در کشور هندوستان، مکان های دیدنی بسیار زیادی وجود دارد که ذکر همه‌ی آن‌ها در یک مطلب ممکن نیست. تقریباً می‌توان گفت که هر استان در کشور هندوستان بیش از ۱۰ مکان دیدنی توریستی دارد و شهرهایی در هند هستند که حتی با ۱ هفته‌ی کامل در آنجا ماندن نیز نمی‌شود همه‌ی نقاط دیدنی آن را مشاهده کرد. برخی از استان ها در هند هستند که از اکثر کشورهای جهان نیز بزرگترند! و ۲۹ استان نیز در هند وجود دارد. بنابراین دیدن همه‌ی جاذبه‌های توریستی آن‌ها در مدت محدود سفر به هند، میسر نخواهد بود. ما در این مطلب، به مهم ترین مکان های دیدنی کشور هندوستان اشاره می‌کنیم.

اگر دوست دارید در مورد هندوستان بیشتر بدانید، به این لینک مراجعه کنید.

۱- تاج محل (Taj Mahal)

این مکان دیدنی، واقعاً بزرگ‌تر و باشکوه‌تر از عکسش است. پیشنهاد می‌کنیم این مکان را در اولویت سفر به هند قرار دهید.

تاج محل در کشور هندوستان

۲- واراناسی (Varanasi )

برخی از رسوم مذهبی کشور هندوستان، به حدود ۵۰۰۰ سال قبل برمی‌گردد. هند، سرشار از رسوم مذهبی بسیار قدیمی و همچنین شهرهای قدیمی است. واراناسی، قدیمی‌ترین شهر در جهان محسوب می‌شود. در این شهر، خوردن عصرانه‌ی گنگا آرتی (Ganga Aarti) را فراموش نکنید!

واراناسی

۳- دیدن ببرها (Tigers)

البته که در همه جا نمی‌توان ببرها را مشاهده کرد؛ اما اگر به  Bandhavgarh  یا  Ranthambore بروید، احتمال دیدن ببر در این مکان‌ها بیشتر است.

ببر

۴- ساندربانز (Sundarbans)

ساندربانز، بزرگ‌ترین جنگل مانگرُو در جهان، به شمار می‌رود و مکان زندگی ببرهای بنگالی و کروکودیل های estuarine می‌باشد.

ساندربانز

۵-  شهرهای کوهپایه‌ای در هند (Hill Stations)

کشور هندوستان دارای شهرهای کوهپایه‌ای بسیار زیبا و جالبی است. برای مثال می‌توان به شیملا، موسوری، دارجلینگ، شیلانگ و اوتی اشاره کرد.

شهرهای کوهپایه‌ای در هند

۶- دره ی سنگلا  (Sangla Valley)

دره‌ی سنگلا، یکی از زیباترین دره ها در جهان محسوب می‌شود که در مناطق شمالیِ هیماچال پرادش قرار دارد. این مکان، پر از مناظر زیبا و طبیعت خارق العاده است.

دره ی سنگلا

۷-  شهر مسکونی له (Leh)

به قولی به این منطقه، بام دنیا نیز لقب داده‌اند؛ چرا که یکی از مرتفع‌ترین شهرهای مسکونی در جهان می‌باشد. می‌توانید از ارتفاع زیاد، مناظر خارق العاده‌ی این منطقه را تماشا کنید.

شهر مسکونی له

۸-  سرینگر (Srinagar)

سرینگر، مرکز ایالت جامو و کشمیر است. شهر فوق العاده بی نظیر و زیبایی که در میانه‌ی منطقه‌ی هیمالیا واقع شده و دریاچه‌ی زیبایی نیز در آن وجود دارد.

سرینگر

۹- گانگتوک (Gangtok)

گانگتوک، در مرکز شهر سکیم قرار دارد. این شهر، یک شهر کوهپایه‌ای است و در ارتفاع زیادی ساخته شده و در میان رشته‌کوه های اسکیم قرار دارد.

گانگتوک

۱۰- گوا (Goa )

برای مدت ۴۰۰ سال، پرتغالی ها در این مکان حکومت می‌کردند. امروزه این شهر، ترکیبی از فرهنگ هندی و پرتغالی را دارد. این شهر توریستی، دارای مناطق ساحلی زیادی است و توریست‌های بسیاری از آن دیدن می‌کنند.

Goa

۱۱- پاندیچری (Pondicherry)

این مکان، بیش از ۲۰۰ سال مستعمره‌ی فرانسه بوده است و هنوز هم نشانه‌های از فرانسوی ها و تاثیراتی که در این شهر داشته‌اند، دیده می‌شود. توریست ها معمولاً برای دیدن مناطق مذهبی و همچنین رفتن به مراسم و میخانه های معروف پاندیچری، به این منطقه می‌آیند.

پاندیچری

۱۲-  بیشناپور (Bishnupur)

این مکان، که در بنگالِ غربی واقع شده است، دارای معابد مشهوری می‌باشد. همچنین موسیقی کلاسیک معروفی در این منطقه وجود دارد.

بیشناپور

۱۳- میسور (Mysore )

میسور یا میسورو، شهری در ایالت کارناتاکا است که خانه‌های زیبایی متعلق به یکی از پادشاهان در آن وجود دارد. همچنین دو پارک ملی در نزدیکی این شهر می‌باشد. شهر میسورو، از مرکز استان کارناتاکا، ۱۵۰ کیلومتر فاصله دارد.

میسور

۱۴- تیروپاتی بالاجی (Tirupati Balaji)

اینجا معبدی در کشور هندوستان است که ثروت زیاد یک مکان مذهبی را می‌توانید در آن مشاهده کنید. این معبد، گرانبهاترین معبد در جهان است و برای کسانی که به هندوستان سفر می‌کنند، بسیار جالب می‌باشد. معبد مورد نظر، در اندرا پرادش (Andhra Pradesh) قرار دارد.

تیروپاتی بالاجی

۱۵- نالاندا (Nalanda)

این مکان، قدیمی‌ترین دانشگاه در جهان، به شمار می‌رود و مربوط به مذهب بودا می‌باشد.

نالاندا

۱۶- معبد طلایی (Golden Temple)

این معبد که از طلا ساخته شده است، یکی از مقدس‌ترین مکان ها در شهر سکیم می‌باشد و خصوصاً در صبح زود، آرامش عجیبی دارد.

معبد طلایی

۱۷- کاجوراهو (Khajuraho)

کاجوراهو، پر از معابدی است که دارای مجسمه های عجیب و غریبی که اکثراً مربوط به آمیزش زن و مرد هستند، می‌باشد. یکی از جالب توجه ترین نمودهای فرهنگ هندی را – که کمتر درباره‌ی آن صحبت شده – می‌توانید در این مکان مشاهده کنید.

کاجوراهو

۱۸- کوچی (Kochi)

این مکان، که یکی از مقصدهای توریستی در کشور هندوستان به شمار می‌رود، پر از سواحل زیبا و دنج است. پیشنهاد می‌کنیم که سری هم به شهرهای ساحلی اطراف کوچی نیز بزنید.

کوچی در هند

۱۹-  آندامانز (Andamans)

آندامانز، منطقه‌ی جزیره‌ایِ بسیار زیبا در خلیج بنگال در هندوستان می‌باشد. جزیره هایی که در این مکان وجود دارد، یکی از از بهترین جزایر جهان محسوب می‌شوند.

آندامانز در هند

۲۰- جِیسالمِر (Jaisalmer )

شهری در میان کویر است که می‌توانید زیبایی های طلوع خورشید در یک منطقه‌ی کویری و بکر را در آنجا تجربه کنید.

جِیسالمِر

۲۱- Nasik Kumbh Mela

این منطقه به قدری زیباست که برخی از تورهای گردشگری، توریست‌ها را به آن جا آورده، چادر زنی می‌کنند (اقامت در چادر) و از زیبایی‌های این منطقه بهره مند می‌شوند.

Nasik Kumbh Mela

۲۲- سریرانگام (Srirangam)

سریرانگام، یکی از معابد با شکوه و خارق العاده در جنوب کشور هندوستان می‌باشد.

سریرانگام

۲۳- کوماراکوم (Kumarakom)

این منطقه، مجموعه‌ای از جزایر است و همچنین طبیعتی بکر با حیوانات جالبی دارد.

کوماراکوم

۲۴- ساحل کاچ ماندوی (Kutch Mandvi Beach)

این منطقه نیز در استان یا ایالت گجرات هندوستان قرار دارد و به عنوان آخرین پیشنهاد ما برای دیدن مناطق دیدنی و زیبای هندوستان می‌باشد. امیدواریم از سفر به هند لذت ببرید. تجربیات خود را از سفر به این کشور زیبا با ما نیز در میان گذارید.

ساحل کاچ ماندوی

ترجمه ی اختصاصی مجله قرمز / با اندک تصرف و تلخیص

بر اساس مطلبی منتشر شده از منبع :wikitravel.org

شما هم تا به حال به کشور هند سفر کرده‌اید؟ به نظر شما این کشور چگونه است؟ تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما و خواننده‌های مجله قرمز در میان گذارید.