تغییر شرایط آب و هوایی وضعیت پوست شما را نیز تغییر می‌دهد و علاوه بر این معیارهای زیبایی شناسی نیز بر اساس فصل تغییر می‌کند به همین دلیل است که برای هر فصلی روش آرایش خاصی وجود دارد و فصل زیبای پاییز هم از این قاعده مستثنی نیست. آرایش پاییزی رنگ‌های تیره‌تر و ملایم‌تری در خود دارد و گاهی با استفاده از ابزارهای متفاوتی انجام می‌شود. اگر قصد دارید سبک آرایش خود را بر اساس تغییر فصل به روز کنید و آرایشی مناسب فصل پاییز داشته باشید این مقاله را مطالعه کنید و با تهیه ابزارهای جدید تغییرات لازم را در آرایش پاییزی خود بدهید.

هایلایت اکلیلی تهیه کنید

آرایش پاییزی

اگر می‌خواهید درخشش روزهای گرم سال در پاییز هم روی چهره شما باقی بماند می‌توانید از هایلایت اکلیلی استفاده کنید. هایلایت تک رنگ شاید انتخاب شما را محدود کند و نتوانید آرایش خود را کاملا هماهنگ و یکدست کنید به همین دلیل توصیه می‌کنیم از پالت‌های سه رنگ هایلایت در رنگ‌های رزگلد، نخودی و کرم و یا طیف‌های مورد علاقه خودتان که مناسب رنگ پوست شما هم باشد استفاده کنید. توجه کنید که هایلایت باید یک یا دو درجه روشن‌تر از تن واقعی پوست شما باشد تا در کنار استفاده از برنزه کننده و رژگونه آرایش شما را کامل و حرفه‌ای کند.

برای آرایش پاییزی مداد لب تیره انتخاب کنید

آرایش پاییزی

رژ لب تیره در فصل پاییز و برای آرایش پاییزی طرفداران زیادی دارد چون با طیف رنگ‌های طبیعی این فصل هماهنگ است. رنگ‌هایی مثل زرشکی، آجری، شرابی، بنفش تیره و … در پاییز بیش از سایر فصل‌ها استفاده می‌شوند و اگر یک مداد لب همرنگ آن هم داشته باشید آرایش شما تمیز و بی‌نقص خواهد شد و غنای کاملی به آن خواهد بخشید. این مداد لب حتی می‌تواند جایگزین رژ لب هم بشود به شرطی که بافتی نرم و کرمی داشته باشد. مداد لبی انتخاب کنید که حاوی روغن‌های طبیعی باشدو از خشک شدن لب‌ها در هوای سرد زمستان جلوگیری کند.

رژ لبی با رنگ متفاوت

آرایش پاییزی

تنها رژ لب تیره مثل زرشکی و بنفش نیست که مخصوص فصل پاییز باشد بلکه اگر به رنگ‌های متفاوت و غیرمعمول رژ لب علاقه داشته و جسارت کافی برای استفاده از آن‌ها را هم داشته باشید این رژ لب‌ها می‌توانند تغییری اساسی در آرایش شما شکل دهند. رژهایی به رنگ آبی لاجوردی، سبز و رنگ‌های غیرمعمول دیگر مدتی است که میان چهره‌های مد محبوب شده‌اند و بارها آن‌ها را با چنین آرایشی مشاهده کرده‌ایم. اگر به دنبال زیبایی متفاوت و چشمگیر هستید ترس را کنار بگذارید و یکی از این رژهای خاص و استثنایی را متحان کنید و لذت ببرید.

برنزه کننده مات بهترین وسیله برای آرایش پاییزی

آرایش پاییزی

اگر تاکنون برنزه کننده جزو برنامه آرایشی شما نبوده است اکنون بهترین فرصت است که با تغییر در روتین آرایش خود آن را به برنامه خود اضافه کنید. برنزه کننده به خصوص برنزه کننده مات با ایجاد عمق در چهره در قسمت گونه، چانه و اطراف پیشانی حالتی دراماتیک به چهره شما می‌دهد بدون آن که نیازی به استفاده از کانتورهای چندلایه و خسته کننده داشته باشید و آرایش شما غلیظ و مصنوعی به نظر برسد. برنزه کننده مات را یک یا دو درجه تیره‌تر از رنگ طبیعی پوست خود انتخاب کنید و سعی کنید طیف آن مایل به طلایی و قهوه‌ای باشد نه نارنجی.

فونداسیون مایع تهیه کنید

آرایش پاییزی

چه بخواهید چه نخواهید فونداسیونی که در فصل تابستان استفاده می‌کردید در فصل پاییز به درد شما نخواهد خورد چون در پاییز و هوای سرد پوست حدود یک درجه روشن‌تر از تابستان است و نیاز به فونداسیون روشن‌تری خواهید داشت. پس توصیه می‌کنیم فونداسیون جدیدی تهیه کنید و از انواعی انتخاب کنید که مایع و حاوی مرطوب کننده و روغن‌های طبیعی باشند تا خشکی و سرمای هوا در این فصل پوست شما را دچار عارضه نکند. برای استفاده از این نوع فونداسیون می‌توانید از دستان تمیز خودتان هم استفاده کنید چون گرمای دست باعث ذوب شدن و جذب بهتر فونداسیون روی پوست می‌شود.

سایه متالیک مدادی برای آرایش پاییزی

آرایش پاییزی

آرایش متالیک این روزها طرفداران زیادی دارد و به نظر نمی‌رسد به این زودی‌ها شاهد حذف آن از ترندهای آرایشی باشیم. سایه چشم متالیک هم جزو این موارد است و اگر به دنبال آرایش سریع و ساده هستید که بتوانید صبح‌ها در کمترین زمان انجام دهید سایه مدادی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این سایه‌های مدادی نیازی به تراش هم ندارند و فقط کافی است یک بار روی پلک‌ها کشیده شوند و اثر زیبای خود را به جا بگذارند.

آرایش ابروهای خود را کامل کنید

آرایش پاییزی

برای آرایش پاییزی ابروها را فراموش نکنید چون ابروها نقش مهمی در زیبایی چهره به خصوص چشمان شما دارند. در پاییز امسال ابروهای تیره و پر بسیار مد روز هستند و اگر شما هم این مدل را دوست دارید و به شما می‌آید بهتر است برس و سایه مخصوص ابرو در رنگ مناسب تهیه کنید و آن را به برنامه آرایشی روتین خود در پاییز اضافه کنید. البته این سایه‌ها باید پس از پر کردن ابرو با مداد ابرو استفاده شوند و سپس با یک ریمل مخصوص ابرو موهای آن را تثبیت کنید تا ابروهای پر و جذابی داشته باشید.

رژ لب پودری را امتحان کنید

آرایش پاییزی

اگر به شما بگوییم که جدیدترین و محبوب‌ترین مدل‌های رژ لب برای فصل آینده مدل پودری خواهند بود حتما تعجب خواهید کرد. اما این حقیقت دارند، رژ لب پودری یکی از انواع جدید رژ لب است که برای آرایش حرفه‌ای و بی‌نقص طراحی شده است و به شکل پالت‌های چند رنگ (تیره و روشن برای ایجاد عمق در لب و رنگ اصلی رژ لب) برای ایجاد حجم و عمق روی لب‌ها در بازار وجود دارد. البته از این پالت استفاده‌های دیگری هم (به عنوان سایه و رژ گونه) می‌توان کرد اما اگر به دنبال آرایش سبک و طبیعی برای لب‌ها هستید این پالت‌های جدید را پیشنهاد می‌کنیم.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز شاخه ترفندهای آرایشی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Real Simple (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)