چشم یکی از مهم ترین ارگان های حیاتی بدن است.آنها ( فیلسوفان) می گویند که چشمان ما  پنجره ای رو به روح است. ما نمی دانیم که این درست باشد یانه ، اما آنچه ما می دانیم که داشتن سلامت کامل چشم ها باعث دیدی عالی و چشمانی روشن ، عاری از درد (و یا دیگر نشانه ها) شده و برای سلامت و تندرستی و بهزیستی شما نشانه هایی بسیار مهم هستند. خبر خوب این است که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشکلات چشم، علائم و درمان مشکلات چشمی که چشمان شما را اوج نگه می دارد، راه آسانی وجود دارد و در این مقاله در مورد آنها صحبت می کنیم.

مشکلات رایج در مورد چشم

یک ایده خوب در این باره چیست ؟ معاینه چشم توسط متخصص یا پزشک که به طور جامع و منظم باشد . اغلب اوقات مردم در مورد چشم های خود، و یا نیاز به مراقبت از آنها فکر نمی کنند، تا زمانی که علائم چشمان صورتی، مشکلات بینایی، درد، یا بدتر شدن علائم را دارند. اما حتی اگر شما علائم خشک در چشمان یا قرمزی در چشم ، دردناک بودن چشم، خارش، و یا در دیگر مواردی که ایجاد مشکلات می کنند، اما شما هنوز هم ممکن است به کمک دکتر خود در این مورد نیاز داشته باشید. حدود ۱۱ میلیون آمریکایی بالای ۱۲ سال نیاز به یک اصلاح بینایی به دلیل عیوب انکساری (که تحریف و معوج بودن در شکل کره چشم است که می تواند در دید شما تاثیر بگذارد) دارند. برخی از رایج ترین مشکلات چشمی نزدیک بینی، دوربینی (دوربینی)، آستیگماتیسم (انحراف دید)، و پیر چشمی (ناتوانی برای چشم برای تمرکز بر روی اشیاء نزدیک) می باشد. بسیاری از این شرایط چشم را می توان با عینک طبی و یا با مداخلاتی اصلاح کرد.

سایر مشکلات رایج در سلامت چشمان ما ، آلرژی یا عفونت ها، مثل دیدگان صورتی و گل مژه (styes که دردناک و به صورت برجستگی و التهاب بر روی پلک چشم ظاهر می شود) است. اما برخی از شرایط به احتمال زیاد به بینایی شما آسیب هیچ نشانه ای در مراحل اولیه خود ندارند. به عنوان مثال، گلوکوم بدون درد است، اما اگر درمان نشود به طور دائم می تواند به عصب بینایی در چشم آسیب رسانده و باعث از دست دادن (کاهش قدرت) بینایی و یا نابینایی شود. شرایط دیگری که می تواند سلامت چشم خود را تحت تاثیر قرار دهد اغلب در مراحل بعدی زندگی ظاهر می شود. برای به عنوان مثال، حدود ۱٫۸ میلیون نفر که بیش از سن ۴۰ دارند، انحطاط وابسته به سن ماکولا (AMD) را دارند ،که یک اختلال چشمی است که با از دست دادن بینایی مشخص شده است که همچنین یکی از علت اصلی مشکل دائمی بینایی در میان افراد بالای ۶۵ سال است. یکی دیگر از این وضعیت ها آب مروارید(کاتاراکت)، کدورت عدسی چشم است که علت اصلی نابینایی است. آب مروارید که به طور تخمینی ۲۰٫۵ میلیون نفر را که سن بیشتر از ۴۰ سال دارند را درگیر می کند، هر چند این مشکل می توند در افرادی در هر سنی (حتی نوزادان تازه متولد شده) رخ دهد.

مشکلات چشم

اقدامات مورد نیاز برای سلامت چشمان شما در هنگام بروز مشکلات چشمی

هر کدام از این مشکلات که علائم چشمی خاصی داشته باشد، نیاز به یک ویزیت فوری توسط چشم پزشک دارد. این علائم شامل درد چشمان، دو بینی، “مگس پران” (یا نقطه های کوچکی که به نظر می رسد مانند این هستند که آنها جلوی چشمان شما شناور هستند)، “هاله نور” و چشمک زدن نور یا درخش‌بینی. افراد مبتلا به دیابت ممکن است در معرض خطر برای بیماری سلامت چشمی به نام رتینوپاتی دیابتی (DR) باشند ، که یک بیماری است که منجر به آسیب به رگ های خونی در شبکیه چشم می شود. (کارشناسان توصیه می کنند که افراد مبتلا به دیابت هر سال یک معاینه اتساع چشم را انجام دهند).

منبع : HEALTH
این مقاله توسط مجله قرمز به صورت اختصاصی، ترجمه شده است. در صورتی که این مطلب، برای شما مفید بود، لطفا نظرات، انتقادات و موضوعات مورد علاقه پیشنهادی خود را با ما به اشتراک بگذارید.