جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
کتاب

چگونه یک کتابخانه ارزشمند در خانه داشته باشیم ؟

می‌توانید کتابخانه خانگی خود را با داشتن این طرز تفکر گسترش دهید که کتابخانه خانگی شما، نشان دهنده این است که شما یک فرد جدی در جنبه‌های مختلف زندگی هستید. داشتن یک زندگی ارزشمند، شامل آگاهی از جنبه‌های مختلف زندگی است و این آگاهی را با داشتن یک کتابخانه خانگی غنی، می‌توانید بالاو بالاتر ببرید. بخش‌هایی از جمله سلامتی جسمی‌، سلامتی روانی، فرهنگ، تاریخ، مدیریت، فروش، بازاریابی، انواع مهارت‌ها و غیره چیزهایی هستند که بایستی کتاب یا کتابهایی از آن در کتابخانه خانگی شما وجود داشته باشد.

اجازه دهید طور دیگری به مسئله نگاه کنیم تا اهمیت داشتن یک کتابخانه خانگی را بهتر درک کنیم. آیا شما در خانه‌ی خود یخچال دارید؟ آیا جایی برای نگهداری مواد غذایی دارید؟ اگر پاسختان بله است، مطمئن باشید برای غذای روح نیز،  نیاز دارید که یک کتابخانه داشته باشید. همانگونه که برای رشد و سلامت جسمی‌ به غذا  نیاز دارید، برای رشد و سلامت ذهنی نیز به کتاب نیازمند هستید.

ما هر روز باید خودمان به خودمان آموزش دهیم. داشتن یک ذهن چند بعدی و پویا برای داشتن یک زندگی موفق نیاز است. بنابراین سعی کنید در تمام زمینه‌ها مطالعه داشته باشید و آگاهی خود را در هر جنبه از زندگی بالا ببرید.

کتابخانه خانگی  شامل چه کتابهایی باشد؟

کتابخانه

۱_  کتابهای تاریخی

مطالعه کتابهای تاریخی کمک بسیار بزرگی به رشد و پیشرفت انسان می‌کند. این تغییر مثبت در تک تک آدمها، به تغییر مثبت در کل آن جامعه منجر می‌شود. تاریخ به ما می‌گوید چگونه بذرها در خاک و آب رشد کرده‌اند. تاریخ به ما یاد می‌دهد که انسانها در گذشته چگونه زندگی می‌کردند و با استفاده از منابعی که داشتند چه کاری برای بهتر شدن زندگی‌شان انجام داده‌اند و چگونه یک جامعه رشد و پیشرفت داشته است. سعی کنید در کتابخانه خود  کتابهای تاریخی داشته باشید. دانش آموز خوبی در درس تاریخ باشید.

۲_ کتابهای فلسفی

شاید با خواندن یک کتاب فلسفی، احساس کنید فهمیدن آن کمی‌ سخت و دشوار است. اما بهتر است بدانید که کتابهای سخت، باعث رشد بیشتر ذهنی شما می‌شود بنابراین خودتان را فقط به مطالعه کتابهای آسان و سرگرم کننده محدود نکنید.

۳_ داستان و رمان

اکثرا در پس هر داستانی یک مفهوم یا یک فسلفه‌ای وجود دارد که توسط قصه بیان می‌شود. اما شما بعنوان خواننده‌ی یک داستان، حتما قرار نیست با آن مفهوم، موافق باشید یا به عبارتی دیگر حتما نیاز نیست با دیدگاه نویسنده‌ی آن کتاب هم نظر باشید تا داستانش را بخوانید. البته همیشه نیز همه‌ی داستان‌ها پرمغز نیستند و دلیلی وجود ندارد وقتتان را پای خواندن یکسری چیزهای بیهوده هدر دهید. می‌توانید از قسمتهای سطحی آن عبور کنید بدون اینکه درگیر این مسئله شوید که عمق این داستان کجاست.

۴_ زندگی‌نامه

فرقی نمی‌کند زندگی‌نامه‌ی  چه کسی را می‌خوانید. با مطالعه زندگی دیگران در قالب یک کتاب زندگی‌نامه، می‌توانید داستانهای دراماتیکی را هم از زندگی افراد خوب و هم از زندگی آدمهای بد تاریخ دریابید. با خواندن زندگی‌نامه‌ی آدمهای خوب و بد به یک تعادل واقعی خواهید رسید که خوبی چیست و بدی چیست. مثلا هم زندگی‌نامه هیتلر را بخوانید و هم گاندی. یکی نشان دهنده پست‌ترین جنبه‌های بشر است و دیگری نشان دهنده والاترین بخش وجودی انسان. سعی کنید در کتابخانه خانگی خود چند کتاب زندگی‌نامه داشته باشید.

۵_ کتابهای حسابداری

برای داشتن یک زندگی مالی خوب، بهتر است تاحدی به اصول اولیه حسابداری آشنا باشید. مثلا فرق بین بدهی و اعتبار را بدانید. کمی از حساب کتاب سر دربیاورید.

۶- کتابهای حقوق

نیازی نیست حقوق‌دان یا وکیل باشید تا کتاب حقوق مطالعه کنید. بد نیست در کتابخانه خانگی شما  کتابهایی درباره حقوق و قانون وجود داشته باشد. مثلا اینکه بدانید چه قراردادی را باید امضا کنید یا نه، قطعا باعث امنیت بیشتر مالی شما خواهد بود.

در این زمینه  (Jim Rohn ) جیم ران ، داستانی از خودش نقل می‌کند که یک شرکت کانادایی، برای گرفتن وام نیاز به یک ضامن داشت. (جیم ران) ضامن می‌شود تا آن شرکت ۲۵۰هزار دلار از بانک وام بگیرد. آن شرکت پس از یکسال توانست وامش را پس بدهد. جیم ران،  خوشحال از این که همه چیز ختم به خیر شده، نفس راحتی کشید.  اما بعدش شرکت با مشکل مالی مواجه شد و نیاز به گرفتن مجدد وام داشت. جیم ران اینبار تصمیم نداشت ضامن شود چراکه مطمئن نبود آن شرکت بتواند وامش را پس بدهد، بنابراین دعا کرد که  صاحب شرکت به او زنگ نزد و از او درخواست ضامن شدن نکند. خوشبختانه تلفنش هم زنگ نخورد.

آن شرکت از بانک وام گرفت و بعد از یکسال دیگر، اعلام ورشکستگی کرد.  اینبار از بانک به جیم ران زنگ زدند که شما بعنوان ضامن، باید پول را به بانک برگردانید.  جیم ران متعجب شد که چه دلیلی وجود دارد او که فقط بار اول ضامن شده بود و مشکلی هم پیش نیامده بود.  اما با مراجعه به بانک و خواندن دقیق قرارداد،  متوجه شد که او یک قرارداد ادامه‌دار امضا کرده است. او حالا فهمیده بود  که معنای قرارداد ادامه‌دار چیست در صورتی که می‌توانست با مطالعه یک کتاب حقوقی، از رخ دادن چنین اتفاقی جلوگیری نماید.

بهتر است از همین حالا به فکر این باشید که یک کتابخانه خانگی ارزشمند و غنی در خانه درست کنید تا با آگاهی بیشتری در هر مورد،  از زندگی غنی‌تری برخوردار شوید.

ترجمه اختصاصی مجله قرمز از مقاله Jim Rohn

منبع:  jimrohn.com


 

۰ ۰ vote
Article Rating
دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

چربی گونه
نکات مهم درباره چربی استفاده شده در گونه
38
پی اچ پوست
پی اچ پوست ؛ چرا لازم است در این باره اطلاعات دقیق داشته باشیم؟
41
بهترین تونر آبرسان پوست
بررسی یک تونر آبرسان ژاپنی حاوی سه نوع مولکول هیالورونیک اسید
57
آبرسان هیالورونیک اسید
 هیالورونیک اسید ؛ راهنمای علمی درباره مهم ترین ماده در بهترین آبرسان ها
69
رنگ مو
رنگ کردن مو را با شامپو رنگ به سادگی انجام دهید
146
لاک ناخن و لاک مات
لاک مات، یکی از انواع لاک ناخن
87

مقالات سلامت

چربی گونه
نکات مهم درباره چربی استفاده شده در گونه
38
عفونت گوش
عفونت گوش و آنچه باید راجع به تشخیص و درمان آن بدانید
48
روان درمانی غیر حضوری
آیا روان درمانی غیرحضوری در دوران کرونا مؤثر است؟ (بررسی علمی)
30
معرفی داروی نسینا
داروی نسینا (آلوگلپتین) و نگاهی به ویژگی های این داروی ضد دیابت
96
گلوکوزامین
گلوکزامین چه فوایدی دارد و آیا مصرف آن ضرورت دارد؟
117
آنژیوسارکوم
آنژیوسارکوم چیست و بهترین روشهای تشخیص و درمان آن چه هستند؟
90

مقالات آشپزی

کیک شکلاتی گیاهی
کیک شکلاتی گیاهی و بدون گلوتن با دستورالعملی آسان
105
خشک کردن ریحان
خشک کردن ریحان به چندین روش مختلف برای افراد مبتدی
1,055
کدو سبز شکم پر
کدو سبز شکم پر با رویه پنیری برای میانه تابستان
328
خوراک برنج و مرغ در فر
خوراک برنج و مرغ در فر با ادویه ایتالیایی و طعم عالی
319
سیب زمینی برشته در فر
سیب زمینی برشته در فر با حداقل روغن و سرشار از ادویه
604
طرز تهیه نان خامه ای
طرز تهیه نان خامه ای به صورت حرفه‌ای و با ارائه همه نکات لازم
479

مقالات تغذیه

رژیم غذایی لاغری
رژیم غذایی خود را با دانستن این نکات دقیق، بهتر تنظیم کنید!
35
غذای تاریخ گذشته
۱۲ غذای تاریخ گذشته که هرگز نباید پس از تاریخ انقضا مصرف شوند
69
معرفی خواص میخک
خواص میخک و معرفی چند مورد از ویژگی های چشمگیر این گیاه دارویی
384
بهترین زمان مصرف ویتامین
بهترین زمان مصرف ویتامین ها، مواد معدنی و انواع مکمل چیست؟
167
شیوه نگهداری غذای تازه
۱۲ غذای تازه که هرگز نباید با هم نگهداری شوند
156
سلامت ریه
سلامت ریه را با این ۲۰ خوراکی تضمین کنید
122