جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
بهترین گیاهان گلدانی برای نگهداری در محیط کار و اداره

بهترین گیاهان گلدانی برای نگهداری در محیط کار و اداره

استفاده از گیاهان گلدانی در منزل زیبایی خاصی به فضا می‌دهد، شما می‌توانید این گیاهان را در محیطی پرنور قرار دهید و طبق نیاز گیاه به آن آب دهید. اما آیا می‌توان از گیاهان گلدانی در محیط کار و اداره هم نگهداری کرد؟ پاسخ مثبت است اما هر گیاهی را نمی‌توان در این محیط نگهداری کرد، برخی از گیاهان به نگهداری دقیق و آب دادن منظم نیاز دارند و نور ناکافی یا دمای نامناسب می‌تواند باعث از بین رفتن آن‌ها شود. در عوض برخی از گیاهان گلدانی شرایط نگهداری سختی ندارند و می‌توان در محیط کار یا اداره هم از مزایای آن‌ها بهره مند شد. در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز بهترین گیاهان گلدانی را که برای نگهداری در محیط کار و ادارات شما مناسب هستند به شما معرفی خواهیم کرد.

کاکتوس‌ها از گیاهان گلدانی مناسب محیط بسته

کاکتوس از گیاهان آبداری است که به دلیل نگهداری آسان و عدم نیاز به آب دادن منظم شهرت دارد. همان طور که می‌دانید نگهداری از انواع کاکتوس‌ها اعم از بزرگ و کوچک بسیار ساده است و فقط کافی است آن را در نور طبیعی غیرمستقیم قرار دهید. آب دادن به این گیاه هم برنامه خاصی ندارد اما بهتر است در بهار و تابستان هر هفته یک بار به آن آب بدهید و در پاییز و زمستان نیز این کار را هر سه هفته یک بار انجام دهید تا کاکتوس‌هایی زیبا و شاداب داشته باشید. کاکتوس‌های کوچک و بزرگ را می‌توان در محیط‌های محدود و بسته‌ای مثل محیط کار نگهداری کرده و از زیبایی آن‌ها لذت برد.

بهترین گیاهان گلدانی

تیلاندزیا یا گیاه هوایی

گیاه هوایی یا تیلاندزیا برای زنده ماندن حتی به خاک هم نیاز ندارد و مراقبت کردن از آن می‌تواند بسیار ساده باشد. این گیاه در هر نوع محیطی رشد می‌کند اما یک محیط با نور روشن و غیرمستقیم برای آن بهترین گزینه است. برای آب دادن به گیاه تیلاندزیا کافی است هر ده روز یک بار آن را به مدت دو تا سه ساعت در آب قرار دهید. این گیاه با فرم خاص و متفاوتی که دارد در گلدان‌های مدرن بیشتر می‌تواند زیبایی خود را نشان داده و محیط اداره شما را زیباتر و شاداب‌تر نشان دهد.

بهترین گیاهان گلدانی

گیاه یشم از زیباترین گیاهان گلدانی

گیاه یشم که به درخت دوستی یا درخت شانس و یا درخت پول هم معروف است نوع از گیاهان آب دار و همیشه سبز است که بومی آفریقای جنوبی است اما در همه مناطق به عنوان گیاه گلدانی و آپارتمانی نگهداری می‌شود. نگهداری از این گیاه بسیار آسان است و فقط کمی نور متوسط به مدت چند ساعت در روز جهت رشد و شادابی آن کافی است. آب دادن به آن نیز فقط هر چند روز یک بار و زمانی که خاک گیاه کاملا خشک شده باشد ضروری است. از آنجایی که این گیاه برگ‌های تیره‌ای دارد در یک گلدان رنگی روشن، زیباتر دیده می‌شود و می‌تواند شانس و پول و دوستی را به محیط کار شما بیاورد.

بهترین گیاهان گلدانی

گیاه عنکبوتی از گیاهان گلدانی پرطرفدار

گیاه عنکبوتی از گیاهان همیشه سبز است که بومی مناطق استوایی و آفریقا است اما امروزه در همه مناطق جهان پرورش داده می‌شود. نگهداری از گیاه بسیار آسان است و دریافت نور غیرمستقیم خورشید برای مدت چند ساعت در روز آن را کاملا سرحال و شاداب می‌کند. آب دادن به این گیاه هم به برنامه خاص و منظمی نیاز ندارد و هر چند روز یک بار هر زمان که فرصت داشته باشید می‌توانید به گیاه عنکبوتی آب بدهید. البته این گیاه ترجیح می‌دهد زمانی آبیاری شود که خاک آن کاملا خشک شده باشد. با در نظر گرفتن این شرایط، این گیاه بهترین انتخاب برای نگهداری در فضاهای اداری بدون پنجره است.

بهترین گیاهان گلدانی

آلوئه ورا از گیاهان گلدانی مفید

نگهداری کردن از آلوئه ورا بسیار آسان است و حتی اگر چندین روز آب دادن به ان را فراموش کنید جای نگرانی وجود ندارد. آب دادن به این گیاه فقط فقط یک بار در هفته یا هر دو هفته یک بار کافی است. البته قبل از هر بار آب دادن به گیاه باید دقت کنید که خشک سطح گلدان کاملا خشک شده باشد چون در غیر این صورت ممکن است ریشه آن فاسد شود. پس از آن می‌توانید خاک گلدان را از آب پر کنید. گیاه آلوئه ورا عاشق نور مستقیم خورشید است اما در نور غیرمستقیم هم می‌تواند به خوبی رشد کند و از این نظر بهترین گیاه گلدانی برای نگهداری در اداره و محیط کار است.

بهترین گیاهان گلدانی

زبان مادرشوهر از گیاهان گلدانی زیبا

گیاه ماری یا زبان مادر شوهر گیاهای است که برگ‌های بلند و عریض و دورنگ آن به طور عمودی رشد می‌کند و همین مساله باعث می‌شود که جای زیادی اشغال نکنند اما زیبایی خود را نیز داشته باشند. گیاه ماری به مراقبت ساده‌ای نیاز دارد و نور غیر مستقیم برای این گیاه ایده آل است. آب دادن به این گیاه تنها زمانی لازم است که خاک آن کاملا خشک شده باشد. این گیاه می‌تواند خشکی و کم نوری را به خوبی تحمل کند و از این نظر بهترین انتخاب برای نگهداری در فضاهای اداری است. یک گلدان متوسط برای کاشت این گیاه مناسب است و فضای زیادی را هم در اتاق کار شما اشغال نخواهد کرد.

بهترین گیاهان گلدانی

گیاهان آبدار یا ساکولنت

ساکولنت‌ها Succulent یا گیاهان آبدار یا به اصطلاح گیاهان گوشتی نیاز کمی به آب دارند چون آب را داخل بافت خود ذخیره می‌کنند. ساکولنت‌ها کاکتوس نیستند اما کاکتوس‌ها را می‌توان در شاخه ساکولنت‌ها دسته بندی کرد. گیاهان آبدار برگ‌های ضخیمی دارند که آبیاری گاه به گاه برای آن‌ها کافی است. آن‌ها می‌توانند هوای خشک و کم آبی را تحمل کنند اما از نور زیاد و مستقیم لذت می‌برند. با در نظر گرفتن این شرایط می‌توان گفت که هر نوع ساکولنتی برای نگهداری در محیط‌های اداری که گیاهان در آن توجه زیادی دریافت نمی‌کنند بسیار مناسب خواهد بود.

بهترین گیاهان گلدانی

بامبو از گیاهان گلدانی محبوب

بامبو یا خیزران نوعی گیاه همیشه سبز از خانواده گندمیان است که بومی آسیای شرقی است و تحت عنوان گیاه شانس هم شناخته می‌شود. امروزه بامبو در تمام نقاط جهان به صورت کشت یا گلدانی یافت می‌شود و مورد استفاده فراوانی دارد. این گیاه رشد بسیار سریعی دارد و در رایط مناسب تا چندین متر هم رشد می‌کند. گلدان بامبو را می‌توان در محیطی با نور کم هم نگهداری کرد و بهترین گلدان برای قرار دادن روی میز ادارات است. از طرف دیگر این گیاه همیشه سبز است و در تقویت فنگ شویی فضا تاثیر چشمگیری خواهد داشت.

بهترین گیاهان گلدانی

فیکوس از گیاهان گلدانی پرطرفدار

فیکوس از محبوب‌ترین گیاهان گلدانی است که مخصوص نگهداری در فضای بسته است و تقریبا در هر خانه‌ای یافت می‌شود. نگهداری از فیکوس بسیار ساده است و به نور روشن غیرمستقیم نیاز دارد. این گیاه تنها زمانی به آبیاری نیاز دارد که سطح خاک آن خشک شده باشد و تا چند روز هم می‌تواند خشکی را تحمل کند. این گیاه قدرت بالایی در تمیز کردن هوای محیط دارد و از این نظر می‌تواند بهترین انتخاب برای نگهداری در محیط اداره و کار باشد. بهتر است گلدان فیکوس را نزدیک صندلی کار خود قرار دهید تا از مزایای آن بهره مند شوید.

بهترین گیاهان گلدانی

پاپیتال یا پیچک انگلیسی

پاپیتال یا پیچک انگلیسی وقتی برای اولین بار کاشته می‌شود به آب زیادی نیاز دارد و باید مرتب آبیاری شود اما وقتی به حد مناسبی از رشد رسید می‌تواند محیط خشک را هم تحمل کند و از این نظر بهترین گزینه برای نگهداری در فضاهای اداری  و محیط کار است. پیچک انگلیسی به مراقبت متوسطی نیاز دارد و اگر در طول روز چهار ساعت نور مستقیم دریافت کند و پس از آن هم در معرض نور غیرمستقیم قرار بگیرد برای آن کافی خواهد بود. این گیاه هوای سرد را دوست دارد و رطوبت محیط رشد این گیاه هم باید ثابت باشد تا سالم و شاداب باقی مانده و به خوبی رشد کند. برای یپچک انگلیسی گلدانی انتخاب کنید که فضای کافی داشته باشد و فرم پیچکی آن به خوبی در این گلدان شکل بگیرد.

بهترین گیاهان گلدانی

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش سایر مقالات در مجله قرمز شاخه گیاهان و حیوانات خانگی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: House Beautiful (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

۰ ۰ vote
Article Rating
دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

پی اچ پوست
پی اچ پوست ؛ چرا لازم است در این باره اطلاعات دقیق داشته باشیم؟
31
بهترین تونر آبرسان پوست
بررسی یک تونر آبرسان ژاپنی حاوی سه نوع مولکول هیالورونیک اسید
46
آبرسان هیالورونیک اسید
 هیالورونیک اسید ؛ راهنمای علمی درباره مهم ترین ماده در بهترین آبرسان ها
64
رنگ مو
رنگ کردن مو را با شامپو رنگ به سادگی انجام دهید
128
لاک ناخن و لاک مات
لاک مات، یکی از انواع لاک ناخن
77
مدل موی اشتباه
۱۲ اشتباه آرایشی و مدل موی اشتباه که چهره را پیرتر نشان می‌دهد
539

مقالات سلامت

معرفی داروی نسینا
داروی نسینا (آلوگلپتین) و نگاهی به ویژگی های این داروی ضد دیابت
87
گلوکوزامین
گلوکزامین چه فوایدی دارد و آیا مصرف آن ضرورت دارد؟
106
آنژیوسارکوم
آنژیوسارکوم چیست و بهترین روشهای تشخیص و درمان آن چه هستند؟
82
لرزش لب
لرزش لب چه عللی دارد و چگونه می‌توان آن را برطرف کرد؟
139
روغن املا (آمله) چه فوایدی برای پوست، مو و زیبایی دارد؟
82
دیورتیکولیت
دیورتیکولیت و دیورتیکولوز؛ علل، علائم، تشخیص و درمان
51

مقالات آشپزی

کیک شکلاتی گیاهی
کیک شکلاتی گیاهی و بدون گلوتن با دستورالعملی آسان
89
خشک کردن ریحان
خشک کردن ریحان به چندین روش مختلف برای افراد مبتدی
942
کدو سبز شکم پر
کدو سبز شکم پر با رویه پنیری برای میانه تابستان
313
خوراک برنج و مرغ در فر
خوراک برنج و مرغ در فر با ادویه ایتالیایی و طعم عالی
312
سیب زمینی برشته در فر
سیب زمینی برشته در فر با حداقل روغن و سرشار از ادویه
576
طرز تهیه نان خامه ای
طرز تهیه نان خامه ای به صورت حرفه‌ای و با ارائه همه نکات لازم
465

مقالات تغذیه

غذای تاریخ گذشته
۱۲ غذای تاریخ گذشته که هرگز نباید پس از تاریخ انقضا مصرف شوند
64
معرفی خواص میخک
خواص میخک و معرفی چند مورد از ویژگی های چشمگیر این گیاه دارویی
359
بهترین زمان مصرف ویتامین
بهترین زمان مصرف ویتامین ها، مواد معدنی و انواع مکمل چیست؟
166
شیوه نگهداری غذای تازه
۱۲ غذای تازه که هرگز نباید با هم نگهداری شوند
152
سلامت ریه
سلامت ریه را با این ۲۰ خوراکی تضمین کنید
114
کلسیم پیروات
کلسیم پیروات چه فوایدی دارد و چگونه مصرف می‌شود؟
102