جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
بیبی بوتاکس Baby Botox چیست و مزیت آن بر بوتاکس معمولی چیست؟

بیبی بوتاکس Baby Botox چیست و مزیت آن بر بوتاکس معمولی چیست؟

این روزها جوامع انسانی تا اندازه‌ای جوان محور شده‌اند که استفاده از کرم‌های جوان کننده در میان زنان به سنین زیر ۳۰ سال هم رسیده است. اصطلاح بیبی بوتاکس Baby Botox از اصطلاحات جدید در دنیای زیبایی است که ممکن است شما هم آن را شنیده باشید. حتما می‌گویید کار به جایی رسیده است که بچه‌ها را هم بوتاکس می‌کنند؟! اما کلمه بیبی در این اصطلاح به معنای خفیف و سبک است پس بیبی بوتاکس بوتاکسی است که با غلظت و دز کمتر زیر پوست تزریق می‌شود. اما این نوع بوتاکس چه مزایایی دارد؟ آیا شما هم می‌توانید از این نوع تزریق بوتاکس بهره ببرید؟ در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز همه چیز را درباره بیبی بوتاکس و مزایای آن بر بوتاکس معمولی بخوانید.

بیبی بوتاکس چیست؟

بر خلاف نام عجیب و غلط انداز آن، بیبی بوتاکس نوعی درمان چین و چروک برای بچه‌ها نیست بلکه اصطلاحی است که به نوعی تزریق بوتاکس خفیف با دز پایین برای متقاضیان (قطعا بزرگسالان) اطلاق می‌شود یعنی کسانی که می‌خواهند خطوط و چروک‌های روی صورت خود را محو کنند بدون آن که حرکت‌های عضلات صورت محدود شود. فرآیند انجام بیبی بوتاکس کاملا مشابه بوتاکس معمولی است و تنها تفاوت آن در میزان استفاده از ماده مصرفی یعنی سم بوتولینوم است. محل تزریق در این نوع بوتاکس نیز تفاوتی با بوتاکس معمولی ندارد و بیشتر توسط افرادی استفاده می‌شوند که می‌خواهند تزریق بوتاکس را برای اولین بار امتحان کنند.

بیبی بوتاکس Baby Botox چیست

در این نوع روش درمانی به جای تزریق مقدار استاندارد سم بوتولینوم، متخصص تزریق مقدار خیلی کمتری از این سم را زیر پوست شما تزریق می‌کند که اثر آن خفیف‌تر است و ماندگاری کمتری هم دارد چون عضلات صورت به طور کامل فلج نمی‌شوند و برخلاف درمان معمولی بوتاکس که بیش از ۴ ماه دوام دارد این نوع درمان موقتی‌تر است و هر دو تا سه ماه یک بار باید تجدید شود. این نوع درمان برای افرادی که می‌خواهند چهره‌ای طبیعی و شاداب داشته باشند و مصنوعی و یخ زده به نظر نرسند و در عین حال از شر چروک‌های سطحی هم خلاص شوند بهترین گزینه است. بیشترین مشتری این نوع بوتاکس بازیگران هستند چون با وجود این نوع تزریق خفیف می‌توانند احساس و حرکات چهره خود را داشته باشند. آن‌ها می‌توانند در وسط فیلمبرداری هم این تزریق را انجام دهند چون به دلیل دز پایین سم عوارض این نوع تزریق نیز بسیار کمتر است.

اثرات جانبی بیبی بوتاکس چیست؟

این نوع تزریق بوتاکس معمولا عوارض جانبی خاصی ندارد و مواردی که مشاهده شده است بسیار نادر بوده و در مقایسه با تزریق بوتاکس معمولی قابل چشمپوشی است. در مواردی پس از تزریق بیبی بوتاکس ورم مختصری در ناحیه تزریق مشاهده می‌شود که پس از دو یا جداکثر چند روز به طور کامل از بین می‌رود. پس از انجام این نوع درمان نیازی به استفاده از داریو خاصی وجود ندارد و این نوع درمان با داروی خاصی هم تداخل ایجاد نمی‌کند بنابراین با مشورت پزشک می‌توانید هر نوع دارویی را که مورد نیاز شما است استفاده کنید و تنها عارضه جانبی که می‌توان انتظار داشت عارضه جانبی ناشی از همان دارو خواهد بود. ماده بوتاکس هرچند نوعی سم است اما با میزان استفاده کم در بیبی بوتاکس هیچ عارضه‌ای برای بدن ندارد و تنها عامل تعیین کننده، مهارت پزشک یا کارشناسی است که این کار را برای شما انجام می‌دهد. پس حتما این اکر را با تجویز پزشک انجام دهید و برای انجام آن به یک کلینیک تخصصی یا متخصص پوست که تجربه و مهارت کافی در این کار دارد مراجعه کنید.

بیبی بوتاکس Baby Botox چیست

تفاوت بیبی بوتاکس با بوتاکس معمولی در چیست؟

ماده‌ای که در تزریق بیبی بوتاکس استفاده می‌شود از نظر فرمول هیچ تفاوتی با ماده بوتاکس معمولی ندارد و متخصص آن را در همان نقاطی تزریق می‌کند که در تزریق معموی بوتاکس انجام می‌شود. تنها تفاوت این نوع تزریق با تزریق معمولی در مقدار ماده‌ای است که در این نقاط تزریق می‌شود که باعث می‌شود ظاهری طبیعی و شاداب داشته باشید و صورت شما مصنوعی و غیرعادی به نظر نرسد. نتیجه این نوع بوتاکس از نظر حذف چروک‌ها کاملا مشابه بوتاکس معمولی است اما دامنه حرکت عضلات گسترده‌تر است و تغییر چندانی نخواهد کرد. تزریق بیبی بوتاکس بسیار تاثیرگذار و بادوام است (هرچند دوام کمتری نسبت به تزریق معمولی دارد) و نتیجه‌ای طبیعی فاقد هرگونه ظاهر یخ زده به شما خواهد داد و بهترین انتخاب برای کسانی است که می‌خواهند طبیعی‌تر به نظر برسند و یا  دوست ندارند اثر آن مدت طولانی روی صورتشان باقی بماند.

این درمان را چگونه می‌توان انجام داد؟

اگر قصد انجام این نوع تزریق را دارید لازم است که موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • تزریق خفیف بوتاکس را می‌توان روی هر قسمتی که تزریق بوتاکس معمولی انجام می‌شود انجام داد اما سه قسمت از صورت بیشتر از بقیه به تزریق بیبی بوتاکس جواب می‌دهند. این نقاط عبارتند از خط اخم، خطوط پیشانی و خطوط پنجه کلاغی زیر چشم.
  • روش انجام این نوع تزریق از نظر تکنیکی هم هیچ تفاوتی با بوتاکس معمولی ندارد و مستقیما روی نواحی مشخص شده انجام می‌گیرد و همان قوانینی که در مورد بوتاکس معمولی رعایت می‌شود برای بیبی بوتاکس هم صادق است مثلا اگر قرار است تزریق روی خطوط پیشانی انجام شود باید روی خط اخم هم تزریق صورت گیرد.
  • نتیجه این نوع تزریق حداکثر دو ماه ماندگاری دارد که این مورد در بیماران مختلف متفاوت است، در تزریق معمولی ماندگاری نتیجه بین سه تا چهار ماه است.
  • قبل از انجام زریق بیبی بوتاکس لازم است که با پزشک متخصص خود مشورت کنید و او این درمان را به شما توصیه کند.
  • میزان ماده تزریقی در همه انواع بوتاکس بستگی به قدرت عضلات شما دارد به طور مثال مقدار استاندارد برای خط اخم در بوتاکس معمولی بیست واحد و در بوتاکس بیبی ده واحد است.
  • از انجام تزریق بوتاکس به هر شکلی و هر نوعی در مراکز غیرمعتبر خودداری کنید.

بیبی بوتاکس Baby Botox چیست

قبل از انجام درمان این سوالات را از تکنسین تزریق بپرسید

چقدر در این کار تجربه دارید؟ کسی که تزریق را برای شما انجام می‌دهد لزوما همان پزشک متخصص شما نیست، ابتدا بدانید که چه کسی این درمان را برای شما انجام می‌دهد و مطمئن شوید که این فرد تجربه کافی در تزریق بوتاکس دارد.

از کدام برند سم بوتولینوم استفاده می‌کنید؟ هرچند سم بوتولینوم یک ماده شناخته شده است اما کارخانه‌های مختلفی آن را تولید می‌کنند و برندهای مختلفی برای آن وجود دارد. بهترین برندها عبارتند از Vistabel (که با نام Botox هم شناخته می‌شود)، Azzalure و  Bocouture.

آیا مراجعه بعدی هم لازم است؟ برخی از تکنسین‌ها دو هفته بعد از انجام تزریق شما را ویزیت می‌کنند تا نتایج و عوارض احتمالی را بررسی کنند.

قیمت این درمان چطور تعیین می‌شود؟ اگر هزینه انجام این درمان از هزینه‌های رایج خیلی کمتر باشد باید درباره کیفیت آن تردید کنید. گول قیمت‌های بالا را هم نخورید، همیشه تعرفه‌های مشخصی وجود دارد که باید پرداخت خود را بر اساس آن انجام دهید.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز شاخه مراقبت پوست مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: PureWow (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

درمان لک صورت
درمان لک صورت؛ راهنمای علمی درمان لک به همراه معرفی بهترین محصولات
112
اوره برای پوست
فواید اوره برای پوست؛ آیا می‌دانستید اوره هم لایه‌بردار است و هم مرطوب‌کننده؟
725
راقبت پس از فیلر لب
بهترین روشهای مراقبت پس از فیلر لب
335
آزلائیک اسید
آزلائیک اسید (Azelaic Acid) چیست و چگونه آکنه را درمان می‌کند؟
338
پودر ویتامین سی
آیا می‌توانیم پودر ویتامین سی را روی پوست صورتمان استفاده کنیم؟
880
شوینده صورت
برای انتخاب بهترین شوینده صورت به چه نکاتی توجه کنم؟
336

مقالات سلامت

حساسیت به هیستامین
حساسیت به هیستامین (histamine intolerance) چیست و چه دلایلی دارد؟
182
آزمایش CRP چیست؟
آزمایش CRP یا همان پروتئین واکنشی C چیست و چه کاربرد تشخیصی دارد؟
290
نگاهی به داروی سیمتیکون
داروی سیمتیکون و نگاهی جامع به کارکردهای این دارو
154
اختلال پیکا
اختلال پیکا موردی برای بیماران با عادات غذایی عجیب
129
گرفتگی عضله
گرفتگی عضله دردناک اما قابل رفع به روشهایی آسان
257
واكسن سينوفارم
واکسن سینوفارم ؛ میزان اثربخشی طبق داده‌های علمی و پاسخ به پرسش‌ها در مورد آن
378

مقالات آشپزی

نان هندی خانگی
نان هندی خانگی ساده و آسان بدون نیاز به فر
475
ترافل شکلاتی
ترافل شکلاتی خوشمزه تقدیم به آنهایی که دوستشان داریم
159
گرام ماسالا
طرز تهیه ادویه گرام ماسالا در خانه با عطری عالی برای انواع غذاها
232
سس مایونز گیاهی
سس مایونز گیاهی و رژیمی برای آنها که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند
536
اشترودل سیب اصل اتریشی
اشترودل سیب اصل اتریشی را به بهترین روش در خانه درست کنیم
564
کیک شکلاتی گیاهی
کیک شکلاتی گیاهی و بدون گلوتن با دستورالعملی آسان
1,007

مقالات تغذیه

چای رازیانه
خواص عالی چای رازیانه برای سلامتی از رفع بی خوابی تا دردهای پریودی
212
تنظیم هورمونی
چطور از گلوکومتر برای تنظیم هورمونی و لاغری استفاده کنیم؟    
135
مکمل لاغری
مکمل لاغری چیست و آیا واقعا در کاهش وزن تاثیر دارد؟
113
گوشت ارگانیک
گوشت ارگانیک و گوشت غیرارگانیک چه تفاوت‌هایی دارند؟
118
میان وعده نیمه شب
۱۱ میان وعده نیمه شب که واقعا سالم و قابل توصیه هستند
401
معرفی شاه توت
شاه توت و حقایقی جالب در مورد این میوه محبوب و مفید
188