جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
اگر

۴ جمله که با اگر  شروع شده و به زندگیتان ارزش می‌بخشند

اگر خوب دقت کرده باشید ما اکثرا عادت داریم از جملاتی که با اگر و ای کاش شروع می‌شود برای افسوس خوردن درمورد  گذشته استفاده ‌کنیم. این اگر ها، تنها و تنها باعث کم شدن از قدر و منزلت شخصی شماست و هیچ ارزشی برای زندگی ندارند. اما در این مقاله قصدداریم به چهار تا اگر  ارزشمند بپردازیم  که مختص زمان حال و آینده است که با به کار بردن آنها یک زندگی ارزشمند بدست خواهید آورید.

۱- اگر بدانید هیچ چیزی بدتر از نادانی نیست

ندانستن یعنی نتوانتسن.  البته برعکسش هم صادق است; دانستن یعنی توانستن.  ارزشمند شدن زندگی با یادگیری و کسب دانش آغاز می‌شود.  همیشه کسب دانش از راههای مختلف  بوده و خواهد بود. ما حتی گاهی از اشتباهات خودمان  نیز درس‌های بزرگی می‌گیریم که در هیچ مدرسه و دانشگاهی یاد نمی‌دهند.  گاهی نیز  از اشتباهات و تجربیات دیگران است که درسهای خوبی می‌گیریم. در این میان، مطالعه یکی از مسیرهای میان‌بُر و سریع برای کسب دانش و یادگیری است.

۲- اگر بدانید هر تلاش کوچک شما  نیز مهم است

اولین مرحله برای ارزشمند شدن زندگی، یادگیری است و دومین مرحله ، سعی و کوشش شما برای استفاده از آن آموخته‌هاست.  وقتی دانشی را کسب کردید بایستی از آن بهره ببرید. علم بی عمل بی فایده است چرا که با عمل کردن است که میتوانید بفهمید چقدر یاد گرفته‌اید و چقدر یاد نگرفته‎اید  و نیاز است که باز هم بیاموزید.

هر تلاش کوچک شما برای انجام یک کار، درای ارزش است. شاید خیلی بگویند  تلاش کردن کافی نیست بلکه باید سریعا به دل کار زد و فقط انجام داد. اما اینطور نیست چون شما باید بر توانمندی‌های خودتان آگاهی داشته باشید.

فرض کنید یک مانع دو متری، جلوی راهتان گذاشته می‌شود و از شما سوال می‌شود که آیا می‌توانید از این مانع بپرید؟  برخی‌ها می‌گویند می‌توانم، برخی‌ می‌گویند نمی‌توانم،  و برخی دیگر نیز می‌گویند نمی‌دانند که می‌توانند یا نه.  خب به نظر شما کدام یک از آنها راست می‌گویند؟ چه معیاری وجود دارد که بدانید می‌توانید از مانع بپرید یا نه؟

واضح است که تا  وقتیکه تلاش نکنید، پاسخ درستی هم پیدا نخواهید کرد. سعی کردن در این مورد یعنی باید چند قدم عقب بروید سپس دور خیز بگیرید و بعد سرعت خود را تند کنید و از روی مانع بپرید. آنگاه در  عمل ببینید آیا پرش خوبی داشته‌اید یا نه.  پاسخ واقعی شما تنها پس از سعی و تلاش اولیه شما به دست می‌آید.  اگر این  تلاش اولیه را انجام ندهید از کجا خواهید دانست توانایی‌تان چقدر است؟

پس دومین مرحله برای داشتن یک زندگی ارزشمند، سعی و تلاش است حتی اگر کوچک و به نظر بی‌فایده باشد. اینکه  سعی کنید کاری را انجام دهید اما نتوانید از پس آن برآیید،  هرگز به این معنا نیست که تسلیم شوید،  بلکه به این معناست که باید بیشتر تلاش کنید یا راههای دیگری را انتخاب کنید یا روش خودتان را تغییر دهید.

۳- اگر یاد بگیرید بایستی هر کاری را،  به آخر رساند

هر کاری را که آغاز می‌کنید بایستی به پایان برسانید در غیر این صورت به این معناست که هیچ کاری انجام نداده‌اید. اگر در هر کاری که آغاز کرده‌اید، تا آخرین مرحله باقی بمانید و آن‌را  به پایان  برسانید باعث افزودن یک ارزش به زندگی شما می‌شود.  زندگی فقط با شروع کردن یک کار، ارزشمند نمی‌شود بلکه با به ثمر رساندن یک کار ارزشمند می‌شود.

مثلا اینکه شروع کنید به ساختن یک ساختمان و آن را نیمه کاره رها کنید و سپس سراغ یک ساختمان دیگر بروید و بازهم نیمه کاره رهایش کنید و در تمام شهر ساختمان‌های نیمه کاره‌ی زیادی داشته باشید، هیچ اعتباری به دست نمی‌آورید بلکه از اعتبارتان کاسته می‌شود. اعتبار و ارزش واقعی در کارهایی است که به انتها رسیده.

۴- اگر یاد بگیرید هر کاری انجام می‌دهید دارای اهمیت است

اینکه شما از هر کاری که انجام می‌دهید چه نتیجه‌ای قرار است بگیرید، کاملا بستگی به این دارد که از قبل چقدر برای آن کار اززش و اهمیت قائل بوده‌اید. گرفتن یک نتیجه ی منفی یا معمولی یا بسیار عالی، بستگی مسقیم به این دارد که اهمیت آن کار برای شما چقدر بوده است.   تنها در صورتیکه اهمیت زیادی برای کارهایتان قائل باشید سعی خواهید کرد به بهترین نحو ممکن آن را انجام دهید.  یک نتیجه‌ی فوق العاده، زمانی به دست می‌آید که اهمیت زیادی برای همه‌ی جوانب آن کار داشته باشید.

اگر

با به کار بردن این چهار اگر ، زندگی ارزشمندی خواهید ساخت به شرطی که  تمام مسئولیت‌های زندگی‌تان را خودتان به عهده بگیرید و از اگر و ای‌کاش‌های  پر از افسوس  گذشته رها شوید. فراموش نکنید تک تک تصمیماتی که تاکنون گرفته‌اید باعث شده که اکنون تاثیراتش را ببینید،  بنابراین همه چیز به عهده خود شماست. فقط شما هستید که مسئول زندگی خودتان هستید.  امروزِ شما نتیجه‌ی دیروزِ شماست. بنابراین با داشتن اتکا به نفس، و دانستن این نکته که فقط روی خودتان می‌توانید حساب کنید نه هیچ چیز یا هیچ شخص دیگر، به سوی یک زندگی ارزشمند حرکت کنید.

البته داشتن اتکا به نفس، به معنای این نیست که به تنهایی بخواهید همه‌ی کارها را انجام دهید و از کار کردن با دیگران پرهیز کنید یا اینکه به کسی اعتماد نداشته باشید.  بلکه  اتکا به نفس داشتن و مسئولیت پذیر بودن  به این معناست  که فقط می‌توانید روی خودتان حساب باز کنید و این کار با خودسازی آغاز می‌شود.


ترجمه اختصاصی مجله قرمز

منبع: Law of Attraction Coaching – قسمت دوم

دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

غذاهای سرشار از کلاژن
غذاهای سرشار از کلاژن که پوست شما را به گذشته خوب می برند
73
لوازم آرایشی
محصولات پیپا انتخابی مناسب در هنگام خرید لوازم آرایشی
143
درمان لک صورت
درمان لک صورت؛ راهنمای علمی درمان لک به همراه معرفی بهترین محصولات
265
اوره برای پوست
فواید اوره برای پوست؛ آیا می‌دانستید اوره هم لایه‌بردار است و هم مرطوب‌کننده؟
1,332
راقبت پس از فیلر لب
بهترین روشهای مراقبت پس از فیلر لب
440
آزلائیک اسید
آزلائیک اسید (Azelaic Acid) چیست و چگونه آکنه را درمان می‌کند؟
432

مقالات سلامت

دیسپلازی معده
دیسپلازی معده چیست، روشهای تشخیص آن چه هستند؟
58
تغذیه سالم
تغذیه سالم فقط به معنی افزایش سبزیجات و کاهش چربی‌ها نیست!
44
جوش زیر پوستی
جوش زیر پوستی را با روشهای ساده در خانه درمان کنیم
244
درد پهلو
درد پهلو چه علتهایی دارد و روشهای درمان هر کدام چیست؟
192
کاتتر ورید مرکزی
کاتتر ورید مرکزی (CVC): انواع و شیوه نصب آن برای بیمار
136
خواب و چاقی
خواب و چاقی؛ تاثیر ریتم شبانه‌روزی بدن بر چاقی وسایر بیماری‌های مزمن
110

مقالات آشپزی

شیر جو دوسر خانگی
طرز تهیه شیر جو دوسر خانگی و انواع روشهای استفاده از آن
116
نان هندی خانگی
نان هندی خانگی ساده و آسان بدون نیاز به فر
635
ترافل شکلاتی
ترافل شکلاتی خوشمزه تقدیم به آنهایی که دوستشان داریم
216
گرام ماسالا
طرز تهیه ادویه گرام ماسالا در خانه با عطری عالی برای انواع غذاها
389
سس مایونز گیاهی
سس مایونز گیاهی و رژیمی برای آنها که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند
699
اشترودل سیب اصل اتریشی
اشترودل سیب اصل اتریشی را به بهترین روش در خانه درست کنیم
687

مقالات تغذیه

تغذیه سالم
تغذیه سالم فقط به معنی افزایش سبزیجات و کاهش چربی‌ها نیست!
44
غذاهای سرشار از کلاژن
غذاهای سرشار از کلاژن که پوست شما را به گذشته خوب می برند
73
توت فرنگی
خواص توت فرنگی این دلربای اردیبهشتی؛ میوه ای کم قند و خوش طعم
57
خواب و چاقی
خواب و چاقی؛ تاثیر ریتم شبانه‌روزی بدن بر چاقی وسایر بیماری‌های مزمن
110
چای رازیانه
خواص عالی چای رازیانه برای سلامتی از رفع بی خوابی تا دردهای پریودی
243
تنظیم هورمونی
چطور از گلوکومتر برای تنظیم هورمونی و لاغری استفاده کنیم؟    
153