سرطان گلو اغلب تا مراحل بعدتر موجب علائم نمی‌شود. شناسایی علائم اولیه سرطان گلو درمان را موثرتر می‌کند. اگر هر یک از علائم سرطان گلو را دارید یا اگر سابقه سیگار کشیدن یا استفاده زیاد از الکل را دارید، با پزشکتان تماس بگیرید.

علائم اولیه سرطان گلو: برآمدگی روی گردنعلائم اولیه سرطان گلو

دکتر اریک ام گندن متخصص گوش حلق و بینی  دربیمارستان مونت سینای نیویورک می‌گوید: اگر متوجه برآمدگی روی گردن شدید که قبلا هرگز نداشته‌اید ممکن است علامت سرطان گلو باشد. امکان دارد توموری در گلو وجود داشته باشد که احتمالا از گلو به سمت گردن متاستاز شده است (گسترش سرطان از محل منشا به جای دیگر بدن). برآمدگی‌ها معمولا زیر فک بروز می‌کنند اما احتمال دارد در جاهای دیگر گردن هم باشند. غدد متورم در گردن علل غیر سرطانی متفاوتی دارند.

علائم اولیه سرطان گلو: تغییر در صداعلائم اولیه سرطان گلو

سرطان‌هایی که در تارهای صوتی ایجاد می‌شوند معمولا موجب خشن شدن یا تغییر در صدا و زیر و بم صوتی می شوند. خوشبختانه این تغییرات قابل توجه منجر به تشخیص زودتر شده و به گفته انجمن سرطان آمریکا،  یکی از علائم اولیه سرطان گلو هستند. اگر خشونت صدا ظرف دو هفته از بین نرفت، به پزشک مراجعه کنید.

عامل خطر سرطان گلو: ابتلا شخص یا شریک وی به HPVعلائم اولیه سرطان گلو

می‌دانید که ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) می‌تواند خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم را در زنان افزایش دهد اما در دهه گذشته، سرطان‌های دهانی مربوط به HPV در زنان و مردان چهار برابر افزایش یافته است. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) تخمین می‌زند که ۷۰ درصد سرطان‌های حلق (تومورهای پشت گردن) احتمالا بخاطر ابتلا به HPV ایجاد می‌شود. به گفته دکتر گندن یک اپیدمی وحشتناک از سرطان‌های مرتبط با HPV بوجود آمده است. امروزه مردان با سرعت نگران کننده‌ای به سرطان گلو مبتلا می‌شوند. اینکه ابتلا به HPV دقیقا چه ارتباطی با سرطان گلو دارد هنوز ناشناخته است اما به گفته دکتر گندن مردان مرتبا در حال ابتلا به عفونت HPV در گلو می‌شوند که عمدتا از طریق سکس دهانی ایجاد می‌شود و در حالی که هنوز هیچ روشی برای تست مردان برای این ویروس وجود ندارد، دانستن وضعیت ابتلا به HPV در شریک جنسی، روشی برای احتیاط عملی است. سرطان گلوی مرتبط با HPV همان علائم سرطان گلوی ناشی از سیگار کشیدن، الکل یا هر عامل دیگری دارد مثل درد موقع غذا خوردن، درد روی گردن که خوب نمی‌شود، مشکل در بلعیدن یا خشن شدن صدا. واکسن HPV از عفونت HPV پیشگیری می‌کند و به عبارت بهتر از سرطان‌های مرتبط با آن.

علائم اولیه سرطان گلو: احساس وجود چیزی در گلوعلائم اولیه سرطان گلو

اگر همیشه احساس می‌کنید که چیزی در گلویتان گیر کرده (این مورد در اصطلاح پزشکی احساس جسم خارجی نام دارد)، ممکن است، یک تومور بخشی از گلو را مسدود کرده باشد. به گفته دکتر گندن، این یک مورد شایع است که افراد حس می‌کنند چیزی در آن بخش وجود دارد اما نمی‌توانند آن را ببینند. مشکل یا درد هنگام بلعیدن هم یکی از علائم اولیه سرطان گلو است.

علائم سرطان گلو: گوش دردعلائم اولیه سرطان گلو

طبق نظر CDC، بروز گوش درد ممکن است علامت سرطان گلو باشد. گوش درد یکی از علائم سرطان دهان هم هست.

علائم سرطان گلو: درد مداوم در گلوعلائم اولیه سرطان گلو

اگر بیمار نیستید اما فقط احساس می‌کنید چیزی گلویتان را فشار می‌دهد، ممکن است یکی از علائم اولیه سرطان گلو باشد. به گفته انجمن سرطان آمریکا، تومورهایی که در زیر تارهای صوتی تشکیل می‌شوند معمولا موجب این علائم سرطان گلو می‌شوند.

ترجمه اختصاصی توسط مجله قرمز

منبع: thehealthy