جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
مشکلات قلبی متداول فشار خون

مشکلات قلبی متداول  و چگونگی حل آنها

مشکلات قلبی از شایع ترین و روزمره ترین مشکلات حال حاضر بشری هستند که در سنین بالا باعث رنج و درد بیمار،از کار افتادگی و در مراحل بالاتر و مرگ یا عوارض ناگوار در مورد مبتلا به این عوارض  می شود. در اینجا ما به بررسی سه مشکل از مشکلات متداول قلبی می پردازیم.  می توانید از مهم ترین عضلات بدن خود، با این راهنمایی که می تواند برای شما ضروری و کارا باشد ، محافظت و آنها را قویتر کنید.

مشکلات قلبی و مورد گیل الکساندر رایت

برای هفته ها، گیل الکساندر رایت، پس از آن ساله ۳۷ شد، یک درد مبهم در گردن خودو همچنین متوجه یک خستگی آزار دهنده شده بود. سپس، یک شب، او احساس درد شدید در قفسه سینه اش کرد. او در این باره می گوید: “من کار کرده بودم، بنابراین من فکر کردم یک کشیدگی عضله است”. گیل الکساندر رایت تحلیلگر کسب و کار، که در حال حاضر ساله ۴۲ ساکن در شهر چساپیک ایالت ویرجینیا است. اما یک ساعت بعد، او در بستر خود، خیس عرق و همراه با درد که باعث میشد او نتواند صحبت کند، دراز کشیده بود. هنگامی که امدادگران آمدند، حتی آنها تشخیص ندادند که چه مشکلی وجود دارد. او یک حمله قلبی را تجربه کرده بود. او در این باره می گوید: “من جوان، لاغر اندام و بدون هیچ علائمی که حاکی از این بیماری باشد، بودم”.
معلوم است که درد گردن و خستگی الکساندر رایت از علائم هشدار دهنده حمله قلبی بود (که در آن جریان خون به یک بخش از عضله قلب مسدود شده و احتمال اینکه همین عامل باعث آسیب شود، وجود دارد). اگرچه به الکساندر رایت، احساس تنگی قفسه سینه قبل از حمله قلبی دست داد که این مورد در کمتر از یک سوم از زنان اتفاق می افتد که یکی از دلایلی است که باعث می شود، زنان دو برابر نسبت به مردان به علت حملات قلبی بمیرند. کاتلین سیبلیوس، وزیر وزارت بهداشت و خدمات انسانی (HHS) ایالات متحده آمریکا در این باره می گوید : “حمله قلبی است فقط مختص مردان نیست”. بیماری قلبی یک نام برای تجمع خطرناک پلاک در شریان ها است که می تواند به مشکلات قلبی نظیر یک حمله و یا سکته مغزی منجر شود. سیبلیوس اضافه می کند.” که این مورد اولین عامل مرگ در زنان است”.
یک مشکل در بسیاری از زنان داشتن کلسترول بالا یا فشار خون حتی بدون آن فهمیدن آن است ، که آنها را در معرض خطر بالاتری در مورد مشکلات قلبی قرار می دهد. خبر خوب و اطمینان بخش این است که شما با مراقبت و تغذیه بیشتر این عضو حیاتی می توانید، قوی تر و سالم باشید.

مشکل شماره ۱: فشار خون بالا

حقایق: نیسا گلدبرگ، پزشک متخصص و مدیر مسئول برنامه قلب زنان مرکز پزشکی لانگون نیویورک است، در این باره می گوید: در حدود نیمی از زنان بالای ۴۵ سال سن، مبتلا به فشار خون بالا هستند.

چرا این یک مشکل است: چون با گذشت زمان، فشار خون بالا می تواند باعث شود که شریان ها ، انعطاف پذیری کمتری داشته باشندکه، پس از آن برای خون رسانی از طریق آنها مشکل ایجاد می شود. همچنین می تواند این مورد به رگ های خونی آسیب می رساند و احتمالا منجر به نارسایی کلیه یا کوری، و یا تحریک تشکیل پلاک( که می تواند باعث حمله قلبی یا سکته مغزی شود) شود.
لسلی چو، پزشک متخصص و مدیر مرکز قلب و عروق زنان در کلینیک کلیولند. در این باره می گوید : ” در حال حاضر متاسفانه ما شاهد فشار خون بالا در زنان جوانتر و جوانتری که بیشتر دچار اضافه وزن هستند، هستیم. پوند های اضافی وزن بر روی تمامی قسمت های بدن ، از جمله شریان ها فشار زیادی می آورد و باعث مشکلات قلبی می شود . در هر حال کم تحرکی، خوردن بیش از حد نمک و همچنین داشتن سابقه خانوادگی یا یک بیماری مانند پسوریازیس یا دیابت نیز می تواند شما را در معرض خطر این بیماری، قرار دهد. آیا فشار خون شما در حالی که حامله بودید، افزایش یافت؟ حتی اگر فشار خون شما پس از زایمان، کاهش یافت ، ولی شما در معرض خطر ابتلای دوباره به این بیماری هستید.

چه حسی دارد؟ در اغلب موارد، هیچ حسی ندارد . اما اگر شما احساس سرگیجه، داشتن تاری دید، و یا گرفتن سردرد های مکرر داشتید ، به پزشک خود مراجعه کنید.

پیشنهاد: مراقبت های اولیه خود را داشته باشید و یا فشار خون و دیگر موارد را به طور سالانه چک کنید. فشار خون نرمال کمتر از ۱۲۰/۸۰ است اگر شما در مرز یا حالت بینابینی (۱۳۰/۸۰) هستید، شما باید چند هفته بعد مجددا، مراجعه کنید. جنیفر میرس، پزشک متخصص و استاد قلب و عروق در بخش ساحل شمالی در سیستم بهداشت و درمان نیویورک و سخنگوی انجمن قلب آمریکا (AHA) می گوید: خبر خوب این است که اگر شما در مرز هستید، شیوه زندگی سالم مانند کاهش وزن، مصرف کمتر از ۱۲۰۰ میلی گرم نمک در روز، ورزش به طور منظم، و کنترل استرس، ممکن است فشار خون شما را ، فقط در عرض سه ماه کاهش دهد وباعث پیشگیری از مشکلات قلبی آتی شود. اگر فشار خون شما بالا است (بیش از ۱۴۰/۹۰)، این شرایط ممکن است باعث شود که به شما داروهایی مانند داروهای مدر، مهارکننده های ACE، یا بتا بلاکرها را برای کاهش فشارخون بالا، بدهند.

سکته قلبی از عواض قلبی مشکلات قلبی
مشکل شماره ۲: تپش قلب

حقایق: ضربان قلب سریع، تکان ای و شدید، ترسناک است ، ولی مطمئنا، اما بیشتر اوقات، در مورد تپش قلب جایی برای نگرانی، وجود ندارد. آنها اغلب به علت عوامل شیوه زندگی مانند استرس، کافئین بیش از حد، کم آبی بدن، و یا استفاده از ضد احتقان ها ایجاد می شوند ، دکتر چو در این مورد توضیح می دهد: اما شما قطعا باید آنها را چک کنید ، زیرا آنها می تواند نشانه ای باشد از یک وضعیت پزشکی مانند پرکاری تیروئید (که در آن بدن شما ترشح بیش از حد هورمون تیروئید را دارد ) و یا یک ریتم غیر طبیعی قلب که به عنوان یک آریتمی ، که به طور کلی از مشکلات قلبی خطرناک نیست ، شناخته می شود.

چه حسی دارد؟ تپش  یا ضربان بالا و پایین و تکانه ای قلب که حتی زمانی که شما در حال استراحت هستید، وجود دارد. درحالت شدید، آریتمی رایج به نام تاکی کاردی فوق بطنی می تواند باعث غش یا سرگیجه شود.

پیشنهاد: اگر این اولین بار است که شما متوجه تپش قلب  شده اید، مقدار زیادی آب بنوشید و از مصرف کافئین پزهیز کنید. در صورت ادامه این علائم و مشکلات قلبی ، یک الکترو کاردیو گرام ( که آزمونی است که پالس های الکتریکی قلب شما را ضبط می کند) یا یک آزمایش هولتر (که یک آزمایش برای تشخیص آریتمی است ) را انجام دهید .
اگر شما دچار موارد خفیف هستید، انجام یک مانور واگ می تواند موثر باشد. در صورتی که این روش موثر نبود، دکتر شما ممکن است برایتان، داروهایی را تجویز و یا یک روش را برای تنظیم مجدد سیگنالهای الکتریکی شما، انجام دهد.

مشکل شماره ۳: کلسترول بالا

حقایق: باور کنید یا نه، کلسترول کلا بد نیست. شما به این ماده ی مومی شکل، شبیه به چربی در خون خود را برای کمک به تولید هورمون های استروژن مانند، نیاز دارید. آزمایش اندازه گیری کلسترول شامل سه جزء است: لیپوپروتئین های با چگالی کم (LDL) کلسترول “بد”، می تواند باعث پلاک در شریان های شما شود که شما را در معرض خطر حمله قلبی یا سکته مغزی، قرار می دهد. ذرات LDL در اندازه های مختلف آمده؛ کوچک و به صورت ذرات متراکم تر وجود دارند که احتمال زیاد به ایجاد پلاک بزرگتر از آنها  و  متعاقبا مشکلات قلبی منجر می شود. لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) است که به عنوان کلسترول “خوب” شناخته می شود به این دلیل که HDL ، کلسترول اضافی از شریان ها خارج می سازد. تری گلیسیرید ها چربی هایی هستند که، توسط بدن شما ساخته می شوند و می توانند که شریان ها را مسدود کنند. حدود یک سوم از زنان دارای کلسترول تام بالا، هستند. اضافه وزن یا غیر فعال بودن و تحرک کم و خوردن یک رژیم غذایی چرب، می توانید این شاخص را بالا ببرد. بنابراین می تواند استعداد ژنتیکی و حتی یائسگی می تواند سطح استروژن را کاهش دهد که باعث افت سطح HDL و افزایش LDL و تری گلیسیرید ، می شود.

چه حسی دارد: بدون علامت است.

پیشنهاد: غربالگری و مراقبت های اولیه شما توسط پزشک مراقب انجام می شود . دکتر میرس پیشنهاد می دهد که اگر، سطح این شاخص ها در شما طبیعی است، از هر پنج سال یکبار و پس از یائسگی، به صورت سالانه این شاخص ها را چک کنید.

اگر جواب آزمایش لب مرز یا بالاتر از حد طبیعی بود چه کار کنیم؟ دکتر شما ممکن است، بررسی های بیشتر را پیشنهاد دهد . اما نگران نباشید: برنامه های ورزشی به شما در حل این مسئله، کمک می کند. همچنین می توانید مصرف چربی خود را کاهش بدهید. اگر این راهکار در مدت ۱۲ هفته موثر واقع نمی شود، شما به داروهایی مثل استاتین (آتورو استاتین، لوواستاتین و سیمو استاتین) نیاز دارید. اگر سطح کلسترول خون  شما طبیعی است، اما شما دارای سابقه خانوادگی بیماری یا مشکلات قلبی هستید، با دکتر خود در مورد انجام particle test صحبت کنید. اگر سطح چربی ها بالاتر رفت ، دارو می تواند برای این زمینه، کمک کند.

منبع : HEALTH
این مقاله توسط Hallie Levine Sklar به رشته تحریر در آمده است و توسط مجله قرمز به صورت اختصاصی، ترجمه شده است. در صورتی که این مطلب، برای شما مفید بود، لطفا نظرات، انتقادات و موضوعات مورد علاقه پیشنهادی خود را با ما به اشتراک بگذارید.َ

دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

اوره برای پوست
فواید اوره برای پوست؛ آیا می‌دانستید اوره هم لایه‌بردار است و هم مرطوب‌کننده؟
113
راقبت پس از فیلر لب
بهترین روشهای مراقبت پس از فیلر لب
136
آزلائیک اسید
آزلائیک اسید (Azelaic Acid) چیست و چگونه آکنه را درمان می‌کند؟
175
پودر ویتامین سی
آیا می‌توانیم پودر ویتامین سی را روی پوست صورتمان استفاده کنیم؟
297
شوینده صورت
برای انتخاب بهترین شوینده صورت به چه نکاتی توجه کنم؟
225
ضد لک شیرین بیان
بهترین محصولات ضد لک حاوی شیرین بیان را بشناسید
325

مقالات سلامت

لیکن پلان
لیکن پلان از انواع و علائم تا علتها و درمانهای مختلف
26
سوختگی درجه سه
سوختگی درجه سه و آنچه باید راجع به آن بدانید
65
میگرن کودکان
میگرن کودکان چه علائمی دارد و روشهای درمان آن چیست؟
51
چای رازیانه
خواص عالی چای رازیانه برای سلامتی از رفع بی خوابی تا دردهای پریودی
65
درمان قطعی تنبلی تخمدان
آیا قرص ضد بارداری درمان قطعی تنبلی تخمدان و اختلالات هورمونی زنان است؟
50
علل مشکل در دفع مدفوع
علل مشکل در دفع مدفوع و آنچه که باید انجام دهید
140

مقالات آشپزی

نان هندی خانگی
نان هندی خانگی ساده و آسان بدون نیاز به فر
27
ترافل شکلاتی
ترافل شکلاتی خوشمزه تقدیم به آنهایی که دوستشان داریم
42
گرام ماسالا
طرز تهیه ادویه گرام ماسالا در خانه با عطری عالی برای انواع غذاها
82
سس مایونز گیاهی
سس مایونز گیاهی و رژیمی برای آنها که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند
250
اشترودل سیب اصل اتریشی
اشترودل سیب اصل اتریشی را به بهترین روش در خانه درست کنیم
360
کیک شکلاتی گیاهی
کیک شکلاتی گیاهی و بدون گلوتن با دستورالعملی آسان
737

مقالات تغذیه

چای رازیانه
خواص عالی چای رازیانه برای سلامتی از رفع بی خوابی تا دردهای پریودی
65
تنظیم هورمونی
چطور از گلوکومتر برای تنظیم هورمونی و لاغری استفاده کنیم؟    
73
مکمل لاغری
مکمل لاغری چیست و آیا واقعا در کاهش وزن تاثیر دارد؟
84
گوشت ارگانیک
گوشت ارگانیک و گوشت غیرارگانیک چه تفاوت‌هایی دارند؟
69
میان وعده نیمه شب
۱۱ میان وعده نیمه شب که واقعا سالم و قابل توصیه هستند
181
معرفی شاه توت
شاه توت و حقایقی جالب در مورد این میوه محبوب و مفید
112