جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
چطور بدون آرایش زیباترین باشید

چطور بدون آرایش زیباترین باشید

آرایش کردن از کارهایی است که خانم‌ها به آن علاقه خاصی دارند و زمان زیادی را در روز به این کار اختصاص می‌دهند. اما همیشه نمی‌توان آرایش کرد، گاهی زیاده‌روی در این کار سلامت پوست شما را به خطر می‌اندازد و عوارض مختلفی در پی دارد گاهی هم به دلایل اجتماعی مثل محدودیت محل کار نمی‌توان آرایش کرد. اما فراموش نکنید که چهره بدون آرایش چهره زشتی نیست به شرطی که بدانید چطور بدون آرایش زیباترین باشید

مراقبت از پوست

صورت خود را دوبار در روز بشویید: مراقبت از پوست عامل اصلی در زیبایی چهره بدون آرایش است. کافی است زمان و هزینه‌ای را که صرف خرید و استفاده از لوازم آرایشی می‌کنید به مراقبت از پوست اختصاص دهید که اولین قدم در این راه شستن پوست است. اول باید یک شوینده خوب و مناسب نوع پوست خود انتخاب کنید و دوبار در روز استفاده کنید، یک بار صبح و یک بار شب. دقت کنید که شستشوی بیش از حد پوست ممکن است باعث خشکی و تحریک پوست شود هرگز توصیه نمی‌شود. یک برنامه منظم برای شستشوی پوست خود داشته باشید و به آن وفادار بمانید.

چطور بدون آرایش زیباترین باشید

هرروز از مرطوب کننده استفاده کنید: هربار که صورت خود را می‌شویید بلافاصله از مرطوب کننده مناسب پوست صورت خود استفاده کنید و به مقدار کافی روی پوست خو بمالید تا رطوبت خود را از دست ندهد. اگر پوست حساسی دارید از نوع بدون بو و اگر پوست خشکی دارید از انواع تغذیه کننده پوست به طور مثال مرطوب کننده‌هایی که حاوی آلوئه‌ورا هستند استفاده کنید.

یک بار در هفته لایه برداری کنید: لایه‌برداری، سلول‌های مرده پوست را از سطح آن جدا می‌کند و پوست را درخشان و تازه نگه می‌داردو این درخشش طبیعی از مزایای چهره بدون آرایش شماست. این کار را حداقل یک بار در هفته انجام دهید اما تا دوو یا سه بار نیز بسته به نوع پوست می‌توان لایه‌برداری انجام داد. لایه‌برداری را به سادگی و بدون مواد شیمیایی می‌توانید با یک حوله مرطوب انجام دهید. حوله را با حرکات دورانی روی پوست بمالید تا سلول‌های مرده از آن جدا شود، این کار را به آرامی و بدون خشونت انجام دهید در غیر این صورت پوست شما خشک خواهد شد. این روش مناسب افرادی است که پوست آن‌ها به مواد شیمیایی موجود در لایه‌بردارهای معمولی حساس است.

همیشه آرایش خود را به موقع پاک کنید: با این که این مقاله برای داشتن چهره بدون آرایش زیبا است اما ممکن است گاهی لازم باشد آرایش کنید که هیچ اشکالی ندارد اما حتما باید قبل از رفتن به رختخواب تمام آرایش را از صورت خود پاک کنید چون ماندن آن روی پوست در طول شب باعث بسته شدن روزنه‌های پوست و ایجاد آکنه می‌شود. شما علاوه بر شوینده معمول خود به یک شیرپاک‌کن نیز نیاز دارید که لزومی ندارد خیلی گران قیمت باشد چون مدت زیادی روی پوست شما نخواهد ماند، اطراف چشم و مژه‌ها را نیز فراموش نکنید.

جوش‌ها را درمان کنید: علت اصلی بیشتر خانم‌ها برای آرایش کردن و ترس از داشتن چهره بدون آرایش داشتن جوش و آکنه روی صورت است پس اگر آکنه‌ها درمان شوند مشکلی برای آرایش نکردن وجود ندارد. رژیم‌های مراقبتی پوست را که مانع از بسته شدن روزنه‌های پوست و تماس باکتری‌ها با پوست می‌شود رعایت کنید و سعی کنید کلیه موادی که روی صورت استفاده می‌کنید اعم از ضدآفتاب و مرطوب کننده و ...  بدون چربی و غیر کومدون‌زا باشند. موادی مثل بنزوییل پراکساید و سالیسیلیک اسید خاصیت ضد آکنه دارند. در کنار این رژیم‌ها مراجعه مستمر به پزشک پوست را حداقل یک بار در سال فراموش نکنید.

از ضدآفتاب استفاده کنید: حتی اگر هوا سرد و ابری باشد شما به ضدآفتاب نیاز دارید چون همیشه اشعه‌های مضر آفتاب در فضای باز وجود دارند و به پوست آسیب می‌رسانند. انتخاب نوع ضدآفتاب و میزان حفاظت آن به نوع پوست و محل زندگی شما بستگی دارد. استفاده از ترکیب ضدآفتاب و مرطوب کننده نیز توصیه مناسبی است.

چطور بدون آرایش زیباترین باشید

به صورت خود دست نزنید: این عادت بد بسیاری از مردم است که تاثیر زیادی روی کیفیت پوست دارد. مالیدن پیشانی، دست زدن به جوش‌ها و حتی قرار دادن ساده کف دست زیرچانه می‌تواند باعث ورود چربی و باکتری به روزنه‌های پوست و ایجاد آکنه شود. همچنین باعث شل شدن پوست و افزایش چین و چروک‌ها نیز می‌شود پس این عادت بد را ترک کنید.

آب بنوشید و خواب کافی داشته باشید: در طول شبانه‌روز ۸ ساعت خواب کافی داشته باشید و حداقل ۵ تا ۸ لیوان آب بنوشید. خواب باعث می‌شود پوست فرصت بازسازی خود را داشته باشد و در روز بعد زیباتر و شاداب‌تر به نظر برسید و سیاهی زیر چشم‌ها از بین می‌رود. نوشیدن آب کافی نیز به پوست رطوبت کافی را از داخل می‌رساند و با دفع مواد سمی از بدن پوست را سالم‌تر می‌کند.

پیراش مناسب

موهای زائد ابرو و صورت خود را برطرف کنید: اگر موی زائدی در قسمت پشت لب و چانه خود دارید حتما به روش‌های مناسب و معمول آن‌ها را از بین ببرید و یا برای رفع دائمی این موها نزد پزشک متخصص درمان لیزر انجام دهید. علاوه بر این هیچ چیز به اندازه داشتن ابروی مرتب و خوش فرم چهره بدون آرایش شما را زیبا نمی‌کند. اگر در این کار تخصص ندارید هر دوهفته یک بار به آرایشگر متخصص مراجعه کنید.

یک روز درمیان موهایتان را شامپو بزنید: موهای کثیف و چرب نه تنها زیبا نیستند و خوب حالت نمی‌گیرند بلکه با انتقال آلودگی‌های خود به پوست باعث ایجاد آکنه و ناراحتی‌های پوستی هم می‌شوند پس بهتر است به بهداشت موهای خود توجه کافی داشته باشید و حداقل یک روز درمیان با شامپوی مناسب موی خود آن‌ها را بشویید.

فرمژه بگذارید: وقتی نمی‌توانید ریمل بزنید با فرمژه مناسب و باکیفیت مژه‌های خود را فر کنید تا بلندتر و خوش‌حالت‌تر به نظر برسند و باعث شوند چشمان شما بازتر دیده شود.

لب‌های نرم داشته باشید: عواملی مثل آلودگی هوا و سرما باعث خشکی لبا می‌شود. داشتن لب‌های خشک و ترک خورده اصلا زیبا نیست و برای رفع آن بهتر است از بالم لب و مرطوب کننده مناسب لب استفاده کنید و در عین حال بدون آرایش به نظر برسید.

سفیدی چشم را سفیدتر کنید: گاهی قرمزی چشم حتی زمانی که آرایش دارید باعث خسته به نظر رسیدن و به هم خوردن ظاهر شما می‌شود. استفاده از قطره چشم کمک می‌کند این قرمزی رفع شده و سفید چشم شما سالم‌تر دیده شود.

به بهداشت دهان و دندان خود توجه کنید: دندان‌های مرتب، سفید و سالم هر چهره و لبخندی را زیباتر می‌کند و ارزش هزینه کردن را دارد. هر شب مسواک بزنید از خمیردندان سفید کننده استفاده کنید. سالی دوبار به دندانپزشک مراجعه کرده و از سلامت دندان‌ها مطمئن شوید.

چطور بدون آرایش زیباترین باشید

توجه به ظاهر کلی

لبخند بزنید: لبخند زدن چهره شما را بشاش‌تر کرده و زیبایی درونی شما را آشکار می‌کند و به همه نشان می‌دهد که شما فرد شاد و با اعتماد به نفسی هستید. پس فراموش نکنید که لبخند زدن ارزان‌ترین و موثرترین آرایش شما است.

خوب لباس بپوشید: انتخاب لباس مناسب و زیبا هر کسی را از آن چه که هست زیباتر نشان می‌دهد. برای یاد گرفتن اصول خوش لباسی مقالات مجله قرمز را در بخش دنیای مد دنبال کنید.

تغذیه مناسب داشته باشید: احساس سلامت و داشتن ظاهری سالم وابسته به تغذیه درست شما است. تغذیه بیشترین اثر را روی پوست شما دارد و داشتن رژیم غذایی نامناسب قبل از هرچیز پوست شما را خراب و ناسالم خواهد کرد. از غذاهای چرب و شیرین و پرنمک کمتر استفاده کنید و مقدار زیادی سبزیجات و میوه‌جات در طول روز مصرف کنید. مکمل‌های ویتامین و روی هم باعث بهبود وضع پوست شما می‌شود.

چطور بدون آرایش زیباترین باشید

اعتماد به نفس داشته باشید: و اما کلید اصلی زیبایی داشتن اعتماد به نفس است و زیبایی حقیقی از طریق اعتماد به نفس متجلی می‌شود و برای داشتن این اعتماد به نفس نیاز به آرایش ندارید. کافی است راست بایستید، شانه‌ها را عقب دهید و با مردم ارتباط چشمی برقرار کنید و همیشه لبخند بر لب داشته باشید. آرایش تنها برای تاکید بر زیبایی‌های خاص صورت است که از قبل همانجا بوده‌اند.

اگر این مقاله را پسندیدید می‌توانید مقالات مشابه این مطلب را با مراجعه به بخش زیبایی در مجله قرمز مطالعه فرمایید و با نظرات خود ما را یاری کنید.

منبع: WikiHow (ترجمه اختصاصی از مجله قرمز)

دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

پاک کننده صورت طبیعی
۱۰ پاک کننده صورت که می‌توانید خودتان درست کنید
30
موی نازک
اگر موی نازک دارید این ۹ اشتباه آرایش مو را انجام ندهید
174
ضرورت و اهمیت استفاده از کرم مرطوب کننده برای تمام انواع پوست
نقش کلیدی مرطوب کننده ها در روتین مراقبت پوستی
1,232
روغن نارگیل
آیا روغن نارگیل برای پوست و بیماری‌های پوستی مفید است؟
1,735
روغن میوه نسترن
روغن میوه نسترن (رزهیپ) چه فوایدی دارد، روشهای استفاده از آن چیست؟
6,441
سبک جدید کانتور
با سبک جدید کانتور کردن در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید
3,702

مقالات سلامت

غذاهای تحریک کننده سردرد
غذاهای تحریک کننده سردرد که باید از آنها پرهیز کنید
16
مضرات دمپایی لا انگشتی
دمپایی لا انگشتی (دمپایی ابری) را به این ۱۱ دلیل هرگز نپوشید
59
کولونوسکوپی
کولونوسکوپی ؛ دلایل، نحوه انجام، آمادگی پیشرفته و روشهای جایگزین
52
رفع جوش چرکی
رفع جوش چرکی با ۴ درمان طبیعی و سریع و روشهای موثر دیگر
74
آمیلوئیدوز
آمیلوئیدوز بر چند نوع است، روشهای تشخیص و درمان آن چگونه است؟
59
داروی رمدسیویر درمانی قدرتمند برای غلبه بر بیماری کرونا
129

مقالات آشپزی

خوراک برنج و مرغ در فر
خوراک برنج و مرغ در فر با ادویه ایتالیایی و طعم عالی
61
سیب زمینی برشته در فر
سیب زمینی برشته در فر با حداقل روغن و سرشار از ادویه
170
طرز تهیه نان خامه ای
طرز تهیه نان خامه ای به صورت حرفه‌ای و با ارائه همه نکات لازم
203
پنیر موزارلا
طرز تهیه پنیر موزارلا تازه و خانگی برای انواع غذاها با همه نکات لازم
288
خواص و طرز تهیه آب استخوان
خواص آب استخوان یا آب قلم و طرز تهیه آن در خانه به بهترین روش
443
نان سفید خانگی
نان سفید خانگی به روشی آسان برای تهیه انواع ساندویچ و اسنک
346

مقالات تغذیه

شیوه نگهداری غذای تازه
۱۲ غذای تازه که هرگز نباید با هم نگهداری شوند
29
سلامت ریه
سلامت ریه را با این ۲۰ خوراکی تضمین کنید
38
کلسیم پیروات
کلسیم پیروات چه فوایدی دارد و چگونه مصرف می‌شود؟
42
خواص ریحان
ریحان گیاهی شگفت انگیز با خواصی بی نظیر طبق بررسی های علمی
64
خواص جوانه
خواص جوانه حبوبات و غلات و طرز تهیه آنها در خانه به چندین روش متنوع
80
مکمل ملاتونین
مکمل ملاتونین چه فوایدی دارد، دوز توصیه شده و عوارض آن چیست؟  
148