چه کتابهایی باشد؟

کتابخانه

۱_  کتابهای تاریخی

مطالعه کتابهای تاریخی کمک بسیار بزرگی به رشد و پیشرفت انسان می‌کند. این تغییر مثبت در تک تک آدمها، به تغییر مثبت در کل آن جامعه منجر می‌شود. تاریخ به ما می‌گوید چگونه بذرها در خاک و آب رشد کرده‌اند. تاریخ به ما یاد می‌دهد که انسانها در گذشته چگونه زندگی می‌کردند و با استفاده از منابعی که داشتند چه کاری برای بهتر شدن زندگی‌شان انجام داده‌اند و چگونه یک جامعه رشد و پیشرفت داشته است. سعی کنید در کتابخانه خود  کتابهای تاریخی داشته باشید. دانش آموز خوبی در درس تاریخ باشید.

۲_ کتابهای فلسفی

شاید با خواندن یک کتاب فلسفی، احساس کنید فهمیدن آن کمی‌ سخت و دشوار است. اما بهتر است بدانید که کتابهای سخت، باعث رشد بیشتر ذهنی شما می‌شود بنابراین خودتان را فقط به مطالعه کتابهای آسان و سرگرم کننده محدود نکنید.

۳_ داستان و رمان

اکثرا در پس هر داستانی یک مفهوم یا یک فسلفه‌ای وجود دارد که توسط قصه بیان می‌شود. اما شما بعنوان خواننده‌ی یک داستان، حتما قرار نیست با آن مفهوم، موافق باشید یا به عبارتی دیگر حتما نیاز نیست با دیدگاه نویسنده‌ی آن کتاب هم نظر باشید تا داستانش را بخوانید. البته همیشه نیز همه‌ی داستان‌ها پرمغز نیستند و دلیلی وجود ندارد وقتتان را پای خواندن یکسری چیزهای بیهوده هدر دهید. می‌توانید از قسمتهای سطحی آن عبور کنید بدون اینکه درگیر این مسئله شوید که عمق این داستان کجاست.

۴_ زندگی‌نامه

فرقی نمی‌کند زندگی‌نامه‌ی  چه کسی را می‌خوانید. با مطالعه زندگی دیگران در قالب یک کتاب زندگی‌نامه، می‌توانید داستانهای دراماتیکی را هم از زندگی افراد خوب و هم از زندگی آدمهای بد تاریخ دریابید. با خواندن زندگی‌نامه‌ی آدمهای خوب و بد به یک تعادل واقعی خواهید رسید که خوبی چیست و بدی چیست. مثلا هم زندگی‌نامه هیتلر را بخوانید و هم گاندی. یکی نشان دهنده پست‌ترین جنبه‌های بشر است و دیگری نشان دهنده والاترین بخش وجودی انسان. سعی کنید در کتابخانه خانگی خود چند کتاب زندگی‌نامه داشته باشید.

۵_ کتابهای حسابداری

برای داشتن یک زندگی مالی خوب، بهتر است تاحدی به اصول اولیه حسابداری آشنا باشید. مثلا فرق بین بدهی و اعتبار را بدانید. کمی از حساب کتاب سر دربیاورید.

۶- کتابهای حقوق

نیازی نیست حقوق‌دان یا وکیل باشید تا کتاب حقوق مطالعه کنید. بد نیست در کتابخانه خانگی شما  کتابهایی درباره حقوق و قانون وجود داشته باشد. مثلا اینکه بدانید چه قراردادی را باید امضا کنید یا نه، قطعا باعث امنیت بیشتر مالی شما خواهد بود.

در این زمینه  (Jim Rohn ) جیم ران ، داستانی از خودش نقل می‌کند که یک شرکت کانادایی، برای گرفتن وام نیاز به یک ضامن داشت. (جیم ران) ضامن می‌شود تا آن شرکت ۲۵۰هزار دلار از بانک وام بگیرد. آن شرکت پس از یکسال توانست وامش را پس بدهد. جیم ران،  خوشحال از این که همه چیز ختم به خیر شده، نفس راحتی کشید.  اما بعدش شرکت با مشکل مالی مواجه شد و نیاز به گرفتن مجدد وام داشت. جیم ران اینبار تصمیم نداشت ضامن شود چراکه مطمئن نبود آن شرکت بتواند وامش را پس بدهد، بنابراین دعا کرد که  صاحب شرکت به او زنگ نزد و از او درخواست ضامن شدن نکند. خوشبختانه تلفنش هم زنگ نخورد.

آن شرکت از بانک وام گرفت و بعد از یکسال دیگر، اعلام ورشکستگی کرد.  اینبار از بانک به جیم ران زنگ زدند که شما بعنوان ضامن، باید پول را به بانک برگردانید.  جیم ران متعجب شد که چه دلیلی وجود دارد او که فقط بار اول ضامن شده بود و مشکلی هم پیش نیامده بود.  اما با مراجعه به بانک و خواندن دقیق قرارداد،  متوجه شد که او یک قرارداد ادامه‌دار امضا کرده است. او حالا فهمیده بود  که معنای قرارداد ادامه‌دار چیست در صورتی که می‌توانست با مطالعه یک کتاب حقوقی، از رخ دادن چنین اتفاقی جلوگیری نماید.

بهتر است از همین حالا به فکر این باشید که یک کتابخانه خانگی ارزشمند و غنی در خانه درست کنید تا با آگاهی بیشتری در هر مورد،  از زندگی غنی‌تری برخوردار شوید.

ترجمه اختصاصی مجله قرمز از مقاله Jim Rohn

منبع:  jimrohn.com


 

دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

درمان خشکی لب
بهترین محصولات آرایشی بهداشتی برای درمان برای خشکی لب
106
لوازم آرایشی
خرید لوازم آرایش اصل و با کیفیت از داروخانه آنلاین
54
اصل بودن ادکلن
روش های ساده برای تشخیص اصل بودن ادکلن کرید اونتوس
111
غذاهای سرشار از کلاژن
غذاهای سرشار از کلاژن که پوست شما را به گذشته خوب می برند
429
لوازم آرایشی
محصولات پیپا انتخابی مناسب در هنگام خرید لوازم آرایشی
240
درمان لک صورت
درمان لک صورت؛ راهنمای علمی درمان لک به همراه معرفی بهترین محصولات
434

مقالات سلامت

مکمل برای آرتروز
۲۰ ویتامین و مکمل برای آرتروز که برای کنترل علائم مفید هستند
104
رژیم روزه داری متناوب
روزه داری متناوب، حافظه و عملکردهای شناختی را بهبود می‌دهد
113
بیماری کرونا
با تست کرونا در منزل نگرانی خود را کاهش دهید
155
مدفوع بدبو
اسهال و مدفوع بدبو نشانه چیست و چگونه می‌توان آن را رفع کرد؟
215
نوروپاتی محیطی
نوروپاتی محیطی چیست، انواع روشهای تشخیص و درمان آن چه هستند؟
100
استرس و بارداری
استرس و بارداری؛ استرس چگونه مانع از بارداری و رشد جنین می‌شود؟
88

مقالات آشپزی

شربت توت فرنگی
شربت توت فرنگی خانگی؛ تازه و آسان با طعمی دلپذیر
114
شیر جو دوسر خانگی
طرز تهیه شیر جو دوسر خانگی و انواع روشهای استفاده از آن
364
نان هندی خانگی
نان هندی خانگی ساده و آسان بدون نیاز به فر
821
ترافل شکلاتی
ترافل شکلاتی خوشمزه تقدیم به آنهایی که دوستشان داریم
292
گرام ماسالا
طرز تهیه ادویه گرام ماسالا در خانه با عطری عالی برای انواع غذاها
632
سس مایونز گیاهی
سس مایونز گیاهی و رژیمی برای آنها که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند
928

مقالات تغذیه

رژیم فستینگ
رژیم فستینگ؛ آیا این رژیم برای لاغری و سلامتی موثر است؟
46
رژیم روزه داری متناوب
روزه داری متناوب، حافظه و عملکردهای شناختی را بهبود می‌دهد
113
تغذیه سالم
تغذیه سالم فقط به معنی افزایش سبزیجات و کاهش چربی‌ها نیست!
154
غذاهای سرشار از کلاژن
غذاهای سرشار از کلاژن که پوست شما را به گذشته خوب می برند
429
توت فرنگی
خواص توت فرنگی این دلربای اردیبهشتی؛ میوه ای کم قند و خوش طعم
95
خواب و چاقی
خواب و چاقی؛ تاثیر ریتم شبانه‌روزی بدن بر چاقی وسایر بیماری‌های مزمن
147