جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
  • مهشید
  • ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
  • ۱۷:۴۴
  • 1,553
نکات مهم آرایشی که تنها سلبریتی‌ها از آن‌ها آگاه هستند

نکات مهم آرایشی که تنها سلبریتی‌‌ها از آن‌ها آگاه هستند

آرایش کردن ترفندهای خاصی دارد و بدون رعایت این ترفندها، هیچ آرایشی زیبا و کامل نخواهد بود. سلبریتی‌ها همیشه آرایش زیبایی دارند چون نکات مهم آرایشی خاصی را می‌دانند و آن‌ها را در آرایش روزمره و مراسم فرش قرمز و … به کار می‌بندند. بسیاری از افراد عادی از این نکات مهم آرایشی آگاه نیستند و همیشه از زیبایی و کامل بودن آرایش این چهره‌های معروف شگفت زده می‌شوند. اما راز خاصی در میان نیست و با رعایت نکات مهم آرایشی شما هم می‌توانید زیبا باشید. در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز نکات مهم آرایشی را که تنها سلبریتی‌ها از آن آگاه هستند برای شما بیان خواهیم کرد و در ادامه لوازم آرایشی و بهداشتی گران قیمتی را که به توصیه کارشناسان و متخصصان، ارزش هزینه کردن دارند معرفی خواهیم کرد.

اضافه کردن کمی روغن به کرم پودر برای درخشش بیشتر

روغن‌های گیاهی مزایای زیادی برای پوست دارند، این روغن‌ها اثر مرطوب کنندگی بالایی دارند و بر خلاف تصور عموم باعث ایجاد جوش نمی‌شوند (به شرطی که سبک باشند، سریع جذب شوند و شما به آن‌ها آلرژی نداشته باشید) بلکه برخی از انواع روغن مثل روغن درخت چای و روغن جوجوبا اثر ضدجوش هم دارند. این روزها تمام کارشناسان آرایشی توصیه می‌کنند که روغن‌های طبیعی سبک را به برنامه مراقبتی پوست خود اضافه کنید و از مزایای آن‌ها بهره مند شوید. اما فواید استفاده از این روغن‌ها تنها محدود به مراقبت پوست نیست شما می‌توانید از این روغن‌ها بهره زیبایی هم ببرید. برخی از سلبریتی‌ها از جمله لی لی رینهارت چند قطره روغن به کرم پودر آرایشی خود اضافه می‌کنند تا درخشش بیشتری به پوستشان بدهد. این کار به خصوص برای خانم‌هایی که پوست خشک دارند بسیار توصیه می‌شود چون از خشک شدن پوست در طول زمانی که آرایش دارید جلوگیری می‌کند اما افراد دیگر هم می‌توانند از این روغن‌ها در کرم پودر خود بهره ببرند و در تصاویر زیباتر و شاداب‌تر به نظر برسند. روغن آرگان یکی از بهترین روغن‌های طبیعی برای استفاده به این منظور است.

نکات مهم آرایشی که تنها سلبریتی‌ها از آن‌ها آگاه هستند نکات مهم آرایشی که تنها سلبریتی‌ها از آن‌ها آگاه هستند

حرکت دادن صحیح اسفنج از نکات مهم آرایشی

اسفنج‌های آرایشی این روزها بسیار محبوب هستند و همه جا می‌توان آن‌ها را مشاهده کرد، این اسفنج‌ها برای زدن کرم پودر روی صورت مورد استفاده قرار می‌گیرند و سطحی یکدست روی پوست به وجود می‌آورند. البته ناگفته نماند که بازار اسفنج‌های بی‌کیفیت و ارزان قیمت نیز داغ است، اسفنج‌هایی که کرم پودر را جذب می‌کنند و اثر جالبی روی پوست به وجود نمی‌آورند. در هر صورت علاوه بر کیفیت اسفنج روش استفاده از اسفنج نیز در نتیجه‌ای که می‌گیرید بسیار تاثیرگذار است. برای پخش کردن کرم پودر با اسفنج قبل از هر چیزی باید اسفنج را مرطوب کنید در حدی که آب از آن نچکد اما رطوبت خود را داشته باشد، این کار نه تنها از جذب کرم پودر جلوگیری می‌کند بلکه بافت بهتری هم به آرایش شما می‌دهد. اما یکی از نکات مهم آرایشی در استفاده از اسفنج، نوع حرکتی است که به آن می‌دهید، شما نباید اسفنج را روی پوست خود بکشید، بلکه باید با حرکات ضربه‌ای و برداشتن و گذاشتن سریع (در کنار کمی حرکت به طرفین) کرم پودر را روی صورت به طور یکدست پخش کنید.

نکات مهم آرایشی که تنها سلبریتی‌ها از آن‌ها آگاه هستند

و یا حذف کردن اسفنج یا براش از آرایش

بسیاری از خانم‌ها (حتی کسانی که آرایش حرفه‌ای انجام نمی‌دهند) مجموعه کاملی از براش‌های آرایشی گران قیمت و اسفنج‌های بیوتی بلندر را در منزل خود دارند. البته استفاده از این ابزارهای آرایشی اگر به طور حرفه‌ای و صحیح انجام شود آرایش شما را زیبا و کامل خواهد کرد. اما شما مجبور نیستید حتما از براش یا اسفنج برای زدن کرم پودر استفاده کنید که هم هزینه‌های زیادی را به خودتان تحمیل کنید و هم به دردسر تمیز کردن و شستشوی این ابزارها دچار شوید. یکی از نکات مهم آرایشی که ما از سلبریتی‌ها آموخته ایم زدن کرم پودر با دست است. هایلی بالدوین (که پس از ازادواج با جاستین بیبر نام هایلی بیبر را برای خود انتخاب کرده است) در مصاحبه‌ای اعلام کرد که آرایشگر او از اسفنج یا براش آرایشی استفاده نمی‌کند، او کرم پودر را روی دستان خود می‌مالد و گرم می‌کند سپس آن را روی صورت هایلی فشار می‌دهد. او معتقد است که این کار بافت بسیار طبیعی‌تری به کرم پودر می‌دهد و باعث درخشش و زیبایی بیشتر آرایش می‌شود.

نکات مهم آرایشی که تنها سلبریتی‌ها از آن‌ها آگاه هستند

استفاده از کانسیلر به عنوان پرایمر سایه چشم

کاربرد کانسیلر در آرایش کاملا مشخص است، شما از این وسیله آرایشی برای پوشش دادن لک‌ها و تیرگی‌های چهره استفاده می‌کنید. در بیشتر افراد پوست اطراف چشم تیرگی دارد و یا نازک بوده و رگ‌های آن مشخص است، این مشکل هم محدود به زیر چشم نیست و بالای چشم هم می‌توان چنین عیوبی را مشاهده کرد، به همین دلیل آرایشگران حرفه‌ای قبل از سایه زدن از پرایمر سایه استفاده می‌کنند تا سطحی یکدست و آماده به وجود آورند. اما کانسیلری که برای صورت و زیر چشم استفاده می‌شود می‌تواند نقش پرایمر سایه را هم ایفا کند. اوا لونگوریا که از چهره‌های شناخته شده دنیای مد و زیبایی است این ترفند را به خوبی می‌شناسد. او از کانسیلر به عنوان پرایمر سایه چشم هم استفاده می‌کند و به این ترتیب با یک تیر دو نشان می‌زند، هم وقت کمتری را برای آماده سازی آرایش و محو کردن عیوب چهره صرف می‌کند و هم مجبور نیست یک پرایمر سایه نیز خریداری کند.

نکات مهم آرایشی که تنها سلبریتی‌ها از آن‌ها آگاه هستند نکات مهم آرایشی که تنها سلبریتی‌ها از آن‌ها آگاه هستند

تیره کردن مداد چشم و لب با استفاده از فندک

کشیدن خط چشم کار ساده‌ای نیست، چه با خط مایع باشد چه با مداد و چه خط چشم‌های ژلی. اما این کار با مدادهایی که چندان نرم نیستند مشکل‌تر هم خواهد بود. این بار هم سلبریتی‌ها با یک ترفند جالب به کمک شما می‌آیند. پادما لاکشمی مدل و بازیگر آمریکایی از دوران نوجوانی در کلاس‌های خودآرایی شرکت کرده است و نکات مهم آرایشی زیادی را آموخته که در دوران مدلینگ و بازیگری به کار وی آمده است. او می‌گوید: “من و دوستانم در دبیرستان از شعله کبریت برای نرم کردن مدادهای چشم خود استفاده می‌کردیم. من در آن دوران بودجه کافی برای خرید مدادهای نرم چشم را نداشتم اما با این ترفند می‌توانستم خط چشم‌هایی زیبا بکشم.” البته استفاده از شعله کبریت و فندک فقط برای تغییر دادن بافت مدادها نیست بلکه اثر بهداشتی و ضدعفونی کننده هم دارد. کارلی کلوس مدل معروف معتقد است که مدادها اعم از مداد چشم و لب چندان بهداشتی نیستند و می‌توانند حاوی میکروب باشند و شما با زدن آن‌هاروی چشم و لب باعث انتقال این میکروب‌ها می‌شوید. به همین دلیل او از همین ترفند برای تمیز کردن مداد لب خود استفاده می‌کند.

نکات مهم آرایشی که تنها سلبریتی‌ها از آن‌ها آگاه هستند نکات مهم آرایشی که تنها سلبریتی‌ها از آن‌ها آگاه هستند

لوازم آرایشی و مراقبتی گران قیمتی که ارزش هزینه کردن دارند

حتما شما هم در فروشگاه‌های لوازم آرایشی محصولاتی را دیده‌اید که قیمت‌های گزافی دارند حتی نمی‌توانید تصور کنید که بخواهید روزی آن‌ها را بخرید، چه برسد که آن‌ها را به بخشی از مراحل مراقبت پوست روزمره خود نیز تبدیل کنید. اما آیا این محصولات و ابزارهای مراقبت پوست ارزش هزینه کردن را دارند؟ آیا با استفاده کردن از آن‌ها تفاوت چشمگیری در زیبایی و سلامت پوست و چهره ما به وجود می‌آید؟ این‌ها سوالاتی است که در این بخش پاسخ خواهیم داد و لوازم آرایشی و مراقبتی نسبتا گران قیمتی را که ارزش خرید و هزینه دارند معرفی خواهیم کرد.

نکات مهم آرایشی که تنها سلبریتی‌ها از آن‌ها آگاه هستند

کرم‌های شب غنی که حاوی مرطوب کننده‌ها، آبرسان‌های قوی، ترکیبات ضد لک و جوان کننده هستند ارزش هزینه کردن را دارند استفاده منظم از این محصولات تاثیر چشمگیری در از بین بردن چروک‌ها و لک‌ها دارد و باعث روشن شدن و شاداب شدن پوست می‌شود. البته در انتخاب برند این کرم‌ها دقت کافی داشته باشید و ترجیحا از پزشک خود برای این انتخاب مشورت بگیرید.

نکات مهم آرایشی که تنها سلبریتی‌ها از آن‌ها آگاه هستند

این روزها انواع مختلفی از سرم‌های پوست را می‌توان در بازار محصولات لوکس آرایشی مشاهده کرد. هر یک از این سرم‌ها کارکرد خاصی دارند، برخی اثر آبرسان دارند، برخی ضدچروک یا ضد لک هستند و برخی نیز برای درمان مشکلاتی مثل آکنه و … به کار می‌روند. در هر صورت استفاده از این سرم‌ها در صورتی که از برند معتبر و تایید شده‌ای باشند تاثیر چشمگیری روی زیبایی پوست شما خواهد داشت.

نکات مهم آرایشی که تنها سلبریتی‌ها از آن‌ها آگاه هستند

سرم‌های دور چشم هم ارزش هزینه کردن را دارند، جالب است بدانید که محصولات غلیظ برای دور چشم دیگر طرفدار زیادی ندارند چون باعث بروز مشکلاتی مثل میلیا در اطراف چشم می‌شوند. در عوض سرم‌های آبرسان و ضدچروک اگرچه هزینه بالایی دارند اما ارزش این هزینه را دارند چون به سرعت جذب می‌شوند و تاثیر شگفت انگیز در درمان مشکلات دور چشم دارند.

نکات مهم آرایشی که تنها سلبریتی‌ها از آن‌ها آگاه هستند

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز شاخه ترفندهای آرایشی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Byrdie (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

درمان لک صورت
درمان لک صورت؛ راهنمای علمی درمان لک به همراه معرفی بهترین محصولات
19
اوره برای پوست
فواید اوره برای پوست؛ آیا می‌دانستید اوره هم لایه‌بردار است و هم مرطوب‌کننده؟
582
راقبت پس از فیلر لب
بهترین روشهای مراقبت پس از فیلر لب
306
آزلائیک اسید
آزلائیک اسید (Azelaic Acid) چیست و چگونه آکنه را درمان می‌کند؟
312
پودر ویتامین سی
آیا می‌توانیم پودر ویتامین سی را روی پوست صورتمان استفاده کنیم؟
782
شوینده صورت
برای انتخاب بهترین شوینده صورت به چه نکاتی توجه کنم؟
323

مقالات سلامت

حساسیت به هیستامین
حساسیت به هیستامین (histamine intolerance) چیست و چه دلایلی دارد؟
125
آزمایش CRP چیست؟
آزمایش CRP یا همان پروتئین واکنشی C چیست و چه کاربرد تشخیصی دارد؟
247
نگاهی به داروی سیمتیکون
داروی سیمتیکون و نگاهی جامع به کارکردهای این دارو
137
اختلال پیکا
اختلال پیکا موردی برای بیماران با عادات غذایی عجیب
118
گرفتگی عضله
گرفتگی عضله دردناک اما قابل رفع به روشهایی آسان
240
واكسن سينوفارم
واکسن سینوفارم ؛ میزان اثربخشی طبق داده‌های علمی و پاسخ به پرسش‌ها در مورد آن
340

مقالات آشپزی

نان هندی خانگی
نان هندی خانگی ساده و آسان بدون نیاز به فر
427
ترافل شکلاتی
ترافل شکلاتی خوشمزه تقدیم به آنهایی که دوستشان داریم
147
گرام ماسالا
طرز تهیه ادویه گرام ماسالا در خانه با عطری عالی برای انواع غذاها
202
سس مایونز گیاهی
سس مایونز گیاهی و رژیمی برای آنها که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند
486
اشترودل سیب اصل اتریشی
اشترودل سیب اصل اتریشی را به بهترین روش در خانه درست کنیم
534
کیک شکلاتی گیاهی
کیک شکلاتی گیاهی و بدون گلوتن با دستورالعملی آسان
974

مقالات تغذیه

چای رازیانه
خواص عالی چای رازیانه برای سلامتی از رفع بی خوابی تا دردهای پریودی
205
تنظیم هورمونی
چطور از گلوکومتر برای تنظیم هورمونی و لاغری استفاده کنیم؟    
122
مکمل لاغری
مکمل لاغری چیست و آیا واقعا در کاهش وزن تاثیر دارد؟
111
گوشت ارگانیک
گوشت ارگانیک و گوشت غیرارگانیک چه تفاوت‌هایی دارند؟
113
میان وعده نیمه شب
۱۱ میان وعده نیمه شب که واقعا سالم و قابل توصیه هستند
364
معرفی شاه توت
شاه توت و حقایقی جالب در مورد این میوه محبوب و مفید
180