جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
چند باور غلط درباره آرایش و زیبایی ابروها که بهتر است فراموش کنید

چند باور غلط درباره آرایش و زیبایی ابروها که بهتر است فراموش کنید

زیبایی ابروها نقش مهمی در زیبایی چهره و چشمان شما دارد، این که ابروهای پر و پهن داشته باشید و یا نازک و کم مو اهمیتی ندارد، نکته مهم این است که بدانید چطور ابروها را آرایش کرده و از آن‌ها درست مراقبت کنید. مانند بیشتر بخش‌های آرایش و زیبایی، در مورد ابروها نیز باورهای غلط متعددی وجود دارد که می‌تواند مانع بزرگی برای رسیدن به ابروهای زیبا باشد. اما کارشناسان آرایش و زیبایی پرده از این باورهای غلط برداشته‌اند و حقیقت را در مورد آن‌ها آشکار کرده‌اند که در این مقاله با پنج مورد از این باورهای رایج و حقیقت درباره آن‌ها آشنا می‌شویم. در ادامه نیز خواهید خواند که آیا ابروها باید لایه برداری  شوند یا خیر؟

برداشتن زیاد ابروها و نازک کردن آن باعث کم شدن رشد موهای آن می‌شود

حتما این جمله را شما هم بارها شنیده‌اید که برداشتن زیاد ابرو و نازک کردن ابروها مانع از رشد مجدد آن‌ها می‌شود. شاید این گفته تا حدی درست باشد مخصوصا زمانی که نازک کردن ابروها را برای مدت بسیار طولانی ادامه دهید، در این صورت ریشه موها آسیب می‌بینند و دیگر مانند قبل رشد نخواهند کرد. اما حقیقت این است که برداشتن ابروها به مدت محدود تاثیری در رشد آن‌ها ندارد و شما می‌توانید این کار را در هر زمانی متوقف کنید تا موهای ابرو مجددا رشد کنند. اگر از سرم‌های تقویت کننده رشد ابرو هم استفاده کنید و به موها دست نزنید در مدت ۱۲ هفته موهای ابرو به طور کامل رشد خواهند کرد و لزومی ندارد نگران از بین رفتن و رشد نکردن موها باشید.

رنگ ابروها باید با رنگ موهای شما یکی باشد

این باور غلط میان خانم‌ها بسیار رایج است و معتقد هستند که برای زیبایی ابروها و چهره حتما باید رنگ ابروهای خود را با رنگ موهای خود یکی کنند تا ظاهر متعادل و زیبایی داشته باشند. اما حقیقت این است که رنگ موی ابرو باید با رنگ ریشه موهای شما یکی باشد و نه ساقه مو. ریشه مو نیز همیشه چند درجه تیره‌تر از رنگ موی شما است و یکدست و همرنگ نیست. پس اگر ظاهری طبیعی می‌خواهید برای زیبایی ابروها رنگ ابروها را دو درجه تیره‌تر از رنگ ساقه موی خود بگیرید، مهم نیست موهای تیره یا بور داشته باشید این قانون در مورد همه صدق می‌کند اما در مورد موهای تیره می‌توان رنگ ابرو را روشن‌تر گرفت اما در مورد موهای روشن حتما توصیه می‌شود رنگ ابروها را کمی تیره‌تر بگیرید تا چشم‌ها درخشش بیشتری داشته باشند.

زیبایی ابروها رنگ ابرو

شما نباید موهای بالای ابروهای خود را بردارید

حتما این داستان را شنیده‌اید که اگر موهای روی تاج ابرو و بالای ابروهای خود را بردارید فرم کمانی ابروی خود را از دست خواهید داد. اما این گفته درست نیست و اگر به موها زمان کافی بدهید مجددا رشد خواهند کرد. البته این را در نظر داشته باشید که همیشه فرم طبیعی ابروها را حفظ کنید و بیش از حد نیاز ابروها را برندارید و سعی کنید شکل اصلی آن را تغییر ندهید. همه موهایی که بین خط رشد مو و خط اصلی ابرو و گیجگاه وجود دارند و ایجاد تیرگی کرده‌اند باید برداشته شوند، این کار کمک می‌کند که خط اصلی ابروها مشخص‌تر شود و ابروهای شما تیره‌تر و پرتر هم به نظر برسد.

اگر ابروها را وکس کنید موها سریع‌تر رشد می‌کنند و پرتر می‌شوند

مهم نیست از چه روشی برای از بین بردن موهای زائد ابرو استفاده می‌کنید، موچین، بند انداختن، وکس یا تیغ، در هر صورت تغییری در مقدار و ضخامت موهای ابروهای شما ایجاد نخواهد شد. این اصل در مورد موهای همه قسمت‌های بدن صادق است و روش حذف آن‌ها تاثیری بر مقدار موها ندارد. فقط زمانی که موها از ریشه کنده می‌شوند نسبت به زمانی که تیغ زده می‌شوند دیرتر رشد می‌کنند. بنابراین وکس کردن زیر ابرو هم باعث زیاد شدن و ضخیم شدن موهای ابرو نمی‌شود بلکه مشابه روش‌های دیگر باعث کم شدن موها و کاهش رشد آن‌ها در بلند مدت هم می‌شود.

برای زیبایی ابروها دو ابروی شما دقیقا باید هم شکل باشند

این باور غلط در مورد زیبایی ابروها بسیار رایج است و به همین دلیل است که می‌بینید ابروهای تاتو شدن و هاشور زده طبیعی نیستند و مصنوعی به نظر می‌رسند. واقعیت این است که در چهره هیچ شخصی دو ابرو همانند هم رشد نمی‌کنند و هرکدام الگوی رشد و بافت خاص خود را دارند، پس دو ابرو باید خواهر هم باشند نه دوقلوهای همسان. بسیاری از خانم‌ها برای این که ابروهای دقیقا هم شکلی داشته باشند آن‌ها را آنقدر دستکاری می‌کنند که از فرم طبیعی خود خارج می‌شوند و قسمت زیادی از ابرو از بین می‌رود. اگر واقعا ابروهای همشکلی می‌خواهید آرایش ابروها را با استفاده از مداد و سایه کامل کنید نه برداشتن و قیچی کردن قسمت زیادی از آن و فراموش نکنید که در این شرایط زیبایی چهره شما طبیعی به نظر نخواهد رسید.

زیبایی ابروها

آیا ابروها هم به لایه برداری نیاز دارند؟

حتما می‌دانید که پوست بدن شما به لایه برداری نیاز دارد تا سلول‌های مرده و مواد انباشته شده روی آن پاکسازی شوند و پوستی سالم و زیبا داشته باشید. جاب است بدانید که پوست کف سر هم همانند همه قسمت‌های دیگر پوست نیاز به لایه برداری دارد به خصوص اگر از شامپوی خشک استفاده می‌کنید. این کار کمک می‌کند تا پوست سر پاکسازی شود و زمینه برای رشد موهای سالم و قوی فراهم گردد. اما آیا پوست ابرو نیز همانند پوست سر نیاز به لایه برداری دارد؟ پاسخ مثبت است. پوست زیر ابرو و اطراف ابرو نیز باید مانند بقیه قسمت‌های پوست بدن لایه برداری شود، به خصوص اگر در این قسمت‌ها متوجه وجود شوره شده‌اید و شاهد پوسته پوسته شدن آن بوده‌اید. لایه برداری ابرو سلول‌های مرده را از سطح پوست و اطراف ریشه موها جدا می‌کند و از رشد کردن موها به داخل و ایجاد جوش جلوگیری می‌کند. این کار در تقویت رشد موهای ابرو و پرپشت شدن آن نیز موثر است. نکته مثبت قضیه اینجاست که شما برای لایه برداری ابرو نیاز به محصول خاص و جدیدی ندارد و هرچیزی که پوست خود را با آن لایه برداری می‌کنید برای پوست زیر ابرو و اطراف آن نیز مفید است و کافی است آن را با حرکات دورانی روی ناحیه ابرو بمالید و ماساژ دهید تا هم جریان خون در این ناحیه تقویت شود و هم پوست ابرو لایه برداری شود. پس برای زیبایی ابروها این کار را مرتب انجام دهید تا ابروهایی سالم، پرپشت و زیبا داشته باشید.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز شاخه ترفندهای آرایشی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: PureWow (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

با این ترفندها از ایجاد موخوره در موهایتان پیشگیری کنید
با این ترفندها از ایجاد موخوره در موهایتان پیشگیری کنید
43
عطر مشک و خاویار دو رایحه خاص و متفاوت از دنیای عطرها
عطر مشک و خاویار دو رایحه خاص و متفاوت از دنیای عطرها
126
همیشه جوان بمانید، ترفندهایی برای جلوگیری از پیری پوست
همیشه جوان بمانید، ترفندهایی برای جلوگیری از پیری پوست
297
راز داشتن یک لبخند زیبا و جذاب در این چند کار ساده است
راز داشتن یک لبخند زیبا و جذاب در این چند کار ساده است
252
مانیکور شاد ،مدل‌های شاد و جذاب آرایش ناخن برای تابستان
مانیکور شاد ،مدل‌های شاد و جذاب آرایش ناخن برای تابستان
252
زنان خاندان‌های سلطنتی چگونه از پوست خود مراقبت می‌کنند؟
زنان خاندان‌های سلطنتی چگونه از پوست خود مراقبت می‌کنند؟
474

مقالات سلامت

شقاق مقعد یا فیشر
شقاق مقعد (Fissure) چیست؟ معرفی کامل، علائم، پیشگیری و درمان شقاق مقعد
207
آکنه پیشانی
آکنه پیشانی به چه علت بوجود می‌آید و چگونه درمان می‌شود؟
184
درد گوش موقع بلعیدن
درد گوش موقع بلعیدن به چه علت بوجود می‌آید؟
174
معرفی داروی اتودولاک یا لودین
معرفی کامل داروی اتودولاک (Etodolac) یا لودین (Lodine)
182
عارضه گرمازدگی چیست؟
عارضه گرمازدگی چیست ؟ معرفی علائم، علل ایجاد، پیشگیری و درمان آن
257
دندان ترک خورده
دندان ترک خورده چگونه تشخیص داده شده و ترمیم می‌شود؟
326

مقالات آشپزی

شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
231
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
372
کوکوی مرغ
کوکوی مرغ با پنیر موزارلا (با گزینه بدون گلوتن)
702
کیک آناناس
کیک آناناس با تزئین خامه و نارگیل به همراه آموزش خشک کردن آناناس
369
نان لقمه‌ای
طرز تهیه نان لقمه‌ای نرم و پفی در فر و بدون فر؛ آموزش مرحله به مرحله و تصویری
2,868
طرز تهیه اوتمیل اورنایت
طرز تهیه اوتمیل اورنایت در شیشه؛ صبحانه پر فیبر و مغذی با چندین دستورالعمل مختلف
981

مقالات تغذیه

تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
231
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
177
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
176
آرد بدون گلوتن
آرد بدون گلوتن با ۲۵ نوع مختلف که نیاز شما را به آرد به طور کامل رفع می‌کند
540
ویتامین A
ویتامین A چه نقشی در سلامت بدن دارد و مقادیر توصیه شده آن چقدر است؟
863
فواید چای نعناع
چای نعناع و معرفی ۹ مورد از خواص شگفت انگیز این نوشیدنی مفید
1,026