فیلمهای آنلاین طرفداران زیادی دارد و طرفدارانش در حال زیاد شدن است. تماشای آنلاین فیلم، روشی راحت و به صرفه برای دیدن فیلمهای مورد علاقه تان است. شما در حالیکه روی تخت لم داده اید فیلم مورد علاقه تان را نیز نگاه می‌کنید. همه ی آنچه که برای دیدن فیلمهای آنلاین، مورد نیازتان است یک کامپیوتر یا یک تلویزیون است که به اینترنت وصل میشود.

سایتهای زیادی در اینترنت هست که می توانید فیلمهای آنلاین را تماشا کنید.  اما سایتهایی که در زیر لیست شده اند از منابع معتبر و امن هستند که خطری برای کامپیوتر یا تلویزیون شما ایجاد نمی‌کنند و کاملا قانونی هستند. بسیاری از این سایتها، دارای اپلیکشن های رایگان موبایل یا تبلت نیز هستند و در نتیجه می‌توانید از طریق موبایلتان نیز به این فیلمها دسترسی داشته باشید. در این سایتها فیلمهای کامل قرار داده شده است نه تیزرهای تبلیغی فیلم، در نتیجه شما میتوانید یک فیلم بلند را به طور کامل از ابتدا تا اتنها مشاهده کنید و احتمالا تعدادی آگهی تبلیغاتی نیز در فیلمها وجود دارد که آنها را هم می‌بینید.

تمامی ژآنرهای فیلم، در سایتهای ارائه دهنده فیلمهای آنلاین یافت می شوند از جمله ژآنر کمدی، درام، وحشت، اکشن و مستند و …

در این سایتها از فیلمهای ساخت کمپانی های مشهور و بزرگ گرفته تا کمپانی های قدیمی و نیز فیلمهایی که سازندگان مستقل دارند، همه و همه یافت می‌شوند. فیلمهایی که بسیاری از ما شاید بخواهیم بارها و بارها آنها را تماشا کنیم.

در ضمن برخی از این فیلمهای آنلاین دارای قابلیت دانلود نیز هستند که اغلب فیلمهای ویژه ی کودکان، یا کارتون ها یا فیلمهای مستند این قابلیت را دارند.

ما در این مقاله بهترین سایتهایی را که می‌توانید فیلمهای آنلاین را تماشا کنید به شما معرفی می‌کنیم. همچنین راهنمایی های لازم برای دانستن هر آنچه لازم دارید که به تماشای فیلمهای آنلاین بنشینید را در اختیار شما قرار می دهیم. شما با داشتن این اطلاعات می‌توانید مقایسه ای نیز بین سایتها ی مختلف داشته باشید.

  • تماشای فیلمهای آنلاین در سایت Crackle.com

در این سایت صدها فیلم بلند در ژآنرهای مختلف قرار دارد که می توانید به تماشای آن بنشینید چون این سایت با کمپانی سونی پیکچر، که یک شرکت بزرگ فیلمسازی ست همکاری دارد. در این سایت فیلمهای پرآوازه ای با بازی ستارگان سینما وجود دارد. فیلمهای این سایت با بهترین کیفیت بر روی سایت قرار داده شده اند که به راحتی با انواع مانیتورها و تلویزیون ها قابل انطباق هستند. تبلیغات درون فیلمها، قابل رد شدن نیستند و مجبورید آنها را تماشا کنید اما این تبلیغات خیلی کم و زمان بسیار کوتاهی دارند به طوریکه آزار دهنده  نیستند.

نام برخی از فیلمهایی که جزء لیست این سایت هستند از این قرار است:

Blankman, Man On The Moon, Bruno, American Pie Presents: The Book Of Love, Shaun of the Dead, The Eye, and The Exorcism of Emily Rose

  • تماشای فیلمهای آنلاین در سایت  Popcornflix.com

این سایت نیز یکی از جاهای بسیار خوب برای دیدن فیلمهای آنلاین است. در این سایت فیلمهای جدید زیادی یافت می شود و نیز مرتبا در حال اضافه شدن است. این سایت بیش از ۱۵۰۰ فیلم دارد که شامل فیلمهای کمدی، درام، وحشت، اکشن، رمانس، خانوادگی، مستند و نیز فیلمهایی که در کشورهای دیگر ساخته شده، می باشد. در این سایت فیلمهای بلند غیر سینمایی که برای وبسایت ها تهیه شده و همچنین فیلمهایی که دانشجویان فیلمسازی ساخته اند نیز وجود دارد.

برای تماشای آنلاین فیلمها هیچ عضویتی نیاز نیست و به سادگی وارد سایت شده فیلم مورد نظر را انتخاب میکنید و می بینید.

فیلمهای زیر از جمله فیلمهای این سایت هستند:

Night at the Golden Eagle, Money Kings, My Girlfriends Boyfriend, The Hustle, Side By Each, and Entropy

  • تماشای فیلمهای آنلاین در سایت  Viewster.com

این سایت یکی از سایتهای قانونی برای تماشای فیلم است که هزاران فیلم هالیوودی و فیلمهای مستقل دارد. همچنین تعداد محدودی شوی تلویزیونی نیز در این سایت وجود دارد. سرچ کردن و پیدا کردن فیلمها و شوهای تلویزیونی در این سایت خیلی راحت است چون در صفحه ی اول سایت به راحتی می توانید جستجو کنید. برای دیدن فیلمها نیاز به ثبت نام و عضویت نیست و نرم افزار خاصی را نباید دانلود کنید اما در هنگام دیدن فیلم تعدادی تبلیغات تجاری نیز خواهید دید.

برخی از فیلمهای این سایت شامل عناوین زیر است:

Cell Count, Cropsey, Children of the Flood, Time, Erosion, Junkie, and Agency

فیلمهای آنلاین در ژآنهای متنوع

  • تماشای فیلمهای آنلاین در سایت  Yidio.com

در این سایت بخش های مختلفی وجود دارد که یکی از این بخشها مربوط به تماشای رایگان فیلم به صورت آنلاین است. انتخاب فیلمها بر اساس محدویت سنی در این سایت بسیار آسان است، همچنین انتخاب فیلم بر اساس ژآنر نیز به راحتی قابل انجام است. برخی ژآنرهای موجود این سایت شامل انمیشین،  فیلمهای موزیکال، وسترن، فیلمهای کلاسیک، و تله فیلم است.

برخی فیلمهای رایگان این سایت به نامهای زیر است:

The Abandoned, Extinction, After.Life, Joe Dirt, and Adopted

  • تماشای فیلمهای آنلاین در سایت  Yotube.com

یوتوب تنها برای دیدن فیلمهایی که یک اسکیت باز از خودش گرفته یا کسی از سگ خانگی اش گرفته نیست. علاوه بر تیزرهای فیلمهای روی اکران، در این سایت این امکان فراهم شده که برخی فیلمها را بتوانید کرایه کنید و ببینید، و همچنین تعدادی فیلم رایگان نیز قرار داده شده است. فیلمهای پرطرفداری در این سایت هست که می توانید از بخش فیلم این سایت قابل دسترسی هستند. همچنین امکان سرچ برای ژآنرهای مختلف فیلم نیز وجود دارد که برخی از آنها رایگان بوده و بدون هیچ هزینه ای قابل تماشا هستند. برخی از این فیلمها شامل موارد زیر است :

 Children of the Corn, Hellraiser, GirlHouse, and Nosferatu

  • تماشای فیلمهای آنلاین در سایت  Snagfilms.com

این سایت یکی از سایتهای تازه راه اندازی شده برای دیدن فیلمهای آنلاین است. بیش از ۱۰ هزار فیلم در این سایت وجود دارد که می توانید به طرق مختلف آنها را سرچ کنید مثلا بر اساس ژانر، تازه افزوده شده، فیلمهای پر بازدید، فیلمهای پر طرفدار.

بخشی در این سایت هستند که اگر چه اغلب تغییر میکند اما بخش جالبی است که سردبیر سایت به شما فیلمهایی را معرفی میکند بر اساس مواردی مثل : یک فیلم عالی برای شروع ، بازیگرانی که می شناسید و فیلمهایی که از وجودشان بی اطلاعید.

برای ورود به این سایت بایستی از طریق اکانت فیسبوک، توییر یا گوگل پلاس وارد شوید در نتیجه می توانید با دوستانتان در این سایتها مرتبط شوید و در مورد فیلمهایی که دارند می بینند اطلاع کسب نمایید.

  • تماشای فیلمهای آنلاین در سایت  Tubitv.com

در این سایت بیش از ۲۰ هزار عنوان فیلم و شوی تلویزیونی وجود دارد. برخی از آنها کرایه ای هستند و امکان دیدن رایگان ندارند اما بسیاری از فیلمهای سایت کاملا رایگان هستند. فیلمهای زیادی در ژآنرهای متنوع بر روی سایت قرار داده شده اند از جمله، کمدی، درام، وحشت، رمانس، مستند، فیلم کودک و غیره… برخی از عناوین این سایت عبارتند از:

New Arrivals, Movie Night, Trending, Highly Rated on Rotten Tomatoes, Film Festival Favorites, and Not on Netflix sections.

  • تماشای مستند آنلاین در سایت Topdocumentaryfilms.com

   اگر یکی از علاقه مندان پروپاقرص فیلمهای مستند هستید، حتما این سایت را چک کنید. در این سایت مستندهای معروفی را می توانید به صورت رایگان تماشا کنید. تقسیم بندی مستندها در این سایت بر اساس موضوعی است و سرچ آنها بسیار ساده است. موضوعاتی از جمله تکنولوژی ، اجتماعی، علمی، حیات وحش، راز ، تاریخی، محیط زیست و غیره در این سایت صورت گرفته است.

  • برخی دیگر از سایتهای تماشای فیلم آنلاین در زیر آمده است :

classiccinemaonline.com   مخصوص فیلمهای کلاسیک

moviesfoundonline.com ژآنرهای کمدی ، وحشت و …

retrovision.tv  ژآنرهای مختلف

moviezoot.com ژآنرهای وسترن، علمی تخیلی و …

freemoviescinema.com ژآنرهای فانتزی، کمدی، مستند و …

ترجمه ی اختصاصی مجله قرمز  از مقاله ی Stacy Fisher